Esileht Hobinurk Kui palju maksab heegeldatud beebikleit ja tekk

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Kui palju maksab heegeldatud beebikleit ja tekk

Postitas:

Tuttav tellis, tean, et materjali kulus 25¤ eest (tekk 12 ja kleit 13) ja minu tööle kulus 28h. Aga hinda küsida ei oska…
Vaatasin, et inimesed on enda heegeldamise tellimustööde tunni hinnaks märkinud 8-10¤ h. No kui ma selle järgi orienteeruks, siis oleks hind ju umbes 300¤, mida ma pean õiglaseks, aga absurdseks. Keegi ei maksa mulle sellist raha. Loogiline.
Kas 1¤ tund oma töö eest tahta on ok, palju või vähe?
Kunagi sugulane tellis omale ühelt tegijalt ilusa pika vesti, tegija palus 150 krooni. Ma peale vaadates sain aru, et ilmselt ei saanud see vaene kuduja vist peale materjali raha ja kudumisrõõmu sealt midagi, aga sugulane oli kuri ja pettunud ja ütles, et sellise raha eest ei telli ta enam kunagi midagi, et puhas röövimine…
Kes käsitööd ise ei tee, see ei tea, kui palju aega võtab see nikerdamine ja kvaliteedi saavutamine ning millist hingehinda maksab korralik materjal…
Kas keegi on viimasel ajal ostnud uue tekikese või kleidikese beebile ja mis nende eest maksis?
Tänud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.07 10:43; 17.07 12:26; 17.07 12:29; 17.07 12:49; 17.07 13:03; 17.07 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“2014. aasta 1. jaanuarist on täistööajaga töötaja miinimumpalgaks 355 eurot senise 320 euro asemel ja tunnitasu alammääraks 2.13 eurot.”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellistes asjades lepitakse ometigi ENNE kokku. nüüd võid kindel olla, et see tuttav hakkab su peale vimma pidama, sest ka vaid euro tunnist annaks asjade hinnaks kokku üle 50 euro
ise ei eeldaks, et selliseid asju alla 100 euro saaks (kokku siis ja seda vaid hea õnne korral). ise ostsin tuttavalt 3a tagasi heegeldatud beebiteki (erivärviline) 60 euroga ja pean seda väga soodsaks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hmm, kui hea tuttav on, siis ma küsiks vb 75 eur. 50 ikka teeniks.

kui pole hea tuttav, küsiksin 125 eur.

kolmas variant on tuttavalt küsida, et palju ta mõtles selle eest maksta üldse? ja siis kokkuleppel mingi x summa kaubelda.

hea tuttava puhul ütlekski, et materjal läks nii palju ja tunde selle tegemiseks kulus nii palju, et mis nüüd siis teha, päris tasuta teenust ju ka ei paku ja tema ise ju tahtis sinult seda, mitte sina ei pakkunud, et võid teha, eks?

igatahes lihtsam on võõrastele müüa:p

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 11:38; 17.07 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jälle need beebiteemad siin alajaotuses, no ei jaksa…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]jälle need beebiteemad siin alajaotuses, no ei jaksa…[/tsitaat]

OTSI ABI, KUI EI JAKSA ENAM !!!!
Kus see beebi teema siin on ???? Igati õiges kohas on küsimus ju !!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

