Esileht Pereelu ja suhted Kui palju on siin neid, kes pole kunagi aborti teinud?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 109 )

Teema: Kui palju on siin neid, kes pole kunagi aborti teinud?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

1926 selle peale halvasti ei vaadatud, aga 1966a küll. Sinu emal lihtsalt vedas arstiga.

[/tsitaat]
Noh, 34-selt on nüüd ka 66. aastal ikka lapsi sünnitatud ja üldse see jutt \”julgemisest\” on imelik, arvestades selle aja rasestumisvastaseid vahendeid (või õigemini nende puudumist). Ja mu ema soovis 70-ndate keskel veel ühte last saada 40-aastaselt, arst määras talle rasestumisprobleemide tõttu (emakas vales asendis) mingi massaa¸i isegi, ei olnud mingit juttu liigsest vanusest. Pigem ikka juhtus sinu vanaema mingi imeliku arstiga kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Silkus kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Noh, 34-selt on nüüd ka 66. aastal ikka lapsi sünnitatud ja üldse see jutt \”julgemisest\” on imelik, arvestades selle aja rasestumisvastaseid vahendeid (või õigemini nende puudumist). Ja mu ema soovis 70-ndate keskel veel ühte last saada 40-aastaselt, arst määras talle rasestumisprobleemide tõttu (emakas vales asendis) mingi massaa¸i isegi, ei olnud mingit juttu liigsest vanusest. Pigem ikka juhtus sinu vanaema mingi imeliku arstiga kokku.[/tsitaat]

Mina hoopis teine postitaja, mitte see kelle vanaemast juttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 18.04 15:54; 19.04 09:24; 19.04 11:34; 19.04 13:08; 19.04 17:51; 19.04 20:58; 19.04 22:27; 24.04 17:47; 28.04 22:18; 28.04 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus 48, rasestumisvastaseid vahendeid pole kunagi kasutanud, aborte pole kunagi teinud, kaks last, 5 raseduse katkemist/peetumist, teist korda abielus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

43-aastane olen, 1 lapsega ja abordiga kokku puutnud ei ole. Vahel mõtlen, et kui jääksin rasedaks, kui olen 48, mis siis teeks… Olen just loobunud rasedusvastastest tablettidest ja nüüd pabistan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 22:11; 22.04 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]43-aastane olen, 1 lapsega ja abordiga kokku puutnud ei ole. Vahel mõtlen, et kui jääksin rasedaks, kui olen 48, mis siis teeks… Olen just loobunud rasedusvastastest tablettidest ja nüüd pabistan.[/tsitaat]

Aga miks loobusid? 43a võib veel rasedaks jääda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 18.04 15:54; 19.04 09:24; 19.04 11:34; 19.04 13:08; 19.04 17:51; 19.04 20:58; 19.04 22:27; 24.04 17:47; 28.04 22:18; 28.04 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind jubedalt haiglas sünnitades häiris see kui küsiti sünnituse eel pabereid täites-no ülimat olulisi asju nagu ikka, ja nende seas et mitu ELUSsündi. 🙁 kui ma parasjagu sünnitan siis ma seliste asjade peale mõelda ei taha et mõnikprd lapsed ka surevad enne sündi või sünnivad surnult jne.

30 eluaasat, 0 aborti, o katkemist, 3 last, 2 planeeritud, 1 õnnelik õnnetus! plaanis mehel vasektoomia.

minu vanaema sünnitas aastal 1974 ja oli 47-aastane, mina ei tea et keegi hurjutanud teda oleks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii palju, et mingi hetk lõpetasin arvepidamise

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

28-aastane, 1 rasedus, 1 laps. Aborte pole teinud, aga kui peaks vaja olema, siis teeksin.

ELUSsünnid on oluline teadmine meditsiinipersonali jaoks, sest varasemad komplikatsioonid võivad tähendada komplikatsioone ka käesoleva rasedue/sünnituse juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

34 a, aborte pole, kolm last vanuses 30-34a. Kuidas edasi, ei tea, sest rohkem lapsi ei taha, aga rasedusvastaste vahenditega olen liiga hajameelne, isegi kui kolm meeldetuletust heliseb, siis kui ma parasjagu lapse peput pühin vms., läheb kohe võtmata jäänud tablett kohe jälle meeleks (sest siis tahab teine laps tähelepanu, kartulvaja kurnata, keegi kallas mahla põrandale, kellegil on vaja abi jänese joonistamisel jne.) Ja ükski hormoonspiraal vmtupesisene vahend ei sobi, tekitab veritsust, kondoom tekitab lihtsalt ebamugavustunde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

