Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju kulub

Näitan 4 postitust - vahemik 61 kuni 64 (kokku 64 )

Teema: Kui palju kulub

Postitas:
Kägu

tähelepanek

Elatise teemades hakatakse välja tooma kui palju kõigil kulub, aga siin kui vähe kellelgi kulub 🙂 Huvitav oleks välja tuua- kas need on samad inimesed, kellel siin nii vähe kulub, kui teistes teemades kui palju kulub. Elatise teemades ei leia ma peaaegu kunagi kedagi, kes väidaks, et elatis on liiga suur – v.a. mehed.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Elatise teemades hakatakse välja tooma kui palju kõigil kulub, aga siin kui vähe kellelgi kulub 🙂 Huvitav oleks välja tuua- kas need on samad inimesed, kellel siin nii vähe kulub, kui teistes teemades kui palju kulub. Elatise teemades ei leia ma peaaegu kunagi kedagi, kes väidaks, et elatis on liiga suur – v.a. mehed.

Mina isiklikult ei saa mingit elatist, ehkki kasvatan lapsi üksi. Aga selge on see, et lastele kulub üksjagu raha (siin teemas käib jutt vaud toidust jm jooksvatest kuludest, aga lasteaed, huviringid, riided, spordivahendid, mänguasjad, koolitarbed, kommunaalkulud ja küllalt suure elamise soetamise kulud jne on lastega samuti päris arvestatavad). Lisaks veel see, et lapsi üksi kasvatav vanem, kui teine vanem ei tunne huvi ega aita, on ajaliselt nii kohutavalt kinni ja seotud 24/7, see piirab absoluutselt iga valikut tema elus, sh elukoht, töö jne …

Mina olen oma lapsed saanud algusest peale üksi ja sellega arvestanud, aga kui lapsed on sündinud mõlema vanema soovil suhtesse, siis minu meelest ei peaks küll olema nii, et kui lahku minnakse, siis ühele vanemale jäävad kõik kohustused ja kogu vastutus igas mõttes ning teine vanem jalutab lihtsalt minema, mõeldes, et temal peaks nii rahaliselt kui ka ajaliselt jätkuma sama vaba ja muretu elu, nagu tal lapsi ei olekski.

Kui mul ei oleks lapsi, elaksin ma täiesti teises geograafilises kohas täiesti teistsuguses eluasemes, teeksin hoopis teistsugust karjääri sootuks teistsuguse pühendumise ja palgaga, ei peaks pidevalt stressama hirmust, et emb-kumb laps jääb jälle haigeks ega saa lasteaeda ja kuidas ma küll sel juhul tööle pääsen, kuidas organiseerida lastehoidu, kui mul on tööajaväline koosolek või muu kohustus, mul oleks võimalik ka endal teinekord sõpradega kohvikusse või teatrisse minna jne. Minu elu enne ja pärast lapsi on nagu öö ja päev. Ma ei kahetse põrmugi, aga ei arva ka, et kui otsus lapsi saada tehakse ühiselt, siis oleks normaalne,kui hiljem vaid ühele otsustajale jäävad kõik mured kanda ning teine viskab lapsele heal juhul mingi 10% oma palgast ja 5–10% vabast ajast.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis värk on

Meie pere toidule arvestatud u 300 – 350 EUR. Teeme värskest toorainest süüa nii, et saame lõunaks tööle ka kaasa võtta. Lihtsad kodused toidud nagu liha, kartul, salatiollus. NB! Selle summa alla pole arvestatud snäkke nagu krõpsud, maiused, koogid, samuti ei ole seal sees limonaad, alkohol. Snäkke ostame eraldi eelarve väliselt, nii nagu tuju on.
Kodukeemia on kuskil 35 EUR kuus (selle all mõtlen wc-paberit, pesupulbrit, fairyt, hambapastat-ostame iga kuu ja veel Ajax, wc puhastusvahend, šampoonid-neid ei pea iga kuu ostma.

Peres on 2 täiskasvanut ja 2 last.

See eelarve ei ole kivisse raiuud. Seega, kui miskit keegi soovib või vaja on, saab ikka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mind see nõudepesuvahendi kulu natuke hämmastab alati. Mina ostan 2 korda aastas liitri Sodasani, maksab 3 või 4 millegagi liiter. Peab vastu ca 5 kuud (peres 3 inimest).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 4 postitust - vahemik 61 kuni 64 (kokku 64 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju kulub