Esileht Kodunurk Kui palju kulub toidu peale kuus 2022.aastal?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 169 )

Teema: Kui palju kulub toidu peale kuus 2022.aastal?

Postitas:
Kägu

samuti laps arvutist, mille tõttu jäävad kidus koolitööd tegemata.

Lapsele arvuti saaksid ju kellegi käest ka annetusena. Ma oma pensionärist ema jaoks ükskord küsisin Facebooki kaudu oma tutvusringkonnast, et ega kellelgi ei ole üle mingit arvutit ja tuli lausa mitu tasuta arvuti pakkumist, sai endale ühe täiesti kobeda läpaka.

kui aga julged prillid veebi kaudu tellida, siis need saaks osta ka 40€ eest vägagi kabedad (selectspecs.com – mina tellin sealt, prilliretsept peab olema, siis saad õiged tellida. Eestis kohapealt on prillide ostmine tõesti väga kallis lõbu.

Pole kerjaja tüüpi ja kõik teavad, et laps ei saa õppida arvutita, pm distantsil on ta õppimata, kuna ligipääsu pole.
Eks saab hakkama, kuidagi siiani oleme saanud. Jah, see 40 on juba ulmesumma, sest kasvavale lapsele on pidevalt midagi vaja, samuti endale, mida edasi lükkan pidevalt, sest alati on midagi muud olulisemat lapsele või koju vaja.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

samuti laps arvutist, mille tõttu jäävad kidus koolitööd tegemata.

Lapsele arvuti saaksid ju kellegi käest ka annetusena. Ma oma pensionärist ema jaoks ükskord küsisin Facebooki kaudu oma tutvusringkonnast, et ega kellelgi ei ole üle mingit arvutit ja tuli lausa mitu tasuta arvuti pakkumist, sai endale ühe täiesti kobeda läpaka.

kui aga julged prillid veebi kaudu tellida, siis need saaks osta ka 40€ eest vägagi kabedad (selectspecs.com – mina tellin sealt, prilliretsept peab olema, siis saad õiged tellida. Eestis kohapealt on prillide ostmine tõesti väga kallis lõbu.

Pole kerjaja tüüpi ja kõik teavad, et laps ei saa õppida arvutita, pm distantsil on ta õppimata, kuna ligipääsu pole.

Eks saab hakkama, kuidagi siiani oleme saanud. Jah, see 40 on juba ulmesumma, sest kasvavale lapsele on pidevalt midagi vaja, samuti endale, mida edasi lükkan pidevalt, sest alati on midagi muud olulisemat lapsele või koju vaja.

Eriline uhkus küll. Enne jääb lspsel õppimata (jääb suvetööle/istuma), kui kelleltki tasuta arvuti vastu võetakse.

(Nii mõnigi inimene annab rõõmuga oma vana masina ära).

Enamusest koolidest on võimalik distantsõppe ajaks arvutit laenata.

Mingid organisatsioonid (naiskodukaitse vms) ka korraldavad aeg-ajalt mingeid arvutite kogumisi-jagamisi.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

samuti laps arvutist, mille tõttu jäävad kidus koolitööd tegemata.

Lapsele arvuti saaksid ju kellegi käest ka annetusena. Ma oma pensionärist ema jaoks ükskord küsisin Facebooki kaudu oma tutvusringkonnast, et ega kellelgi ei ole üle mingit arvutit ja tuli lausa mitu tasuta arvuti pakkumist, sai endale ühe täiesti kobeda läpaka.

kui aga julged prillid veebi kaudu tellida, siis need saaks osta ka 40€ eest vägagi kabedad (selectspecs.com – mina tellin sealt, prilliretsept peab olema, siis saad õiged tellida. Eestis kohapealt on prillide ostmine tõesti väga kallis lõbu.

Pole kerjaja tüüpi ja kõik teavad, et laps ei saa õppida arvutita, pm distantsil on ta õppimata, kuna ligipääsu pole.

Eks saab hakkama, kuidagi siiani oleme saanud. Jah, see 40 on juba ulmesumma, sest kasvavale lapsele on pidevalt midagi vaja, samuti endale, mida edasi lükkan pidevalt, sest alati on midagi muud olulisemat lapsele või koju vaja.

Eriline uhkus küll. Enne jääb lspsel õppimata (jääb suvetööle/istuma), kui kelleltki tasuta arvuti vastu võetakse.

(Nii mõnigi inimene annab rõõmuga oma vana masina ära).

