Esileht Väikelaps Kui palju maksaksite lapse äratoomise eest lasteaiast?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kui palju maksaksite lapse äratoomise eest lasteaiast?

Postitas:

Ise olen kauem tööl, kui palju maksta 15-aastasele tütarlapsele, et ta tooks 3-aastase lapse lihtsalt lasteaiast koju? Kuna ma iga päev tööl ei käi, siis mõtlen korratasu. Lasteaia ja kodu vahemaa on ca 600 m.Samuti huvitab õiglane tunnitasu juhul, kui tekib vajadus peale kojutoomist lapse juurde jääda. Laps üldiselt sel ajal ei söö ja mängib ise ilusti, lapsehoidjal oleks võimalik tv-d vaadata ja arvutis olla. Tegu siis noore sugulasega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.01 19:17; 16.01 20:21; 16.01 21:32; 16.01 21:34; 16.01 21:36; 16.01 21:52; 16.01 23:03; 18.01 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No oleneb ajast, mis ta sellele kulutab. 600m on suhteline mõiste, just nt sellepärast, et kas laps käib ise ja siis läheb rohkem aega või toob ta teda käruga/kelguga, siis läheb jälle rutem. Äkki 2¤ kord?? Ja nt kui on vaja pikemalt olla, siis 1h/1¤. Piisav taskuraha minumeelest. Oleneb ka, mis piiga ise arvab;D Või tema vanemad??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

600m eest ma küll 2¤ kord ei maksaks. 1¤ vast. Aga tunnitasu pakuks ma jälle rohkem.
Kaua seda 600m siis käiakse, et lasteaeda järgi ei jõua, aga lapse koju jõudmise ajaks ise koju jõuad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 19:50; 17.01 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nooh, 5¤ on liiga suur raha ja mina vanemana ei lubaks küll niimoodi last \”ära rikkuda\”, et raha tulebki lihtsalt. Ma arvan, et 1,3-1,5¤ oleks ok.

Küsi vanemate käest ka nõu, kindlasti on neil oma nägemus asjast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 19:57; 16.01 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaiast äratoomise aeg on ju
1.lapsehoidja tulemine tema kodust lasteaiani(on see ka 600m või pikem maa) st see aeg
2. aeg lasteaias st trepist üles, laps riidesse (kas tuleb kohe või jonnib ja tahab mängu lõpetada ka)ja lapsega koos õue
3. aeg, mis minnakse koos lapsega tema koju

Ongi tund läinud äkki?

4 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2-3 ¤ kord.
Oleneb kui kaugelt see 15 a peab kohale tulema, et see raha teda motiveeriks ka.
Kui peab pool tundi bussiga sõitma, lapse koju tooma, mingi hetke temaga ju olema ka. Siis pool tundi koju tagasi. selle eest 2¤ on ilmselgelt vähe. Kui ta elab kõrvalmajas, või kui see on talle lihtsalt möödaminnes kaasa haarata. Siis on 2 ¤ ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elab ka ca. 700 m kaugusel lasteaiast 🙂 Laps paneb end ise riidesse lasteaias käime veel käruga. Ise olen peale lapse kojutoomist veel tunni tööl aga kodus on juba vanem vend, kes temaga ise hakkama saab. Vend on piisavalt vana, et õega kodus olla, kuid siiski ei usalda väiksema õega üksi välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.01 19:17; 16.01 20:21; 16.01 21:32; 16.01 21:34; 16.01 21:36; 16.01 21:52; 16.01 23:03; 18.01 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Elab ka ca. 700 m kaugusel lasteaiast 🙂 Laps paneb end ise riidesse lasteaias käime veel käruga. Ise olen peale lapse kojutoomist veel tunni tööl aga kodus on juba vanem vend, kes temaga ise hakkama saab. Vend on piisavalt vana, et õega kodus olla, kuid siiski ei usalda väiksema õega üksi välja. [/tsitaat]

No see pole küll mingi argument ,et laps end ise riidesse paneb. Sel juhul läheb tavaliselt just ju veel kauem aega ,kui ise last riietades. Aeg ju ikka jookseb 🙂

