Esileht Pereelu ja suhted Kui palju on siin neid, kes pole kunagi aborti teinud?

Näitan 23 postitust - vahemik 91 kuni 113 (kokku 113 )

Teema: Kui palju on siin neid, kes pole kunagi aborti teinud?

Postitas:
Kägu

RE: Kui palju on siin neid, kes pole kunagi aborti teinud?

39, kaks rasedust ja kaks last. Aborte pole ega tule.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vanus 39, 3 last, 3 raseduse katkemist/peetumist, aborte ei ole kunagi teinud, rasedusvastaseid vahendeid olen tarvitanud vist ainult 1 aasta jooksul, abielu alguses.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui mina läksin 16 aastaselt rasedusega arvele võtma, siis küsis ka kuri tädi kohe, et \”ikka abort eks?\” … Lahkusin sealt väga halva tundega..
Aga uskuge või mitte, laps oli täitsa planeeritud. 🙂
Praegu olen 20a, aborte ja katkemisi ei ole olnud.[/tsitaat]

Sama lugu ka mul… 16 aastaselt läksin arvele võtma aga ainus erinevus oli arsti suhtumises. Ta küsis kas abort või jätan alles, ma kohe ütlesin et ikka alles jätan. Peale seda suhtus arst küll väga hästi minusse.
BTW ise olen ka hetkel 20, pole ei aborte ega katkemisi 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen 23a, hetkel üks laps. Planeeritud ja kõik oleme väga rahul. Aborti teinud pole. Enne rasedust olin väga abordivastane, nüüdseks juba mõtlen et kui peaks juhtuma uuesti rasedaks jääma teeksin aborti. Enne ei teadnud ja arvasin et kui laps on ette nähtud siis tuleb ka üles kasvatada, praegu vaatan ümberringi ja mõtlen et miks neid lapsi sünnitatakse kui neid tegelikult ei taheta või olukord ei kannata. Hetkel elame hästi kuid kahe lapsega juba pigem rahuldavalt või halvemingi ja ma ei näe põhjust miks pean lapse üles kasvatama halbades tingimustes. Ma ei räägi magamata öödest ja kakastest mähkmetest vaid lapse heaolust, turvalisusest jne..

Miinustage südamest

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]olen 23a, hetkel üks laps. Planeeritud ja kõik oleme väga rahul. Aborti teinud pole. Enne rasedust olin väga abordivastane, nüüdseks juba mõtlen et kui peaks juhtuma uuesti rasedaks jääma teeksin aborti. Enne ei teadnud ja arvasin et kui laps on ette nähtud siis tuleb ka üles kasvatada, praegu vaatan ümberringi ja mõtlen et miks neid lapsi sünnitatakse kui neid tegelikult ei taheta või olukord ei kannata. Hetkel elame hästi kuid kahe lapsega juba pigem rahuldavalt või halvemingi ja ma ei näe põhjust miks pean lapse üles kasvatama halbades tingimustes. Ma ei räägi magamata öödest ja kakastest mähkmetest vaid lapse heaolust, turvalisusest jne..

Miinustage südamest [/tsitaat]

Mis mõttes miks lapsi sünnitatakse? Miks lapsi tehakse, on see küsimus!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis mõttes miks lapsi sünnitatakse? Miks lapsi tehakse, on see küsimus![/tsitaat]

Selles mõttes et kõik ei seksi ainult laste saamiseks, see on niisama ka hea. Ja nagu me kõik teame on hetki kus ükskõik mis kaitse võib alt vedada (k.a. sos pillid). Parim kaitse on no sex, aga nii pole ka vaja end piinata

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selles mõttes et kõik ei seksi ainult laste saamiseks, see on niisama ka hea. Ja nagu me kõik teame on hetki kus ükskõik mis kaitse võib alt vedada (k.a. sos pillid). Parim kaitse on no sex, aga nii pole ka vaja end piinata[/tsitaat]

See, et misatahes kaitse alt veab, on üliharuldane. Abordid kahjuks mitte. Õppige vahendeid kasutama! Kuidas elavad osad viljakad naised (rasestuvad kohe, kui soovivad) oma elu ära ilma ühegi abordita, aga teised teevad neid mitmeid või isegi mitmekümneid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mitmekümneid kordi teinud naine on juba erand jah. Mul kahjuks on tuttav kes jääb üksköik mis kaitsega rasedaks. 2 last sünnitanud, 2 aborti. Ja tal juba paaniline hirm seksi ees. Mis elu see selline on? Tema olukorras teeksin küll pigem aborte kui et paari aasta pärast kodutunde saatesse lähen oma 7 lapsega. Ja ta ei ole ainus kes nii kergelt rasestub

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No mitmekümneid kordi teinud naine on juba erand jah. Mul kahjuks on tuttav kes jääb üksköik mis kaitsega rasedaks. 2 last sünnitanud, 2 aborti. Ja tal juba paaniline hirm seksi ees. Mis elu see selline on? Tema olukorras teeksin küll pigem aborte kui et paari aasta pärast kodutunde saatesse lähen oma 7 lapsega. Ja ta ei ole ainus kes nii kergelt rasestub[/tsitaat]

