Esileht Pereelu ja suhted Kui palju lapsi soovite???

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Kui palju lapsi soovite???

Postitas:
Kägu

Minul siis mõned küsimused ja ooatn igasugu arvamusi!!!!
Esmalt mitut last teie oma perre soovite ja miks???
Teine küs siis see, et kui on näha, et niigi on vähe raha, aga siiski rasestute, kas jätaksite lapse alles ja sünnitaksite 4 lapse. Nimelt mul õde kogemata rastestus ja ootab nüüd 4 dat, aga pidevalt on raha mured jm jamad ja mees kah selline, et ei toeta absoluutselt mitte. Aga mees loodab ikka et äkki nüüd on poiss ja naine kuulab teda kuigi ise last ei taha. Seega mina ei ole ka laste vastane, kuid leian et kui juba hetkel on raske siis milleks neid mingit kindlat sugu lootes siiski selline otsus tehakse. Seda enam et naine ise ka nagu ei taha aga tahab oma mehe meelejärgi olla. Ja küsis mehelt et kas oled nõus oma auto nüüd maha müüma ja suurema ostma et terve pere mahuks sinna( sest 4 ju tava autosse ei mahu) ja mees pole nõus.
UUh sainvälja elada, aga mina siiski leian, et see ütlus ei kehti, et kui jumal annab lapse annab ka leiva. V jah leiva ehk annab aga muud mitte ja sellega juba tänapäeval last ei kasvata.
Minul endal on 2 last ja nii ka jääb, sest lihtsalt ei ole rohkem võimalik muretseda majanduslikel kaalutslustel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Kui palju lapsi soovite???

Ma olen alati arvanud, et võiks olla vähemalt 3.
2 on juba olemas.
Enne, kui pole kindel, et lapsi ka kasvatada suudame (majanduslikus mõttes), seni ka lisa ei planeeri. Muidugi pean olema ka kindel, et minu mees on jätkuvalt mu kalju.
Kui aga peaks mingil imekombel juhtuma kogemata rasestumine, siis ainult raha pärast aborti kindlasti ei tee.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olime juba enne pulmi selle küsimuses kokku leppinud.
Soovisime 5 last, saime 5 last.

Kolm on juba täisealised, kõrgharidus omandatud, kaks käivad põhikoolis.

Majanduslikult saame hakkama, kuigi laiata pole midagi. On korter, on maamaja, peres 2 autot, pojal oma auto jne.

Jah, kui mul oleks peres 4 last,minul mehega mõlemal töökoht, kodu olemas, siis rasestudes(minul ei ole see küll kunagi toimunud kogemata) ma sünnitaksin ka 4. Juba eostatud last ei tapaks iial.

Hoolimata lapse soost st kas eelmised on samast soost või ei, lapse sugu pole mulle argument.

On neil kodu? Mahub sinna ka 4.laps? Kui vanad on eelmised? On su õel töökoht, mehel? Palgad võimaldavad rahulikku toimetulekut ka siis, kui kõik 4 käivad koolis, vajavad uut jalgratast, rula jne lisaks riietele ja toidule? Piisab huvikoolimaksuks ka?

Kõik see loeb…

0
0
Please wait...

