Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju peab olema ametlik sissetulek,et saaks pangalt kinnisvara ostuks laenu?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Kui palju peab olema ametlik sissetulek,et saaks pangalt kinnisvara ostuks laenu?

Postitas:

Soovisin SEB pangast kodulaenu 5800eurot,kredexi käendusega. Öeldi ei.
Mu kuu sissetulek hetkel on 300 eurot, igakuised maksekohustused 135eurot.
Enamus perega seotud kulusid katab mees,seega suudaksin laenu tasuda küll.
Mu abikaasa ei saa ise laenu taotleda kuna tal on noorusajast kohtutäitur kaelas ,mida ta ka praegu igakuiselt tasub.
Järgmisest kuust alates on mu ametlik sissetulek 500-600 eurot, kas siis on suurem lootus laenu saada ? On üldse mõtet proovida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 20:00; 16.12 15:30; 16.12 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igas pangas on laenunõustajad, kes aitavad ning aitavad lahendusi leida. Minul oli küsimus kas vanemahüvitisega saab ka laenu taodelda ja tuli välja, et täitsa vabalt saab. Sain täitsa ise üksi laenu 30 000, ilma, et mehega peaks koostaotlust tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Soovisin SEB pangast kodulaenu 5800eurot,kredexi käendusega. Öeldi ei.
Mu kuu sissetulek hetkel on 300 eurot, igakuised maksekohustused 135eurot.
Enamus perega seotud kulusid katab mees,seega suudaksin laenu tasuda küll.
Mu abikaasa ei saa ise laenu taotleda kuna tal on noorusajast kohtutäitur kaelas ,mida ta ka praegu igakuiselt tasub.
Järgmisest kuust alates on mu ametlik sissetulek 500-600 eurot, kas siis on suurem lootus laenu saada ? On üldse mõtet proovida?[/tsitaat]
pank vaatab üldjuhul viimase 6 kuu laekumisi. ka juhul, kui inimene vahetab töökoha tasuvama vastu, ei taha pank enne uues kohas 6 kuu töötamist laenu anda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsik mõtteviis! Kui sina taotled laenu üksinda, siis ei huvita panka see, et enamus perega seotud kulusid katab mees. Kui sina taotled laenu üksinda, siis käsitletakse sind kui ainuisikulist laenusoovijat, kelle sissetulekud ja muud tingimused peavad vastama panga nõuetele.

Kui sinu palk on 300 eurot ning ilmselt on sul ka laps(ed), siis on tõesti naeruväärne minna pangast suurt laenu küsima. Selge see, et pank vaatab seda, et selle 300 euro eest pead sa saama oma pere majandatud ning üsna vähe tõenäoline, et sa selliste kohustuste ja sellise sissetuleku juures jaksaksid veel suurt laenu tagasi maksta.

P.S. SEBi kinnisvara tagatisel laenu taotledes peab miinimum sissetulek olema 448 eurot (kui on lapsed, siis veel rohkem), SWEDis 500 eurot (kui on lapsed, siis veel rohkem).

Inimesed võiks tõesti reaalsustaju säilitada, kui endale suurt laenu lähevad küsima!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.12 22:51; 16.12 18:59; 16.12 19:12; 18.12 22:15; 19.12 18:40; 19.12 18:43; 21.12 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui lapsik mõtteviis! Kui sina taotled laenu üksinda, siis ei huvita panka see, et enamus perega seotud kulusid katab mees. Kui sina taotled laenu üksinda, siis käsitletakse sind kui ainuisikulist laenusoovijat, kelle sissetulekud ja muud tingimused peavad vastama panga nõuetele.

Kui sinu palk on 300 eurot ning ilmselt on sul ka laps(ed), siis on tõesti naeruväärne minna pangast suurt laenu küsima. Selge see, et pank vaatab seda, et selle 300 euro eest pead sa saama oma pere majandatud ning üsna vähe tõenäoline, et sa selliste kohustuste ja sellise sissetuleku juures jaksaksid veel suurt laenu tagasi maksta.