Ja see pole ka minu arvates argument ,et 15 aastasele peaks kuidagi vähem maksma ,kui tavaliselt hoidjale ,kes last toob. Ma arvan ,et alla 3 euro kord ei pakuks ise, 3 euri on selline normaalne summa noorele 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas Eestis tohib siis 15a üldse lapse järele minna lasteaeda?

ja üks normaalne 15a on valmis 1,5 tundi oma päevast lihtsalt raiskama, teenimisest ei saa ju rääkida, kui siin 1-3e pakutakse selle asja eest.

mina oma lapsel niimoodi ori olla ei lubaks. 15a on koolis juba päris palju tegemist ja harrastused jmt.

5e võiks olla selline raha, mille eest lubaks, aga alla selle mitte mingil juhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
No see pole küll mingi argument ,et laps end ise riidesse paneb. Sel juhul läheb tavaliselt just ju veel kauem aega ,kui ise last riietades. Aeg ju ikka jookseb 🙂

Ja see pole ka minu arvates argument ,et 15 aastasele peaks kuidagi vähem maksma ,kui tavaliselt hoidjale ,kes last toob. Ma arvan ,et alla 3 euro kord ei pakuks ise, 3 euri on selline normaalne summa noorele :)[/tsitaat]Olen huvipärast vaadanud, et aega minu minekuks, lapse riietumiseks ja jalutamiseks tagasi läheb meil ca 30 minutit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.01 19:17; 16.01 20:21; 16.01 21:32; 16.01 21:34; 16.01 21:36; 16.01 21:52; 16.01 23:03; 18.01 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei arvagi, et peaks vähem maksma, kui hoidjale, aga lihtsalt näiteks: 5 aastat tagasi käisin ise kahel lapsel lasteaias järel ja sain selle eest 25 krooni,kui lapsi oli vaja kodus hoida, siis sain 20,- tunnis vist. Vanuse kohta ei oska midagi öelda aga tean, et paljud vanemad õed-vennad käivad lasteaias järel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.01 19:17; 16.01 20:21; 16.01 21:32; 16.01 21:34; 16.01 21:36; 16.01 21:52; 16.01 23:03; 18.01 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas Eestis tohib siis 15a üldse lapse järele minna lasteaeda?

ja üks normaalne 15a on valmis 1,5 tundi oma päevast lihtsalt raiskama, teenimisest ei saa ju rääkida, kui siin 1-3e pakutakse selle asja eest.

mina oma lapsel niimoodi ori olla ei lubaks. 15a on koolis juba päris palju tegemist ja harrastused jmt.

5e võiks olla selline raha, mille eest lubaks, aga alla selle mitte mingil juhul.[/tsitaat]
Harrastusi hetkel pole ja ise oli rõõmuga nõus. Kuigi tasu ei suutnud me täna kumbki välja mõelda:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.01 19:17; 16.01 20:21; 16.01 21:32; 16.01 21:34; 16.01 21:36; 16.01 21:52; 16.01 23:03; 18.01 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina tulen 600m kauguselt lapsega mõnikord tund aega koju. Lisaks võitlused riidessepanemisel.
3-4 eurot pean kyll õiglaseks tasuks sellise vaimselt raske töö eest:) Loomulikult loeb, mitu korda nädalas laps lasteias käib. Kui esmaspäevast reedeni ja terve kuu, siis pigem lepiksin toomise mingi kindla summa peale kuus, hoidmise tasu eraldi.
Lasteaiast lapse äratoomine ongi üks raskemaid. Laps on pärast pikka päeva väsinud ja pahur, tihti käib ta rohkem tagurdpidi kui edaspidi. Mingi lust ja lillepidu see pole. Kergelt teenitav tulu kindlasti mitte.[/tsitaat]
Ma vaidleks vastu, ütlen ausalt, et siiani pole lasteaiast lahkudes ja koduteel ühtegi jonnituuri olnud.Jalutame koju ja jutustame. Vastuvaidlemised tekivad üldiselt poes. Senised kogemused näitavad, et teistega käitub palju laps paremini, kui emaga st. minuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.01 19:17; 16.01 20:21; 16.01 21:32; 16.01 21:34; 16.01 21:36; 16.01 21:52; 16.01 23:03; 18.01 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikesed lapsed on tavaliselt rõõmsad, kui selline suur tüdruk neile järgi tuleb. Ei tule seal mingit jonni.
2 euri toomine, lapsehoid ka 2 euri tund.
Mõelge ometi, 5 euri oleks 78 krooni, ärge üle ka pakkuge!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 22:11; 17.01 14:21; 22.01 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea nalja teete 5.- kord, aga arvutage, kui nt. iga päev 5xnädalas=25euri ja kuus=100euri, mille eest???
Mina annaks 2.- maksimum ja kui veel kodus istub tunnike siis 3.- on ikka lagi, rohkem ei annaks, sel vanusel preili võiks ikkagi juba aru saada, et raha teenimiseks peab pingutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et 2-3 euri, oleneb millega tütarlaps ise nõus on, võibolla nt 10 euri annaks 4 korra eest? Jah 5 euri on vanas rahas 78krooni, aga poehindades on 5 euri no mitte üle 50kr väärtusega.

