Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju kulub

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 64 )

Teema: Kui palju kulub

Postitas:
Kägu

3 last (sh 1 imik), koos majapidamistarvetega 600-700 eurot kuus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul endal kulus üksi elades toidu peale 200 eurot kuus, pluss umbes 100 eurot majapidamistarvetele.

Täitsa huvitav, kuidas saab 100/kuus majapidamistarvetele minna.

shampoon, palsam 4-20 eurot
dussigeel 2-7 eurot
seep/pesugeel 1-5 eurot
riiete pesugeel 7-8 eurot
kodu koristamis asju (vetsugeel ka) 5-20 eurot
nõudepesu – 1.5-4 eurot
söögitegemiseks paber, kile, foolium 1-3 eurot
vetsupaber – 2.5-6 eurot
hügieen sidemed, tampoonid, päevakaitsmed 2-6 eurot, bio omad veelgi kallimad
makeup, näokreemid, keha hooldus jne 10-…1000 eurot
Vitamiinid jne 3-20 eurot
JNE

Ikka läheb. Oleneb kas lähed alati odavaima teed, bio teed, kõige kallimat teed või otsid kuldset keskmist.

Mul endal üksi olles söök jääb 200 juurde, vahest 250 kui saab rohkem väljas käidud. Majapidamis/hügieen on max 40, üle kuu 50. Kui haigeks jään lisan ravimid majapidamis/hügieen nimekirja. Olenevalt siis on 60-100 arve sel kuul.

Tõsiasi on, et suudaksin ca 130le tõmmata söögiarved aga siis läheb juba imelikuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul endal kulus üksi elades toidu peale 200 eurot kuus, pluss umbes 100 eurot majapidamistarvetele.

Täitsa huvitav, kuidas saab 100/kuus majapidamistarvetele minna.

shampoon, palsam 4-20 eurot

dussigeel 2-7 eurot

seep/pesugeel 1-5 eurot

riiete pesugeel 7-8 eurot

kodu koristamis asju (vetsugeel ka) 5-20 eurot

nõudepesu – 1.5-4 eurot

söögitegemiseks paber, kile, foolium 1-3 eurot

vetsupaber – 2.5-6 eurot

hügieen sidemed, tampoonid, päevakaitsmed 2-6 eurot, bio omad veelgi kallimad

makeup, näokreemid, keha hooldus jne 10-…1000 eurot

Vitamiinid jne 3-20 eurot

JNE

Ikka läheb. Oleneb kas lähed alati odavaima teed, bio teed, kõige kallimat teed või otsid kuldset keskmist.

Mul endal üksi olles söök jääb 200 juurde, vahest 250 kui saab rohkem väljas käidud. Majapidamis/hügieen on max 40, üle kuu 50. Kui haigeks jään lisan ravimid majapidamis/hügieen nimekirja. Olenevalt siis on 60-100 arve sel kuul.

Tõsiasi on, et suudaksin ca 130le tõmmata söögiarved aga siis läheb juba imelikuks.

Siit tuleb selgelt välja, et tõenäoliselt mõtlevad inimesed oma kuludes siin erinevaid asju. Minu eelarves on majapidamistarbed siiski vaid pesugeelid, puhastusvahendid, wc-paber jms. Šhampoonid-palsamid-tampoonid jms on isiklikud hügieenitarbed ja neid ei arvesta majapidamise kuludesse. Kolmas kuluartikkel on (dekoratiiv)kosmeetika. Ravimid, vitamiinid, visiiditasud, tasulised arstilkäigud on eraldi meditsiinikulutused. Siiski ei tule ka nende gruppide kulu kokku meil kahe täiskasvanu peale 100€ lisaks toidu- ja majapidamiskuludele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ma ei usu neid numbreid siin.

100-150€ kuus toidu ja majapidamistarvete eest inimese kohta – see ei ole reaalne.