OTSI ABI, KUI EI JAKSA ENAM !!!!
Kus see beebi teema siin on ???? Igati õiges kohas on küsimus ju !!! [/tsitaat]
Ega ikka ei ole küll! Sellised asjad lepitakse juba tellides tellija ja täitja vahel kokku, mitte ei tulda pärast foorumisse kiibitsema, palju võiks küsida. Seda enam, kui tegu on tuttava inimesega. Täiesti hale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]jälle need beebiteemad siin alajaotuses, no ei jaksa…[/tsitaat]Tegin “tööd”, heegeldasin “ajaviiteks” pisikesele “beebile” teki ja kleidikese. Milline alafoorum oleks olnud sobivaim küsimuse esitamiseks? Käsitöönurgakest siin ju ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.07 10:43; 17.07 12:26; 17.07 12:29; 17.07 12:49; 17.07 13:03; 17.07 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ega ikka ei ole küll! Sellised asjad lepitakse juba tellides tellija ja täitja vahel kokku, mitte ei tulda pärast foorumisse kiibitsema, palju võiks küsida. Seda enam, kui tegu on tuttava inimesega. Täiesti hale.[/tsitaat]Tegelikult jätsin vist olulise asja mainimata, et esimese teki ja kleidi tegin enda beebile, sealt sain teada kulu materjalile ja töötunnid. Tuttav soovis oma beebile ka. Sellepärast tulingi siia hindu uurima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.07 10:43; 17.07 12:26; 17.07 12:29; 17.07 12:49; 17.07 13:03; 17.07 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aaa, kas sa polegi siis veel hakanud tegema neid? no siis on lihtne! lepidki enne hinnas kokku ja siis vaatad, kas viitsid heegeldada sellistel tingimustel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 11:38; 17.07 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

uuri turgu, nt http://www.estgild.com/epood/Heegeldatud-beebitekk/

kas kleit on tekist keerukam/ajamahukam töö? vastavalt sellele ka hind kõrgem/madalam

kokku võiks hind olla u 125-150euri, kuigi ma pole ka spetsialist antud vallas.

(arvan ka, et teema oleks rohkem sobinud beebi alajaotusesse, aga see selleks praegu)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on vast see aspekt ka, et professionaalil ei kuluks beebiteki ja -kleidi tegemiseks 28 tundi, vaid teeks rutem.

1 ¤ tunnis on professionaalile kindlasti vähe, aga 8 ¤ tunnis võrdub juba ligikaudu kvalifitseeritud arsti tunnitasuga (millest lähevad maha veel maksud), nii et seda õiglaseks pidada on minu meelest imelik.

Sinu asemel tõesti ütleksin soovijale, mis maksab materjal, mitu tundi Sul tööle kulub, ning küsiksin talt, kui palju ta peab võimalikuks ja õiglaseks maksta. Ning siis pakutu põhjal otsustaksin, kas sellistel tingimustel viitsiksin asja ette võtta või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]uuri turgu, nt http://www.estgild.com/epood/Heegeldatud-beebitekk/

kas kleit on tekist keerukam/ajamahukam töö? vastavalt sellele ka hind kõrgem/madalam

kokku võiks hind olla u 125-150euri, kuigi ma pole ka spetsialist antud vallas.

(arvan ka, et teema oleks rohkem sobinud beebi alajaotusesse, aga see selleks praegu)[/tsitaat]Tänud, seda pilti ja hinda juba vaatasin. Minu tekike on 100×100, see seal 70×70. Ma julgen väita, et ilusam ka 🙂 Kleit on pisem, aga töömahukam, mitte tundide, aga nikerdamise poolest.
Postitades just mõtlesin, et beebifoorumist viskab mode mind kinlasti välja, sest beebit see ju otseselt ei puuduta, kui palju keegi raha küsida tahab 🙂
Tänan kõiki kaasamõtlejaid!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.07 10:43; 17.07 12:26; 17.07 12:29; 17.07 12:49; 17.07 13:03; 17.07 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Siin on vast see aspekt ka, et professionaalil ei kuluks beebiteki ja -kleidi tegemiseks 28 tundi, vaid teeks rutem.

1 ¤ tunnis on professionaalile kindlasti vähe, aga 8 ¤ tunnis võrdub juba ligikaudu kvalifitseeritud arsti tunnitasuga (millest lähevad maha veel maksud), nii et seda õiglaseks pidada on minu meelest imelik.