P.S. SEBi kinnisvara tagatisel laenu taotledes peab miinimum sissetulek olema 448 eurot (kui on lapsed, siis veel rohkem), SWEDis 500 eurot (kui on lapsed, siis veel rohkem).

Inimesed võiks tõesti reaalsustaju säilitada, kui endale suurt laenu lähevad küsima![/tsitaat]

7 aasta peale tuleb kuumakseks 88 eurot. See ei ole suur laen ! Üürikorterite üüridki on palju kallimad.

Aga aitäh,et kirjutasid , kui suur sissetulek peab olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 20:00; 16.12 15:30; 16.12 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Igas pangas on laenunõustajad, kes aitavad ning aitavad lahendusi leida. Minul oli küsimus kas vanemahüvitisega saab ka laenu taodelda ja tuli välja, et täitsa vabalt saab. Sain täitsa ise üksi laenu 30 000, ilma, et mehega peaks koostaotlust tegema.[/tsitaat]

Kui suur su emapalk siis on/oli kui küsida tohib ?

No käisin pangas, seal öeldi,et ma teeksin laenutaotluse internetis ja siis laenuhaldur helistab mulle ja lepib aja kokku kuna kohtuda. Helistas ja ütles ,et otsus on negatiivne .

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 20:00; 16.12 15:30; 16.12 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav, minule öeldi pangas, et kinnisvaralaenu puhul vaadatakse nii või teisiti alati mõlema sissetulekut-s.t et nõuti mõlema pangakonto väljavõtet. Isegi juhul, kui ma üksi taotlen. Meil ka sellega häda-minul ametlik sissetulek, Eesti keskmine palk. Mehel aga mitteametlik palk ja kontole laekub väga vähe. See rikkuski asja ära.
Kas on olemas panka, kus asjad teistmoodi käivad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.12 15:51; 18.12 20:50; 18.12 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sampos taheti üksinda taodeldes min sissetulekuks 700 eur ja kahepeale 1000. Meil on kolm last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]huvitav, minule öeldi pangas, et kinnisvaralaenu puhul vaadatakse nii või teisiti alati mõlema sissetulekut-s.t et nõuti mõlema pangakonto väljavõtet. Isegi juhul, kui ma üksi taotlen. Meil ka sellega häda-minul ametlik sissetulek, Eesti keskmine palk. Mehel aga mitteametlik palk ja kontole laekub väga vähe. See rikkuski asja ära.
Kas on olemas panka, kus asjad teistmoodi käivad?[/tsitaat]Kardan, et sa said millestki väga valesti aru. Kui mees laenu ei võta, siis kuidas tema sissetulek asjasse puutub? Kui taotled laenu üksinda, siis vaadatakse ainult sinu sissetulekut ja ainult sinu kohustusi ning lisaks veel ülalpeetavaid.

Sinu jutu järgi… Mis neist naistest siis saab, kellel polegi meest/elukaaslast? Nemad siis ei saakski laenu taotleda, kuna pole ju meest, kelle sissetulekut pangale esitada:) Sellest lähtuvalt tuleks teha järeldus, et üksikud inimesed laenu ei saagi? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.12 22:51; 16.12 18:59; 16.12 19:12; 18.12 22:15; 19.12 18:40; 19.12 18:43; 21.12 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

7 aasta peale tuleb kuumakseks 88 eurot. See ei ole suur laen ! Üürikorterite üüridki on palju kallimad.