Just. See on siis 3€ või pisut enam päevas. Või ei ole siia arvestatud kulusid väljas söömisele?
Tööl, lasteaias ja mujal?
Ja selle sisse mahuvad ka hügieenivahendid jms? Pole võimalik. Arvestades, et miski ei tule oma aiast, vanaemalt vms. Siin on olnud arvepidamisi, kus on märgitud, et jahu, suhkur jne olid juba kapis olemas. Need pidi ju ka millagi ostma!

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ei usu neid numbreid siin.

100-150€ kuus toidu ja majapidamistarvete eest inimese kohta – see ei ole reaalne.

Minul läheb kuus täpselt 100 euri söögile ja kaks inimest pluss kari loomi aga kuna elan maal siis kasvatan enamus kõike ise.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul endal kulus üksi elades toidu peale 200 eurot kuus, pluss umbes 100 eurot majapidamistarvetele.

Täitsa huvitav, kuidas saab 100/kuus majapidamistarvetele minna.

shampoon, palsam 4-20 eurot

dussigeel 2-7 eurot

seep/pesugeel 1-5 eurot

riiete pesugeel 7-8 eurot

kodu koristamis asju (vetsugeel ka) 5-20 eurot

nõudepesu – 1.5-4 eurot

söögitegemiseks paber, kile, foolium 1-3 eurot

vetsupaber – 2.5-6 eurot

hügieen sidemed, tampoonid, päevakaitsmed 2-6 eurot, bio omad veelgi kallimad

makeup, näokreemid, keha hooldus jne 10-…1000 eurot

Vitamiinid jne 3-20 eurot

JNE

Ikka läheb. Oleneb kas lähed alati odavaima teed, bio teed, kõige kallimat teed või otsid kuldset keskmist.

Mul endal üksi olles söök jääb 200 juurde, vahest 250 kui saab rohkem väljas käidud. Majapidamis/hügieen on max 40, üle kuu 50. Kui haigeks jään lisan ravimid majapidamis/hügieen nimekirja. Olenevalt siis on 60-100 arve sel kuul.

Tõsiasi on, et suudaksin ca 130le tõmmata söögiarved aga siis läheb juba imelikuks.

Ma ei osta iial IGA KUU selliseid asju mida oled välja toonud 😀 Uskumatu!! Ja veel üks inimene.Wao 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul endal kulus üksi elades toidu peale 200 eurot kuus, pluss umbes 100 eurot majapidamistarvetele.

Täitsa huvitav, kuidas saab 100/kuus majapidamistarvetele minna.

shampoon, palsam 4-20 eurot

dussigeel 2-7 eurot

seep/pesugeel 1-5 eurot

riiete pesugeel 7-8 eurot

kodu koristamis asju (vetsugeel ka) 5-20 eurot

nõudepesu – 1.5-4 eurot

söögitegemiseks paber, kile, foolium 1-3 eurot

vetsupaber – 2.5-6 eurot

hügieen sidemed, tampoonid, päevakaitsmed 2-6 eurot, bio omad veelgi kallimad

makeup, näokreemid, keha hooldus jne 10-…1000 eurot

Vitamiinid jne 3-20 eurot

JNE

Ikka läheb. Oleneb kas lähed alati odavaima teed, bio teed, kõige kallimat teed või otsid kuldset keskmist.

Mul endal üksi olles söök jääb 200 juurde, vahest 250 kui saab rohkem väljas käidud. Majapidamis/hügieen on max 40, üle kuu 50. Kui haigeks jään lisan ravimid majapidamis/hügieen nimekirja. Olenevalt siis on 60-100 arve sel kuul.

Tõsiasi on, et suudaksin ca 130le tõmmata söögiarved aga siis läheb juba imelikuks.

