Esileht Pereelu ja suhted Kui palju osalevad mehed teie pereelus?

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Kui palju osalevad mehed teie pereelus?

Postitas:
Kägu

Aga teenib ta siis megasummasid? Kas tasub kuidagigi moodi ära?

Mine ära sellise mehe juurest! Siis võib mängida edasiseda mängu, et teenib ainult raha

Mõttetu soovitus. On ju ilmne, et sellised kodused naised elavad 100% mehe kulul ja ei saaks üksi endaga hakkama (vähemalt ei saaks endale materiaalselt sellist elu lubada, nagu neil mehe rahakoti peal on).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mees teenib miinimumi. Mina ei ela mehe rahakoti peal. Meil raha eraldi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga teenib ta siis megasummasid? Kas tasub kuidagigi moodi ära?

Mine ära sellise mehe juurest! Siis võib mängida edasiseda mängu, et teenib ainult raha

Mõttetu soovitus. On ju ilmne, et sellised kodused naised elavad 100% mehe kulul ja ei saaks üksi endaga hakkama (vähemalt ei saaks endale materiaalselt sellist elu lubada, nagu neil mehe rahakoti peal on).

Jabur jutt tegelikult! No mingi % on kindlasti ka selliseid naisi, ei saa salata. Siiski on tunduvalt suuremas osas siiski neid naisi, kes käivad täitsa ise tööl sellises olukorras. Kannatavad seda kõike selle nimel, et lastel oleks isa! Tahavad, et nende lastel oleks perekond. Need meeste rahakotid pole sageli nii punnis midagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil on 30:70, mees osaleb pereelus siis, kui mina olen töölähetustes. Perega koos millegi muu peale koduste õuetööde mees peaaegu üldse ei tee, ta ei arva, et peaks osalema üritustes, mis talle naudingut ei paku. Kuna minule meeldib lastega koos tegutseda, siis mina isegi reisin koos lastega ilma meheta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kui mees isegi koju raha ei too, et pere saaks lahedamalt lõbutseda, siis pole tema jaoks koristamine, pesu pesemine ja söögi tegemine küll mingi õiglane vajadus ega kohustus.

Hakka talt koduste tööde eest palka nõudma (panegi kirja, mitu tundi sa koduseid töid teed ja nõua normaalset tunnipalka nagu koduabiline nõuaks) või viska see looder kodust välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mees teenib miinimumi? Ja arvab, et kuna tema “toob leiva lauale”, siis peavad teised teda kummardama?

Ole nüüd, teemaalgataja.

Olen mindagi mõelnud, et võiksin olla lõkkehoidja ja koopakoristaja, kuni mees oma odaga jahil on. Aga siis toogu ka terve mammut, mitte 1000 miinus maksud või, nagu sinu puhul, lausa miinimmi. Nii ütlegi mehele, et EI, sa EI kata ja toida peret. Sa suudad vaid nii palju koju tuua, et katsukast saame riided selga ja odavaima toidu lauale. Marss tööle, mees või marss õue vaipu kloppima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

teeme kõike ühiselt. ja see on MEIE, mitte MINU pereelu.
mina sorteerin musta pesu ära, mees paneb masinasse. mees võtab puhta pesu välja, mina panen kuivama.
mees käib koeraga väljas hommikul, poeg käib lõunal, õhtul käime koos.
mees teeb hommikusöögi, mina teen õhtusöögi.
mees peseb autot, mina käin toidupoes.
mees tõmbab tolmuimejaga, mina pühin tolmu ja panen vedelevad asjad ära.
ja nii lõpmatuseni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pere on loodud koos, seega koormus peaks ka võrdne olema. Koormuse arvestusse peaks minema nii töö kodus kui väljaspool kodu ja arvestama ka sellega, millised on konkreetse pere vajadused. Näiteks mõni beebi on väga rahulik magaja ja tema kõrvalt jõuab kõike teha, ka puhata. Siis on vajalik vaid vahepeal vahelduse eesmärgil kodust välja saada, koos mehega ja sõbrannadega. Kui aga beebi on rahutu (gaasivalud, hambatulek vms probleemid), siis peab arvestama, et ongi periood, kus kodu ei läigi nii väga. See võimaldab naisel nendel hetkedel, kui beebi magab veidi hinge tõmmata ning õhtul töölt tulles saab mees osad toimetused üle võtta, et naine saaks veidi hõlpu nutvast lapsest.

