Esileht Beebi ja mitmikud Kui palju mehed teid aitavad?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Kui palju mehed teid aitavad?

Postitas:

Tere!
Postistasin selle teema selleks, et pisutki aimu saada palju siis mehed meid naisi beebide kõrvalt aitavad või on nõus aitama. Meil näiteks oli täna hommikul selline juhtum, et laps ärkas pool kuus- tavaliselt ärkab ta kell kuus ja mul on talle piim juba valmis pumbatud (ta saab rinnapiima pudelist) aga täna oli ta ennast täis kakanud ja eks ärkas varem- vahetasin tal mähkme ja kuna tal oli kõht juba ka tühi polnud ta nõus omaette olema ning viisin ta siis mehe juurde voodisse ja palusin seni temaga tegeleda kuni jõuan piima välja pumbata mis võtab aega umbes 15 min. Tema ise oleks aga pidanud ärkama alles tund hiljem- tal hakkab tööpäev kell seitse ja no siis oligi ta pahur, et ta pidi ärkama ja lapsega tegelema, et umbes nüüd on tema tööpäev ka rikutud kuna ta on väsinud jne, jne- süüdistas mind, et ma lapsele rinnapiimaasendajat ei andnud- ma pidavat olema paha ja ei oska asju organiseerida, et oleksin pidanud rinnapiimaasendajaga lapsel kõhu täis söötma ja pärast, kui laps magab siis pumpama. Kas ma tõesti tegin midagi valesti sellega, et rikkusin tema une ja nüüd ennast süüdi tundma, et tal on tööl täna raskem, kui tavaliselt?
Kuidas Teie mehed on nõus teid aitama ning palju nad oma töö kõrvalt üldse beebiga näiteks tegelevad ja kas on ka vahel sarnaseid juhtumeid olnud?
Mina igal juhul tundsin ennast väga solvatuna, et sellise asja eest mind nii öelda süüdi mõisteti. Ma ei võtnud ju temalt tervet ööd vaid kõigest 15 minutit ja seda ka esimest korda ja ilmselt ka viimast 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 10:26; 02.07 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud juhul kindlasti ülereageerimine mehe poolt.

neid teemasid on siin päris palju olnud, et kui palju aitavad. reeglina siis naised sõimavad ülksteist – ühed leiavad, et normalane, kui mees aitab ja mees aitabki (st elatakse ühist pereelu, mitte et naine teenindaja rollis) ja siis need naised, kes kõike üksi teevad, sõimavad ja on pahased, et teistel on normaalsed mehed. Ja siis naised, kelle mehed aitavad, ei saa aru, miks tehakse lapsi (ja veel mitu) selliste meestega, kes ootavad naiselt ainult teenindamist.

On ka meil olnud raskemaid öid ja kui ma ikka üksi lapsega hakkama ei saa, siis paratamatult tuleb mees appi, olgu siis tööpäev või mitte. Teine asi oleks iga öö eeldada, et kahekesi toimetatakse lapsega.

Majapidamistöid saab lapse kõrvalt tehtud täpselt nii palju kui võimalik. Ja mida ei saa teha, siis teen kas siis kui mees kodus või teeb mees ise, kuidas kunagi. St ka enne lapse sündi osales mees majapidamistöödes.

Kusjuures – ma ise läksin just tööle tagasi ja laps hoidu ja pean ütlema – ongi nii et peale tööpäeva väga väsinud ja ei ole emotsionaalselt jaksu kohe lapsega tegeleda. Tavaliselt käib mees lapsel hoisu järgi, mina jõuan veits hiljem koju. ilusate ilmadega on nad siis õues sellel ajal ja siis on “vaidlus”, et kumb saab minna tuppa õhtusööki tegema ja kumb “peab” jääma lapsega õue – sest see õhtusöögi tegemine on nagu emotsionaalne puhkus, enne kui aktiivselt lapsega mängima hakata 🙂 Ma võin vabalt peale õhtusööki lapsega kahekesi õues jännata, aga tõepoolest on vaja väikest pausi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varahommikused inimesed ongi tihti pahurad:) st sellest juhtumist ei loeks liiga palju välja. Aga oma mehe panen küll fakti ette, et lastega tuleb tegeleda, nt puhkepäevahommikud on tema rida. Muul töövälisel ajal tegeleb hea meelega ja omal initsiatiivil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju isa lapsega muidu päevasel ajal tegeleb?? Meil oli esimese lapsega nii, et väga ei tahetud kaasa lüüa lapse kasvatamises. Aitas ainult siis kui mul tõesti väga vaja oli millegi muuga tegeleda. Sellest on ka möödas 9a. Nüüd meil 9k beebi ja issi tegeleb hea meelega lapsega isegi öösel kui mul väga raske on. Tal pole vahet kas peab ärkama kell 5 hommikul või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale esimese lapse sündi läks natuke aega, et meil asjad paika loksuks, aga seda sellepärast, et me mõlemad olime lihtsalt nii väsinud. Mõlemad olime üksteise peale vihased, et söök pole tehtud ja pesu pesemata ning et öösel teine lapsega ei tegele. Äkki teil ka pole asi mitte selles hommikuses 15 minutis, vaid mees (või te mõlemad?) olete lihtsalt tühjaks jooksnud ja on vaja veidi abi. Kui ressurssi pole, siis ressurssi pole ning pole mingi häbiasi mõnda aega kiiremat toitu süüa või mõnelt lähedaselt abi paluda koristamisega või lapsega jalutamisega, et ise hetkeks silm kinni panna.