Hoidmise eest maksaks tõesti nt 1-1.5 euri tunnis, sest hoidjalt ju ei nõuta midagi. Väidetavalt laps mängib ise. Hoidja saab telekat vaadata jne. Lisaks oleks hoidjal muidugi õigus külmkapist endale soovi korral võileib teha, piima-mahla kallata, laualt puuvilja võtta jne. St võiks tunda end nagu kodus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei ole siin \”preili\” midagi küsinud, pigem on arutlus, et kui palju oleks normaalne. Just arvestasin, et mina saan tunnis kätte netos veid alla 7 euro ja ma olen oma palgaga rahul.

Mina arvan, et ei tohi lapsi ära rikkude hiigelsummadega, ja siis imestada, miks noored tööd ei taha teha ja kui tööle lähevadki, siis \”alla 1000 kätte\” ei liiguta keegi oma suurt varvast.

Meil on kaksikutega kodutee alati lõbus olnud ja mingit virisemist pole olnud (ok, võib-olla 2 aasta peale 1-2 korda). Ärge pakkuge rahaga üle!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 19:57; 16.01 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu meelest ei ole siin \”preili\” midagi küsinud, pigem on arutlus, et kui palju oleks normaalne. Just arvestasin, et mina saan tunnis kätte netos veid alla 7 euro ja ma olen oma palgaga rahul.

Mina arvan, et ei tohi lapsi ära rikkude hiigelsummadega, ja siis imestada, miks noored tööd ei taha teha ja kui tööle lähevadki, siis \”alla 1000 kätte\” ei liiguta keegi oma suurt varvast.

Meil on kaksikutega kodutee alati lõbus olnud ja mingit virisemist pole olnud (ok, võib-olla 2 aasta peale 1-2 korda). Ärge pakkuge rahaga üle![/tsitaat]
Mina, teemaalgataja, lähen miinimumpalga eest tööle. Olen pikalt lastega kodus olnud nii, et sobib alustuseks küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.01 19:17; 16.01 20:21; 16.01 21:32; 16.01 21:34; 16.01 21:36; 16.01 21:52; 16.01 23:03; 18.01 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1-2 euri toomine ja 1-2 euri hoidmine.

Arvestades enese rahalisi võimalusi oleks see minu pakkumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lepi parem kuutasu kokku, selline mis tundub sulle miinimumpalga juures reaalne ja tütarlapsele piisavalt ahvatlev. Ja enne arvuta ise, mis su enda tunnitasu on ;).
20-30 euri kanti kuus peaks rohkem kui piisav olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üldse ei annanks raha, sellepärast me taandamegi kõike rahaks. Lubaks vastuteenet või võtaks ta oma perega reisile või teatrisse või kuhugi mujale kaasa. 15 aastasele on selline tegevus iseenesest juba huvitav, miks seda rahaga rikkuda?
aga vbl ma olen väljasurev liik, ärge pange tähele;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2012. aasta alampalk on 1,80 eurot tunnis. nii et arvestades, et mineku-tuleku peale kulub ca pooltund, maksaks ma kojutoomise eest 1,5 ¤ ja hoidmise eest 2 ¤/h, rohkem ei pea mõistlikuks. kui tahad vahvat ja abivalmit tüdrukut rõõmustada, maksa talle aeg-ajalt \”preemiat\” või kingi midagi toredat või võta ta tõesti kuhugi poppi kohta kaasa, aga töötasu ja taskuraha mina segi ei ajaks.