Aga aitäh,et kirjutasid , kui suur sissetulek peab olema.[/tsitaat]Sinu sissetulek on 300 eurot. Sul on kohustused 135 eurot. Soovid endale juurde võtta veel ühe kohustuse 88 eurot (kuidas sa selle summa arvutasid?). Lihtsa arvutuse järgi jääks sulle pärast kohustuste tasumist kätte 77 eurot. Nagu sain aru, sul on ka laps või isegi lapsed. Kuidas te selle summaga ära elate? Usu minu juttu, kui mees ei ole laenutaotleja, siis ei võeta seda arvesse, et tema enda palgast kõik muud eluoluga seotud kulud katab.
See, et sul palk varsti tõuseb, on panga jaoks nõrk argument. Laenutaotluse läbi vaatamisel lähtutakse siiski sellest, mida sa siiani reaalselt saanud oled. Vaadatakse viimase 6 kuu keskmist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.12 22:51; 16.12 18:59; 16.12 19:12; 18.12 22:15; 19.12 18:40; 19.12 18:43; 21.12 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi kala peab siin veel sees olema, mida teemaalgataja muidugi ei räägi meile. 300-ga laenu maksta, kui sul on juba 135 euri eest kohustusi? Nalja teed v? Kokku maksaksid sa ära siis ju üle 200 euri oma 300st, loomulik, et sulle ei anta praegu laenu. Mis see 135 euri maksekohustusi tähendab sul üldse? Pole meie asi, aga kui sa rääkima hakkad, siis võiksid ikka kõik faktid kirja panna, mitte meid lollitada siin, et sina laenu ei saanud. Sellepärast ei saanudki, mida ma siin just kirjeldasin, ja ise veel imestad selle üle? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kardan, et sa said millestki väga valesti aru. Kui mees laenu ei võta, siis kuidas tema sissetulek asjasse puutub? Kui taotled laenu üksinda, siis vaadatakse ainult sinu sissetulekut ja ainult sinu kohustusi ning lisaks veel ülalpeetavaid.

Sinu jutu järgi… Mis neist naistest siis saab, kellel polegi meest/elukaaslast? Nemad siis ei saakski laenu taotleda, kuna pole ju meest, kelle sissetulekut pangale esitada:) Sellest lähtuvalt tuleks teha järeldus, et üksikud inimesed laenu ei saagi? :)[/tsitaat]

Ma pakun, et see oli Sampo pank. Minu kõigi aegade kõige veidram panganduskogemus oli Sampoga just kodulaenu taodeldes – samamoodi tahtsid teada ka abikaasa sissetulekut (vaatamata üksi taotlemisele), kõigi teiste pankade krediitkaardist loobumist (kuigi neil ei olnud samasuguste omadustega krediitkaarte endal pakkuda), et ka abikaasa tuleks nende kliendiks jne jne. Ääretult veidralt joviaalne teenindaja oli ka veel kõigele lisaks, sellise tavapärase asjaliku asemel. Laenu võtsin lõpuks SEB-st, kus kõik sujus kiirelt ja asjalikult ja ilma veidrate nõudmisteta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kardan, et sa said millestki väga valesti aru. Kui mees laenu ei võta, siis kuidas tema sissetulek asjasse puutub? Kui taotled laenu üksinda, siis vaadatakse ainult sinu sissetulekut ja ainult sinu kohustusi ning lisaks veel ülalpeetavaid.