Kui aga asi selles ei ole ja mees tõesti ei tegele ning võrrelda tahad… siis minu mees tegeleb töövälisel ajal lastega võrdselt või isegi veidi rohkem. Äsja oli tal puhkus ning enamus ajast lõbustas ta lapsi ise. Kui noorem hästi magama ei jäänud, siis seda tegime koos. Ma tegin süüa. Mees mängis, vahetas mähkmed, käis mänguväljakul jne. Alguse poole kui veel tita öösel magada ei mõistnud, siis mees tegeles titaga kuni kella 1-2ni, et ma saaksin vähemalt ühe pikema une teha ning sealt maalt edasi siis mina. Kui on raske öö ja mul närv vastu ei pea, siis tean alati, et saan mehe abile loota. Ja vastupidi. Jonniste lastega on üldse mees parem mul, ta on pikema kannatusega. Nädalavahetusel üks hommik saan mina välja magada ja teine hommik tema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oh see alguse aeg on raske, tuleb üle elada. Minu mees ka üsna mitte lapsega tegeleja, ilmselgelt on tunda, et ta on sellise vanuses al. 2 vanustega tegelev tüüp. Paljud mehed ei tunnista, aga nad ei talu beebisid ja naisel ei jää muud üle

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni olen kodune ei oota mehelt igapäevases majapidamises mingit abi.
Kui ikka teadsid, et mehel tuleb raskem päev, siis oleksid võinud pingutada rohkem. Üldse ma arvan, et mees tegi sulle märkuse pikemaajalise olukorra jälgimise pärast. Rohkem organiseeritust kulub beebiga emale alati ära.