Postitas:
katalin05

EI ole neil oma kodu ja elavad mehe vanemate juures ja läbisaamine halb aga mees ei tule iial sealt ära nagu ta ütles( mees elab nn head elu ja kulutab palka enda peale) ta ei maksa elektrit, ei maksa puude eest ei tee kodus midagi. Minu õde tõõmbleb nagu hull seal ja tema palkk on miinimum ja sellega maksab oma asjad mis järelmaksupeale võted ära ja kogu lugu. Ja uutest asjdest võivad lapsed vaid unistada. Sellest ma räägingi, et nad ei käi kuskil ei saa lubada midagi jne…. Aga nii ju ei saa mina ka ei aja rikkust taga ja pole mingi rikas aga kõikelementaarne on minu lastel olemas. Ja ma ka tahaks südamest 3 dat last aga ei tee sest maj olkord pole nii hea. Ja minuarust kõige hullem ongi see, et mees juba pea 40 aga pole iial VASTUTANUD oma pere eest. Sest kõik asjad hetkel muretsevad ju mehe vanemad ka söögi.Seega kui nendega midagi jutuma peaks siis ma küll ei kujuta ette mis sellest 4 lapsest ja perest( kui üldse nii võib nim ) saab. See mees ikka viimne tolvan ausalt. Ta kulutab kogu raha oma huvide ja hobide peale ja koguaeg pole teda kodus. kORRA KUUS LASEB NAISE OMA KAARDIGA POODI JA ARVAB ET NII ON KÕIK OK.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]katalin05 kirjutas:[/small]
[tsitaat]EI ole neil oma kodu ja elavad mehe vanemate juures ja läbisaamine halb aga mees ei tule iial sealt ära nagu ta ütles( mees elab nn head elu ja kulutab palka enda peale) ta ei maksa elektrit, ei maksa puude eest ei tee kodus midagi. Minu õde tõõmbleb nagu hull seal ja tema palkk on miinimum ja sellega maksab oma asjad mis järelmaksupeale võted ära ja kogu lugu. Ja uutest asjdest võivad lapsed vaid unistada. Sellest ma räägingi, et nad ei käi kuskil ei saa lubada midagi jne…. Aga nii ju ei saa mina ka ei aja rikkust taga ja pole mingi rikas aga kõikelementaarne on minu lastel olemas. Ja ma ka tahaks südamest 3 dat last aga ei tee sest maj olkord pole nii hea. Ja minuarust kõige hullem ongi see, et mees juba pea 40 aga pole iial VASTUTANUD oma pere eest. Sest kõik asjad hetkel muretsevad ju mehe vanemad ka söögi.Seega kui nendega midagi jutuma peaks siis ma küll ei kujuta ette mis sellest 4 lapsest ja perest( kui üldse nii võib nim ) saab. See mees ikka viimne tolvan ausalt. Ta kulutab kogu raha oma huvide ja hobide peale ja koguaeg pole teda kodus. kORRA KUUS LASEB NAISE OMA KAARDIGA POODI JA ARVAB ET NII ON KÕIK OK.[/tsitaat]

Mis seeb sinu asi on? Kas õde küsib sinu nõu ja abi? Kui sina nendega ei ela, siis sa ei tea ka täpselt mis ja kuidas. Või tahad ennast upitada ja õde maha teha.

0
0
Please wait...

Postitas:
katalin05

Ei taha upitada, aga kui minult iga päev küsitakse igasugu asju ja just nimelt ka nõu!!!! Aga ega mina ka ei kavatse ja ei jõua neid ju koguaeg kasvatada. Mul ka oma pere.
Samas on ta minu õde ja kui ma näen kui sressis ta on siis eks see ka läheb mull korda.
Aga nagu ma ütlesin igaüks võib siin oma arvamust avaldada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]katalin05 kirjutas:[/small]
[tsitaat]EI ole neil oma kodu ja elavad mehe vanemate juures ja läbisaamine halb aga mees ei tule iial sealt ära nagu ta ütles( mees elab nn head elu ja kulutab palka enda peale) ta ei maksa elektrit, ei maksa puude eest ei tee kodus midagi. Minu õde tõõmbleb nagu hull seal ja tema palkk on miinimum ja sellega maksab oma asjad mis järelmaksupeale võted ära ja kogu lugu. Ja uutest asjdest võivad lapsed vaid unistada. Sellest ma räägingi, et nad ei käi kuskil ei saa lubada midagi jne…. Aga nii ju ei saa mina ka ei aja rikkust taga ja pole mingi rikas aga kõikelementaarne on minu lastel olemas. Ja ma ka tahaks südamest 3 dat last aga ei tee sest maj olkord pole nii hea. Ja minuarust kõige hullem ongi see, et mees juba pea 40 aga pole iial VASTUTANUD oma pere eest. Sest kõik asjad hetkel muretsevad ju mehe vanemad ka söögi.Seega kui nendega midagi jutuma peaks siis ma küll ei kujuta ette mis sellest 4 lapsest ja perest( kui üldse nii võib nim ) saab. See mees ikka viimne tolvan ausalt. Ta kulutab kogu raha oma huvide ja hobide peale ja koguaeg pole teda kodus. kORRA KUUS LASEB NAISE OMA KAARDIGA POODI JA ARVAB ET NII ON KÕIK OK.[/tsitaat]

Eks varsti vurab siis \”Kodutunde\” buss sinnapoole, kui nii jätkatakse…

0
0
Please wait...

Postitas:
katalin05

Tahtsin veel lisada, et õega saame hästi läbi ja on näha, et ta nagu tahaks mind kuulata kuid ma ei tea mida ta kardab. Samas ei ole ju mina see in kel õigus öelda, et kindlalt tee abort mina püüan talle lihtsalt rääkida, et kui neil niigi raha pole ja ta kuskil käia ei saa mis sii veel saab kui suuremaid vaja juba kodust väljas koolitama hakata vaja. Ja kui mehe toetus ka üks suur nill ja ajab vaid oma poega taga. Aga vot kui tuleb nüüd ka tüdruk?????

