Esileht Kodunurk Kui palju kulub toidu peale kuus 2022.aastal?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 169 )

Teema: Kui palju kulub toidu peale kuus 2022.aastal?

Postitas:
Kägu

Kui ma midagi söön või joon, arvestan selle muidugi söögiraha sisse. Et nagu pudel borjomi on rohkem söök kui pudel Ripassot? Njaa.

Minul üksi on toidukulud 400-450 juures pluss ca 100-140 eurot kuus väljas söömine või Wolt. Kuni saan endale seda lubada, söön häid asju, mis just mulle meeldivad. Kui ükskord enam ei saa, siis hakkan sööma odavamalt. Oskusega sööki valmistada on mul hästi, valdan kõike alates konserveerimisest ja suitsutamiselt soolamisest ja marineerimisest kuni keerulisemate roogadeni. Eriharidus, täienduskoolitused ja restoranitöö mitmes riigis annavad julguse väita, et kui ükskord on mu külmik tühjem kui täna, saan ka tervislikult toitutud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küll usun, et toidupoes saab kuus 800-eurone arve tulla.. meil on peres beebi, väikelaps ja kaks täiskasvanut. Veeretame senti (käsil majaehitus ja siin iial ei tea, mis saab. Ehk et võimalikult odav ostukorv on hetkel enda valik) ja kuus läheb u 450€. Ei ole ammu Woltinud, ei ole väljas käinud, ei ole teinud vähe peenemaid roogasid, magusat ostame vähe…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, puuviljad on tõesti nii kalliks läinud, et kui eelmisel aastal sõime neid täpselt nii palju, kui hing ihaldas, siis nüüd ostan puuvilju vähem ja isu täis neist süüa ei saa. Meil ka 20- 30 eurone puuviljakoorem läheb viieliikmelises peres ühe päevaga.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna maksan kaardiga, siis vaatasin enda kulud märtsis aprillis internetipangast üle. Liitsin kokku kõik toidukaupade ostud marketitest (rimi, prisma, maxima jne sealhulgas võib olla natuke majapidamistarbeid ja kodukeemiat) ning ostetud valmistoidud kodus söömiseks. Sain summaks 400.- (aprilli kohta tegin prognoosi arvestades möödunud 18 päeva). Ilmselt ostame abikaasaga toitu enam vähem pooleks, seega meie pere kulutab ühes kuus toidu (natuke majapidamiskaupu ja kodukeemiat ka) peale 800.- Elame Tallinnas, peres kaks täiskasvanut ja kaks koolipoissi. Poes hindu vaatame, aga otseselt närutama ei kipu. Kui midagi maitsvat letil näen, siis ka ostan (näiteks vahel Stockmannist viiluatud lõhet karbi sisse). Mina söön lõunat reeglina tööl ja seda summat siia pole sisse arvestatud, kuna meil tööandja maksab toidu praktiliselt kinni (omaosalus on vist mingi 30-40 eurot).

Seega jah- neljaliikmeline pere võib vabalt 800-900 eurot kuus kulutada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega jah- neljaliikmeline pere võib vabalt 800-900 eurot kuus kulutada.

Halloo, ta oli üksi oma 800-ga.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis toidupoes sul kokaiini muidu müüakse?

Miks toidupoes ju? Alkoholi ma ei osta toidupoest näiteks, aga mingil põhjusel tuleb see ka toidukulude sisse mõne arvates arvestada.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma midagi söön või joon, arvestan selle muidugi söögiraha sisse. Et nagu pudel borjomi on rohkem söök kui pudel Ripassot? Njaa.

Paljud noored enam ei joo vaid tarbivad pidudel selle asemel aineid. Et kuidas see perekulusse arvestada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks toidupoes ju? Alkoholi ma ei osta toidupoest näiteks, aga mingil põhjusel tuleb see ka toidukulude sisse mõne arvates arvestada.

Paljud jälle ostavad, mis see sind siis puudutab. Ei hakatagi arvestust kuidagi eraldi pidama ja iga tšekki kuskile sisestama, vaid vaatavad toidupoe summasid, Swedis on need äpis juba välja toodud. Muidu Selveris on 300 eurost veini ja konjakit ka müügil, sinu arust peab kuskile eraldi poodi minema, siis oled piisavalt peen.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidu Selveris on 300 eurost veini ja konjakit ka müügil, sinu arust peab kuskile eraldi poodi minema, siis oled piisavalt peen.

Jah, tellin maaletoojalt kastidega koju. Nagu sa just ütlesid, vaadatakse toidupoe summasid. Ehk siis muu sodi ka, mida toidupoest võetakse seal sees järelikult.

