Esileht Väikelaps Kui palju mängite/tegelete oma 2-aastaste lastega?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kui palju mängite/tegelete oma 2-aastaste lastega?

Postitas:

Loen siin teemasid ja mulle tundub, et ma olen vist laisk ja paha ema, sest mina küll terve päev oma lapsega ei mängi ja ei tegele. St hoian tal küll kogu aeg silma peal, aga ei mängi temaga pidevalt, enamasti mängib ta ise ja õnneks ei \”ripu\” mul sabas. Ehk siis saan ise siin kõrval oma asju toimetada, koduseid töid teha ja isegi arvutis, nt perekoolis olla. Päeval käime temaga muidugi väljas ja siis olen ainult tema päralt, aga kodus toas olles temaga küll 24/7 ei tegele, ainult jälgin ja hoian tal silma peal, et temaga midagi halba ei juhtuks. Kas ma olen ainus selline \”laisk\”?:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlen ka tihti sama, et kuidas mõned ei jõua isegi süüa teha ja korralikult kirjutada (siin perekoolis), sest \”lapse kõrvalt ju ei jõua\”.
Ma passin ka internetis ja teen süüa, küpsetan ja koristan. Õues käime ka koos lapse (ja koeraga). … ka laisk vist 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitun laiskadega…
Juba siis, kui poj veel beebi oli, tundisn ennast kohati lausa imelikuna, kuna mina ei ” arendanud ” oma last pidevalt, vaid lasin tal lihtsalt olla. Ukerdas ise seal põrandal oma asjadega, raamatuid ja mänguasju ikka näitasin.
Ütlen ausalt, et ma ei oskagi oma lapsega mängida. Kuna ta sellist teemalist mängu veel ei oska teha, siis ma tõesti ei oska.
Tunnen ennast vahest sel põhjusel ka halvasti.
Olen proovinud temaga joonistada, aga ta on mul selline rahmeldis, et siis kukub lihtsalt vehklema ja seda mitte paberi peal. Parem, kui joonistab ise oma laua taga.
Sama Legodega, nii kui mina juures olen, siis tema ainult lammutab ja kisub käest… mulle tundub, et nii on lihtsam, kui vaatan lihtsalt pealt.

See eest me aga küpsetame koos, tema segab taigent (nädalas ikka mitu korda).
Koristame koos, tema tõmbab tolmuimejat kaasa ja organiseerib juhtmega.
Peseme pesu koos, tema paneb masinasse ja vajutab emme lubatud nuppude peale.

Õues käime ikka ka.

Seega, päris unarusse ta mul vist jäetud ei ole 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütlen veelkord välja universaalse tõe – lapsed on erinevad! Mul on kodus 2-aastased ja natukene peale kaksikud. Kui pidevalt nendega ei tegele ja nende tegevusi ei suuna siis tulemuseks on palagan ja konkreetselt asjade lõhkumine ja rikkumine. Te ei usu kui andekad on kokku kaks sama vana pead 🙂
Ehk siis naudi, samas ma ei arva et peaks võistlust korraldama – kellel kõige enam vabadust lapse kõrvalt. Nimelt on tegelemise juures ka plusse. Minu lapsed tunnevad pea kõiki tähti, huvituvad raamatutest ning loendavad 10-ni. Nad on käelises tegevuses osavad ja armastavad joonistamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin:) Laps mässab ja toimetab omaette titest peale, pole seda nag probleemiks pidanud. Praegugi möllab voodis koeraga, no mida ma lähen sinna vahele torkima. Las tegutseb. Istun arvutis, loen raamatuid, koon vahel. Pole lapsed mind iialgi seganud, et ei saaks pesemas käia vmt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on jälle selline, kes ise kutsub mind igal võimalusel mängima. Ta ise mängib ka üksi põrandal, aga kindlasti eelistab, et mina või isa temaga koos mängime. Muidugi oleks mul hea meel, kui ta sel ajal kui meie hommiku või õhtusööki naudime toimetaks vähekenegi omaette, mitte ei kisuks pidevalt varrukast meid mängima, aga selline ta juba on. Kuna ta lasteaias ei käi, siis loomulikult mängib temaga päeval hoidja ja vabadel päevadel mina/isa ja me teeme kõike – voolime, maalime, loeme raamatuid, paneme puslesid kokku, võtame koos tolmu ja peseme pesu, kui mina süüa teen, siis tema sulistab kraanikausis sooja veega. Jah, minu laps tunneb ka 4-5 tähte ja loendab numbreid, esialgu veel suvalises järjekorras… Samuti räägib ta palju, 4-5 sõnaliste lausetega ja see on normaalne, sest kui me koos tegutseme, siis ka räägime.
Üksi ta olla eriti ei taha ja vahel on see pidev mängimine tüütugi, aga ma tean, et niikui arvuti lahti teen, on tal vaja sealt kohe mingit videot vmt vahtida. Nii et pätsan mõned tööhetked pigem siis kui ta vaatab multikat või teeb lõunaund.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma tahab ka kogu aeg minuga koos midagi teha, põhimõtteliselt sama seis kui viimasel käol. Mängudki on jagatud kõigile pereliikmetele erinevalt. Kui isa koju tuleb, peab temaga jooksma ja kukil tassima, lennukit tegema, minuga koos vaatame raamatut, õpime sõnu, joonistame, voolime, ehitame klotsidest kindlusi. Saan kõike teha küll, aga temaga koos. Ta tahab minuga koos koristada, süüa teha jne. Ükspäev jäin telefoniga lobisema, tema oli võtnud pliidi kõrvale valmis pandud munad, need lusikaga katki koksinud, kaussi löönud ja kahvliga segi peksnud. Nii et mina ei saa teda küll päris üksi toimetama jätta. Eks ta oleks pliidi ka sisse lülitanud ja munad pannile löönud, kui ma veel kaua oleks rääkinud, sest ta teraselt jälgib kõike, mida teen. Igal pool on osaline, ükskõik mida ma teen. Nii et mul mingit lugemisaega küll ei ole, kui laps on üleval. Üksi mängib ikka ka, aga parem ikka minuga koos. Kui mina midagi tegema hakkan, lööb ta kohe kampa, iga asja tahab vaadata, mida teen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsed on tõesti erinevad, minu tüdruk ripub mu küljes enamuse ajast või siis käib järgi ja tõesti enamuse päevast ma tegelen temaga, muidugi peale mängimise teeme ka koduseid töid koos, võimalik, et ta on veel väike, et ise pikalt osata üksi mängida. ma ei usu, et teemaalgataja nüüd sellepärast halvem/laisem ema on, kui laps on ise tubli ja aktiivne ning oskab ise möngida, siis ongi nii ju normaalne…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina läksin 2-aastase lapse kõrvalt tööle. Tunnen süümekaid, et ei tegele oma nüüd juba 3a8k lapsega praktiliselt üldse. Tööpäevadel lihtsalt pole selleks aega, kodutööd vaja ära teha ja toidud järgmiseks päevaks valmis. Õhtuti vahel vaatame natuke koos telekat, mängime mängu, kus mina kehastun jäneseks ja enne magamaminekut loeme unejuttu. Nädalavahetustel püüame saada kodust välja, kui ilm ja tervis seda lubavad, muul ajal koristame ja küpsetame koos, mängime pisut klotsidega ja rollimänge, joonistame või meisterdame. Praegugi panin lapsele multikad mängima, sest suur kuhi pesu ootab triikimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Kui palju mängite/tegelete oma 2-aastaste lastega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.