Keda ma tõesti ei seedion mu õe mees, sest ta on nii vastutustundetu kõiges mis puudutab pereelu. Ja jätsin mainimata, et juba 7 – 8 aastat ei möödu päevagi kuita paari õlut v veel kangemat sisse endale ei kalla, nii et ka siin on ohumärk tulevikku, sest sealt võib ilmneda alkoholism kui seda juba ilmnenud ei ole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahaks kolme aga kui mõtlen sellele kuidas aiakohta on saada, kuidas sind keegi lapsega tööle ei soovi ja millised on palgad jne, siis jääb üks laps. Emapalk kui selline ei kutsu küll sünnitama, seda saaksin hetkel miinimumi ja selle rahaga ei ela kuidagi-

0
0
Please wait...

Postitas:
Lady-bird

Püstitasin kaa just teema, kas saada perre 3. laps, sest hetkel just selline soov oleks. Kolm on aga küll minu jaoks viimane piir. Meil on olemas päris oma kodu (ilma laenumakseteta), ülitubli issi, tänu kellele saan olla lastega kodune ja harmooniline pereelu. Maj olukord on väga hea ja millegi üle oma elus ma kurta ei saa. Vaatamata sellele kõigele on hinges ikkagi kõhklused just selle kolmanda üle. Ja kui peaks juhtuma, et sünnivad kaksikud…. oleksin muidugi ülirõõmus, kuid siis läheks kindlasti olukord keerulisemaks.
Kui aga lugeda teemaalgataja muret, siis usun, et õele võiksid küll soovitada tõsiselt järele mõeda. Kuigi kaldun arvama, et ega ta oma lapsest enam ei loobu – eriti kui see on mehe soov ja õde tema mõju all on. Iseenesest aga säärast elukorraldust ei poolda ja ka ei mõista. Lapsed on toredad aga kui võimalused ei ole vastavad, siis arutu paljunemine on minu meelest vastutustundetu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1 tahan, on olemas ka

0
0
Please wait...

Postitas:
katalin05

Just just võtsin ka sinu teemas sõna juba ja minu arvamus ühtib igati sinu arvamusega. Et kui maj olukord lubab ja perekond on ikka tervik ja ka isa on super siis miks mitte, kuid minu teemas sellest kahjuks rääkida ei saaa……
Sinule aga jõudu ja jaksu mõtlemisel ja hea et oled nn reaalne inimene. Kui lugeda sinu eluolu, siis mina tahaks isegi 3dat (mis ka minu soov, aga mida just maj olukorra tõttu isegi ei kaalu). Aga eks elu näitab mis saab.Ja mina usun küll,et minu õde on ka see, kes aastate pärst kahetseb seda valkut, sest ta eitaha ju praegu juba seda last. Aga nagu minu mees ütleb, et sa ei saa elada tema elu ja nii see ka on. Mina olen oma pereeluga rahul ja oma lastega ja naudime siis suve ja koosolemis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Mirje77

2 last olemas,vanem elab oma elu,keskmine 7 aastane ja ootame kolmandat.ei ütleks,et raha pole,kõik on plaanipärane

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks laps täiesti piisav, rohkem ei jaksa.
Kummardus neile, kellel palju lapsi ja jaksavad jaurata.

0
0
Please wait...

Postitas:
yxikmees

Mina sooviks perre saada 2-3 last,aga enne tuleb naine leida ja alles siis tuleks lastesaamise ja -kasvatamisega tegeleda

0
0
Please wait...