28, 1 laps, kes on 7-aastane. Pole aborti kunagi teinud ja ei kavatse teha ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]34 a, aborte pole, kolm last vanuses 30-34a. Kuidas edasi, ei tea, sest rohkem lapsi ei taha, aga rasedusvastaste vahenditega olen liiga hajameelne, isegi kui kolm meeldetuletust heliseb, siis kui ma parasjagu lapse peput pühin vms., läheb kohe võtmata jäänud tablett kohe jälle meeleks (sest siis tahab teine laps tähelepanu, kartulvaja kurnata, keegi kallas mahla põrandale, kellegil on vaja abi jänese joonistamisel jne.) Ja ükski hormoonspiraal vmtupesisene vahend ei sobi, tekitab veritsust, kondoom tekitab lihtsalt ebamugavustunde.[/tsitaat]
Steriliseerimine või mehel vasektoomia – mis siin ikka mõelda, kui lapsi enam ei taha.
Ja unustajatele peaks paremini vast sobima plaaster?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]43-aastane olen, 1 lapsega ja abordiga kokku puutnud ei ole. Vahel mõtlen, et kui jääksin rasedaks, kui olen 48, mis siis teeks… Olen just loobunud rasedusvastastest tablettidest ja nüüd pabistan.[/tsitaat]
Miks, kirevase pärast, sa siis vahenditest loobud? 43-aastaselt pole menopaus tavaliselt veel alanudki, aga klimakteerium kestab oma 10 aastat ja kogu selle aja säilib võimalus siiski rasedaks jääda, mõni üksik munarakk võib ikka vahel valmida. Minu emal algas menopaus näiteks 55-selt alles. Menopaus saabub naistel keskmiselt 50-51 aastaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 rasedust ja 5 PLANEERIMATA last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimsest rasedusest kuuldes nutsin mitu kuud, ahastasin ja olin masenduses- no ei tahtnud teist last. Abort ei tulnud siiski mõttessegi ja nüüd olen selle üle rõõmus- mul nii armas beebi nüüd 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

27-aastane, 1 katkemine, 1 planeeritud laps ( oli ka lõpuks erakorralise keisriga) ja rohkem ei julge teist last soovida, mitte ühtegi aborti

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

32 aastane ja ei ole aborti teinud. ma pole rase ka olnud. ma olen üldse mees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oLEN 20 AASTANE:)üKS LAPS ON OLEMAS JA TEINE TULEMAS:)POLNUD PLANEERITID LIHTSALT BEEBIPILLIDEGA JA SPIRAALIGA ÕNNESTUS RASEDAKS JÄÄDA:)EI KAHETSE OMA OTSIST,ET MÄLEMAID LAPSI ALLES JÄTSIN.OLEME MEHEGA VÄGA ÕNNELIKULT ABIELUS

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Silkus kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks, kirevase pärast, sa siis vahenditest loobud? 43-aastaselt pole menopaus tavaliselt veel alanudki, aga klimakteerium kestab oma 10 aastat ja kogu selle aja säilib võimalus siiski rasedaks jääda, mõni üksik munarakk võib ikka vahel valmida. Minu emal algas menopaus näiteks 55-selt alles. Menopaus saabub naistel keskmiselt 50-51 aastaselt. [/tsitaat]

Tablettidest loobusin, sest tekkis miniinsuldilaadne asi. Eks peab mõne muu vahendi leidma, ehkki ma harjunud just tablettidega – ca 20 aastat neid tarbinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 22:11; 22.04 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]oLEN 20 AASTANE:)üKS LAPS ON OLEMAS JA TEINE TULEMAS:)POLNUD PLANEERITID LIHTSALT BEEBIPILLIDEGA JA SPIRAALIGA ÕNNESTUS RASEDAKS JÄÄDA:)EI KAHETSE OMA OTSIST,ET MÄLEMAID LAPSI ALLES JÄTSIN.OLEME MEHEGA VÄGA ÕNNELIKULT ABIELUS[/tsitaat]

Beebipillid + spiraal ja jäid rasedaks? No ei usu sellised muinasjutte, ei usu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.04 15:10; 22.04 20:56; 27.04 16:25; 28.04 08:43; 28.04 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus 32, 2 last ja kolmandat ootan, tegelikult siis neljas rasedus kuna eelmine lõppes abordiga meditsiinilistel põhjustel. Kõik lapsed paneeritud v.a esimene, sünnitasin 17 aastaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

25- vist olen rase. kui kinnituse saan siis kahjuks abort tulemas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