Kui vana muidu oled? Solvud nagu teismeline…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõttöelda mina ka lasin mehel siiski välja magada, sest magamata olekus tööl käia on tõesti rakse, mul endal ka. Beebiga kodus olles saad rahulikult kasvõi terve päeva öösärgis veeta ja kusagile pole kiiret. Kuna ma tahtsin lastega kolm aastat kodus istuda, oli mulle ka oluline, et mehel töökoht säiliks ajal, mil emapalk on läbi. Aga õhtuti pärast tööd ja nädalavahetustel küll mees tegeles beebiga. Tõttöelda päris mõnus suhtlus laste (3 tk) ja isa vahel on tekkinud nüüd, mil nad on suuremad, beebiga suhtlus oli pigem selline ühiskonna surve ja püüd mulle meeldida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees mind beebiga suuremat ei aita, sest et mul ei ole vaja. Või mida selle aitamise all nüüd mõista?
Mees hoiab last kui mina käin poes, duši all, õhtuti õues korraks aeda vaatamas ja omaette olemas. Ja niisama jutustab ja sussutab kah lapsega, õhtuti ja nädalavahetuseti. Lisaks hakkas ta juba mu raseduse ajal käima lõunapauside ajal kodus ja teeb seda siiani (laps on 11-kuune), sest ta tahab meid vahepeal näha ja põnniga jutustada.
Mähkmeid pole kordagi vahetanud, sama teema ka vannitamise ja muu säärasega. Riidesse on paar korda pannud, ilma minuta mõned korrad kärutamas käinud, loetud korrad lusikaga püreed söötnud.
Rinnalaps on, seepärast on mees otsesest söötmisprotsessist kõrvale jäänud. Ühelgi ööl ta beebiga mässama pole pidanud, aga ega ma isegi pole rohkem pidanud kui et alguses vahetasin iga kahe tunni tagant mähkmeid ja pistsin tissi suhu. Oli ka rahutumaid öid, aga ema kaisu ja tiss on hämmastavalt võimsad abivahendid.
Tegin iseenda elu lihtsamaks sellega, et võtsin lapse enda kaissu ja mehel palusin magada kohe kõrvalasuvas külalistetoas. Nii jääb tema uni häirimata ja ka mina ei pea muretsema, et laps mehe küljekeeramiste või mõne öise hääle peale üles tõuseks. Mehe ja naise suhe kah ei kannata, siiani pole probleemi olnud emmal-kummal meist vajadusel avada kaht tuba eraldav uks. Võime mõnda aega eraldi voodites magada küll, sest, noh, me magame ju ja vaevalt et me unes teineteisele lähedasemaks saame kui päevasel ajal ja ärvelolekus.
Söögitegemise ja koristamisega oli nii, et kui aega oli, tegin, kui aega polnud või ei jaksanud siis ei teinud ka. Külmikus oli varuks piisavalt närimist, mis läks käiku minu mitteviitsimiste päevadel.
Ja nii ongi läinud, et kõik me oleme väljapuhanud ja rahulikud, minul on isegi aja ülejäägid tekkinud, küürin toas ja toimetan aias, näe, kirjutan Perekooligi. Ma üldse ei näe, et mul oleks vaja midagi lapsega seonduvast mehele üle delegeerida, sest mul on endalgi piisavalt vaba aega, olgu või magamiseks.
Pean oluliseks ainult seda, et mees oleks ise huvitatud lapsega koosolemisest ja mitte ainult siis kui aega üle jääb ja kui telekast ikka üldse mitte midagi ei näidata. Kohustusliku programmiga saan ise hakkama.
Aga nüüd teemaalgatuse juurde tagasi… Kui selle minu roosamanna juures saabuks hetk, kus mul tõesti on abi vaja, olgu see või mehe unetunni arvelt ja mees pärast tänitaks ja viriseks, siis ma teeks sellele mehele uut ja vana. Kohe nii, et ta pikka aega ei julgeks magades kahte silma korraga kinni panna, vaid teise silmaga piiluks läbi seina kõrvaltoas magavat last. Ei käi need asjad nii, et lapsega kooselavad vanemad käituvad nii, et ema oleks nagu ema ja isa ühes isikus ja isa on samas nagu poissmees, kes kogemata mingi naise ja lapsega ühte ruumi on sattunud.
Tegelikult mõne tuttava pereelu nähes on tekkinud tunne, et emadel pole puudus mitte isa “abist” vaid hoopis hoolimisest ja kaasaelamisest. Isegi kui ei teki vajadust öisel ajal last mehe kätte anda, ikka on palju soojem tunne selle mehe vastu, kelle puhul sa tead, et ta on valmis seda tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes tegeleb mees beebiga rohkem kui ma ise. Öösel söödan last mina iga 3 tunni tagant(sööb rpa-d). Hommikul ,kui mul on jube uni ja olen pahur, sest tahaks magada ja ma pole hommiku inimene, hakkab mees last söötma. Päeval kussutab ja tegeleb mees rohkem ja lohutab last õhtuti gaasivalude ajal. Tundub, et laps rahuneb ka mehe süles paremini ja kiiremini. Ma olen ilmselt veidi närviline, mees võtab rahulikult ja kõike loomulikuna. Ainuke asi, mida mees ei tee, on kakase mähkme vahetamine 😀 Kui mind kodus poleks, siis ta muidugi vahetaks ise, aga kuna olenm saab selle minu peale lükata 🙂 Pissist vahetab küll. Mul mees on koguaeg kodus ka, kui välismaal tööl pole. Nii, et hommikul tööleminekut ei ole. Kui aga töötaks Eestis, siis ei teagi, et kuidas oleks. Usun, et ta ikka tegeleks õhtuti, sest näha on, et hoolib lapsest väga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa aru, miks sa oled oma elu nii raskeks teinud selle pumpamisega? Või miks sa ei pumbanud õhtul valmis seda hommikust piima? Minu meelest olen sa ilmselt ise valinud sellise tee, ja mina oleksin ka pahane olnud. Kui tahad mässata mingi pumpamisega, sis mässagi üksinda. Palju lihtsam on lapsele tiss suhu panna ja kõik saavad rahus edasi magada.
Teisest küljest aga muidugi nahhaalne mehe poolt selline käitumine. Ole õnnelik, et ikka võttis lapse enda juurde, minu esimene mees ütles mulle teki alt “fuck you!”, kui palusin tal 2-aastase hommikul lasteaeda viia, sest oleksin ise kooli hilinenud. Isa jäi kusjuures üldse koju. Nädala pärast kolisin ma koos lapsega välja.
Praegune mees teeb jõudumööda kõike, mis vaja. Lasen tal vabadel hommikutel magada, sest tööpäevad on tal pikad ja teeb palju ületunde, peale tööd teeb majaga seotud asju, mida mina päeval laste kõrvalt teha ei saa. Samamoodi laseb tema minul mõnel hommikul magada, niipalju, kui meil neid ühiseid vabu päevi lse on (mina käin osalise ajaga tööl ja tema on lastega sel ajal kodus). Kordagi pole mulle halvasti öeldud ega minu valikuid kritiseeritud, ega keeldutud lapsega olemast, kui mul vaja üksi midagi teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 08:36; 02.07 15:07; 03.07 19:36; 05.07 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks minu mees aitas mind väga palju. Ei virisenud üldse millegi üle. Teise lapsega oli meil isegi graafik, et kordamööda andsime öösel süüa beebile. Mees saab ideaalselt kõigega hakkama – toitmisega, vannitamisega, riietamisega, mähkimisega ja kussutamisega. Kuna esimese laps sündis eestis ja mees ise oli siis juba soomes tööl, ei saanud ta alguses nii palju beebiga koos olla. Aga teise lapsega ta tegi kõik tasa ilmselt 🙂 esimesed nädal aega laps oli pm koguaeg ta kõhu peal, seda oli nii armas vaadata 🙂 kussutas teda ja söötis ja vahetas mähet tal, võisin südamerahuga poodi minna näiteks kui vaja oli jne.
Teine laps sündis selles mõttes ,, õigel ,, ajal ka, et natuke enne jõule ja mehel oli just sobivalt ka pikk jõulupuhkus töö juures. Aga ta oleks ka ilma puhkuseta 100% asjas sees olnud 🙂