meie peres on kõik enam-vähem võrdne. Süüa tegi varasemalt mees, sest jõudis tund aega varem koju. Samal põhjusel tõi ta lapsed lasteaiast koju. Nüüd jõuan mina enne teda ja hakkan kohe vaaritama. üks laps käib juba koolis ning tema tuleb koju ise. Väiksema toob mees aiast ise, sest tal on auto ning töötab lasteaia lähedal.

Korterit koristan laupäeviti mina, ehk teen kõik peale prügi väljaviimise ja vaipade kloppimise (tavaliselt-kui vaja, teen seda ka). Pesu peseme terve nädala vältel mõlemad, nõusid samamoodi. See, kes saab, see peseb.

Aga vot mulle palju olulisem on lastega tegelemine. Varasemalt oli selles osas tülisid meil, sest mehele meeldis palju teleris ja arvutis istuda. Mingi hetk see vestluse tulemusena muutus ja nüüd käib mees ka lastega õues ning mängib toas vahepeal- nii nagu minagi.
Minu jaoks on väga tähtis, et lapsed saaksid regulaarselt kvaliteetaega oma vanematega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oeh, sul on tõesti jama olukord. Mind veenaks seda jama kannatama ainult see, kui mees oleks super hea isa ja tegelek lapsega palju ning näeksin, et lapsel isaga tugev side. Muudel juhtudel peaksin ühe väga tõsise vestluse maha ja kui ei aita siis saadaksin kuu peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paraku võtsin vastu otsuse, et soovin mehest lahku minna. Sai ka teada antud, et meil enam ühist tulevikku pole. Eks mul tuleb mõnda aega veel kannatada ja oodata kuna kavatsetakse välja kolida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu mees teeb kodus enamuse asju. Tal vabam graafik ja osaline tööaeg. Mina õpin täiskohaga, käin tööl täiskohaga ja tema kantseldab meie lastekarja ning möllab majapidamistöödega. Hästi äge mees on mul 🙂 Mina ise olen ka äge – teenin perele raha ja ei tee sellest numbrit, kui kodu stabiilselt korras pole või lapsed on moosiplekilised. Vastutust nõudvamad tööd jätan endale – näiteks vannitoa koristamise. See on väga tähtis töö, sest minu standard on lihtsalt nii kõrge, et keegi teine selleni ei küündi, kuigi ma koolitan lapsi juba pikemat aega. Paraku on sellegi jaoks aega leida keeruline, aga ma pingutan. Nii me siis mõnusasti omi asju jaotame, aga jah, kodutöödest teeb mees 80% või veits rohkem…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil mehega on sellest erinev mälestus. Mälestus on seepärast, et lapsed on juba suured. Minu arust oli kogu kodune asi ja lapsed minu õlul. Mehe arust on tema küll teinud nii kodutöid kui ka lastega tegelenud ja mina ebaõiglaselt ütlen, et ta ei teinud midagi peale tööl käimise. erapooletult vaadata püüdes peab ta vist tegelemiseks neid nö tulekahju kustumise olukordi-vahetas mähkmeid,andis süüa kui mind ei olnud kodus. pühkis midagi kokku, kui miski maha läks. pani pesumasina tööle oma riietega. õppis lastega, kui mina tundsin et kaotan lapsega õppimisest närvid(laps ei tahtnud üldse õppida ja polnud sellest huvitatud).
need olukorrad on olnud just siis, kui pole teisi võimalik, st mind pole olnud varnast võtta. mingit koos maja koristamist pole meil kunagi olnud ja seda ei tee ta ka praegu. küll olen ma suutnud asja nii kaugele saada, et kord aastas võtame ette aknapesu. neid aknaid on u 20. nüüd teeb süüa ka juba. aga jätkuvalt imestab, et mis siin koguaeg koristada. see ei tähenda seda et minul oleks elamine koguaeg korras ja säraks, et polegi midagi koristada.
lastele rattasüidu õpetamise au saab mees endale. samuti oleme käinud laste mängumaadel koos perega,reisimas, väljas söömas perega. ongi vist nii, et mees teeb eriliseimaid ja ühekordseid asju. mina teen kodus seda igapäevast nö musta tööd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen selles suhtes nii kurb, et viimasel ajal on minu õlul kõik kodune toimetamine. Hea, et hetkel veel tööl ei pea käima. Pean kõik üksi suutma ära teha.Koristama, süüa tegema, nõusid pesema, lastega tegelema. Vahest isegi julgetakse vinguda, et täna polnud hea söök ja istun vaid kodus ja tema arvates midagi ei tee.

