Esileht Koolilaps Kui palju on teie lapse tavalisel koolipäeval õues?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kui palju on teie lapse tavalisel koolipäeval õues?

Postitas:
Kägu

Tunnistan, et ikka väga vähe.  Võibolla 1 tund tuleb kokku, kooli ja tagasi, trenni ja tagasi.  Vahest loobib  maja ees korvi  või teeb tiiru rattaga ja see on ka kõik. Sõpradega suhtleb netis.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpselt sama.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Minu lastel on trennid õues iga ilmaga, ühel 3, teisel 5x nädalas. Vaid talvel lume ja külmaga lähevad spordihalli. Vanemal lapsel juba 8 aastat nii. Seega selles mõttes on vedanud, aga ega muul ajal teismelised enam naljalt õues ei käigi.</p>

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub ju koolilapse vanusest, muude lisakohustuste olemasolust ja  olemusest, koolikohustuste koormusest jne Algklassiealisena oli kindlasti rohkem õues.  Samuti siis, kui trenniks oligi õuetrenn. Praegu gümnaasiumiealisena iga päev eraldi õues ei olegi. Küll käib võimalusel pool tundigi  õhtul jooksmas vms. Kuna ta kõik  tööpäeva liikumised on jalgsi/ühstranspordiga/jalgratta vms, siis tegelikult nendest koguneb ikkagi igal päeval ka õuesolekut. Nädalavahetuseti panustab õnneks endiselt pikemalt õuesolekule. Aga see sissejuurdunud tema väikelapse east saadik (meie enda kaasalöömisel), et ei istu kogu aeg toas vaid nädalavahetusel ollakse väljas, tehakse midagi aktiivsemat ja suudab ka üksi olal ja tegevust leida, kui seltsilisi alati ei ole jne. Selliste ilmadega sügisel/kehvemal talvel ongi näha palju vähem inimesi  väljas liikumas (täiskasvanuid ja lapsi), kui näiteks ilusal kevadõhtul.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga varieeruvalt. Kehaline on praegu õues ja on ilmselt trimestri lõpuni õues. Koolitee on üsna pikk ja kooli-kodu vahet liikudes tuleb tund või natuke rohkemgi õuesolemist juurde. Ja lisaks käiakse õues mängimas ja hängimas, tehakse aiatöid, aga neid ei tehta muidugi igapäevaselt. Lapsed teismelised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb ilmast. Lausa vihmaga väga vähe, samas suvisel ajal päev läbi.

Kolmas klass praegu käib 3x nädalas 1,5 h trennis õues, kooli ca 2 km liigub iga päev rattaga. Lisaks õhtul ollakse sõpradega õues. Mõni päev 1-2 tundi, mõni päev 4-5.

Viies klass käib samuti rattaga koolis, trenn on 2x nädalas 1h õues. Sõpradega on koolipäevadel õues vähem. U 2 päeva nädalas ja paar tundi korraga. Lisaks veel koeraga jalutamine.

Nadalavahetustel oleme tihti vanavanemate juures maal ja sea siis ka ikka palju õues kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu lapsel umbes sama, mis teemaalgatajal, et 20 minutit jalgsi kooli, 20 minutit koju, vahepeal jalgsi trenni. kehalise tunnid on õues. õhtul ta sellise ilmaga ja pimedas kohe kindlasti õue ei kipu. käib trennis 6 tundi nädalas, aga see siseruumis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nädala sees üldsegi mitte, sest ta oma jutu järgi pole seal üksi midagi teha. Jalutama tuleb haruharva. Kui nädalavahetusel ilm on enam vähem ilus, ja naabritüdrukud kodus, ainult siis õues. Koolis muidugi kekatunnid kohustuslikus korras õues – seegi hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis on algklassidel õuevatund 45 minutit. Kehalises ka kogu kool siiski on pigem õues. Teatud tundides käivad lapsed tundi pidamas õues. Kaardistamine ntx.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

8.klass ja ülivähe õues. Perega jalutamas käia ka ei taha. Kool on 10 min jalutuse kaugusel, et tihti vot nii palju ongi õues. Nv ei taha ka perega õues olla…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnistan, et ikka väga vähe. Võibolla 1 tund tuleb kokku, kooli ja tagasi, trenni ja tagasi. Vahest loobib maja ees korvi või teeb tiiru rattaga ja see on ka kõik. Sõpradega suhtleb netis.

Mina küsiks vastu, et kui palju selle lapse vanemad tavalise tööpäeva jooksul õues aega veedavad? Me kipume lastelt nõudma asju, mida ise ei tee. Samas eeskuju kasvatab ja kui vanemal on kombeks õhtuti pärast tööd õues palli korvi loopida, pikkadel jalutuskäikudel käia jne, siis on palju lihtsam last motiveerida kaasa tulema.

Aga vanemad sõidavad pahatihti autoga ukse eest ukse ette ja veedavad õhtud ekraani ees, samal ajal lapsele korrutades, et “kui mina laps olin, veetsin kõik õhtud õues”. Vanasti tehtigi seda, sest telekast ei tulnud midagi ja muid ekraane polnud veel leiutatud, lisaks olid kõik teised lapsed ka alati õues, mis tegi asja põnevamaks.

Tänapäeval pole õues suurt kedagi, lapsed ja vanemad on kõik soojas toas ekraani ees kinni.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnistan, et ikka väga vähe. Võibolla 1 tund tuleb kokku, kooli ja tagasi, trenni ja tagasi. Vahest loobib maja ees korvi või teeb tiiru rattaga ja see on ka kõik. Sõpradega suhtleb netis.

Mina küsiks vastu, et kui palju selle lapse vanemad tavalise tööpäeva jooksul õues aega veedavad? Me kipume lastelt nõudma asju, mida ise ei tee. Samas eeskuju kasvatab ja kui vanemal on kombeks õhtuti pärast tööd õues palli korvi loopida, pikkadel jalutuskäikudel käia jne, siis on palju lihtsam last motiveerida kaasa tulema.

Aga vanemad sõidavad pahatihti autoga ukse eest ukse ette ja veedavad õhtud ekraani ees, samal ajal lapsele korrutades, et “kui mina laps olin, veetsin kõik õhtud õues”. Vanasti tehtigi seda, sest telekast ei tulnud midagi ja muid ekraane polnud veel leiutatud, lisaks olid kõik teised lapsed ka alati õues, mis tegi asja põnevamaks.

Tänapäeval pole õues suurt kedagi, lapsed ja vanemad on kõik soojas toas ekraani ees kinni.

Kuna elame  ridaelamuboksis, kus on ka üpris suur aeg ja lisaks on maamaja – siis olen ise suht palju õues – toimetan aias, käin bassis ujumas, grillin õues, maa  käin veel metsas jalutamas.  Varem tuli laps vähemalt maale kaasa, siis käisime mere ääres, rattaga sõitmas, vahest olid sõbrad kaasas – nüüd enam eriti mitte (no suvel veel, aga kooli ajal ei taha enam tulla).  Mees armastab ka õues olla. Muru laps niidab, basseinis käib, õues söömas samuti. Aga sügise poole väheneb see õues oleks ikka väga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps Kui palju on teie lapse tavalisel koolipäeval õues?