Enamusest koolidest on võimalik distantsõppe ajaks arvutit laenata.

Mingid organisatsioonid (naiskodukaitse vms) ka korraldavad aeg-ajalt mingeid arvutite kogumisi-jagamisi.

On pakutud, olen küsinud, alati on keegi ettejõudnud ja nii lihtsalt ilma jäänud. Ilmselgelt pole ma ainus. Koolist ei saa, kuna pidev isolatsioon seda tuge ette ei näe ja distantsõpet pole hetkel, seega nad ei aita.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jõudsingi täna toidupoes kaardiga makstes olukorda, kus makse ei õnnestunud, sest kontojääk oli liiga väike (ostmata siiski ei jäänud, mul on teine konto ka). Olen oma tavapäraseid oste teinud, sel kuul mingit kallimat ostu pole ka olnud. Reeglina jääb kuu lõpuks toidule planeeritud rahast ikka  50-60 eurot järgi, seekord aga siis mitte (ja tegelikult polegi veel päris kuu lõpp käes). Veebruarikuu eelarve tuleb vist põhjalikult ümber vaadata – suurenenud on nii teenuste hinnad kui ka toidupoe arved.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

samuti laps arvutist, mille tõttu jäävad kidus koolitööd tegemata.

Lapsele arvuti saaksid ju kellegi käest ka annetusena. Ma oma pensionärist ema jaoks ükskord küsisin Facebooki kaudu oma tutvusringkonnast, et ega kellelgi ei ole üle mingit arvutit ja tuli lausa mitu tasuta arvuti pakkumist, sai endale ühe täiesti kobeda läpaka.

kui aga julged prillid veebi kaudu tellida, siis need saaks osta ka 40€ eest vägagi kabedad (selectspecs.com – mina tellin sealt, prilliretsept peab olema, siis saad õiged tellida. Eestis kohapealt on prillide ostmine tõesti väga kallis lõbu.

Pole kerjaja tüüpi ja kõik teavad, et laps ei saa õppida arvutita, pm distantsil on ta õppimata, kuna ligipääsu pole.

Eks saab hakkama, kuidagi siiani oleme saanud. Jah, see 40 on juba ulmesumma, sest kasvavale lapsele on pidevalt midagi vaja, samuti endale, mida edasi lükkan pidevalt, sest alati on midagi muud olulisemat lapsele või koju vaja.

Eriline uhkus küll. Enne jääb lspsel õppimata (jääb suvetööle/istuma), kui kelleltki tasuta arvuti vastu võetakse.

(Nii mõnigi inimene annab rõõmuga oma vana masina ära).

Enamusest koolidest on võimalik distantsõppe ajaks arvutit laenata.

Mingid organisatsioonid (naiskodukaitse vms) ka korraldavad aeg-ajalt mingeid arvutite kogumisi-jagamisi.

On pakutud, olen küsinud, alati on keegi ettejõudnud ja nii lihtsalt ilma jäänud. Ilmselgelt pole ma ainus. Koolist ei saa, kuna pidev isolatsioon seda tuge ette ei näe ja distantsõpet pole hetkel, seega nad ei aita.

Praegu pole koolikorralduses mingit isolatsiooni, kui ka oled lähikontaktne. Eelduseks on vaktsineeritus.

Soovitan laps ära vaktsineerida ja ei pea stressama koduõppe pärast.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sügisel kulus 450, nüüd jaanuaris 540 eurot. 3 pereliiget.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

800 eur kuus. Üksik inimene.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

800 eur kuus. Üksik inimene.

😀 😀 😀

Mis probleem sul on? Lõhki ei söö end? 800 euro eest koju toorainet ikka annab soetada.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teismeline ja täiskasvanu.

Toit, riided,ravimid( enda omad jätan vahest ostmata) majapidamistarbed kokku 200 kuus. Rohkwm ei jää ja sissetulek pole ka suurenenud. Siit kogume ka küttepuudele raha. Prillidest võin vaid unistada, samuti laps arvutist, mille tõttu jäävad kidus koolitööd tegemata.

Toimetulekutoetus on siin märksõna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõstan teemat

Kui palju teil 2022 toidule kulub kuus?