Meil oli mees noorema lapsega poolteist aastat kodus ja mina käisin tööl. Ausalt öeldes tundus mulle ka mõnikord peale pikka tööpäeva koju jõudes, et elamine oleks võinud paremini koristatud, toit maitsvam ning vanemate laste õppimine paremini kontrollitud olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen vist ainuke imelik naine kelle mees arvab, et mehe kohustus on perele vaid raha teenida. Ja muus pere asjades osalema ei pea. Palju teie mehed peale tööd või puhke ajal perega koos midagi teevad?

Sa ei ole ainuke. Meil on täpselt sama, kõik kodused asjad on minu teha ja kõige jubedam asja juures on praegu see, et meil on teismelise pojaga suured probleemid, aga isa nende lahendamises ega kasvatuses ei osale. Süüdistab ainult mind, et mina olen halb ema ja ei oska last kasvatada, aga ise pole kunagi temaga tegelenud. Kui talle seda ütlen, siis saan kohe vastuseks, et tema ei peagi, tema käib tööl, et kus seda enne kuuldud on, et isad peavad lapsi kasvatama? Mis siis emadel üldse teha jääb? Jne.

Väga imelik ja häbi on sots.pedagoogile, psühholoogile ja teistele ametnikele seletada, et kuigi elame ühise perena ühes majas, siis isa ei osale lapse kasvatamises muuga kui materiaalne panus. Et ei ole mõtet isa kooli, perenõustamisele või mingisse poega puutuvasse vestlsuringi kutsuda, sest ta ei tule nagunii..

Perega ei ole me juba aastaid kusagil koos käinud ega midagi ühiselt teinud. Mees on ju tööl kogu aeg või siis ndlvahetustel magab poole päevani, peaaegu õhtuni, edasi vahib televiisorit.

Mina lastega oleme pere, isa lihtsalt on keegi, kes elab meiega ühes majas, aga pereelus ei osale.

Kurb..

Heh, nagu oma isa kirjeldust loeks. Minu lapsepõlv oli samasugune, et ema toimetas ning kantseldas meid ja isa lihtsalt oli. Ühelgi kooli ega lasteaia üritusel samuti ei käinud.
Tänaseks olen 25 ning oma isaga ma ei suhtle.

Hea elukool ja eeskuju millise mehega mitte lapsi saada 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

teeme kõike ühiselt. ja see on MEIE, mitte MINU pereelu.

mina sorteerin musta pesu ära, mees paneb masinasse. mees võtab puhta pesu välja, mina panen kuivama.

mees käib koeraga väljas hommikul, poeg käib lõunal, õhtul käime koos.

mees teeb hommikusöögi, mina teen õhtusöögi.

mees peseb autot, mina käin toidupoes.

mees tõmbab tolmuimejaga, mina pühin tolmu ja panen vedelevad asjad ära.

ja nii lõpmatuseni.

