Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju kulub

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Teema: Kui palju kulub

Postitas:
Kägu

Kui palju teie peres kulub söögile ja majapidamistarvetele kuus. Huvitab just nende inimeste puhul, kes peavad kõik poest ostma st.ühtegi maalappi, kus midagi kasvatada ei oma. Ja mitme inimese peale see kulu tuleb.
Endal neli inimest peres ja väga kokkuhoidlikult saab umbes 450 euroga kuus hakkama. Kuidas teil?

Tänan, kes viitsib vastata!

Please wait...
Postitas:
Kägu

2 täiskasvanut ja 3 last, olen arvestanud, et alla 600€ kuus välja ei tule.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

2 täiskasvanut, 2 teismelist, umbes 800-900 eurot kuus. omal küll 1 õunapuu ja 2 kirssi, aga need erilist säästu ei anna

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen lesk ja elan pojaga kahekesi, viimase 8 kuu toidu- ja majapidamistarvete kulu on olnud 388-595 eurot kuus, keskmine tuleb 450 eurot kuus. Sellesse kõige suurema summaga kuusse jäi nädalane välisreis, seal kulus toidule, meenetele ja muuseumipiletitele, sinna pole arvestatud lennupileteid ja hotelli, sest need ma broneerisin ja maksin juba aasta alguses.

Tegelikult ma tahaks, et oleks vähem. Sest seal on puhtalt toit + muud igapäevased asjad, seal ei ole sisse arvestatud kulutusi meie kassile, kulutusi riietele, autole (nt bensiin, rehvivahetus jne), koolitarvetele, telefoni- ja netiarveid jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

2 täiskasvanut, üks koer ja 200-300€ ikka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks täiskasvanu ja üks teismeline, 200 on hea kuu, ikka 250-300 kulub. Kuna netopalk 700, siis ei saa rohkem kulutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kaks täiskasvanut ja eelteismeline poiss. Kulub ca 450 kuus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

2 suurt, 2 väikelast – u 450-500 kuus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida mõeldakse majapidamistarvete all?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida mõeldakse majapidamistarvete all?

Asjad, mis pole toit, aga mida ostetakse toidupoest. Näiteks wc paber, seep, pesupulber, nõudepesuvahend, prügikotid, küpsetuspaber jms.
Meil on peres 5 inimest ja kuus kulub toidupoes umbes 500 eurot. Seal see on ka kõige väiksema lapse mähkmed, ülalkirjeldatud majapidamistarbed ja hügieenitarbed, mida ostame toidupoest (deodorant, hambaharjad ja -pasta, hügieenisidemed jms).

Please wait...
Postitas:
Kägu

4-liikmeline pere (2 täiskasvanut, teismeline ja lasteaialaps) + koer ja 2 kassi ja toidule ning majapidamistarvetele kulub umbes 1000 eurot kuus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Keskmiselt 360€ kuus, kaks täiskasvanut. Selles ei ole sees hügieenitarbeid, mida vahest ka toidupoest ostame. Tahaks, et läheks vähem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil on peres kuus inimest, koer ja neli kassi, aga ausalt, ei ole mitte kunagi kokku arvutanud, palju meil kuus üldse millelegi kulub..
Selge on vaid see, et kõike, mida vaja läheb, tuleb ju nagunii osta. Söömata olla ei saa, peput pühkimata ei jäta ja ise ega pesu pesemata ka ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Summat ütelda ei oska. Sööme seda, mida hetkel just soovime, st väga lugema ja arvutama ei pea. Küll aga jälgime ostes koguseid ja seda, et me ostetud toidu ikka ära sööks, sest toitu ära visata ei meeldi. Allahindlustelt varusid ei osta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ei usu neid numbreid siin.
100-150€ kuus toidu ja majapidamistarvete eest inimese kohta – see ei ole reaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

100-150€ kuus toidu ja majapidamistarvete eest inimese kohta – see ei ole reaalne.

Mul tuleb ka umbes nii. Lapsega koos oleme ja ligi 200 läheb kuus sellise asja peale. Kusjuures mõned aastad tagasi oli võimalik koguni 100 euroga meil kahekesi hakkama saada, toit on märgatavalt kallinenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas seda on liiga palju?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks täiskasvanu ja üks teismeline, kulub umbes 400 eurot kuus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paraku, kui ei korile ega kasvata, kõik osta, siis 100/inimene enam välja ei tule nagu mõni aasta tagasi. Isegi kui ette menüü koostada, pooltooteid vältida st nn puhas isetehtud toit, soodukaid jälgida, ikka summa inimese kohta läheneb 150-le kuus.