Ma ei osta iial IGA KUU selliseid asju mida oled välja toonud 😀 Uskumatu!! Ja veel üks inimene.Wao 😀

Vaadates summasid, siis ilmselgelt ei osta iga kuu, vaid välja toodi keskmine kuude lõikes.
Millise palsami saab 4 euro eest või dušigeeli 2 euro eest? Mul maksab dušigeel 40 eurot ja palsam 70 eurot, kuus teeb see jah keskmiselt 3 ja 6 eurot, aga ma ei osta neid ju iga kuu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul endal kulus üksi elades toidu peale 200 eurot kuus, pluss umbes 100 eurot majapidamistarvetele.

Täitsa huvitav, kuidas saab 100/kuus majapidamistarvetele minna.

shampoon, palsam 4-20 eurot

dussigeel 2-7 eurot

seep/pesugeel 1-5 eurot

riiete pesugeel 7-8 eurot

kodu koristamis asju (vetsugeel ka) 5-20 eurot

nõudepesu – 1.5-4 eurot

söögitegemiseks paber, kile, foolium 1-3 eurot

vetsupaber – 2.5-6 eurot

hügieen sidemed, tampoonid, päevakaitsmed 2-6 eurot, bio omad veelgi kallimad

makeup, näokreemid, keha hooldus jne 10-…1000 eurot

Vitamiinid jne 3-20 eurot

JNE

Ikka läheb. Oleneb kas lähed alati odavaima teed, bio teed, kõige kallimat teed või otsid kuldset keskmist.

Mul endal üksi olles söök jääb 200 juurde, vahest 250 kui saab rohkem väljas käidud. Majapidamis/hügieen on max 40, üle kuu 50. Kui haigeks jään lisan ravimid majapidamis/hügieen nimekirja. Olenevalt siis on 60-100 arve sel kuul.

Tõsiasi on, et suudaksin ca 130le tõmmata söögiarved aga siis läheb juba imelikuks.

Ma ei osta iial IGA KUU selliseid asju mida oled välja toonud 😀 Uskumatu!! Ja veel üks inimene.Wao 😀

Vaadates summasid, siis ilmselgelt ei osta iga kuu, vaid välja toodi keskmine kuude lõikes.

Millise palsami saab 4 euro eest või dušigeeli 2 euro eest? Mul maksab dušigeel 40 eurot ja palsam 70 eurot, kuus teeb see jah keskmiselt 3 ja 6 eurot, aga ma ei osta neid ju iga kuu.

Mis firmadega on tegu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ei usu neid numbreid siin.

100-150€ kuus toidu ja majapidamistarvete eest inimese kohta – see ei ole reaalne.

Just. See on siis 3€ või pisut enam päevas. Või ei ole siia arvestatud kulusid väljas söömisele?

Tööl, lasteaias ja mujal?

Ja selle sisse mahuvad ka hügieenivahendid jms? Pole võimalik. Arvestades, et miski ei tule oma aiast, vanaemalt vms. Siin on olnud arvepidamisi, kus on märgitud, et jahu, suhkur jne olid juba kapis olemas. Need pidi ju ka millagi ostma!

Mina olen see, kelle 5-liikmeline pere toidupoes (toidule, majapidamistarvetele ja mähkmetele) 500 kulutab. Väljas söömist see ei sisalda. Perega väljas söömist harrastame umbes 1x kuus ja see läheb minu kulupäevikus “meelelahutus” reale.
Samuti on puudu minu ja mehe töölõunad (kahepeale kokku u 80 EUR), koolitoit (ühel lapsel tasuta, teisel u 10 EUR kuu) ja lasteaiassööki (30 EUR). Seega jah, korrigeerin – kogukulu toidule ja esmatarbekaupadele on umbes 620 EUR kuus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul endal kulus üksi elades toidu peale 200 eurot kuus, pluss umbes 100 eurot majapidamistarvetele.