Teemaalgataja- mina ka pumpasin piima ja andsin seda lapsele aga ma tegin alati nii, et vaatasin umbes palju laps sööb ja siis pumpasin piima ette ära ( see ju säilib külmikus ) ja vaatasin palju piima tuli milliliitrites ja siis umbes arvutasin, et mitu toidukorda laps sellest saab. Ja alati kui 1 toidukord oli järele jäänud külmikusse siis hakkasin juurde pumpama ( öösiti äratas mind mees ka üles kui oli vaja jälle pumbata ). Püüa paremini organiseerida ja ole ettenägelikum, pumpa kasvõi öösel siis korra, et lapsele oleks külmikust piim võtta ja soojendada kohe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga seletage mulle palun, milleks pumpamine? Miks ei saa lihtsalt lapsele rinda anda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 08:36; 02.07 15:07; 03.07 19:36; 05.07 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Esiteks pumpan sellepärast, et laps oli enneaegne ja ei oska veel rinnast korralikult süüa ja mul oligi ette pumbatud, aga selle andsin talle öösel kell kolm ära ja kuna oli nii väsinud siis mõtlesin, et järgmine söögikord tal kell kuus ja teen pumpamise pool kuus, aga laps ärkas juba pool kuus ja sellest see jama alguse saigi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 10:26; 02.07 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei pea end süüdi tundma, aga mees peab küll.
Aga eriti humoorikas on siin neid k6iketeadjate kommentaare lugeda, et pista aga tiss suhu, jäta mees rahule ja mis sa pumpad. Ole organiseeritum. Tore, kui teil on kodus tavalised rinnalapsed, kes ainult kella järgi ärkavad ja söövad. Palju 6nne. K6igil teistel siiski ei ole alati sama hästi vedanud nagu teil.
Mina pumpan ka piima välja ja päris naljakas on lugeda juttu, et pumpa ette, pane külma ja soojenda. Piima soojendamine ei v6ta oluliselt vähem aega, kui selle väljapumpamine. Loomulikult ei saa rinnapiima soojendada mikrolaineahjus, sest see muudab piima koostist ja hävitab kasulikke aineid. Teiseks, te ikka teate, mis juhtub rindadega, kui neid tühjaks ei pumbata 6igel ajal? Samuti ei pumbata mingil suvalisel ajal, et oh, hakkab otsa saama, pumpan juurde. See ei ole nagu poest piima juurde toomine, et ootan kuni külmkapis pakk tühjaks hakkab saama. Selleks, et piim säiliks ja seda jätkuks ka 6iges koguses ajaks, mil laps suuremaks saab ja imema 6pib, tuleb regulaarselt pumbata.
Mees on sul vähe naiivne vist. Kui kodus on beebi, siis ei saagi magada ju. On ka palju muid asju, mida ei saa pärast lapse sündi teha enam samamoodi nagu varem. Jälle mingi oss, kes arvab, et tema elu läheb edasi nagu varem, aga boonusena on juures mingi laps, kellega saab eputada, et näe, andsin oma geenid edasi, aga soovitavalt kasvatagu naine ta suureks, nii et ta mind väga ei segaks.
Ja mind on alati pannud imestama need kommentaarid, et mees peab saama magada, sest ta peab tööl värske olema. Aga naine peab ka päeval beebi eest hoolitsema. Kas väikese abitu elu eest hoolitsemine ja vastutamine on t6esti nii tühine ülesanne, et selle saab kuidagi poolmagades korda ajada? Ei peagi värske ja selge peaga olema? Mille poolest see töö tähtsam on kui laps? Täiskasvanud mees, ei saa nüüd ühe kaotatud unetunni pärast tööga hakkama? Meil käib jutt ÜHEST TUNNIST üks kord mitme kuu jooksul. Möhhhhh? Olen vahel ka kuulnud, et kui titt majja tuleb, kipuvad mehed ka ära titestuma ja hakkavad veidralt käituma, et tähelepanu saada. Sinu omaga vist ongi nii juhtunud. Üks eespool kirjutas, et teeks uut ja vana mehele. Ma soovitan sul sama teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 00:11; 05.07 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mees tegeleb lapsega palju, nii siis kui vaja kui ka muidu.
Aga see ei tähenda, et ta hommikuse äratusepeale torisema ei hakka vahest. Halvasti maganud, vähe tunde vms. Loomulik rektsioon. Mina nt. torises ka vahest kui ta öösel koju tulles mu üles ajab (töölt tuleb) mõlemad lasevad selle ühest kõrvast sisse teisest välja ja elame õnnelikult edasi.
Magamata inimesed, vähemalt meie peres, ongi turtsakad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps on 7 kuud vana. Tegeleme temaga võrdselt – mina siis kui mees on tööl ja mees peale tööpäeva lõppu. Öösiti ärkab see, kes esimesena last kuuleb. Meie perekonnas igati loomulik ja elementaarne, et lapsel on kaks võrdset ja kaasatud vanemat. Tegelikult ei kujutaks ma ettegi, et mees millegi peale “torisema” hakkaks või vastupidi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 16:13; 03.10 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei pea end süüdi tundma, aga mees peab küll.
Aga eriti humoorikas on siin neid k6iketeadjate kommentaare lugeda, et pista aga tiss suhu, jäta mees rahule ja mis sa pumpad. Ole organiseeritum. Tore, kui teil on kodus tavalised rinnalapsed, kes ainult kella järgi ärkavad ja söövad. Palju 6nne. K6igil teistel siiski ei ole alati sama hästi vedanud nagu teil.
Mina pumpan ka piima välja ja päris naljakas on lugeda juttu, et pumpa ette, pane külma ja soojenda. Piima soojendamine ei v6ta oluliselt vähem aega, kui selle väljapumpamine. Loomulikult ei saa rinnapiima soojendada mikrolaineahjus, sest see muudab piima koostist ja hävitab kasulikke aineid. Teiseks, te ikka teate, mis juhtub rindadega, kui neid tühjaks ei pumbata 6igel ajal? Samuti ei pumbata mingil suvalisel ajal, et oh, hakkab otsa saama, pumpan juurde. See ei ole nagu poest piima juurde toomine, et ootan kuni külmkapis pakk tühjaks hakkab saama. Selleks, et piim säiliks ja seda jätkuks ka 6iges koguses ajaks, mil laps suuremaks saab ja imema 6pib, tuleb regulaarselt pumbata.
Mees on sul vähe naiivne vist. Kui kodus on beebi, siis ei saagi magada ju. On ka palju muid asju, mida ei saa pärast lapse sündi teha enam samamoodi nagu varem. Jälle mingi oss, kes arvab, et tema elu läheb edasi nagu varem, aga boonusena on juures mingi laps, kellega saab eputada, et näe, andsin oma geenid edasi, aga soovitavalt kasvatagu naine ta suureks, nii et ta mind väga ei segaks.
Ja mind on alati pannud imestama need kommentaarid, et mees peab saama magada, sest ta peab tööl värske olema. Aga naine peab ka päeval beebi eest hoolitsema. Kas väikese abitu elu eest hoolitsemine ja vastutamine on t6esti nii tühine ülesanne, et selle saab kuidagi poolmagades korda ajada? Ei peagi värske ja selge peaga olema? Mille poolest see töö tähtsam on kui laps? Täiskasvanud mees, ei saa nüüd ühe kaotatud unetunni pärast tööga hakkama? Meil käib jutt ÜHEST TUNNIST üks kord mitme kuu jooksul. Möhhhhh? Olen vahel ka kuulnud, et kui titt majja tuleb, kipuvad mehed ka ära titestuma ja hakkavad veidralt käituma, et tähelepanu saada. Sinu omaga vist ongi nii juhtunud. Üks eespool kirjutas, et teeks uut ja vana mehele. Ma soovitan sul sama teha.

