Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju palgast säästudeks?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Kui palju palgast säästudeks?

Postitas:
Kägu

Küsimus nendele kes saavad palgast iga kuu kõrvale panna. Kui palju panete iga kuu kõrvale? Kas on mingi kindel süsteem või % mille kindlasti kõrvale panete? Või vaatate lihtsalt palju kuu lõpus üle jääb?

Endal on kuidagi kaootiline see säästmine olnud, mõtlen nüüd, et võiks mingi kindla summa või % kõrvale panna.

Kes keskmist palka teenib, palju kuus kõrvale panete?

Võib ka mõne vanema teema lingi siia panna kui selline olemas juba on. Otsisin küll aga ei viitsinud väga pikalt lehekülgi lapata.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina proovin iga kuu panna kõrvale ~60%. Iga kuu alguses kannan kasvukontole, III sambasse ja säästukontole endaga kokkulepitud summad ära ja kuu lõpus ülejäänud summa läheb reisikontole.

Olen vist siin perekooli veidi erand. Sõidan kasutatud vana autoga, iga kuu riideid ei shoppa ja söögieelarve on paigas.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlat summat või protsenti palgast ei ole, mida kõrvale panen. Kõik sõltub, milliseks kujunevad jooksva kuu kulud. Mõnikord on kulud ju suuremad, teinekord väiksemad. Aga see on täiesti kindel, et iga kuu panen mingi summa hoiusele. Niimoodi ei ole mul mitte kunagi, et elan palgapäevast palgapäevani, laristades kogu kuu sissetuleku maha.

Mul on selline süsteem, et igal palgapäeval vaatan, kui palju eelmisest kuust alles jäi, ja siis lisan selle allesjäänud summa oma hoiusele. Palgapäevast algab kõik jälle “puhtalt lehelt”, konkreetselt sellest summast, mis palgana laekus.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kõige lihtsam on panna iga kuu kohe kindel summa ära, teisele kontole näiteks. Mina panen 150 iga kuu. Ja kui ei saa, paned niipalju, kui saad. Selleks pole kindlat määra või mõõdupuud. Kõik kuud pole ju ühesugused. Minu jaoks on oluline, et midagi saaks panna.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohe kuu algul läheb kindel summa säästukontole (püsikorraldus) ja 3.sambasse. kokku sissetulekust u 15%. Kui kuu lõpus jääb mõnikord rohkem raha üle, siis see ka säästukontole.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

tegin omale rahakoguja 😛 lisaks panen üüriraha 300.- kõrvale. veel olenevalt kuust 0-1000.-

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Iga kuu panen kõrvale 2000-3000 eurot. Lapsed suured, elan üksi koos väikese koeraga, ühtegi laenu ei ole ja elan korteris, mitte majas (meeldib nii). Teenin u 3800-4500 eurot kuus (neto), summa varieerub neis piirides. Olen meedik, töötan ainult Eestis.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hetkel läheb hoiusele ainult 30 eurot kuus, kuna kulud suured ja üks laen vajab tagasimaksmist. Maikuust alates saan taas säästa 150-200 eurot.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palk on peaaegu keskmine, kõrvale panen kuu alguses 500. Mõni kui tuleb ette, et pean sealt tagasi näpistama, kuid seda ainult hädavajadusel.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Peale palgapäeva 15% kolmandasse sambasse ja 10% kasvukontole (brutost).
Ülejäänu koguneb samale kontole. Tavaliselt veel teist 25%.
Näpud ei sügele regulaarselt uut pesu ja saapaid ostma, nagu mõnes teemas endast lugupidavad teevad. Võib vabalt samal igapäevasel kontol kümneid tuhandeid seista
Küll aga armastan uusi kortereid. Neid ostan küll alati kui jälle raha koos.
Palk 1.5-2 eesti keskmist – hea aga mitte ulmekõrge.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina panen kohe kuu alguses 100 eurot kõrvale (veidi üle 10% netopalgast) .