Täitsa huvitav, kuidas saab 100/kuus majapidamistarvetele minna.

shampoon, palsam 4-20 eurot

dussigeel 2-7 eurot

seep/pesugeel 1-5 eurot

riiete pesugeel 7-8 eurot

kodu koristamis asju (vetsugeel ka) 5-20 eurot

nõudepesu – 1.5-4 eurot

söögitegemiseks paber, kile, foolium 1-3 eurot

vetsupaber – 2.5-6 eurot

hügieen sidemed, tampoonid, päevakaitsmed 2-6 eurot, bio omad veelgi kallimad

makeup, näokreemid, keha hooldus jne 10-…1000 eurot

Vitamiinid jne 3-20 eurot

JNE

Ikka läheb. Oleneb kas lähed alati odavaima teed, bio teed, kõige kallimat teed või otsid kuldset keskmist.

Mul endal üksi olles söök jääb 200 juurde, vahest 250 kui saab rohkem väljas käidud. Majapidamis/hügieen on max 40, üle kuu 50. Kui haigeks jään lisan ravimid majapidamis/hügieen nimekirja. Olenevalt siis on 60-100 arve sel kuul.

Tõsiasi on, et suudaksin ca 130le tõmmata söögiarved aga siis läheb juba imelikuks.

Ma ei osta iial IGA KUU selliseid asju mida oled välja toonud 😀 Uskumatu!! Ja veel üks inimene.Wao 😀

Vaadates summasid, siis ilmselgelt ei osta iga kuu, vaid välja toodi keskmine kuude lõikes.

Millise palsami saab 4 euro eest või dušigeeli 2 euro eest? Mul maksab dušigeel 40 eurot ja palsam 70 eurot, kuus teeb see jah keskmiselt 3 ja 6 eurot, aga ma ei osta neid ju iga kuu.

Mis firmadega on tegu?

Dušigeeli ostan koos parfüümiga, kuna mulle meeldib pigem õrnem lõhn, mitte endale mitu surtsu parfüümi korraga peale lasta.
Palsam on Alterna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen oma koduseid tarbimisharjumusi pikka aega jälginud ning selletõttu võin väita, et minu kolmeliikmeline pere saab hakkama 340€-ga kuus. See sisaldab kõike tavapärast toitu, majapidamis- ja hügieenivahendeid mida me koju ostame. Ei aja allahindlusi taga, ei tee ühest kanast toitu terveks nädalaks ette. On menüüs nii liha, kui aed- ja puuviljad. Keegi ei nälgi. Kõik saavad oma kalorid, valgud, rasvad ja mineraalid kätte. See on see summa, mida ma tean, et pean eelarvet tehes selleks otstarbeks ette nägema ka siis, kui on plaanis millegi suurema jaoks säästa. Muul ajal kulutame rohkem. Kulutan teades, et kulu mida ma nüüd teen, ei ole tegelikult tarvilik. Või vastupidi – naist välja sööma viies tean, et see ei ole kulu pere toidulauale, vaid meie suhtele. Samamoodi vajalik, aga teine kategooria.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõned kirjutavad siia puhast jama. Töötan kodus, elan üksi, 99% söön kodus, alkoholi ja suitsu ei osta, majap. kaupa toidurahasse ei arvesta, toitu ära ei viska ja alla 200 euro kuus ainult TOIDULE enamasti välja ei tule. Ma ei söö midagi kallist/erilist, valmistoitu ei osta. Ka mitte palju, ülekaaluline ka ei ole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Wow

Ulme, elan üksi ja toidule kulub minimaalselt 600 eurot kuus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