Minu laps ei ärganud ka kella peale, vaid rippus mul esimesed 3 elukuud põhimõtteliselt 24/7 tissi otsas. Ma tõesti praegu uudishimust küsisin, milleks pumbata, sest minu meelest on tissi suhu lükkamine märgatavalt lihtsam ja mul pole ka kogemusi, mis seda takistaks. Kui tegemist on enneaegse lapsega, kelle jaoks piima pumbatakse, millega siis seda piima talle antakse? Lutipudeliga ju harjub ära ja pärast ei saa teda kuidagi ise imema. Kuidas see hiljem imema õppimine välja näeb, kui laps rinda ei saa ja saab ainult väljapumbatud piima Lihtsalt ootad par kuud, kuni tundub, et laps on tugevam ja siis hakkad rinda pakkuma? Aga jutt muidugi õige, ennegi kuuldud neist surmani väsinud emadest, kes lapsele lutipudelisse piimapulbri asemel kohvipuru panevad ja D-vitamiini asemel biljantrohelist suhu tilgutavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 08:36; 02.07 15:07; 03.07 19:36; 05.07 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, enneaegse lapsega v6ib juhtuda nii, et ei hakkagi ise imema ja jääbki lutipudelist v6tma. Aga rinnapiim lutipudelist on ikkagi parem kui RPA lutipudelist. Ma unustasin veel enne kirjutada, et see oss mees on veel loll ka, kui tahab lapsele RPA-d anda, samas kui rinnapiim olemas on.
Idee poolest peaks olema v6imalik ka laps pärast rinnale 6petada, aga mina praegu veel ei tea, kuidas see käib, sest minu enneaegne laps on praegu alles haiglas intensiivis ja sööb sondi abil. Aga nii arstid kui 6ed on öelnud, et on küll v6imalik, et rinda v6tma 6pib veel pärast. Eks tulevik näitab. Olgem ausad, kui söömisviiside hulgast on valida – sond, pudel, tiss, siis variant nr 2 on juba isegi väga hea tulemus, eks ole. Enneaegsed lapsed peavad alguses ise hingama 6ppima, st kopse treenima, siis alles saab neid ise sööma 6petada. Kaks korraga ei joppa, sest nad ei oska hingamist ja neelamist eriti koordineerida ja see v6ib isegi ohtlik olla. On olemas ka selliseid lutte, mis imemise nö tissilaadseks muudavad, ehk siis laps peab ka pudelist imemiseks pingutama, aga enneaegsed t6esti sageli lihtsalt ei jaksa. Teemaalgataja on niigi vapper olnud, sest on suutnud pumpamise abil rinnapiima säilitada. Ma ise tegelen praegu sama asjaga. S6ltub sellest ka, kaua laps haiglas olema peab, tervisest jne. M6ned enneaegsed on täitsa terved ja saavad ikkagi kohe koju. Mul on siiani välja vedanud, aga olen rääkinud juba kahe vanemaga, kelle lapsed ka kaua haiglas on nagu minugi oma ja m6lemal on piim otsa saanud. 🙁 Ilma imeva titeta piimatootmine on sihuke v6imlemine ja vaevlemine, et anna kannatust.
Säilitamiseks tuleb pumbata ka öösiti, oma uneaja arvelt ja sellele lisaks sageli ka taastuda operatsioonist, kimada iga päev last vaatama haiglasse, v6idelda stressi ja hirmuga, kas su laps saab terveks v6i üldse ellugi jääb. Kadedusega loen siin perekoolis nende emade jutte, kes ütlevad, et öösel pistan titele tissi suhu ja magan edasi.
Mina isiklikult oleks ilma oma mehe abita vist silmad kinni pannud ja neid enam mitte lahti teinudki. Jään elu l6puni oma lapse sünnipäevadel meenutama, kuidas ta mind aitas, valvas, julgustas ja lohutas nii haiglas kui pärast kodus. Meie elu käib praegu nii, mul on öökapil voodi k6rval pump. Kell 3 öösel heliseb mul äratuskell, lähen kööki pumbajuppe v6tma ja kokku panema, siis panen öölambi p6lema, ühendan pudeli ära ja lülitan pumba sisse. Pärast nimesilt peale, piim külma, pumbajupid pessu, kuivama, rinnad pessu, siis tagasi magama, kui uni veel tuleb. Kl 7 hommikul uus raund. Ja nii iga 3 tunni tagant. Mees pole kordagi vingatanud, et miks tema magada ei saa, kuigi käib ka iga päev tööl. Pakkusin ka, maga teises toas, aga ei läinud, vist meeldib oma voodis magada rohkem. Meil on päevi, kus me m6lemad väsimusest enam rääkidagi ei jaksa. Ja ega ei tasu loota, et kui laps koju saab, tegemist vähem oleks. Ainult haiglaskäigu ajad hoiame kokku.
Päris mage on lugeda, et samas olukorras naistel leidub mehi, kes pistavad ühe unetunni pärast virisema nagu tited. Panniga pikki taguotsa sellistele, ausalt, ma ütlen 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 00:11; 05.07 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui laps on veel enneaegne ja liiga nõrk, et ise imeda ja mees siis sellise asja peale vihastab, siis ma arvan, et ma koliks välja (või viskaks mehe välja). Ajuvaba ju, et naine peab nagu KOGU stressiga hakkama saama ja mehe osa lapsekasvatamisel on ainult… misasi siis? Aga teine asi, millest ma aru ei saa – miks mitte laps panna teise rinna otsa nii kauaks, kui ühest pumpad? Nagu ma aru saan, siis natuke ta ikkagi oskab imeda, lisaks oli tal kõht tühi. Äkki niimoodi hakkab ta ikkagi ükskord ise imema. Oma esimese lapse sain ma uuesti rinnale küll, 1-kuusena sai korra lutipudelit ja ärast seda oli üks suur streik nii rinna kui pudeli suhtes. Aga alati pakkusin enne rinda, ja lõpuks imetasin 9 kuud. Kolmandaga just nii tegingi, et aeg-ajalt pumpasin, samal ajal kui laps teise rinna otsas sõi. Kui ühest sööb/pumbatakse, siis teisest jookseb ka paremini, ja ainult pumbates ei pruugi piim alles jääda rinda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 08:36; 02.07 15:07; 03.07 19:36; 05.07 18:51;
To report this post you need to login first.