Sinu asemel tõesti ütleksin soovijale, mis maksab materjal, mitu tundi Sul tööle kulub, ning küsiksin talt, kui palju ta peab võimalikuks ja õiglaseks maksta. Ning siis pakutu põhjal otsustaksin, kas sellistel tingimustel viitsiksin asja ette võtta või mitte.[/tsitaat]Koon-heegeldan-tikin alates 5.eluaastast. Staazhi 35a. Olen olnud kuduja Rootsi firmas (käsitsi kootud kampsunid, meestekampsuni sain valmis 3 päevaga) 5a, heegeldanud kardinaid, äärepitse Ukusse (imeodavalt), tikkinud tellimise peale rahvariideid (juba parem hind tegijale :)) ning muidugi täitnud kogu meie suure pere kõik vajadused aastate jooksul (sokid, kindad, vestid, kampsunid, karupüksid, mütsid, sallid, kombed, majatäied heegeldatud kardinaid, päevatekke jne.) Julgen end ikkagi profiks pidada. Tuhat vabandust kiidulaulu pärast, ega teisedki tegijad aeglasemad pole.
Aga paha asi on see, et kunagi see töö ei maksnud midagi ja alates 2000. aastast olen kõike teinud tasuta. Lihtsalt nii on kujunenud, kingiks jm.
Sellepärast ei oskagi oma tööd hinnata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.07 10:43; 17.07 12:26; 17.07 12:29; 17.07 12:49; 17.07 13:03; 17.07 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selgusetuks jäi, et kas asdi alles plaani tasemel või esemed juba valmis?

Kui veel plaani tasemel siis annagi tuttavale teada, et see on mahuks töö, milles materjalikulu tuleb 25¤ ja töökulu ntx 50¤ lisaks. Eks tuttav siis ise otsustab. Ma arvan,e t tuttaval lasta hind määrata on natuke riskantsem kui ise enda tööle väärtus anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle 25 euri küll ei julgeks küsida töörahaks. See on ju isetehtud nässakas, mitte mingi disainerkaup!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Selgusetuks jäi, et kas asdi alles plaani tasemel või esemed juba valmis?

Kui veel plaani tasemel siis annagi tuttavale teada, et see on mahuks töö, milles materjalikulu tuleb 25¤ ja töökulu ntx 50¤ lisaks. Eks tuttav siis ise otsustab. Ma arvan,e t tuttaval lasta hind määrata on natuke riskantsem kui ise enda tööle väärtus anda.[/tsitaat]Enda beebi esemed on valmis, tellija esemed veel mitte, aga endale tehtu järgi tean kulu ja ajakulu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.07 10:43; 17.07 12:26; 17.07 12:29; 17.07 12:49; 17.07 13:03; 17.07 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa tööst pilti ei raatsi näidata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen ka ainult omainimestele , sest see raha küsimine on täiesti hullumeelne ettevõtmine nende jaoks kes asjast midagi ei tea.
aga ma arvan, et 25-30 töörahaks oleks kirik keset küla.
Mõtle oma silmade ja õlavöötme peale ka!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähemalt 100 euri. Kahju, et head käsitöö tegijad nii vähe küsivad, seepärast ei oskagi keegi seda hinnata. Mina teen ka käsitööd ja ka õppinud seda ja paberid olemas aga teistele naljalt ei tee, kuna see on naeruväärne mis hinda selle eest maksta tahetakse. Mu aeg on liiga kallis selleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah kahju on see et tavainimesed selle töömahukusest aru ei saa,seetõttu ei oska ka seda ajakulu hinnata,ja seetõttu ei taha ka midagi eriti maksta.Mõttekam on teha ja müüa mõnele välismaalasele ,turistile.Võis siis jah kingituseks heale tuttavale ,sõbrale kes oskab seda hinnata.Eriti hingepõhjani solvav on see kui keegi nimetab veel isetehtud nässkakas-no sellised paksu rahakotiga ostku ainult oma kallist disainerkaupa siis edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vähemalt 100 euri. Kahju, et head käsitöö tegijad nii vähe küsivad, seepärast ei oskagi keegi seda hinnata. Mina teen ka käsitööd ja ka õppinud seda ja paberid olemas aga teistele naljalt ei tee, kuna see on naeruväärne mis hinda selle eest maksta tahetakse. Mu aeg on liiga kallis selleks. [/tsitaat]
Jah, küsida võib kõike. Aga siis tuleb ka leida loll, kes need 100 euroga ära ostab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks 75 Eurot.