Kas te pole õppinud, et võrrelda tuleb võrreldavat? Koolis kunagi, ei?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidu Selveris on 300 eurost veini ja konjakit ka müügil, sinu arust peab kuskile eraldi poodi minema, siis oled piisavalt peen.

Jah, tellin maaletoojalt kastidega koju. Nagu sa just ütlesid, vaadatakse toidupoe summasid. Ehk siis muu sodi ka, mida toidupoest võetakse seal sees järelikult.

Kas te pole õppinud, et võrrelda tuleb võrreldavat? Koolis kunagi, ei?

Sa võid oma veini osta ka Kemmerlingist, joogiks jääb see ikka. Või sa tarvitad seda päraku kaudu?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

agu sa just ütlesid, vaadatakse toidupoe summasid. Ehk siis muu sodi ka,

Aitab sinust. Nii igav inimene, mine muusse teemasse räuskama.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võid oma veini osta ka Kemmerlingist, joogiks jääb see ikka. Või sa tarvitad seda päraku kaudu?

Mis see Kemmerling on? Ma su maaka väljendeid ei tea kahjuks.

 

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitab sinust. Nii igav inimene, mine muusse teemasse räuskama.

Ainult nõrgema mõistusega inimene ei tea, kuidas vastata, kui küsitakse, palju kulub toidu peale. Hakkab oma poearveid üles lugema, kus on hügieenisidemed, pampersid, suitsud, hambapasta, kingiks ostetud sotane konjak, kassiliiv jne:D

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni on küsimusele ka pihta saanud ning oskab õigesti vastata. Mul kulub toidule umbes 200-300 eurot kuus, üksinda. Toidule siis, mitte toidupoe arvetele 😀 Alkoholile kuidas kunagi. Vahest null, vahest 100 eurot kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni on küsimusele ka pihta saanud ning oskab õigesti vastata. Mul kulub toidule umbes 200-300 eurot kuus, üksinda. Toidule siis, mitte toidupoe arvetele ???? Alkoholile kuidas kunagi. Vahest null, vahest 100 eurot kuus.

Ühest küljest on nii kahju lugeda, kui inimesed sellise täpsusega oma leibkonna eelarveid jälgivad. Teisest küljest on tore ka, Exceli oskused täienevad, turule tuleb rohkem tähenärijatest numbrisisestajaid, töötajate palgad ei ralli. Edu!

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühest küljest on nii kahju lugeda, kui inimesed sellise täpsusega oma leibkonna eelarveid jälgivad. Teisest küljest on tore ka, Exceli oskused täienevad, turule tuleb rohkem tähenärijatest numbrisisestajaid, töötajate palgad ei ralli. Edu!

Ma hakkasin huvi pärast eelmisel aastal kirja panema(ainult koju ostetud toitu, mitte restosid, Bolte, Wolte, külakoste ega muid kodust väljas tegemisi). Miks kahju? Aa, arvad, et elu sunnib? Eiei, teenin kuus 6 Eesti keskmist, raha mind üldse ei huvita.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eiei, teenin kuus 6 Eesti keskmist, raha mind üldse ei huvita.

Kindel see, Perekool on neid inimesi täis, kes teenivad rohkem kui president või peaminister.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toidule ainult kulub kindlasti 400- 500 kuus. Peres 2 liiget. Väljas söömas ei käi, muidu kuluks veel rohkemgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindel see, Perekool on neid inimesi täis, kes teenivad rohkem kui president või peaminister.

Kadedus on ikka kole asi küll. Jah, 11 üürikorterit/äripinda toovad normaalselt sisse.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, puuviljad on tõesti nii kalliks läinud, et kui eelmisel aastal sõime neid täpselt nii palju, kui hing ihaldas, siis nüüd ostan puuvilju vähem ja isu täis neist süüa ei saa. Meil ka 20- 30 eurone puuviljakoorem läheb viieliikmelises peres ühe päevaga.

Millised puuviljad need nii kallid kyll on, et hävitate 20-30 eurose koguse päevaga?

Mina esiteks ei soon yldse puuvilju, aga see selleks. Laste pärast muidugi ostan. Neli banaani, paar õuna, pirni, kiivit. No ytleks, et yks odavamaid koostisosi mu toidukorvis. Ja selline kogus kestab kolm-neli päeva kindlasti.

Et kuidas on võimalik, et te neid nii palju suudate syya või siis teisalt, mis 50.- eurose kilohinnaga puuvilja sa ometi ostad?