Sinu jutu järgi… Mis neist naistest siis saab, kellel polegi meest/elukaaslast? Nemad siis ei saakski laenu taotleda, kuna pole ju meest, kelle sissetulekut pangale esitada:) Sellest lähtuvalt tuleks teha järeldus, et üksikud inimesed laenu ei saagi? :)[/tsitaat]
kardan, et sa ei ole eesti keeles väga pädev-vastasel juhul oskaksid sa minu teksti lugeda ja saaksid selles ka aru. Kus ma väitsin, et pank NÕUAB abielus olemist?!? Pank soovis jah mõlema sissetulekut näha, kuna oleme abielus ja elame mõlemad antud majas. Selgitas seda sellega, et nagunii on ühine leibkond ja tulud-kulud jagatakse. KUI oleksin üksik inimene, siis järelikult ta seda ka nõuda ei saaks. Seega tunduski panga nõue suht ahistamisena.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.12 15:51; 18.12 20:50; 18.12 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma pakun, et see oli Sampo pank. Minu kõigi aegade kõige veidram panganduskogemus oli Sampoga just kodulaenu taodeldes – samamoodi tahtsid teada ka abikaasa sissetulekut (vaatamata üksi taotlemisele), kõigi teiste pankade krediitkaardist loobumist (kuigi neil ei olnud samasuguste omadustega krediitkaarte endal pakkuda), et ka abikaasa tuleks nende kliendiks jne jne. Ääretult veidralt joviaalne teenindaja oli ka veel kõigele lisaks, sellise tavapärase asjaliku asemel. Laenu võtsin lõpuks SEB-st, kus kõik sujus kiirelt ja asjalikult ja ilma veidrate nõudmisteta. [/tsitaat]
just täpselt, Sampo jah. Seal on tõesti vahel väga veidrad \”seadused\”.
Kunagi ostsime maja ja väga väiksele osale läks peale lisatagatis (vanaema maja). Naiivselt arvasin tookord, et paar aastat maksame ja siis saame lisatagatise \”vabaks\”. Läks 7 aastat, Sampo ei olnud nõus vabastama lisatagatist. Tõi kõikvõimalikke jaburaid põhjuseid. Üks neist kusjuures oli jälle, et mehel pole piisav sissetulek (?!??).Lõpuks oli maja väärtus 1 miljon EEK (lasime ära hinnata), laenujääk 250000EEK ja Sampo IKKA polnud nõus teist maja vabastama. Muud ei jäänud üle, kui kolisin teise panka oma laenuga. Seal piisas ühest majast:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.12 15:51; 18.12 20:50; 18.12 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kardan, et sa ei ole eesti keeles väga pädev-vastasel juhul oskaksid sa minu teksti lugeda ja saaksid selles ka aru. Kus ma väitsin, et pank NÕUAB abielus olemist?!? Pank soovis jah mõlema sissetulekut näha, kuna oleme abielus ja elame mõlemad antud majas. Selgitas seda sellega, et nagunii on ühine leibkond ja tulud-kulud jagatakse. KUI oleksin üksik inimene, siis järelikult ta seda ka nõuda ei saaks. Seega tunduski panga nõue suht ahistamisena.[/tsitaat]Ja mina ütlesin oma kommentaaris, et sa oled väitnud, et pank NÕUAB abielus olemist? Ma küll ei näe, et oleksin midagi sellist kirjutanud.

Kui sa lähed panka üksinda laenu taotlema, siis tundub kuidagi kummaline, et pank hakkab sinult küsima elukaaslase/abikaasa sissetulekute kohta. Mis pistmist sellel laenu taotlemisega on, kui elukaaslane laenu ei taotle ja edaspidi laenuga seotud olema ei hakka? Sa ju ei pea pangas üldse ütlema, et elad kellegagi koos.
Aga lugedes ühe järgneva kommenteerija juttu, siis ju selliseid asju tõesti mõnes pangas harrastatakse, kui juba mitu inimest niimoodi räägivad.

Sinu turja kargamine jäi mulle siiski arusaamatuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.12 22:51; 16.12 18:59; 16.12 19:12; 18.12 22:15; 19.12 18:40; 19.12 18:43; 21.12 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ja mina ütlesin oma kommentaaris, et sa oled väitnud, et pank NÕUAB abielus olemist? Ma küll ei näe, et oleksin midagi sellist kirjutanud.

Kui sa lähed panka üksinda laenu taotlema, siis tundub kuidagi kummaline, et pank hakkab sinult küsima elukaaslase/abikaasa sissetulekute kohta. Mis pistmist sellel laenu taotlemisega on, kui elukaaslane laenu ei taotle ja edaspidi laenuga seotud olema ei hakka? Sa ju ei pea pangas üldse ütlema, et elad kellegagi koos.
Aga lugedes ühe järgneva kommenteerija juttu, siis ju selliseid asju tõesti mõnes pangas harrastatakse, kui juba mitu inimest niimoodi räägivad.