eelmisele – oma pere vanemale lapsele ma tõesti väikevenna/-õe lasteaiast kojutoomise eest ei maksaks (välja arvatud ehk juhul, kui ülesanne kipub rutiinseks kiskuma ja sisaldab regulaarselt mingit kogust lapsehoidu ka, ja laps selle vastutuse ka tõesti välja kannab elik suudab kokkulepetest kinni pidada), aga noorele sugulasele, arvan, on üsna õiglane maksta. pealegi saab ta kogemuse, et tema kohusetunne on väärtustatud, aga et kergelt ja kiiresti rikkaks ikkagi ei saa. ja 15aastasele kulub väike täiendav sissetulek alati ära. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mitte leppida kokku ainult tunnitasus ja selle alla käiks siis vajadusel lasteaiast ära toomine ja/või hoidmine. Ümardaks summa ülespoole, näiteks kui tõi 40 min, saab ikka tasu nagu oleks hoidnud 1 tunni. Kui juhtumisi on vaja teda hoidma ka muul ajal siis ei pea uuesti hinnas tingima hakkama. Küsisin palgatasu kohta ka enam-vähem sama vanadelt lastelt (2) ja üks oli nõus tooma tasuta kui seda väga tihti tegema ei pea ja teine leidis, et 1-2eur oleks väga ok. Küsi kindlasti hoidja enda arvamust, tal kindlasti mingi summa mõttes aga välja öelda ei julge, äkki liiga palju või küsib ehk liiga vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
raha väärtus on tohutult muutunud, sinu kalkulatsioonid on täiesti sisutühjad![/tsitaat]

Ma olen sinuga nõus, aga tead, näiteks minu sissetulek ei ole muutunud suuremaks, on hoopis sama tööd tehes kaunisti kahanenud. Kui varem sain kõrvale panna, siis nüüd olen pigem nende hulgas, kes ots-otsaga kokku saavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 22:11; 17.01 14:21; 22.01 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

raha väärtus on tohutult muutunud, sinu kalkulatsioonid on täiesti sisutühjad![/tsitaat]Poes hindu vaadates on jah nii, aga paljud saavad sedaoma plagapäeval palga kohta öelda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 19:50; 17.01 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrgharidusega lasteaiaõpetaja töötund on netos 3.08- 3.22¤ , olenevalt tööpäevade arvust. Abiks teemaalgatajale;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh teile abi eest! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.01 19:17; 16.01 20:21; 16.01 21:32; 16.01 21:34; 16.01 21:36; 16.01 21:52; 16.01 23:03; 18.01 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled uurinud lasteaia kodukorda? EV vastutab lapse eest täiskasvanud lapsevanem või eestkostja. Tegelikult ei tohiks alaealine laps teisele lapsele järgi minna,

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 11:39; 22.01 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas oled uurinud lasteaia kodukorda? EV vastutab lapse eest täiskasvanud lapsevanem või eestkostja. Tegelikult ei tohiks alaealine laps teisele lapsele järgi minna, [/tsitaat]
Mingi seaduste tagaajaja on perekooli tekkinud. Meil tuleb enamusele vanem õde-vend järgi. Laps saab siis varem koju, kõigil parem. Kui vaja, kirjutab vanem vastava kirja juhatajale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 22:11; 17.01 14:21; 22.01 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadused ongi selleks, et neid täita. Teine laps pole lapsehoidja. Vastutav isik on täiskasvanu. Pigem vältida võimalikke ebameeldivusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 11:39; 22.01 18:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Väikelaps Kui palju maksaksite lapse äratoomise eest lasteaiast?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.