Käsitööd tööna tehes on minu meelest üks suur eelis see, et saab seda teha muude tegevuste kõrval. Näiteks vaatan hea filmi sokikudumise kõrval ära, võtan samal ajal rannas päikest või teen asju lihtsalt endale sobival ajal ja sobivas kohas. Rongis teel tööle näiteks. Ühesõnaga saan lisaväärtust anda ajale, mis mul muidu nö tasuta oleks muudeks toimetusteks.

Teen ise ka palju käsitööd, niiet selles mõttes tean, kui aeganõudev see on ja millises hinnaklassis tarvikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööraha min 50 euri, alla selle ise ei teeks.
Võrdluseks- lasin lapsele õmmelda lihtsa kleidi ja selle õmblemine maksis 28 euri + materjal

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kunagi plaan siit tellida: http://frikatell.com/kontakt/sinised-sakid-vaikesele-poisile/
Äkki saad ideid.
Mulle kingiti siiski katsikuks, parim sõbranna kudus ise. Minu jaoks on see kõige armsam kingitus, mis saanud olen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan sul algatuseks paluda ostjal et ta läheks ja ostaks ära vajaliku materjali. anna juhis kaasa mida peab ostma ja kui palju. Kui ta ise ei viitsi isegi lõngapoodi minna või ehmatab materjali hinna peale siis on kohe aru saada et ta ei maksa sulle töö hinna eest mitte midagi. Kui inimene tõesti tahab seda komplekti siis ta toob sulle materjali ja siis võite kokku leppida mis töö hinnaks tuleb ja millal ta toote kätte saab. Äärmisel juhul saad jääd sina ainult tööga kahjumisse kui ta valmis toodet ikkagi ära ei maksa.

Ja üldse sellist asja tegema hakkaksin ainult kui oleks hea tuttav ja ise viitsiks seda komplekti uuesti heegeldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina soovitan sul algatuseks paluda ostjal et ta läheks ja ostaks ära vajaliku materjali. anna juhis kaasa mida peab ostma ja kui palju. Kui ta ise ei viitsi isegi lõngapoodi minna või ehmatab materjali hinna peale siis on kohe aru saada et ta ei maksa sulle töö hinna eest mitte midagi. Kui inimene tõesti tahab seda komplekti siis ta toob sulle materjali ja siis võite kokku leppida mis töö hinnaks tuleb ja millal ta toote kätte saab. Äärmisel juhul saad jääd sina ainult tööga kahjumisse kui ta valmis toodet ikkagi ära ei maksa.

Ja üldse sellist asja tegema hakkaksin ainult kui oleks hea tuttav ja ise viitsiks seda komplekti uuesti heegeldada. [/tsitaat]
Asi ei pruugi viitsimatuses olla. Ma näiteks viisin kord auto parandusse, oli mingi eraettevõtja, ütles, et näh, tellige see vahetatav osa siit kõrvalt poest, täpselt õiget ei ole, aga nii- ja naasugune peaks sobima. Et mina, kes ma ei tea autodest midagi, peaksin minema ja ostma mingi jupi, mis võib-olla veel ei sobigi? Saatsin ta seenele ja läksin teise parandaja juurde, kes sai vahetatava osa ostmisega ise hakkama. Olen seal nüüd juba aastaid püsiklient ja ei ole kunagi pidanud ise midagi ostma.

Samamoodi, kui inimene, kellele heegeldad, ei tea midagi heegelniitidest-lõngadest, siis ta kohkub seal poes lihtsalt ära, ja ei julge midagi osta hirmus, et ostab vale ja siis on raha vastu taevast, eriti veel siis, kui täpselt seda, mida ostma saadeti, poes ei ole. Pigem siis juba mingu teemaalgataja koos tellijaga poodi lõnga valima, ja jah, las tellija maksab – aga kui tellija üksi minna ei taha, ei saa minu arvates sellest küll järeldada, et ta tegelikult maksta ei kavatsenudki.

Ja loomulikult, sellist tööd ei tohiks vastu võtta, kui sa ei viitsi seda komplekti uuesti heegeldada, siis saab ju hoopis tellija kahju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen maksnud materjal + 3 eur tunnist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Hobinurk Kui palju maksab heegeldatud beebikleit ja tekk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.