Sinu turja kargamine jäi mulle siiski arusaamatuks. [/tsitaat]

Küsib, sest pangas eeldatakse, et abielus inimestel on ühisvara (kui pole, saab seda mainida ja ei ole abikaasa sissetulekutesse asja). Ühisvara puhul on nii vara kui ka laenud ühised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Küsib, sest pangas eeldatakse, et abielus inimestel on ühisvara (kui pole, saab seda mainida ja ei ole abikaasa sissetulekutesse asja). Ühisvara puhul on nii vara kui ka laenud ühised.[/tsitaat]

Just, kui ollakse abielus ja on ühisvara reziim ja üks abikaasa võtab laenu, et osta kinnisvara, kus pere elama hakkab, siis on see perekonna huvides võetud laen ja see laen läheb osaks ühisvarast. seega niikuinii \”vastutab\” laenu eest ka teine abikaasa ja seetõttu küsib pank ka etteulatuvalt tema kontoväljavõtet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Küsib, sest pangas eeldatakse, et abielus inimestel on ühisvara (kui pole, saab seda mainida ja ei ole abikaasa sissetulekutesse asja). Ühisvara puhul on nii vara kui ka laenud ühised.[/tsitaat]Abielus inimestel võib olla ühisvara. Aga sa võid vabalt üksinda laenu taotleda ning enda ja mehe ühisomandis oleva kinnisvara enda laenu tagatiseks anda, kui mees notaris vastava nõusoleku annab. Mees ei pea sealjuures laenu osapool olema.
Kindlasti pole nii, et kui on ühisvara, siis peavad laenud ka ühised olema. Vähemalt enamikes pankades see niimoodi pole.
Võimalik, et siis Sampo pank on siinkohal erand.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.12 22:51; 16.12 18:59; 16.12 19:12; 18.12 22:15; 19.12 18:40; 19.12 18:43; 21.12 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Just, kui ollakse abielus ja on ühisvara reziim ja üks abikaasa võtab laenu, et osta kinnisvara, kus pere elama hakkab, siis on see perekonna huvides võetud laen ja see laen läheb osaks ühisvarast. seega niikuinii \”vastutab\” laenu eest ka teine abikaasa ja seetõttu küsib pank ka etteulatuvalt tema kontoväljavõtet. [/tsitaat]Kui meest reaalselt laenulepingusse kaassaajaks kirja ei panda, siis ei vastuta ta otseselt mitte kuidagi laenu tagasi maksmise eest.
Kui aga tekivad võlad ja vara on vaja sundrealiseerida, siis võib mees ise tahta võlgnevusi tasuda, et ta varast ilma ei jääks. Aga otseselt tal panga ees laenu tasumise kohustust ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.12 22:51; 16.12 18:59; 16.12 19:12; 18.12 22:15; 19.12 18:40; 19.12 18:43; 21.12 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Igas pangas on laenunõustajad, kes aitavad ning aitavad lahendusi leida. Minul oli küsimus kas vanemahüvitisega saab ka laenu taodelda ja tuli välja, et täitsa vabalt saab. Sain täitsa ise üksi laenu 30 000, ilma, et mehega peaks koostaotlust tegema.[/tsitaat]

Millisest pangast said? Ise tahtsin 3-aastast autoliisingut ja ei saanud näiteks üksinda. Vanemahüvitis 1200 eur + mõned lisa töötasud. Ja seda raha, mis abikaasa iga kuu minu arvele kannab nad muidugi juurde ei arvestanud. Mul on õppelaen, õppelaenu käendus ja kaks krediitkaarti. Lisaks kaks ülalpeetavat. Pidin ikkagi mehe käendajaks võtma.

Teemaalgatajale, et pigem ikka proovi koos abikaasaga ja kui on viimasel ajal oma asju maksnud siis võimalik, et pank annab ikkagi laenu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

palk peab ikka suurem olema ja vaba raha peab peale laenu maksmist ka jääma, ise sain üksi laenu 10000 korteri jaoks, palk 800, maksan 200 eur kuus, pank vaatab, et sul normaalselt elamiseks ka raha jääks veel.
liisingut sain ka selle palgaga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui suur su emapalk siis on/oli kui küsida tohib ?