Oi, ma kujutan ette, milline oleks minu reaktsioon olnud.
Väga terav oleks. Jumal küll, ei saa nüüd natuke uneaega ohverdatud, et OMA lapsele täisväärtuslikku toitu saaks võimaldada. Nii enesekeskne!
Ja siia ei puutu üldse see, kui palju mul mees mind aitab või ei aita. Suht palju on ikka lastega tegelenud (mul rinnalapsed ja toitmine ja öine toimetamine isa tegeluse hulka ei käi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees on superisa, ta tõepoolest tegeleb lastega niipalju kui jõuab. AGA kui teda hommikul kell 6 ülesse ajada, siis on tegu väga pahura isendiga, kes päris nii lolli juttu suust välja ei ajaks, aga pehmelt öeldes veidi pahane oleks küll. Temal nimelt on just sel ajal kõige magusam ja sügavam uni. On olnud juhtumeid, kus tema rallib öösel laste vahet, mina magan hambad laiali ja isegi ei kuule midagi. Aga vat seda varahommikust und ma talle võimaldan ja ärkan lastega mina, sest ma tean, kui vajalik (enesetundele ja ka tervisele, magamatus lööb vererõhu üles nt) see talle on.
Su mees targutas natuke rohkem kui vaja, aga magamatus muudab vahel uskumatult tigedaks. Magamatus teeb üldse inimese iseloomuga jubedaid asju 😛
Kui see pole ehe ja tüüpiline näide, kuidas mees teiega ei arvesta, siis ma usun, et ta saab ise ka aru, et reageeris lollisti. Kui sa oled väga vihane, siis ütledki talle, et võiks natuke arvestada oma lasega, kes veel ei jõua imedagi. Ma tean, mis see tähendab (omal kaksikud, el.pumpa kasutasin lausa paar kuud, sest piimatootmine ei jõudnud järgi, imetamine+vahel pumbata jne, õuuudne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oijummel! Kui mul oleks selline mees, kes mähkmeid ei vaheta, last hoidma ei nõustu, hommikuse või öise ülevaloleku pärast draama teeb ja veel julgeb suud pruukida minu imetamise või piimapumpamise kohta, siis sellega ma küll nõus pole. Vabandage väga – mina olen näiteks õhtul gaasidega ja virila lapse tuttu kussutanud, öösel iga paari tunni tagant söötnud, krooksutanud ja mähkmeid vahetanud, väljatulnud piima pühkinud ja märgi riideid vahetanud, tihti ka pool ööd gaasivaludes nutva beebiga ringi kõndinud ja üldse ööpäevas ainult 4 tundi maganud, ja sedagi mitte järjest, ning siis julgeb nõndanimetatud issi veel midagi kobiseda minu töökorralduse ja organiseerimise kohta! Mul juba ainult selle lugemisest vererõhk tõuseb.
Meie peres teen ka mina imiku kõrvalt tööd, mis nõuab intensiivset paberimäärimist ja üsna detaliset ning intensiivset mõtlemist ja mida on väga raske teha, kui magamatusest on selline tunne, nagu tank oleks üle sõitnud. Õnneks on mul selline mees, keda on au isaks kutsuda – tegeleb lapsega samamoodi kui mina: kussutab, vahetab kakaseid mähkmeid, koristab okset, vahetab mind öösel välja, kui käed juba tassimisest krampis on, võimaldab mul varahommikuti paar tundi magada jne. Ma ei tuleks selle pealegi, et peaksin seda kõike ise tegema ja ei kavatsegi õigustada, et meest tuleb ninnunännutada ja puhata lasta. Mõni ime, et naised lapsi ei saa – raha on niikuinii vähe, ühiskond on lastevaenulik, paljud mehed on tõprad, kes oma laste juurest minema tõmbavad ja elatistki ei maksa, ja siis tuleb veel välja, et mõned olemasolevad on ka mökud, kes kohe-kohe surevad, kui peavad näpu kakaseks tegema või öösel last hoidma. Pane aga sõpradega õlut jooma, siis pole probleemi, kui paar ööd vahele jääb ja silm krillis tööle minnakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt on mul lihtsalt kurb lugeda, et su mees sind väga aidata ei taha. Kuidas nägi välja teie rollide jaotus enne lapse sündi? Kui vana sa oled? Milline su laps on, kas ta laseb sul hingata?
Mina olen 29 ja mu mees 30. Saime esimese lapse, kes on nüüd 5 kuune. Enne töötasin ka mina. Oleme mehega üsna sarnaste tööde peal. Mõlemad organiseerime, koordineerime ja juhime. Minu mees tahtis väga last ja enne lapse tulekut leppisime kokku, et see peaks nii välja nägema, et tööpäevadel tegelen mina titega 8+4 h ja tema 4 h. Et mõtteliselt on minu tööpäev titt ja vaba aja teeme pooleks. Samuti teeme pooleks ööd, sest kuidas siis minu tööpäev tema omast kehvem on. Kui Titt saabus olme mõlemad kergelt üllatunud, kui raske see kõik oli.