Meil 2 täiskasvanut ja 2 teismelist, kulub 500-600

Please wait...
Postitas:
Kägu

2 täiskasvanut ja koolieelik, alla 500€ kuus kindlasti hakkama ei saa, pigem läheb rohkem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on peres 5 inimest ja kuus kulub toidupoes umbes 500 eurot. Seal see on ka kõige väiksema lapse mähkmed, ülalkirjeldatud majapidamistarbed ja hügieenitarbed, mida ostame toidupoest (deodorant, hambaharjad ja -pasta, hügieenisidemed jms).

Kuidas see võimalik on? Mul juba imikule kulus kohalikust kaubandusvõrgust ostes mähkmeid 100 euro eest kuus (hakkasin saksamaalt tellima, sain kulud kohe alla).

Teil peab olema mingi oma põllumaa vms, vastasel juhul on uskumatu, et teil kulub söögi ja majapidamistarvete peale 100 eurot inimese kohta. Seda tundub kuidagi nii vähe, et raske kujutleda, mida te siis ostate või sööte, et selle summaga hakkama saab. Jah, kui võtta ainult toit, siis korraga mitmele inimesele ostes võiks arvata, et saab planeerides ja pingutades hakkama, et 100 eurot inimene, aga kui juba mähkmed jms lisaks, siis eriti ei usu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas see võimalik on? Mul juba imikule kulus kohalikust kaubandusvõrgust ostes mähkmeid 100 euro eest kuus (hakkasin saksamaalt tellima, sain kulud kohe alla).

Teil peab olema mingi oma põllumaa vms, vastasel juhul on uskumatu, et teil kulub söögi ja majapidamistarvete peale 100 eurot inimese kohta.

Noh aga siis ongi ju selge, et see 100 eurot kuus inimese peale kulub beebil kõik mähetele. Päris pisike ei söö üldse lisa ja see paar ampsu putru või porgandit, mis vähe suurem beebi sööb, on viie inimese puhul ikka päris märkamatu. Ma oma kuueliikmelise pere puhul (neist kaks teismelised poisid) keedetava pudru koguseid üldse ei tõstnud, kui neljas laps ka lisa sööma hakkas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastuseks küsimusele, et kuidas see võimalik on.
Minu kuukulu mähketele on lapse sünnist saati olnud max 40 EUR kuus. Vaatan alati sooduspakkumisi. Ühegi mähkme eest ei ole ma nõus maksma üle 0.25 euro. Viimase aja lemmikud on Huggies (Selveris teinekord head pakkumised) ja Helen Harper (Rimis soodsalt).

Please wait...
Postitas:
Kägu

100 EUR mähkmetele on ulme palju aga see minu arvamus.

Endal 2 täiskasvanut ja 3 last. Kuus läheb u 600 – 650 toidupoodi ma arvan. Täpset arvestust pole pidanud. Koos majapidamiskauba ja mähkmetega. Arvasin, et jube palju aga siit lugedes tundub ok.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastuseks küsimusele, et kuidas see võimalik on.

Minu kuukulu mähketele on lapse sünnist saati olnud max 40 EUR kuus. Vaatan alati sooduspakkumisi. Ühegi mähkme eest ei ole ma nõus maksma üle 0.25 euro. Viimase aja lemmikud on Huggies (Selveris teinekord head pakkumised) ja Helen Harper (Rimis soodsalt).

Laps veel sündinud ei ole, seega ei oska ennustada, mis mähkmete kulu kuus tuleb, kuid olen mähkmeid ostnud ette erinevates suurustes ning ei ole nõus samuti maksma rohkem kui 0.2(5)€/tk. Kõige odavamad mähkmed olen saanud sooduspakkumisega 0.1€/tk ja kõige kallimad olen ostnud 0.14€/tk, markidest nii huggies elite softi, pampersi new babyt, helen harperit. Korra nägin ka natyt sellises hinnaklassis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ainult toit (poest, väljas söömised) 600 – 700€. Üht-teist saame mu vanaema käest (köögivili).
4 inimest + koduloom.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps veel sündinud ei ole, seega ei oska ennustada, mis mähkmete kulu kuus tuleb, kuid olen mähkmeid ostnud ette erinevates suurustes ning ei ole nõus samuti maksma rohkem kui 0.2(5)€/tk. Kõige odavamad mähkmed olen saanud sooduspakkumisega 0.1€/tk ja kõige kallimad olen ostnud 0.14€/tk, markidest nii huggies elite softi, pampersi new babyt, helen harperit. Korra nägin ka natyt sellises hinnaklassis.