2 täiskasvanud ja 2 last ja keskmine kulub 100 eur kuus. Arvestasin kokku: Sampoon ja kehahooldus, hambapasta, nõudepesu, põrandapesu, pesupulber, WC -tarbed. Umbes 30 eur on see summa, et osta 1x parfüüm, ahjuvahend, juukselakk vma. Välja sööma käime aastas paar korda ja ei käi reisimas või ilusalongides. Toiduraha on keskmine 400-500 eur. Nii, et üks palk kulub hädavajadustele ja teine siis maksude ja veidi jääb kogumiseks ka, et osta riideid, koolireisid, lemmikloomad või ravimeid jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõned kirjutavad siia puhast jama. Töötan kodus, elan üksi, 99% söön kodus, alkoholi ja suitsu ei osta, majap. kaupa toidurahasse ei arvesta, toitu ära ei viska ja alla 200 euro kuus ainult TOIDULE enamasti välja ei tule. Ma ei söö midagi kallist/erilist, valmistoitu ei osta. Ka mitte palju, ülekaaluline ka ei ole.

nendes teemades algabki alati see ületrumpamine, et kes kõige vähem kulutab. mu meelest ka ei ole 200 eurot ühe inimese toidule kuus kulutada mingi ulmesumma, pigem on see suht kasin eelarve, päris kõike endale lubada ei saa, aga samas ei pea ka ainult kõige odavamat ostma. 50 eurot nädalas ühe inimese toidule, ainult kodus süües on selline OK elamine, ei ole priiskav, ei ole koonerdav, aga samas sellise eelarve juures peab siiski ka hindu jälgima. Mingi vaev ei ole ka ühe inimese toiduks 100 eurot nädalas kulutada või siis 600 eurot kuus, kui väljas söömised ka arvesse lähevad.

Mind paneb samuti imestama see, kui väidetakse, et elatakse nii, et üks inimene kulutab toidu peale vaid 100 eurot kuus. jah, see on ilmselt võimalik. Makaronid, veega keedetud puder. Joogiks vesi. Kapsasupp. Minu jaoks on selline eelarve juba ellujäämiskursus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul maksab dušigeel 40 eurot ja palsam 70 eurot, kuus teeb see jah keskmiselt 3 ja 6 eurot, aga ma ei osta neid ju iga kuu.

Pidin juba hakkama kirjutama, et minu meelest on sellised summad laristamine. Kui aga summad kuude kaupa jagan, et dušigeeliga saad läbi umbes aasta ja palsamiga 10 kuud, siis soovitaks isikliku hügieeni sagedust ja eelarvat küll mõnevõrra tõsta:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

nendes teemades algabki alati see ületrumpamine, et kes kõige vähem kulutab. mu meelest ka ei ole 200 eurot ühe inimese toidule kuus kulutada mingi ulmesumma, pigem on see suht kasin eelarve, päris kõike endale lubada ei saa, aga samas ei pea ka ainult kõige odavamat ostma. 50 eurot nädalas ühe inimese toidule, ainult kodus süües on selline OK elamine, ei ole priiskav, ei ole koonerdav, aga samas sellise eelarve juures peab siiski ka hindu jälgima.

Jah, ma ei otsi sooduspakkumisi, aga kuna paraja jalutuskäigu kaugusel on Grossi, Maxima, Selver, Rimi, siis täishinnaga ostan midagi harva. Mahedaid/ökosid ostan harva, sest need juurikad/puuviljad kas näevad väga kehvad välja või kui ilusad on, siis ei ole usutav nende puhtus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Otseselt raha ei säästa, aga toidu peale kulub u 100-150 kuus, seal sees alkohol. Väljas söömist ei arvesta ega majapidamistarbeid. Olen ka 70 mõnes kuus kulutanud. Põhjus on selles, et ei osta peaaegu kunagi poolfabrikaate ja eksklusiivseid toite siin lähedal poes pole, ma eriti ei viitsi kuskilt kaugemalt tuua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

toidu peale kulub u 100-150 kuus, seal sees alkohol. Väljas söömist ei arvesta

Jälle see nipp, kuidas ühe kanaga nädal aega toime tulla – sööge rohkem väljas!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

2 täiskasvanut, 3 last, kass, koer.

Juba kassile ja koerale läheb omajagu, ca 100 eur kindlasti- kuivtoit, konservid mõlemale, koera närimismaiused jms.