Selline tunne nagu kõik oleks 2x kallim.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just täna käisin poes ja arve oli 78€. Midagi nagu ei ostnudki. Liha, kana, kala, juust, muud piimatooted on kallimaks läinud. Ma ei teagi palju pere peale toiduraha kuus kulub, sest käime mehega mõlemad poes ja maksame eraldi kaartidega. Selles mõttes, et mõni päev käib tema, mõni mina. Koos käies maksame kuidas juhtub. Vaatasin kontoväljavõtet ja sel kuul olen toidupoodides kulutanud 459€. Ma arvan, et mees veidi vähem. Peres 5 inimest ja väike koer. Sissetulekud on mõlemal head ja hindu poes väga ei vaata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4 inimest, toidu ja esmatarbekaupade peale läheb umbes 800-900€ kuus. Peres on teismeline noormees, kes sööb umbes 3 eest. Reaalselt on tunne, et ei jõua nii kiirest sööki poest kohale kanda kui see kapist kaob. Jah, tunnen, et kõik on metsikult palju kallimaks läinud. Enne jäi ikka kuu lõpuks midagi üle palgast, enam ei jää.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

peres 5 liiget (9a, 17a ,18a , mina ja mees)

jaanuaris 617, veebruar 623, märts 578.  kõige suurem summa läheb puuviljade peale, nädalas ca 20kg erinevaid puuvilju-juurvilju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub ka, et ostukorvi hind on tõusnud just värske kraami hindade arvelt. Köögi-ja puuvilju kulub meil üsna ohtralt. Lihakraamil nii suurt hinnaõusu ei tunneta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingid köögiviljad on alati varakevadel kallimad – suvikõrvits, paprika, kurk, jääsalat. Need olid ka eelmine aasta ala 4-5 euri kilo kui muidu on u 2 euri kilo. Kuigi jah, juust on läinud kallimaks

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osad konkreetsed asjad on jah kallinenud rohkem, näiteks nagu piimatooted, värske kraam, aga lisaks on veel üldine hinnatõus. Iga poeskäiguga märkan, et asjadel, mida ostan, on lisatud 20 senti kuni euro lihtsalt lambist lisaks. Näiteks üks müsli, mida ostsin, oli enne 4,26, nüüd on 5.29. Jäätised, mis on mu toitumiskavas lubatud, olid ennegi kallid, nüüd lihtsalt euro juures mõlemal sordil. Ja kõigi asjadega nii. Neid asju, mille hind on näiteks paari-kolme kuu lõikes samaks jäänud, on küllaltki vähe, siis tulebki ostukorvi hind tunduvalt kõrgem kui varem. Mis 10 protsenti, 15 protsenti, nagu siin mingi ametlik statistika on, ikka 30+ protsenti on kogu ostukorv juba kallim.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

800 eur kuus. Üksik inimene.

???? ???? ????

Mis probleem sul on? Lõhki ei söö end? 800 euro eest koju toorainet ikka annab soetada.

Kas on raske moista, et kõik ei toitu kartulist, kaalikast, piimast ja odavast lihast?

Head veinid, head juustud, mereannid –see kõik maksab. Jah, ostan käsitoona valminud oliiviõlid, balsamico ja trühvlipüree, sest toidu maitse on seda väärt.

Arvamust avaldada vast tohivad kõik.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kõige suurem summa läheb puuviljade peale, nädalas ca 20kg erinevaid puuvilju-juurvilju.

Huhh, õnneks keegi peres neid ei söö.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas on raske moista, et kõik ei toitu kartulist, kaalikast, piimast ja odavast lihast? Head veinid, head juustud, mereannid –see kõik maksab. Jah, ostan käsitoona valminud oliiviõlid, balsamico ja trühvlipüree, sest toidu maitse on seda väärt. Arvamust avaldada vast tohivad kõik.

Ei usu eales, et keskmiselt 27 eurot päevas toorainele läheb. Ise valmistades küll mitte. Ju tellid Bolti/Wolti.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei usu eales, et keskmiselt 27 eurot päevas toorainele läheb. Ise valmistades küll mitte. Ju tellid Bolti/Wolti.

Mõni ju joob päris palju. Näiteks jood “söögi kõrvale” 2 pudelit veini ja ongi suur summa läinud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni ju joob päris palju. Näiteks jood “söögi kõrvale” 2 pudelit veini ja ongi suur summa läinud.

See 800 eurot läheb tal ju toidu peale. Alkost ja majapidamistarvetest pole see teema, ainult toidust.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See 800 eurot läheb tal ju toidu peale. Alkost ja majapidamistarvetest pole see teema, ainult toidust.

Tema kirjutas ju nii:

Head veinid, head juustud, mereannid –see kõik maksab. Jah, ostan käsitoona valminud oliiviõlid, balsamico ja trühvlipüree, sest toidu maitse on seda väärt.