27a olen, 2 last (mõlemad planeeritud), aborte 0

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

25 aastane. Lapsi 2. Aborte pole, ega tule. Kui siis ainult meditsiinilistel kaalutlustel. Esimene oli suur üllatus. Vahendid vedasid alt, aga järelikult pidigi see laps minu ellu just sel hetkel tulema. Nüüd on mul väga tore peagi 6-aastaseks saav tütar. Mäletan, et elasin siis veel vanemate juures, püsisuhe oli, aga me ei elanud veel koos. Ema teada saades lubas mind vägisi aborti tegema viia. Kuigi olin peaaegu 20 ja mees oli ka olemas. Teine laps oli planeeritud. Ja tahame ka kolmandat. Aga kui ma seda kolmandat last peaksin ootama jääma, siis ilmselt lubab ema mind jälle vägisi abordile viia, kuna tema arust ei tohiks kellelgi üle 2 lapse olla. Ta ise on aborti teinud ja tal 2 last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Lapsi kuus, neist üks kasulaps ja viiest bioloogilisest lapsest kaks üllatuslapsed. Oleme veendunud abordieitajad, seega pole ainsatki teinud. Igaks juhuks – et ennetada minu süüdistamast sotsiaalabist elatuvaks süüdimatuks sünnitusmasinaks – olen doktorikraadiga, abikaasa ka, kumbki pole päevagi töötu olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui mina läksin 16 aastaselt rasedusega arvele võtma, siis küsis ka kuri tädi kohe, et \”ikka abort eks?\” … Lahkusin sealt väga halva tundega..
Aga uskuge või mitte, laps oli täitsa planeeritud. 🙂
Praegu olen 20a, aborte ja katkemisi ei ole olnud.[/tsitaat]
Päris raske on ikka uskuda küll, et keegi 16aastaselt planeeritult rasedaks jääb. Või oli mingi eriline põhjus, miks nii vara last planeerisid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Päris raske on ikka uskuda küll, et keegi 16aastaselt planeeritult rasedaks jääb. Või oli mingi eriline põhjus, miks nii vara last planeerisid?[/tsitaat]

Ise olin samuti 16, kui planeeritult lapseootele jäin. Mis erilist põhjust selleks vaja on- ikka samad põhjused, mis teistelgi naistel- soov armastada, olla armastatud, jagada oma arusaamu, tarkust, mõtteid, hoolitseda, hoolida, anda edasi oma geene jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 18.04 15:54; 19.04 09:24; 19.04 11:34; 19.04 13:08; 19.04 17:51; 19.04 20:58; 19.04 22:27; 24.04 17:47; 28.04 22:18; 28.04 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

27aastane,mitte ühtegi aborti ja ega tule ka,peres üks laps.ja tema oli planeeritud laps

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus 39, 3 last, 3 raseduse katkemist/peetumist, aborte ei ole kunagi teinud, rasedusvastaseid vahendeid olen tarvitanud vist ainult 1 aasta jooksul, abielu alguses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui mina läksin 16 aastaselt rasedusega arvele võtma, siis küsis ka kuri tädi kohe, et \”ikka abort eks?\” … Lahkusin sealt väga halva tundega..
Aga uskuge või mitte, laps oli täitsa planeeritud. 🙂
Praegu olen 20a, aborte ja katkemisi ei ole olnud.[/tsitaat]

Sama lugu ka mul… 16 aastaselt läksin arvele võtma aga ainus erinevus oli arsti suhtumises. Ta küsis kas abort või jätan alles, ma kohe ütlesin et ikka alles jätan. Peale seda suhtus arst küll väga hästi minusse.
BTW ise olen ka hetkel 20, pole ei aborte ega katkemisi 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen 23a, hetkel üks laps. Planeeritud ja kõik oleme väga rahul. Aborti teinud pole. Enne rasedust olin väga abordivastane, nüüdseks juba mõtlen et kui peaks juhtuma uuesti rasedaks jääma teeksin aborti. Enne ei teadnud ja arvasin et kui laps on ette nähtud siis tuleb ka üles kasvatada, praegu vaatan ümberringi ja mõtlen et miks neid lapsi sünnitatakse kui neid tegelikult ei taheta või olukord ei kannata. Hetkel elame hästi kuid kahe lapsega juba pigem rahuldavalt või halvemingi ja ma ei näe põhjust miks pean lapse üles kasvatama halbades tingimustes. Ma ei räägi magamata öödest ja kakastest mähkmetest vaid lapse heaolust, turvalisusest jne..

Miinustage südamest

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 27.04 12:41; 27.04 22:11; 28.04 11:49; 28.04 14:28; 28.04 19:19; 28.04 19:31; 28.04 20:43; 28.04 22:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 109 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui palju on siin neid, kes pole kunagi aborti teinud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.