Postitas:
Metsmoor

Vabandan juba ette ära, teemasse läheb mu jutt nüüd ainult selles osas, et mitut las tahaksin.
Minul esimene tukub süles, plaanis teine ka hakkama panna umbes aasta pärast. Ühel lapsel igav kasvada. Aga kardan. Mitte rahalist poolt. See on ikka suur vastutus, lapsest inimene kasvatada. Vältida sõnadega haiget tegemist, ammugi veel füüsilist. Tagada arengut soodustav kodune õhkkond. Psüühiliselt terve inimene kasvatada, mitte eluaegseid komplekse ja alaväärsust külge pookida.
Tõesti ei saa aru, kuidas suudab mõni naine elu anda lihtsalt selle pärast, et abordi jaoks pole raha, rääkimata veel raseduse ennetamisest. Edasisest ei taha mõelda ka – stiilinäide: suitsu ja õlu jaoks raha on, kuid söögi jaoks ei jätku, kuigi laps nutab näljast kõrval.
Seda kardan muidugi ka, et sünnib puudega laps. Esimene kord läks õnneks (3 kuud on veel lühike aeg mõnede haiguste puhul tegelikult), suurest hirmust jääbki vbl teine tegemata. Mul vanus ka juba selline, et kauem eriti loodus enam järelemõtlemisaega ei anna.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabandan juba ette ära, teemasse läheb mu jutt nüüd ainult selles osas, et mitut last tahaksin.
Minul esimene tukub süles, plaanis teine ka hakkama panna umbes aasta pärast. Ühel lapsel igav kasvada. Aga kardan. Mitte rahalist poolt. See on ikka suur vastutus, lapsest inimene kasvatada. Vältida sõnadega haiget tegemist, ammugi veel füüsilist. Tagada arengut soodustav kodune õhkkond. Psüühiliselt terve inimene kasvatada, mitte eluaegseid komplekse ja alaväärsust külge pookida.
Tõesti ei saa aru, kuidas suudab mõni naine elu anda lihtsalt selle pärast, et abordi jaoks pole raha, rääkimata veel raseduse ennetamisest. Edasisest ei taha mõelda ka – stiilinäide: suitsu ja õlu jaoks raha on, kuid söögi jaoks ei jätku, kuigi laps nutab näljast kõrval.
Seda kardan muidugi ka, et sünnib puudega laps. Esimene kord läks õnneks (3 kuud on veel lühike aeg mõnede haiguste puhul tegelikult), suurest hirmust jääbki vbl teine tegemata. Mul vanus ka juba selline, et kauem eriti loodus enam järelemõtlemisaega ei anna.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte ühtegi ei soovi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen alati nelja last soovinud. Hetkel 27-aastane ja lapsi vaid üks ja arvatatavasti rohkem ei tule, sest esiteks pole kohanud sellist meest, kellega neid lapsi saada ja teiseks pole võimalust neile seda kõike pakkuda, mida mu ainus laps saab.
Absoluutselt ei kadesta 4-lapselisi, kes oma eludega toime ei tule. Lihtsalt märkuseks, sest üks heitis mulle seda kunagi ette, et mul vaid üks laps on ja temal neli, aga mina suudan oma lapsele ka midagi pakkuda, mitte nagu tema oma 1-toalises töötuna joodikuga elades.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ideaalis tahaks nelja last. 2 on olemas ja järgmistele mõtleme siis kui maj olukord seda soosima hakkab (suurem elamine sh) ja tunneme et on jõudu ja jaksu. Praegu on kaks täpselt parasjagu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui üldse, siis üks laps. Oma palju nooremaid õde ja venda olen kantseldanud ja kasvatanud teismelisena piisavalt ja kehvades oludes. Niiet laste kasvatamisest sai piisavalt isu täis. Vaesus toodab vaesust juurde, magistrikraadi juures pole ma ikkagi majanduslikult kindlustatud, tulen toime, kuid ei oska enda kvalifikatsioonile vastavat palka küsida. Mina ei saaks 4. last.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina sooviks perre saada 2-3 last,aga enne tuleb naine leida ja alles siis tuleks lastesaamise ja -kasvatamisega tegeleda[/tsitaat]

Sa pead ikka päris rikas olema, kui suudad praegustele lastele elatist maksta ja mõtled veel 2-3 lapse saamisele.

0
0
Please wait...

Postitas:
yxikmees

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]

Sa pead ikka päris rikas olema, kui suudad praegustele lastele elatist maksta ja mõtled veel 2-3 lapse saamisele.

[/tsitaat]
Siis ju enam praegustele elatist maksta pole vaja,saavad täisealisteks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mida teeb see sinu õde, kui lapsed suuremaks saavad? mees joob, raha ei anna, lapsed vaja koolitada. kas keegi kujutab ette, mida tänapäeval tähendab lapsele korraliku hariduse andmine? kahju, kui meil nii palju kodutunde kandidaate kasvab. teemaalgataja õigekiri on ka lihtsalt kohutav…
mul on 3 last. 1 koolitatud, 2. lõpetab kõrgkooli ja viimane läheb kooli alles järgmisel aastal. ei ole rikkad, mina keskmise palgaga, mees 2x suuremaga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole numbrit, mida tahta. Mees juba tutvumise alguses ütles, et igas korralikus peres on 5 last. No 4 meil praegu on. Küll see viies ka tuleb. Peale 4nda sündi arstid ei lubanud paar aastat rasestuda ja ega ma ka taha järjest uut pisikest. (2 on suure vahega, 2 on väikse vahega). Aega on selle kiire asjaga. St. viienda lapsega.