Point on selles, et sa võid ju unistada sellest, kuidas sa kõige odavamaid mähkmeid oma lapsel kasutad, aga fakt on see, et igale lapsele igasugused mähkmed ei sobi. Ntx minu lapsel ajas Pampers tagumiku kärna, samuti huggies. Kohalikust kaubandusvõrgust ostes kõlbasid vaid Liberod ja Muumid (samas tean ka lapsi, kellel ajas Libero tagumiku kärna ja Pampers kõlbas). No Naty sobis ka, aga need on veel kallimad ja ma ei jaksanud kaugemas poes neid soodukaid passimas käia 🙂 Nii et ma ei soovita veel sündimata lapsele mähkmeid väga palju ette osta, muidu võib juhtuda, et mähkud olemas küll, aga kasutada ei saa. Lõppkokkuvõttes leidsin Saksamaalt koha, kust tellida hulgi, odavamalt ja selliseid, mis sobisid. (aga ok, see on teemaväline jutt) 🙂

Mul endal kulus üksi elades toidu peale 200 eurot kuus, pluss umbes 100 eurot majapidamistarvetele. Hiljem ma pole enam eriti arvet pidanud, kui vaja saab kitsamalt läbi ajada, kui võimalik, siis ei koonerda, aga pakun, et umbkaudu 200 inimese peale läheb praegu ka. Kui kuus vaid 100 ühe inimese peale kulutada, siis minu arvates on see juba kõval kokkuhoiurežiimil elamine. praekartul ja kapsas hakklihaga. (mitte et need toidud halvad oleks, aga kogu aeg ei taha niimoodi, teinekord teeks ikka ka ahjulõhet või veiselihapada punase veiniga või…) Poolfabrikaate ma eriti ei osta, kui, siis ainult midagi võileivakatteks (sink, täissuitsuvorst). Ja ma ei ole pudruinimene, pudrule eelistan kombot müsli+jogurt ja see teeb menüü kohe kallimaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul endal kulus üksi elades toidu peale 200 eurot kuus, pluss umbes 100 eurot majapidamistarvetele.

Täitsa huvitav, kuidas saab 100/kuus majapidamistarvetele minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Point on selles, et sa võid ju unistada sellest, kuidas sa kõige odavamaid mähkmeid oma lapsel kasutad, aga fakt on see, et igale lapsele igasugused mähkmed ei sobi.

Just sel põhjusel tõingi välja, et sellises hinnaklassis olen leidnud erinevaid mähkmeid mitte vaid ühte marki ja kõige odavamat. Loomulikult olen teadlik, et kõik kõigile lastele ei sobi, aga ega seda enne ei teagi, kui olen ära proovinud. Ma ei näe vahet, kas ostan proovimiseks enne lapse sündi, jälgides, et saaks soodushinnaga või ostan proovimiseks sama paki peale lapse sündi. Kui ei sobi, jääb mul mõlemal juhul poolik pakk kätte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mh

4 inimesega pere, 2 täiskasvanut + 2 last kellest üks teismeline, koer ja 3 kassi.
Kuus läheb kokku ca 1000 eurot, mille sisse on arvestatud ka tööl käies väljas söömine, lasteaia toiduraha ja kooli toiduraha (kui söödakse hommikust v pikapäevasööki). Toiduained hinna järgi ei vali kuid proovime päris palju teha naturaalsest toorainest, väljas söömas käies ka otseselt sente ei loe ja külalisi ka ikka ca korra kuus võõrustame, häid veine armastame ka. Suvel pisut tomatit, kurki tuleb ka kasvuhoonest ning seeni saab sügisel ka korjatud, veidi mahla tuleb ka kui on hea õuna või marja aasta (see aasta nt mitte). Päris korralik raha läheb nõudepesumasina ja pesumasina vahenditele sest need töötavad ca ülepäeva, pesumasin siis laste ja enda trenniriietega peamiselt. Ilmselt kui oleks vajadus, siis saaks kokku kulusid tõmmata kindlasti, samuti peaks rohkem hakkama soodukaid jälgima.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju kulub