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised puuviljad need nii kallid kyll on, et hävitate 20-30 eurose koguse päevaga? Mina esiteks ei soon yldse puuvilju, aga see selleks. Laste pärast muidugi ostan. Neli banaani, paar õuna, pirni, kiivit. No ytleks, et yks odavamaid koostisosi mu toidukorvis. Ja selline kogus kestab kolm-neli päeva kindlasti. Et kuidas on võimalik, et te neid nii palju suudate syya või siis teisalt, mis 50.- eurose kilohinnaga puuvilja sa ometi ostad?

Ära võta umbes pooli siinseid kommentaare tõe pähe. Osad kirjutavad nagu asjad on, aga osad ajavad sellist p.ska suust välja, et hoia pead kinni. See 30-euro eest puuvilju päevas kuulub ka viimaste hulka.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ma ei tea. Mul on üldiselt väga üheülbaline aed-, juur- ja puuvijatarbimine, st aasta ringi sööme samu puuvilju, väikeste eranditega – suvel ka muidugi oma aia marju. Sööme neid palju. 30 eur ei tule kuskilt otsast. 30 eur tuleb, kui ostame maasikaid suvel, otse talust ja ise korjame.

Eelmine nädal – kaks punast sibulat, pool kilo Peipsi sibulat, 3 kilo kartuleid, 2 bataati, 8 keskmist porgandit, kapsapea, kaks kaalikat, 1 porru, 2 mugulat küüslauku, 12 banaani, 4 suurt õuna, üks ananass, poolteist kilo pirne, ca 800g ploome, 2 avokaadot, 2 kilo tomateid, 1 pikk kurk, punt koriandrit, rukola ja kaks karpi datleid. 3 inimest pluss üks lõuna 4 külalisega. Tegelt saab siia juurde panna kaks purki rohelist hernest, purk mädarõigast ja 1 purk letsot. Ja sügavkümast võetud tilli ja peterselli.

30 eurot on räme liialdus. Muidugi, jah, aastas kord-kolm ikka juhtub, kui varude ostmise aeg on, aga mitte regulaarset.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

800 eurot kuus pole ju mingi piir, ma usun küll, et annab ka rohkem laiaks lüüa, eriti kui head veinid ka sisse arvestad ja see veinijoomine päris hästi meeldib.

Kui teema on toidu kohta ja vastad 800, siis hiljem hakkad ütlema, et veinid ka hoopis sees?

Üks Dom maksab 200, ma ei arvesta ju seda tavapäraseks poearveks, kui just igapäevaselt ei joo.

minul on küll veinid toiduga samas nimekirjas.  kõik mida söön ja joon on üks nimekiri. selleannab muidugi veel jagada väljas söömine/joomine ja kodune tarbimine. Ma ometigi ei pea kohvijookidele eraldi eelarvet.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, puuviljad on tõesti nii kalliks läinud, et kui eelmisel aastal sõime neid täpselt nii palju, kui hing ihaldas, siis nüüd ostan puuvilju vähem ja isu täis neist süüa ei saa. Meil ka 20- 30 eurone puuviljakoorem läheb viieliikmelises peres ühe päevaga.

Millised puuviljad need nii kallid kyll on, et hävitate 20-30 eurose koguse päevaga?

Mina esiteks ei soon yldse puuvilju, aga see selleks. Laste pärast muidugi ostan. Neli banaani, paar õuna, pirni, kiivit. No ytleks, et yks odavamaid koostisosi mu toidukorvis. Ja selline kogus kestab kolm-neli päeva kindlasti.

Et kuidas on võimalik, et te neid nii palju suudate syya või siis teisalt, mis 50.- eurose kilohinnaga puuvilja sa ometi ostad?

ja teate,lapsed võikslisakspuuviljadelesüüa ka juurikaid. See  ei ole okei, kui lapse 5 peotäit päevad  puu ja juurvilju koosnevad vaid puuviljadest.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, puuviljad on tõesti nii kalliks läinud, et kui eelmisel aastal sõime neid täpselt nii palju, kui hing ihaldas, siis nüüd ostan puuvilju vähem ja isu täis neist süüa ei saa. Meil ka 20- 30 eurone puuviljakoorem läheb viieliikmelises peres ühe päevaga.

Millised puuviljad need nii kallid kyll on, et hävitate 20-30 eurose koguse päevaga?

Mina esiteks ei soon yldse puuvilju, aga see selleks. Laste pärast muidugi ostan. Neli banaani, paar õuna, pirni, kiivit. No ytleks, et yks odavamaid koostisosi mu toidukorvis. Ja selline kogus kestab kolm-neli päeva kindlasti.