Kogumise ja säästmise teemadel olen ise saanud häid mõtteid fb Kogumispäeviku grupist.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie ei pane midagi “kõrvale”, see, mis üle jääb (minul keskmiselt kuskil 300 eurot kuus), jääb lihtsalt pangaarvele. Kas inimesed ei oska lihtsalt pangaarvel olevat raha mitte ära kulutada, et selle peab kuhugi “kõrvale” panema?

+6
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie ei pane midagi “kõrvale”, see, mis üle jääb (minul keskmiselt kuskil 300 eurot kuus), jääb lihtsalt pangaarvele. Kas inimesed ei oska lihtsalt pangaarvel olevat raha mitte ära kulutada, et selle peab kuhugi “kõrvale” panema?

Säilib parem ülevaade, kui säästud on eraldi. Mul on samamoodi, et mis alles jääb, see ongi n-ö tagavaraks, aga ma lihtsalt kannan selle kõik teise konto peale. Siis saab palgapäeval jälle nullist alustada.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ka ei pane midagi “kôrvale”, raha istub samal kontol, kuhu ta laekuski. Just vaatasin, et eelmise aasta jooksul säästain umbes poole palgast, ca 20000 eurot. Vôiks rohkem muidugi, kui teadlikumalt säästma hakkaks. Praegu millegagi ei koonerda, aga ei larista ka.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Säilib parem ülevaade, kui säästud on eraldi. Mul on samamoodi, et mis alles jääb, see ongi n-ö tagavaraks, aga ma lihtsalt kannan selle kõik teise konto peale. Siis saab palgapäeval jälle nullist alustada.

Just, ülevaade on parem. Ei ole asi enesekontrollis või selle puudumises. Pealegi on hea, kui “munad on eri korvides”, nt kuritaevitatakse pangakaarti..

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna mul on mitu kogumise eesmärki, siis mul on tõesti kergem ülevaade, kui säästetavad summad on eraldi.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ka ei pane midagi “kôrvale”, raha istub samal kontol, kuhu ta laekuski. Just vaatasin, et eelmise aasta jooksul säästain umbes poole palgast, ca 20000 eurot. Vôiks rohkem muidugi, kui teadlikumalt säästma hakkaks. Praegu millegagi ei koonerda, aga ei larista ka.

Kas summa ongi 20k või sai üks null rohkem?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimased kuud olen suutnud isegi 50% netosisetulekust säästa, endise šopahoolikuna on see minu jaoks tohutu saavutus 🙂 eraldi kontot ei ole, kulud on kõik kindlad ja null emotsiooniostu. Pandeemia ajal on see kõik muidugi palju lihtsam, olgem ausad.

Aastas korra panen suurema summa Kasvukontole ja III sambasse, ei viitsi iga kuu sinna tilgutada 🙂

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Panen “säästuraha” teisele kontole just seepärast, et oleks parem ülevaade. Swedi Rahakogujaga liitusin, sinna kogunes poole aastaga üle 150€. Teisele kontole panen igal kuul vähemalt 25-30€,  oleneb konkreetse kuu kuludest. Kui lapsele vaja uut talvkomplekti siis lähebki kõrvale “vaid” 25€, kui suuremaid oste ei ole siis kuni 100€. Lisaks panen kõrvale erinevad lisasissetulekud. Kasvõi mingi väike rahatagavara peab mul alati olema. Ise eelistan, et on nii meelerahufond, reisifond kui summa ootamatuteks väljaminekuteks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aastas korra panen suurema summa Kasvukontole ja III sambasse

