Esileht Tööelu, raha ja seadused. kui palju olete Tallinnas toasooja eest maksnud?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: kui palju olete Tallinnas toasooja eest maksnud?

Postitas:

Selle aasta hindu veel ei tea, aga kui palju te eelmisel talvel keskmiselt küttele kulutasite? Mis aasta majas elate, mitu ruutmeetrit ja millega köeti? Ise 2003 kortermajas, 41 ruutu, kahe maja peale oma katlamaja ja keskmiselt kuskil 50-60 eurot kuus. Ikka kallis tundub. Uurin, kuidas mujal 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasnamäel tornmajas, 3-toaline, 65,7 m2, keskküte. Kõige suurem soojaarve eelmisel talvel oli 181 EUR.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 15:40; 10.10 14:05; 13.10 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lasnamäel tornmajas, 3-toaline, 65,7 m2, keskküte. Kõige suurem soojaarve eelmisel talvel oli 181 EUR. [/tsitaat]
Ainult küte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

85 m2 ja talvel küte 300 eur, keskmine vast 200 kanti.
Tegemist on kaugküttega.

60 euri juures oleks ma päris õnnelik kohe 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna lähivallas gaasiküttega katlamaja,koretrelamu, 40 rm, 60¤.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ainult küte?
[/tsitaat]

Jah, sinna lisandusid veel muud kulud (vesi, prügi jne). Kokku oli vist u 250 EUR. See oli siis kõige suurem arve.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 15:40; 10.10 14:05; 13.10 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinn, Nõmmel. Ainult kütte rida oli 140-150¤, 50m2 korter.
1973.a. ehitatud maja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küte oli talvel 100 ¤. Tall/Kristiine 66m2. Vana maja, ehitatud 1974a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohutavad hinnad! Mina elan eramajas, köetav pind on 150 mr2. Meie kütte kulu aastas on 900 eurot. See summa on maximum. Kuus tuleb siis umbes 112 euri. Kütame puude ja kivisöega. Puud hakatuseks, 2 pange sütt katlasse ja rahu majas. Mul tekib siinkohal küsimus, kas korteris on tõesti odav elada? Meie maja laen on kuus 245 euri. Suvel erilisi kulusid ei ole. Vett Üldse üldkulud talvel on siis: 245, 112, vesi 25 euri ja kõik. Muud maksud lisaks 100 euri, kokku siis 450 ümmarguselt.
Lisaks sellele on mul oma aed, rahu ja vaikus. Soovitan mõelda kolimisele majja. Talverõõmud on lisaks: lume rookimine ja suvel peenarde korrastamine (see puhas rõõm). Elame Nõmmel, maja ise ehitatud 6 aastat tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 11:54; 13.10 12:45; 14.10 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui võrrelda 250 EUR ja 450 EUR, siis on ju kortermajas oluliselt odavam elada (laenu ei ole ammu enam). Suvised arved on ~70-80 EUR. Loomulikult on tore privaatsus, aga mis privaatsusest saab rääkida Nõmmel, kus krunt on krundis kinni. Minu jaoks on privaatsus see, kui naaber elab vähemalt u 500 m kaugusel. Puhtalt summasid vaadates on ju korteris siiski eelmise talve arveid vaadates odavam (majja kolimiseks tuleks ju võtta uuesti laenu ja seda nii umbes minu elu lõpuni). Lisaks sõltuvalt krundi suurusest tuleb üle 1500m2 juures maksta ka veel maamaksu, mida korteril ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 15:40; 10.10 14:05; 13.10 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No kui võrrelda 250 EUR ja 450 EUR, siis on ju kortermajas oluliselt odavam elada (laenu ei ole ammu enam). Suvised arved on ~70-80 EUR. Loomulikult on tore privaatsus, aga mis privaatsusest saab rääkida Nõmmel, kus krunt on krundis kinni. Minu jaoks on privaatsus see, kui naaber elab vähemalt u 500 m kaugusel. Puhtalt summasid vaadates on ju korteris siiski eelmise talve arveid vaadates odavam (majja kolimiseks tuleks ju võtta uuesti laenu ja seda nii umbes minu elu lõpuni). Lisaks sõltuvalt krundi suurusest tuleb üle 1500m2 juures maksta ka veel maamaksu, mida korteril ei ole.[/tsitaat]Korter on vangla mille eest veel makstakse ka!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 11:54; 13.10 12:45; 14.10 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimase talve kõige suurem kütteosa oli 80 ¤, tegemist on Tallinna väikese kahetoalise korteriga, 48 m2. Suvel kolisime uuesse majja 3-toalisesse 72 m2, loodan, et küttearved on sama suured kui paneelmaja kahetoalise eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Korter on vangla mille eest veel makstakse ka![/tsitaat]