Armas 😊 täpselt sellist peret ma soovisin.
Kahjuks mul oli selline mees, kes arvas, et ma võiks isadepäeva kontserdile ka minna. Ja tal oli kaks rasket sünnitust. Kottool oli ebamugav, kus ta pidi ootama, kuni mul tuhud olid….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen vist ainuke imelik naine kelle mees arvab, et mehe kohustus on perele vaid raha teenida. Ja muus pere asjades osalema ei pea. Palju teie mehed peale tööd või puhke ajal perega koos midagi teevad?

Teeb see, kellel on aega ja kes antud valdkonnast rohkem teab. Samal ajal kui mees autot mutrivõtmega krutib, võin ju mina süüa teha. Samas saan töökotta sõitmisega ise ka hakkama ja mees ei jäta mind ka nälga. Ehk siis perekond toimib tervikuna. Oluline, et asjad tehtud, kuid kes täpselt mida teeb või tegemise sisse ostab, see polegi oluline. Ainus oluline asi, et tuleb rääkida, et siis on teada, mida teine plaanib ja sellejärgi siis ise oma tegemisi sättida. Kui peres raha piisavalt, siis võib ju kõik teenused sisseosta. Koristaja, aednik, lastehoidja. Nii et ise ilmselt läheks nõu küsima, et mida teha, kas jagame tööd ära või tõesti on raha selline hulk, et osta teenus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah teemaalgataja, oled küll ainuke inimene, kes sellist asja talub. Eriti see irisemine, et tehtu pole hea..

Ma lööks rusika lauale ja nõuaks enda suhtes austust, kui teda veel armastaksin. Või läheks lahku, kui enam sooje tundeid järgi poleks või on selge, et paremaks enam ei saa.

Ja arvesta (olete ju abielus?), et mehe kogutud säästudest, tehtud investeeringutest on pool sinu jagu.

Tüüpiline naine tuli välja viimase lõiguga. Keri põrgu

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on enamvähem võrdne. Ma olen küll rase ja teisega lapsehoolduspuhkusel veel. Mina teen õhtusööke, mees nädalavahetusiti teeb hommiku- ja lõunasööki. Õhtusööki meeldib mulle perele teha, olen seda meie suhte algusest teinud ja ma tõepoolest naudin seda. Koristan ise, no olen ju päevasel ajal kodus. Suurpuhastust teeme aga koos. Samas garderoobi ja laoruumi, kassiliiva, nõudepesumasinaga tegeleb minu abikaasa. Poes käime koos või siis mina lapsega. Turul nädalavahetusiti koos. Nädalavahetusiti võtab ta esimesena lapse ja tihti tegeleb lapsega rohkem ja laseb mul puhata. Tänagi läks lapsega õue mängima ja mina koristasin samal ajal ja tegin kooki (kõva puhkus küll).
Sööme õhtust kõik koos ja fakt on see, et toiduga ei vinguta. Ma pole kordki nende 6 aasta jooksul kuulnud, et ta oleks mu sööki halvustanud, samas õpetab juba last kiitma toidu ees. Pesu panen pessu mina, mõnikord tema. See pole mulle probleem, sest must pesu pessu ja puhas pesu kuivatisse.
Ja kordki pole ta mulle ette heitnud, et ma kodus logelen või midagi säärast. Pigem kiidab ja toetab mind igati. Kui tööl käisin, tegin ka palju mina, samas tegi ka tema. Tema amet on selline juba, et nädala sees ta palju ei panusta. Nädala sees läheb ta tööle 6.50 ja tuleb töölt 18.15, siis sööme koos õhtust, mees läheb lapsega pessu ja paneb ta magama. Meil toimib.

Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Esileht Pereelu ja suhted Kui palju osalevad mehed teie pereelus?