See tuttav lihtsalt valetab – inimesed ei taha oma hooletust ja rumalust tunnistada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See tuttav lihtsalt valetab – inimesed ei taha oma hooletust ja rumalust tunistada.[/tsitaat]

Ei valeta. Ta on mul väga hea sõbranna.
Samas teine natuke mitte nii hea tuttav on 24a ja ootab viiendat last, julgen pakkuda et tal sama teema. Kas see on siis sinu arust hea ja ilus pereelu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma kümmekond aastat tagasi siia kirjutasin, et pole aborti teinud ja ei kavatse ka kunagi teha, siis patsutati mulle siin virtuaalselt õlale, et oota lapsuke, elad ja näed, küll sinulgi see valik kunagi ette tuleb. Aga ikkagi saan praegu öelda, et kuigi olen väga kergesti rasestuv (viis rasedust, kolm last, kaks katkemist), pole kunagi aborti teinud ja minu plaan sünnitada soovitud lapsed ja seejärel steriliseerida on praeguseks teostunud.

Please wait...
Postitas:
Wilson

1 laps, 0 aborti, 30a.

Olen tulihingeliselt väite poolt, et abort on mõrv.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Wilson kirjutas:[/small]
[tsitaat]1 laps, 0 aborti, 30a.

Olen tulihingeliselt väite poolt, et abort on mõrv.[/tsitaat]

Et pigem las kasvab jälle üks õnnetu laps? Selles mõttes, et mitte mingil juhul pole sinu arust abort mõistlik lahendus? Peres on näiteks 5 last, sissetulekuks 2xmiinimum palk ja sinu arust oleks okei sinna veel üks juurde teha? Sest saatus ju tahab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Wilson kirjutas:[/small]

Et pigem las kasvab jälle üks õnnetu laps? Selles mõttes, et mitte mingil juhul pole sinu arust abort mõistlik lahendus? Peres on näiteks 5 last, sissetulekuks 2xmiinimum palk ja sinu arust oleks okei sinna veel üks juurde teha? Sest saatus ju tahab?[/tsitaat]
Ei ole mitte mingit põhjust, miks sellisel juhul ennast mitte ennetavalt steriliseerida. Täiskasvanud inimene võiks ikka oma elu paar sammu ette planeerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole mitte mingit põhjust, miks sellisel juhul ennast mitte ennetavalt steriliseerida. Täiskasvanud inimene võiks ikka oma elu paar sammu ette planeerida.[/tsitaat]

Okei, aga võtame siis teistpidi äärmuse. 15a jääb rasedaks või veel noorem. Väga okei sinu arust sünnitada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Okei, aga võtame siis teistpidi äärmuse. 15a jääb rasedaks või veel noorem. Väga okei sinu arust sünnitada?[/tsitaat]
See on just selline no-win olukord, mida tuleks iga hinna eest püüda vältida ehk jällegi on asja võti ennetuses. Ükskõik kumma valiku puhul on potentsiaalselt väga suured probleemid. Kui ma emana ennetustöös läbi kukuksin, siis igatahes abordile ma oma last survestama ei hakkaks, vaid oleksin valmis lapselapse üles kasvatama. Sest verinoorel aborditegijal on tüsistusterisk ja muuseas ka abordijärgne viljatuserisk märksa suurem täisealisest naisest, samuti on suurem risk järgnevatele psühholoogilistele probleemidele.
Mul on endal sõbranna, kes tegi 15-aastasena abordi, millele järgnes tüsistusena põletik. Alates vanusest 25-41 on ta järjepidevalt püüdnud kõikvõimalikke meditsiinilisi abinõusid rakendades rasestuda, siiamaani tulemusteta. See tähendab, et suurem osa tema täiskasvanuelust on möödunud selle tehtud abordi varjus, seega mitte mingi pääsetee see tema jaoks pole olnud. Loomulikult on ka teistsuguseid lugusid, aga me ei tea kunagi ette, kuidas selle konkreetse noore elu kujuneb, keda abordile mõjutatakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on just selline no-win olukord, mida tuleks iga hinna eest püüda vältida ehk jällegi on asja võti ennetuses. Ükskõik kumma valiku puhul on potentsiaalselt väga suured probleemid. Kui ma emana ennetustöös läbi kukuksin, siis igatahes abordile ma oma last survestama ei hakkaks, vaid oleksin valmis lapselapse üles kasvatama. Sest verinoorel aborditegijal on tüsistusterisk ja muuseas ka abordijärgne viljatuserisk märksa suurem täisealisest naisest, samuti on suurem risk järgnevatele psühholoogilistele probleemidele.
Mul on endal sõbranna, kes tegi 15-aastasena abordi, millele järgnes tüsistusena põletik. Alates vanusest 25-41 on ta järjepidevalt püüdnud kõikvõimalikke meditsiinilisi abinõusid rakendades rasestuda, siiamaani tulemusteta. See tähendab, et suurem osa tema täiskasvanuelust on möödunud selle tehtud abordi varjus, seega mitte mingi pääsetee see tema jaoks pole olnud. Loomulikult on ka teistsuguseid lugusid, aga me ei tea kunagi ette, kuidas selle konkreetse noore elu kujuneb, keda abordile mõjutatakse. [/tsitaat]