Investeerida (III sammas) on mõttekam regulaarsete maksetega.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palgapäeval läheb €500 pere “ühisele arvele” (s.t. minu nimel konto millele mehel lisa-kasutaja õigus), mehelt tuleb sama palju ning sellest rahast maksame jooksvaid kulusid, s.t. asjad mis pole otsekorralduse/püsimakse all juba, nii et siis mitte kommunaalid, internet jne, vaid pigem toidupoe ja toidukulleri arved, ühised väljaskäimised, ühised kingid teistele jne. Kuna €1000 eest me kunagi ühes kuus ei söö/meelt lahuta/pereväliseid kingitusi ei tee, siis see konto ei ole kunagi nullis, vaid ülejääk koguneb sinna suuremaks summaks mida kasutame paar korda aastas oma reisifondina. Kuna viimane aasta pole välismaal käinud ja riigisisesed reisid on tagasihoidlikud olnud, on kontoseis päris hea 🙂

Lisaks sellele läheb mul iga kuu €150 isiklikule hoiusele ja €50 III samba indeksifondi.

Palk on €1500 bruto, nii et vist suhteliselt keskmine.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas summa ongi 20k või sai üks null rohkem?

Number on ôige, aga igaks juhuks juhin tähelepanu, et see aasta jooksul. Kuu lôikes ei oska öelda, säästetud summad erinevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Küll aga armastan uusi kortereid. Neid ostan küll alati kui jälle raha koos.

Iga 15 aasta tagant? Väga varem sa uue 1-toalise raha kokku ei kogu sellise tempoga.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1200 eurot

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pealegi on hea, kui “munad on eri korvides”, nt kuritaevitatakse pangakaarti..

kaardil on ju limiidid.

Investeerida (III sammas) on mõttekam regulaarsete maksetega.

miks?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palgapäeval 50% püsikorraldusega teisele kontole, lisaks veel 10% palgast III sambasse. Palk ei ole ulme suur, 2 Eesti keskmist. Nö säästukontol olevat raha üldiselt ei kasuta, kui on vaja, siis maksan sealt võetud summa tagasi (natuke oli vaja nt uue köögi- ja vannitoa mööbli tellimisel). Lisaks kasutan  osa säästetud rahast investeerimiseks, nii et sealt tuleb ka lisaks midagi juurde ja eelmise aasta investeeringute keskmine tootlus 20%.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui palju teil siis sääste kokku on, kes väidetavalt iga kuu 1000-3000 eurot kõrvale panevad? Statistika järgi on eestlasel keskmine mediaanhoius nii u 1300 euro jagu. Perekooli järgi käiks nagu suur säästmine tuhandete eurode kaupa.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui palju teil siis sääste kokku on, kes väidetavalt iga kuu 1000-3000 eurot kõrvale panevad? Statistika järgi on eestlasel keskmine mediaanhoius nii u 1300 euro jagu. Perekooli järgi käiks nagu suur säästmine tuhandete eurode kaupa.

Umbes aasta jooksul oleme mehega kahe peale kokku (meil on ühine rahakott ja üks ühine hoius) ca 23 000 eurot kogunud.

Siinkohal vastan ka kellelegi eelkõneleja imestusele, et miks peab raha ülejäägi kuhugile mujale kandma – et kas enesedistsipliini ei ole – et muidu kulutad ära, kui on tavakontol.

Enesedistsipliin on täiesti olemas, sest muidu sellist summat ju ei säästa, Aga kujutad sa nüüd ette, et su tavalisel arvelduskontol istub lihtsalt niisama selline summa? No võib ju olla, aga lihtsalt ebamugav on niimoodi.  Ja asjade seisust on halb ülevaade, kui kogu raha ühes potis on.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui palju teil siis sääste kokku on, kes väidetavalt iga kuu 1000-3000 eurot kõrvale panevad?

Mul hakkas vahepeal 100k-ni jõudma. Täpselt ei saagi aru, sest osa on aktsiates, kus väärtus pidevalt muutub; ning investeeringute väljavõtmisel tuleb TM maksta.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis te selle rahaga teete? Investeerite või hoiate niisama? Räägitakse rahatrükist, selle järgi peaks nagu inflatsioon sääste sööma hakkama.

+3
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju palgast säästudeks?