No käisin pangas, seal öeldi,et ma teeksin laenutaotluse internetis ja siis laenuhaldur helistab mulle ja lepib aja kokku kuna kohtuda. Helistas ja ütles ,et otsus on negatiivne . [/tsitaat]

Siin ei mängi rolli vaid see, kui suur su vh on. Üldjuhul ei taha enamus pangad anda, kuna ütlevad, et VH ei ole palk. Et mine tööle tagasi, käi tööl 6k ja siis taotle uuesti.

Oleneb ka laenuhaldurist, komijonist, põhjendustest jne. Sinu senisest toimetulekust ja käitumisharjumustuest (enamus inimesi maksab ju igal pool kaardiga), sissemaksu suurusest, ostetava kinnisvara turuväärtusest ja mis hinnaga selle saad ise, kas on ka lisatagatis kinnisvara näol olemas jne.

Mulle pakkusid laenulepingut nii seb kui swed. saan vh-d ok summa, lisatagatisi ei olnud, vaid sissemakse, laenu võtsin üksi 3-toalisele korterile kesklinnas.

Teised pangad ei andnud, ütlesid, et vh pole sissetulek 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.12 01:13; 21.12 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ühisvara puhul on nii vara kui ka laenud ühised.[/tsitaat]Miks inimesed tahavad rääkida kaasa asjas, millest nad ilmselgelt ei tea mitte midagi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulla inimesed!

Elu on sada korda lihtsam, kui ei püüa elada mitteametlikku elu. Et elad oma tavalist elu ja et see kõik ongi ametlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, kui eluaegne pangatöötaja võin öelda- küsida tasub igast pangast. Mõnel pool võibolla küsivad lisatagatist, mõnel pool kaastaotlejat, mõni ütleb lihtsalt ära- sellisel juhul võiks ikka põhjust küsida, kuigi nad ei ole kohustatud seda ütlema. Aga ei taha nad öelda siis, kui laenu ei anta põhjustel, et oled kas krediidinfos halvas nimekirjas, kasutad kiirlaene või külastad kasiinot. Sissemaksu raha nõuavad vist kõik. Ja ei tasu siin vaielda, mis pank on hea või kus on meeldiv teenindus… Iga pangaga on klientidel erinevaid kogemusi. Pakkumised tasub kõikjalt võtta ja kust on nõus andma, siis nende tingimusi võrrelda. Ja kui ütlevad kõik ära, siis ongi suur tõenäosus, et su näitajad on sellised, et oleksid hiljem selle laenuga hätta jäänud. Ja ei tasu valehäbi tunda. Seal on puhtad matemaatilised arvutused taga ja keegi ei vaata sellepärast sinu peale viltu. Saad vähemalt vastuse ja edasi minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 21:10; 21.12 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

uuesti pangatöötaja- lugesin nüüd uuesti, et soovid Kredexi tagatisel võtta, siis ei nõuta omafinantseeringut

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 21:10; 21.12 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]uuesti pangatöötaja- lugesin nüüd uuesti, et soovid Kredexi tagatisel võtta, siis ei nõuta omafinantseeringut[/tsitaat]Kõik pangad ei anna KredExi käenusel laenu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.12 22:51; 16.12 18:59; 16.12 19:12; 18.12 22:15; 19.12 18:40; 19.12 18:43; 21.12 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kõik pangad ei anna KredExi käenusel laenu.[/tsitaat]

Kredexi puhul on 10% sissemakse vaja ikka! Vaja ei ole 30-40% , nagu muidu küsitakse pankadest.

Nt swed ei anna kredexi käendusel. Aga neil on on mingi oma toode, mis on taoline kredexile. Ma sain sellega ja siis maksin nö riskitasu mingi % laenusummast, nagu kredexi puhul oleks pidanud maksma.
Seda pakkus mulle pangatöötaja ise, ma ei tea, mis tingimustel see on või mis tingimustel või kellele pakuvad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.12 01:13; 21.12 23:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju peab olema ametlik sissetulek,et saaks pangalt kinnisvara ostuks laenu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.