Me mõtleme sinuga täpselt ristivastupidi. Sinu jaoks on abort mõrv, minu jaoks elude päästmine paljudes olukorades

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me mõtleme sinuga täpselt ristivastupidi. Sinu jaoks on abort mõrv, minu jaoks elude päästmine paljudes olukorades[/tsitaat]
Isegi kui ainult naise seisukohalt vaadata, siis abort ei ole kunagi lihtne valik. Näiteks teismeeas aborti teinud tüdrukutel on kõrgenenud enesetapurisk ja rohkem vaimseid probleeme. Seda kõike tuleks arvestada, enne kui kergekäeliselt aborti soovitada, mida foorumites paraku sageli tehakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaks kuud tagasi oleksin siin jaatajate ridades olnud. Olen 45, lapsed (3) juba suht suured, terved ja targad. Ja siis ootamatu rasedus (väga kindla tsükli häire – kogu elu, v.a üks 5-aastane spiraaliperiood, saime ohtlike päevade arvestusega ideaalselt hakkama). Kahjuks tuli med. näidustusel siiski elu esimene abort teha. Siiani ei saanud ma aru, miks peaks rasedus abordiga lõppema. Nüüd saan. Nii et iial ära ütle iial…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Isegi kui ainult naise seisukohalt vaadata, siis abort ei ole kunagi lihtne valik. Näiteks teismeeas aborti teinud tüdrukutel on kõrgenenud enesetapurisk ja rohkem vaimseid probleeme. Seda kõike tuleks arvestada, enne kui kergekäeliselt aborti soovitada, mida foorumites paraku sageli tehakse.[/tsitaat]

Kas 15aastaselt emaks saanud naisel ei teki vaimseid probleeme?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas 15aastaselt emaks saanud naisel ei teki vaimseid probleeme?[/tsitaat]

Miks peaks? Mina sain 17a emaks, ning siiani on mind väga arukaks, sihikindlaks ja asjalikuks peetud. Ma ei arva, et see 2 aastat nüüd nii drastiline vahe oleks, et see 15a sünnitaja tingimata mõne vaimse probleemi peaks saama.

Ps. tegelikult mõtlesin natuke järele, ma arvan, et soovimatu lapse puhul võivad need probleemid igas vanuses tekkida. 22a naine, kes ei ole soovinud last, avastab nt. liiga hilja raseduse kuid jätab lapse siiski endale, kuid laps keerab kogu ta elu pea peale, võib see küll probleeme tekitada. Samas, kui laps on planeeritud, olgu 16 või 46, siis enamasti selliseid asju ei teki, kuna inimene on arvestanud, et laps toob endaga kaasa elukoralduse tugeva muutuse, ning seda soovinud, vastasel korral ei oleks ta last planeerinud.

Olen ise selleks näiteks, 17a saadud laps oli planeeritud, mingeid vaimseid muutusi negatiivsuse poole ei ole täheldanud ei mina ega teised, küll aga positiivsuse poole. Kui aga praegu, 21a saaksin näiteks teise lapse täiesti planeerimata, siis usun, et tugev depressioon oleks garanteeritud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Okei, aga võtame siis teistpidi äärmuse. 15a jääb rasedaks või veel noorem. Väga okei sinu arust sünnitada?[/tsitaat]

Jah, on küll. Kui minu laps rasestuks selles vanuses ning tema ENDA soov oleks sünnitada, toetaksin teda 110%. Ja kui tema soov oleks abort, siis üritaksin teda veidi veenda. Kuid kui ta ikka seda last tõesti ei taha, siis ei sunniks. Aga kui ta ise tahab- siis jah, väga okei on sünnitada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Samas ei ole erilist põhjust nende äärmuste üle pikalt arutleda. Kontrollisin statistikaameti koduleheküljelt: 15 ja nooremad aborditegijad moodustavad üleüldises abordistatistikas üliväikese osa, nii et see ei ole mingi üldine sotsiaalne probleem. Samas vanusegrupis 35+ tehakse üllatavalt palju aborte, arvestades, et kõik rasedusvastased vahendid, sealhulgas steriliseerimine on kättesaadavad. Tõsi, osa neist on meditsiiniliste näidustustega, aga aborte on selles vanuserühmas siiski liiga palju, et ainult sellega põhjendada.

Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 91 kuni 113 (kokku 113 )

Esileht Pereelu ja suhted Kui palju on siin neid, kes pole kunagi aborti teinud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.