Arvan, et meil läheb kuus perele ca 1000.-, vahel palju rohkem (kui sünnipäevad või muud üritused).
Oktoobris näiteks kahe pereliikme sünnad- toidule läks 400 kindlasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie peres on 2 täiskasvanut, 1 lasteaialaps ja 1 koolilaps. Kass ja merisead. Toidupoe kuludeks on iga kuu 450EUR. Siia hulka kuuluvad kõigi toit ja esmatarbekaubad- pesuvahendid, wc paberid, hambapasta, prügikotid, küpsetuspaberid jne.
Lisaks sellele 450EUR kulub toidule veel mehe ja minu lõunad tööpäevadel kodust väljas, laste pikapäeva ja lasteaiatasud(s.h toit).
See summa ei ole äärmine koonerdamine, kuid siiski püüan jälgida, et ei läheks toitu raisku ja kombineerin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

2 täiskasvanut, 2 koolilast (ei ole veel teismelised) ja 1 lasteaialaps.
Vaatasin seb rahapäevikut, minu eelarvest on mõeldud söök perele ja majapidamistarbed, hügieenitarbed jms. Minu pangaarvelt on gruppi söök-jook läinud veidi alla 400 euro, seal sees on siis kõik marketites tehtud ostud, väljas söömine ( vähe). Kõik marketitest ostetav ei ole siiski söök või maj. kaup, nii et minu arvelt kuskil 350 euri eest söök ja majapidamine.
Mees on ka paar korda poes käinud, tema rida majapidamiskulud muidu ei ole, et tegu pisisummadega. Samuti on lapsed paaril korral poes käinud. Et kuine kulu söögile ja majapidamisele on 400-450. Suviti kui lapsed on koolist kodus, on see summa kindlasti suurem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peres 7 liiget, toidu ja majapidamiskulu on 500-700 ringis. Oleneb täpselt sellest kas lapsed kodus või lasteaias/koolis, lisaks kas olen jälginud soodukaid ja valinud kust osta :). Kartuli ja porgandi õnneks saame maalt, selle võrra ongi odavam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiskasvanu, 2,5 a laps ja kass. Igakuiselt toidule ja muudele vajalikele asjadele ( pesuvahendid, kassiliivad jms ) 100€ Kuus 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Toit: okt 255.-, nov 280, dets seni 437 (jõulud – paar peolauda kaetud)
Majapidamine (wc-paber jne, ei sisalda eluaseme kulusid): okt 68.-, nov 29.-, dets 95.- (sh mõned jõulukaunistused jne)
2 suurt, 2 last

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul kulub tööl lõunal süües 4-5 eur. Ehk siis 100.- eur puhtalt lõunatele.
Mehel kulub veelgi enam 150.- lõunal väljas süües.
6 inimest + kass kulub kokku ilmselt kuskil 1200.- . Täpset arvet pole kunagi pidanud, kuna poest ostan ka vahest riideid ja muid kodutarbeid ning ka kosmeetika tooteid.
Kassitoit on 25.- ilmselt minimaalselt – ostan soodsamaid asju, aga kõike ei söö ja kõige odavam toit all ei lähe – pigem läheb hiiri püüdma.
Väga erinev on kas kodus on lasteaialapsed või teismelised. Kindlasti saaks kõvasti kokku hoida, kui vaja. Maiustused on meie perel ilmselt koht, mida võiks piirata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täiskasvanu, 2,5 a laps ja kass. Igakuiselt toidule ja muudele vajalikele asjadele ( pesuvahendid, kassiliivad jms ) 100€ Kuus 🙂

Masendav vaesus 🙁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täiskasvanu, 2,5 a laps ja kass. Igakuiselt toidule ja muudele vajalikele asjadele ( pesuvahendid, kassiliivad jms ) 100€ Kuus 🙂