Ise oled peast vangla.

Ma küll ei taha oma maja. Jessas, misuke mässamine ju! Vot see on sunnitöö ja vangla. Niida muru, lükka lund, paranda katust jne.

Kogu aeg peab rabelema, aga mina olen mugav inimene ja ei viitsi. Just minusugustele ongi korterid mõeldud, nii et ära tule midagi halvustama. Igaühele oma!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kohutavad hinnad! Mina elan eramajas, köetav pind on 150 mr2. Meie kütte kulu aastas on 900 eurot. See summa on maximum. Kuus tuleb siis umbes 112 euri. Kütame puude ja kivisöega. Puud hakatuseks, 2 pange sütt katlasse ja rahu majas. Mul tekib siinkohal küsimus, kas korteris on tõesti odav elada? Meie maja laen on kuus 245 euri. Suvel erilisi kulusid ei ole. Vett Üldse üldkulud talvel on siis: 245, 112, vesi 25 euri ja kõik. Muud maksud lisaks 100 euri, kokku siis 450 ümmarguselt.
Lisaks sellele on mul oma aed, rahu ja vaikus. Soovitan mõelda kolimisele majja. Talverõõmud on lisaks: lume rookimine ja suvel peenarde korrastamine (see puhas rõõm). Elame Nõmmel, maja ise ehitatud 6 aastat tagasi. [/tsitaat]
kui ma praegu maja ostaksin, tuleks mul laenumakse suurem kui 245¤.eriti Nõmmel. lisaks küttekuludele on maja juures ka muid kulusid mida korteriomanikul pole.6-aastasel majal vast veel mitte aga pikapeale hakkab neid kulusid tulema. ja kivisöega kütmine on minuarust jube, pikapeale on kõik kohad peenikest musta tolmu täis. mul vanemate maja on kivisöe küttel ja tean mida räägin.
seega ei tasu teha maha korteris elavaid peresid, igaühel omad valikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kui ma praegu maja ostaksin, tuleks mul laenumakse suurem kui 245¤.eriti Nõmmel. lisaks küttekuludele on maja juures ka muid kulusid mida korteriomanikul pole.6-aastasel majal vast veel mitte aga pikapeale hakkab neid kulusid tulema. ja kivisöega kütmine on minuarust jube, pikapeale on kõik kohad peenikest musta tolmu täis. mul vanemate maja on kivisöe küttel ja tean mida räägin.
seega ei tasu teha maha korteris elavaid peresid, igaühel omad valikud.[/tsitaat]Kes söega kütta oskab ei näe peenikest kübet ka oma hoovil! Su vanemad ei oska kahjuks kütta ja kindlasti tellivad nad suure auto koormatäie sütt, kus on pool sellest peenike sodi, loobivad selle ahju, tekib metsik must suits jne. Tuleb osta sorteeritud sütt!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 11:54; 13.10 12:45; 14.10 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas, Kristiines. 3 toaline korter 70 ruutu, eelmine talv oli küte kuskil 60 eurot, kõigi muude kommudega kokku 190 eurot. Keskmine toasoe 24-26 kraadi talvel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talvel küte kuskil 80 eurot juhul kui radikad on nr. 1 peal (võimalik panna 1-5). Nr 1-ga ei ol võimalik ise sees elada, seega läheb küte kuskil 180 eurot, mil radikad on nr 3 peale keeratud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kui palju olete Tallinnas toasooja eest maksnud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.