800 eurot kuus pole ju mingi piir, ma usun küll, et annab ka rohkem laiaks lüüa, eriti kui head veinid ka sisse arvestad ja see veinijoomine päris hästi meeldib.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

800 eurot kuus pole ju mingi piir, ma usun küll, et annab ka rohkem laiaks lüüa, eriti kui head veinid ka sisse arvestad ja see veinijoomine päris hästi meeldib.

Kui teema on toidu kohta ja vastad 800, siis hiljem hakkad ütlema, et veinid ka hoopis sees?

Üks Dom maksab 200, ma ei arvesta ju seda tavapäraseks poearveks, kui just igapäevaselt ei joo.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eelmisel aastal 400-450, nüüd pigem 600+.  Kaks täiskasvanut ja väiksem koer.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teema on toidu kohta ja vastad 800, siis hiljem hakkad ütlema, et veinid ka hoopis sees?

Mida sa seletad, ega mina ei kuluta 800 eurot kuus. Üks teine inimene tegi seda ja mainis ka veine. Ja ära hüppa siin, et sina siin mingi 200 eurose veini tarbija oled. Eks siin on hea ennast upitada, tegelikult oled mingi nõme vanamees, kes on pidevalt täis ja siin siis üritab oma ego kuidagi tõsta.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa seletad, ega mina ei kuluta 800 eurot kuus. Üks teine inimene tegi seda ja mainis ka veine. Ja ära hüppa siin, et sina siin mingi 200 eurose veini tarbija oled. Eks siin on hea ennast upitada, tegelikult oled mingi nõme vanamees, kes on pidevalt täis ja siin siis üritab oma ego kuidagi tõsta.

Mainis alles siis, kui jutt tundus ebatõenäoline. Algul vastas küsimusele, kui palju kulub toidu peale-800 eurot.

Sul on mingid kõvad vaimsed probleemid. Esiteks pole ma mingi vanamees, teiseks on Dom Perignon šampanja, mida tõesti tarbin millegi tähistamise puhul, niisama mullitades piirdun 40-50 eurostega.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

800 eurot kuus pole ju mingi piir, ma usun küll, et annab ka rohkem laiaks lüüa, eriti kui head veinid ka sisse arvestad ja see veinijoomine päris hästi meeldib.

Kui teema on toidu kohta ja vastad 800, siis hiljem hakkad ütlema, et veinid ka hoopis sees?

Üks Dom maksab 200, ma ei arvesta ju seda tavapäraseks poearveks, kui just igapäevaselt ei joo.

Mina arvestan ikka kõik oma Domid ja Tattid söögiraha hulka, kuhu siis veel peaks arvestama? Toidule kuluv summa on kõik, mis suust sisse läheb ju.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvestan ikka kõik oma Domid ja Tattid söögiraha hulka, kuhu siis veel peaks arvestama? Toidule kuluv summa on kõik, mis suust sisse läheb ju.

Misasja 😀 Apteegikauba ka? Suitsud ilmselgelt ka siis. Aga kui kokaiini paneks? Toit on vältimatu kulu, kuna söömata ei saa. Alkoholi osa saab nullis hoida.

No mõni arvutab isegi majapidamisvahendid ja tampoonid toidu hulka, kuna ostab samast poest.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mõni arvutab isegi majapidamisvahendid ja tampoonid toidu hulka, kuna ostab samast poest.

Loomulikult arvestan need hulka. Hakkan eraldi arvet pidama või? Mul ei ole, tead, Exceli tabelit, kuhu igal õhtul kõik ostud kirja panen. Kui küsitakse, palju toidu peale kulub, võtan kõik summad, mis selveris, coopis, rimis, prismas kuluvad. Arvan, et suurem osa siin teemas vastanuid teevad nii, mitte ei pea täpset arvet ainult toidukauba üle.

Mis toidupoes sul kokaiini muidu müüakse?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toit on vältimatu kulu, kuna söömata ei saa.

Sinu arust küsiti ainult vältimatut kulu? Ei küsitud. Vältimatu kulu on ca 80€ kuus pereliikme kohta. Sellega tullakse häda korral toime. Siin küsiti, palju tegelikult kulutatakse. Ka naudingutele – koogid, kommid, saiad, krevetid, hallitusjuustud, vein, õlu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 169 )


Esileht Kodunurk Kui palju kulub toidu peale kuus 2022.aastal?