Masendav vaesus 🙁

Ah ole nüüd, see on tõenäoliselt “väljas söömist (kaasa arvatud lapse lasteaiatoitu) sisse ei arvesta”.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen üksi kahe väikelapsega. Ja olen vaadanud, et kui kommunaalid, laste huviringid, telefon, internet, ajalehetellimused, suuremad ostud jne saavad makstud, on paras säästuhoiusele eraldada niimoodi, et jooksvalt elamiseks jääks ~12–13 € päeva kohta, vahel olen jätnud ja 15 €/päev, kui on ette näha rohkem sünnipäevakinke vm lisakulusid. Aga kui ma natukenegi rohkem hindu vaataksin ja säästa püüaksin, saaks tegelikult 10 €/päev vabalt hakkama.

Sellest 12–15 €/päev summast jätkub meil kolme peale suurema koonerdamiseta kõigiks jooksvateks kuludeks, sh isikliku hügieeni tarbed, kosmeetika (kasutan minimaalselt), väiksema lapse mähkmed (ainult uneaegadel, pikematel linnaskäikudel jmt olukordades), majapidamiskraam, apteegikaup jne. Erilisi delikatesse ei vaarita ja üsna palju kasutan poolfabrikaate (sealjuures mitte kõige odavamaid-nõmedamaid, vaid ikka selliseid, kus on päris liha/kalafilee ja muidu vähemalt mõõdukalt mõistlik koostis). Samuti sööme palju võileibu, mida siin Perekoolis ikka kalliks toiduks nimetatakse. Mitte odavaima keeduvorstiga, vaid ikkagi peamiselt taise singiga, munaga, juustuga, vahel Selveri pasteediga jne. Tõsi, väga kalleid toite (punase kala filee, hallitus- jm delikatessjuustud, väga eksootilised aed- ja köögiviljad, kalamari, gurmeejäätised, ökotooted, Muhu leib 3,5 € päts jne) ostan harva, aga n-ö tavatoitude hulgast teen pigem kallimapoolseid valikuid ja hindu väga ei vaata. Šampoonid-palsamid-seebid jmt ostan küll võimalikult odavad, mitte mingeid kalleid salongitooteid. Majapidamistarvetega nii ja naa — kui odav vahend ei toimi hästi, kulutan pigem kallimale, aga tihti töötab odav asi sama edukalt. Mähkmetest meeldib mulle Rimis müüdav Loving Touch — väga hea hinna ja kvaliteedi suhe. Vahel ostan soodukaga ka muid. Igapäevapoeks on Selver, mitte ei käi kogu aeg Maximast vmt poest kõige soodsamaid diile otsimas.

Kust me muidugi palju säästame, on see, et lapsed saavad Tallinnas enamiku söögikordi tööpäeviti lasteaias tasuta. Ja minul on töö juures lõunasöök 2.50 € päevas. Muidu niisama väljas söömiseks on vajadust üliharva. Ja selge ka see, et väikesed lapsed söövad vähem kui täiskasvanu või teismeline, eks ma ise olen ikka põhiline sööja.

Mida ma küll olen vaadanud, on see, et kui tellida 1-2 korda nädalas e-Selverist läbimõeldult ~5 päeva toidukraam ja majapidamistarbed, siis see tuleb kõvasti odavam kui käia iga päev poest paari asja toomas ja siis ikka juhusliku aje mõjul jälle siit-sealt midagi planeerimatut lisaks kaasa haarata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täiskasvanu, 2,5 a laps ja kass. Igakuiselt toidule ja muudele vajalikele asjadele ( pesuvahendid, kassiliivad jms ) 100€ Kuus 🙂

Masendav vaesus 🙁

Ah ole nüüd, see on tõenäoliselt “väljas söömist (kaasa arvatud lapse lasteaiatoitu) sisse ei arvesta”.

Päris suur hulk inimesi elab Tallinnas, kus linn maksab lasteaiatoidu. Imeik oleks ju seda sisse arvestada, kui ma ise seda ei maksa?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 64 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju kulub