Minul oli suur rebend ja nibulõhe, esimesed 3 nädalat olin sisuliselt voodihaoge. Laps tahtis iga 1,5 h tagant süüa ja 2 nädalaselt algasid gaasid, mis jändasid terve ööpäeva. Esimesed 1 kuu sisuliselt lebasin voodis ja mees liigutas titte mähkimisse ja mängimisse. Jalutamas käis ka alguses tema, sest mul polnud alguses üldse jõudu.
Siis sain mina kobedalks, aga laps kuidagi kaotas võime magada. Meie unekooli ei uskunud ja võtsime suhtumise, et teeme kõik, et laps magaks. Mingi periood magas ta ainult minu otsas. Siis Mees tegi õhtul söögid valmis ja mina päeval soojendasin. Kui ta töölt koju tuli, siis sisluliselt oli terve aja titt temaga, sest see oli esimene võimalus mulle püsti tõusta.
Siis loobus laps ka minu otsas magamisest (vankris ei maganud ta ka selleks ajaks) Ostsime kõhukoti ja hakkasime üksteise alla temaga päeval siis jalutama (pole väike beebi ca 6 kg) Siis oli mees tööl juba projektid nii liigutanud, et sai varem koju tulla, sest mina lihtsalt ei jõudnud 3 korda päevas 6 kg kõhul 1,5 h jalutada. Lühema unega titt jäi virisema.
Meie algsest filosoofiast jäi vähe järele, sest saime kiiresti aru, et see titt on raskem, kui meie varasemad töökogemused kahepeale kokku. Veel varem pole olnud me kumbki situatsioonis, kus ei saa nagu üldse omatahtsi hingata. 3 esimest kuud töötasime küll täiesti üksteise alla võrdselt selle titega.
4 kuu läks ilusamaks. Titt õppis peeretama ja sai seedimisega hakkama. Tänu sellele ka magas päeval paremini. Siis juba kaldus jah nii nagu alguses plaanisime, et mina olin lapsega tööajal ja kui mees koju tuli, siis veetsime titega võrdselt aega. Ometi on alguse ajast peale jäänud issi-tite rituaalid, mis on pühamad kui uni. Mees vannitab ALATI titte ja paneb ta õhtul ka magama. Mina annan ainult rinda vahepeal. Hommikul 7-9 on issi-tite mänguaeg (mina magan järgi öist võimlemist). Nädalavahetustel oleme koos kodus ja siis on titt rohkem mehe kui minuga. Mina puhkan, teen süüa, triigin pesu jne.
Ma saan hästi aru, kui osad emad ütlevad, et meest pole vajagi. Minu hea sõbranna laps magab päeval 2x 3h jutti üksi ja torkimata. Tal on sisuliselt rohkem aega kui kunagi varem. Magab öise puudujäägi päeval titega välja. Mina ei saa ka praegu oma kerget magajat üksi päeval magama jätta. Alati olen sammu kaugusel, et teda takistada ärkamast ja meelitan teda tagasi unne. Seega pole mul siiani tegelikult päevas seda aega, kui saaksin omapäi rahus midagi teha. ALATI on titt silma all jälgida ja seetõttu tõesti ei kujutaks ette elu ilma abita. Õnn on, et mees on selline, kes näeb seda ja aitab 100%
Kui sa teemaalgataja natukenegi tunned, et sul on sama raske kui mul alguses oli, siis lihtsalt jaga oma raskust oma mehega. Kui sa talle räägid, mis sinu sees toimub, kirjeldad oma füüsilist olukorda, siis küll ta ikka järgmine kord selle tite kaissu võtab. Mina ikka alguses lausa lahistasin nutta oma mehe õlal.
Ja ma ei tea, Nii tore on meest ja titte koos vaadata. Nad on totaalselt kokku kasvanud. Omad asjad ajada. Mees mängib titega kuidagi omamoodi ja üldse, kuidagi teistmoodi on nemad kaks kui meie kaks. Mina ei usu sellesse, et isa hakaku suhtlema lapsega, kui lapsel mõistus. Mina näen ihusilmaga, kuidas isal ja lapsel on beebieast suur ja sügav side. Muuseas. Mees oli 3 päeva tööreisil ära. Viimasel päeval oli titt väga rahutu, ei tahtnud öösel üldse enam uinudagi. Kui mees koju tuli, laps ainult naeratas ja tahtis terve päeva ainult tema süles olla. Vat see on ikka imeline, kui 4-ja kuune beebi selliselt oma isa igatseb 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mul on teine laps hetkel, esimene on kuuene.

