Esileht Tööelu, raha ja seadused. kui palju on Eestis lapsetoetus ja milliseid hüvitisi on võimalik taodelda?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: kui palju on Eestis lapsetoetus ja milliseid hüvitisi on võimalik taodelda?

Postitas:
Kägu

Vabandan rumala küsimuse pärast, tunnen ennast tõesti nagu kuupealt kukkunud. Elasin 6a välismaal ja nüüd olen 4 a lapsega kahekesi tagasi Tallinnas..hetkel puudub meil igasugune sissetulek, ning olen segaduses mida mul üldse loota oleks ja kus peaksin alustama. Olen väga tänulik nõuannete eest, aitäh.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: kui palju on Eestis lapsetoetus ja milliseid hüvitisi on võimalik taodelda?

Ega siin Eestis kuskilt midagi loota ei olegi. Lastetoetus on \”üüratult suur\” – 19,18 eurot. Nende toetuste najal, mida siin riigis pakutakse võid nälga surra.
Aga tutvu

https://www.eesti.ee/est/teemad/toetused_ja_sotsiaalabi/toetused_ja_huvitised/pere_ja_lastetoetused

Ja võta ühendust linnaosa ametnikega. Ehk saad toimetulekutoetust.
http://www.tallinn.ee/Toimetulekutoetus

Ja töötuks võiks registreerida ja lapsele aiakoha otsida, et saaksid tööle minna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ega siin Eestis kuskilt midagi loota ei olegi. Lastetoetus on \”üüratult suur\” – 19,18 eurot. Nende toetuste najal, mida siin riigis pakutakse võid nälga surra.

[/tsitaat]

lastetoetuse ülesanne ei olegi kedagi perega ülalpidada. Selleks on toimetulekutoetus. samas tööd on tallinnas ikka saada küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

lastetoetuse ülesanne ei olegi kedagi perega ülalpidada. Selleks on toimetulekutoetus. samas tööd on tallinnas ikka saada küll.[/tsitaat]

Ma pole väitnudki, et lastetoetus peaks kellegil hinge sees hoidma. Teemaalgataja küsis ju lastetoetuse ja muude hüvitiste kohta. Pakkusingi ju eraldi toimetulekutoetuse taotlemise võimalust ja tööle minekut. Ja hüvitised, toetused on meie riigis liiga väikesed. Kui lastetoetuse eest saad healjuhul paki mähkmeid siis seda on vähe kuu aja peale.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
OmasElemendis

\”Talendid koju\” toetust saad kindlasti

Please wait...
Postitas:
kägu-

[tsitaat]Vabandan rumala küsimuse pärast, tunnen ennast tõesti nagu kuupealt kukkunud. Elasin 6a välismaal ja nüüd olen 4 a lapsega kahekesi tagasi Tallinnas..hetkel puudub meil igasugune sissetulek, ning olen segaduses mida mul üldse loota oleks ja kus peaksin alustama. Olen väga tänulik nõuannete eest, aitäh.[/tsitaat]Hiljemalt kuu aja pärast saad aru,millise vea sa tegid, et eestise tagasi tulid. Siin hakkad lausvaesuses elama ja kahjuks ka sinu laps.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt hakkad sa hüvitisi taotlema, seega oleks sulle endale soodsam, kui räägid-kirjutad õigesti: hüvitisi taotleda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun registreeri end Tallinna rahvastkuregistris elupaiga aadressil.
Kas sinul ja lapsel on eesti isikukood ja dokumendid(ID-kaart ja /või pass)?

Seejärel kontrolli, kas sinau laps on arvel Haigekassas(lapsel on riigipoolne ravikindlustus)
Kas sul on tehtud Pensioniametis peretoetuste avaldus?
Selle alusel saadki 19,18/kuus ja kui lapse isadus tuvastamata, siis veel +19,18 üksikvanema lapse toetust.

Pöördu Töötukassasse, võta end arvele-saad ravikindlustuse ja sümboolse töötutoetuse(väikelapse kasvatamine loetakse võrdväärseks eelneva töötamisega).

Esita KOHE lasteaiaavaldus(valida saad kuni 3 lasteaeda).

Kuna need mõlemad summad kokku on väikesed, pöördu iga kuu algul oma linnaosavalitsuse sotsosakonda esitamaks toimetulekutoetuse avaldus(kaasa maksekviitungid:vesi, elekter, küte, üür jne ning tõestad saadavate toetuste suurus).
NB!
kui lapse isadus on tuvastatud, pead esitama ka saadava elatise suuruse(kui lapse isa maksab), kui ei maksa, pead tõestama, et sa seda NÕUAD st et oled esitanud vähemalt HAGI elatist nõudes.

Ja uuri töökuulutusi, eh leiad töö.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. kui palju on Eestis lapsetoetus ja milliseid hüvitisi on võimalik taodelda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.