Sinu õe kohapealt: Mis ta ise arvab oma elust? On selline tema jaoks normaalne? On tal piisavalt julgust ja otsusekindlust midagi muuta?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas siin võtavad sõna ainult sellised, kelle mehed on sitapead?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Plaanisime 4 last, aga kuna avastasin esimese rasedusega,et mulle ei meeldigi rase olla (pidevalt on tervisehädad ja vanust ka yle 35), siis piirdume 2-ga.
Rikkad pole, aga majanduslikult oleme kindlustatud – kinnisvara mitmel maal, autod olemas, kuniks laposeootel olen ma tööl ei käi, osakud ja fondid ka kusagil offshore firmas ja 50 000 eur kolledzhfond iga lapse kohta ka olemas (isegi kui 4 last oleks).
Ei kujutaks ette,et teeks lapse kui majanduslikult ise toime ei tuleks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen alati unistanud paljudest lastest. No 4 kindlasti, kuid peale 2 rasedust ja 4 katkemist ei hakka vist enam uuesti proovima. Need 9 kuud rasedust on üks hullem piin. Oksendan 5 kuud ja olen kui laip oma hädadega. Nii kurb, sest lapsi ju ikka tahaks. Majandulikult oleme keskmised või isegi vähem vist, kuid millestkist nagu puudust ei tunne ka:) Oleme lihtsalt vähesega harjunud ja ei kurda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Abort pole mingi lahendus. Su õel on lihtsalt selgroogu vaja kasvatada. Mida ta neist jalgadest üldse hargitab, kui mees keeldub peret ülal pidamast? Ka abielus olles võib elatusraha nõuda, kui mees oma laste kasvatamisse ei panusta. Rääkimata sellest, et 3 lapse ema peaks suutma juba sobivaid rasestumisvastaseid vahendeid valida.

Endal on 4 last, kellest 1 õnneks juba täisealine. Rohkem lapsi ei kavatse saada, 2 on veel väikesed ja olen ausalt hetkel suhteliselt kurnatud, kuna absoluutselt vaba aega ei ole (vanus ka muidugi varsti 40, juba sellegipärast aitab). Loomulikult on ka kogu majanduslik pool minu kaelas – läksin just lahku mehest, kellest kodus mingit tolku ei olnud, ainult jõi ja skandaalitses, hakkasin kahtlustama ka mingit vaimuhaigust (ühel päeval ähvardab ära tappa, teisel päeval kõik unustatud ja palub minult mingeid teeneid). Lisaks veel see muutumise kiirus, millega normaalsest, armastavast inimesest sai mõurav ja tige, ohtlik inimene.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
yxikmees

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Abort pole mingi lahendus. Su õel on lihtsalt selgroogu vaja kasvatada. Mida ta neist jalgadest üldse hargitab, kui mees keeldub peret ülal pidamast? Ka abielus olles võib elatusraha nõuda, kui mees oma laste kasvatamisse ei panusta. Rääkimata sellest, et 3 lapse ema peaks suutma juba sobivaid rasestumisvastaseid vahendeid valida.

Endal on 4 last, kellest 1 õnneks juba täisealine. Rohkem lapsi ei kavatse saada, 2 on veel väikesed ja olen ausalt hetkel suhteliselt kurnatud, kuna absoluutselt vaba aega ei ole (vanus ka muidugi varsti 40, juba sellegipärast aitab). Loomulikult on ka kogu majanduslik pool minu kaelas – läksin just lahku mehest, kellest kodus mingit tolku ei olnud, ainult jõi ja skandaalitses, hakkasin kahtlustama ka mingit vaimuhaigust (ühel päeval ähvardab ära tappa, teisel päeval kõik unustatud ja palub minult mingeid teeneid). Lisaks veel see muutumise kiirus, millega normaalsest, armastavast inimesest sai mõurav ja tige, ohtlik inimene.

[/tsitaat]
Aga miks sa lõid pere mehega,kellest kodus mingit tolku polnud,kes ainult jõi ja skandaalitses?
Miks sa ei tahtnud luua peret ja saada lapsi mehega,kel niisugusi puuduseid polnud?

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Esileht Pereelu ja suhted Kui palju lapsi soovite???

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.