Et kuidas on võimalik, et te neid nii palju suudate syya või siis teisalt, mis 50.- eurose kilohinnaga puuvilja sa ometi ostad?

ja teate,lapsed võikslisakspuuviljadelesüüa ka juurikaid. See ei ole okei, kui lapse 5 peotäit päevad puu ja juurvilju koosnevad vaid puuviljadest.

Mina see, keda sa tsiteerid. Jah, loomulikult söovad minu lapsed lisaks ka toorest juurvilja, porgandit, nuikapsast, rohelist sibulat ja salatimaterjali ostan samuti.

Aga mul on funktsionaalse lugemise oskus. Imestasin postituse yle, mis rääkis 30 euro eest päevaga puuvilja hävitamist. PUUvilja. Seega vastasin konteksti – palju kulub mul PUUviljale.

Juurviljast polnud ei temal ega mul yldse juttu, mis ei võiks ju teoorias tähendada, et juurviljale kulub teist samapalju.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juurviljast polnud ei temal ega mul yldse juttu, mis ei võiks ju teoorias tähendada, et juurviljale kulub teist samapalju.

Mis? Puu- ja juurviljale kulub 60 eurot päevas ja 1800 eurot kuus? See tundub küll uskumatu. Siis peab ikka kohe eriliselt otsima, et saaks võimalikult kallilt midagi osta. Näiteks Selveris nägin eile, et suvikõrvits oli 4.99 eurot kilo ja olen näinud seal 6 eurost lillkapsast. Ikkagi läheb raskeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neljaliikmeline täiskasvanutest koosnev pere, viimasel ajal on olnud toidupoe kulud kuus kokku (majapidamiskraam ka sees) vahemikus 500-800 eurot.

Vahe tuleb sellest, kes antud kuul rohkem poes on käinud. Mina ostan tavakraamile lisaks igasugu hoidiseid-konserve, oliive, purgikurki, külmutatud köögivilju, määrdejuustu, hummust, ehk siis igasugu “luksustooteid” pisikestes karpides-purkides. Mõni teine meil peres ostab ainult leiba-piima, värsket köögivilja, kuivaineid ja liha. Viimasel ajal olen hakanud ennast teadlikult palju rohkem tagasi hoidma ja purkidest-karpidest loobuma ja kui ostan, siis pigem juhul kui meeldiv toode on alla hinnatud.

Töötan enamjaolt kodukontoris, aga kui käin linnas tööl siis see lööb ka toidukulud korralikult üles, aga neid üldkuludes ei arvesta. Nii et tegelikud toidukulud on vahel ilmselt ka 1000 olnud. Tahakski pikemas perspektiivis koju tööle jääda, kui vaatan, millise summa kuus neelab ainult töölkäimiseks endaks vajalik transpordikulu ja linnas lihtne päevapraad ja kohv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juurviljast polnud ei temal ega mul yldse juttu, mis ei võiks ju teoorias tähendada, et juurviljale kulub teist samapalju.

Mis? Puu- ja juurviljale kulub 60 eurot päevas ja 1800 eurot kuus? See tundub küll uskumatu. Siis peab ikka kohe eriliselt otsima, et saaks võimalikult kallilt midagi osta. Näiteks Selveris nägin eile, et suvikõrvits oli 4.99 eurot kilo ja olen näinud seal 6 eurost lillkapsast. Ikkagi läheb raskeks.

Pigem on asi kogustes, unustas mainida, et kodus on suurem kari loomi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina usun küll, et puuviljadele-marjadele võib kuluda 20-30 eurot. Kui endal raha nii palju kulutada oleks, siis ostaks ka. Mustika kilo on talvel odavana 18  eurot, litšid 12 eurot, vaarikad üle 20 euro. Praegu saab väiksema arbuusi kuskil 9 euroga, viinamarja kilo on 5 eurot. Soodustuste ajal ikka ostan, aga täishinnaga igapäevaselt ei raatsi. Kohe tulevad murelid, herned, paraguayad jms. Igapäevaselt sööme õuna, pirni, apelsini, kiivit, banaani, aga nendegi peale kulub päris arveststav summa, kui kòik peres söövad.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igapäevaselt sööme õuna, pirni, apelsini, kiivit, banaani, aga nendegi peale kulub päris arveststav summa, kui kòik peres söövad.

Selle mitme kg võrra, mis te puuviljadest endale sisse ajate, sööte tavatoitu ju vähem. 4-liikmelise pere üks toidukord lõhefileed maksab (1kg) 20.- Kui sööta puuvilju, tuleb muu toidukorv odavam.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 169 )


Esileht Kodunurk Kui palju kulub toidu peale kuus 2022.aastal?