Kui mees on kodus, vahetab tema mähkmed. Nii esimese kui ka teise puhul. Pepu peseb issi kodus olles alati tema. Vannitab alati tema. Vahel pakun, et aitan, ta ütleb, et tema on kätes rohkem jõudu. Et ta usaldab enda käsi ohkem kui väsinud minu omi. Ja et mul on piimavabrik ja päevane vahetus.

Hommikul analoogses olukorras nagu siin teemaalgatuses on mees kurvalt urisenud, aga siis lapse üle võtnud.

Ta on mul lasknud magada, kui öösel on mitu toidukorda olnud, ärgates varem ja minnes teise tuppa vaikselt lapsega töötama. Ta on lapse õhtul enda juurde võtnud, kui ma pole saanud päeval magada ja olen õhtuks kutu.

See on minu/meie jaoks normaalne. Ma ei kujuta ette, et oleks teistmoodi :S

Oi, ja nende ridade kribamise ajal sain enda üllatuseks teada, et laps, kes pidi vankris õnda und tuduma, oli tegelikult viimase tunni issi süles chillinud.

Mees, muuseas, töötab mul väga närvilisel ja pingelisel kohal, kus töö tuleb alati koju ja keegi pead ei paita…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse isa lahkus meie juurest vahetult enne lapse sündi ning seega pole ka meest, kellega tülitseda. Ehk kui ise kõike ei tee, siis jääkski tegemata (üksikvanemate rõõmud/mured).
Ma usun, et mehi ei saa ühe puuga hinnata, et kas keegi aitab või ei. Igaüks on erinev ja individuaalne, iga suhe on erinev. Lapse sünd toob paljudele paaridele suhtesse pingeid, eriti kohe alguses esimesel eluaastal. See aeg tuleb lihtsalt vastu pidada ja kokku hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees ei aita mind praktiliselt üldse, suurem abi on beebiga toimetuste osas meie ühise 6-aastase tütre näol. Mehel on pikad tööpäevad, vabadel hetkedel, kui just sõpradega väljas lõõgastumas või trennis pole, viskab end diivanile pikali ja viib end telefonis uudistega kurssi või teeb seal jumal-teab-mida. Lastega siis nagu öeldud, tegelen mina 99% ajast. Kogu majandamine ja koduga seonduv on loomulikult samuti minu õlul. Pean muidugi ka mainima, et lapsed on minu elu rõõm ja päike. Mees “koorib piima pealt koore” siis kui vanema tütre osas midagi uhkustada on võimalik, a’la minu tütar mängib klaverit ja flööti, eriti kärme siis sotsiaalmeediasse klipikesi üles laadima 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mingid koduabilised need mehed teil või ikkagi võrdsed partnerid olete, et mees ei käi aint natuke “abistamas”,

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 10:05; 08.10 03:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga kord kui keegi küsib “kui palju on mehed nõus teid aitama?” siis mul tõusevad ihukarvad püsti.
Tegu on teie ühise lapsega, kellel on kaks võrdset vanemat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 16:13; 03.10 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just täpselt! Mis aitama?? Lapsed ei ole ju ainult naise eralõbu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kui palju mehed teid aitavad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.