Esileht Väikelaps Kui palju räägivad teie just 3-a-ks saanud lapsed?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kui palju räägivad teie just 3-a-ks saanud lapsed?

Postitas:

Minu poiss räägib küll 4-5 sõnaliste lausetega, aga \”r\” tähte veel ei ütle. Hakkas rääkima üldse hilja. Vahel jääb lause selliseks, et \”mina kakahäda\”, mis tähendab minul on või ma tahan kakale. Käände lõpud on ikka veel segased.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 12:26; 29.01 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3a2k tüdruk räägib meid kõiki surnuks, r-täht on tulnud viimase kuu ajaga ja nüüd räägib ilusti. Meil piogem probleemiks sõnade algustähed, et need kipuvad puuduma. Kui esimene täht on kaashäälik, siis öeldakse vahest ilma selleta, samuti on vahetuses kpt, näiteks pane on kane, samas paha ütleb ilusti välja. Lasteaias ei käi veel, aga ilmselt sügiseks kui aeda minek, siis räägib juba kõik ilusti.

Esimene laps hakkas aga väga hilja rääkima ja temal hakkasid värske kolmesena alles esimesed laused tekkima. Seega lapsed on kõik erinevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkis 2,5 aastaselt täiesti selgelt ja ka R täht tuli sama vanalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

saab varsti 3, jutt kena ja selge. lause pikk. vahel liitsõnades vahetab sõnad ära – kummipats – aga muidu käänded-pöörded olemas, r samuti.

logopeedid soovitavad mingigi kahtluse olemasolul kohe kõne arengu hindamisele pöörduda. selleks tuleb ise helistada lähimasse haigla või polikliiniku registratuuri ja paluda aega logopeedi vastuvõtule. nad annavad tavaliselt väga häid soovitusi, kui väike kõne arengu hilistumine. kui suurem probleem, siis saab regulaarselt kõneravil käima hakata ja kooliks on probleem unustatud. kui pöörduda nt. 5-aastaselt, siis on juba ilmselgelt hilja, sest parim kõne arengu aeg on möödas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]saab varsti 3, jutt kena ja selge. lause pikk. vahel liitsõnades vahetab sõnad ära – kummipats – aga muidu käänded-pöörded olemas, r samuti.

logopeedid soovitavad mingigi kahtluse olemasolul kohe kõne arengu hindamisele pöörduda. selleks tuleb ise helistada lähimasse haigla või polikliiniku registratuuri ja paluda aega logopeedi vastuvõtule. nad annavad tavaliselt väga häid soovitusi, kui väike kõne arengu hilistumine. kui suurem probleem, siis saab regulaarselt kõneravil käima hakata ja kooliks on probleem unustatud. kui pöörduda nt. 5-aastaselt, siis on juba ilmselgelt hilja, sest parim kõne arengu aeg on möödas…[/tsitaat]

Meie käisime logopeedil oktoobris ja logopeed nägi täiesti eakohast arengut ja ütles, et \”r\” võiks tulla nt 4a lõpuks. Probleemi tema ei näinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 12:26; 29.01 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 3a2k kaksikud, jutustavad väga palju ju pikkade lausetega. R-tähte pole veel kummalgi. Tihti ütlevad S-tähte valesti (keel hammaste vahel; teeme harjutusi hääldades S-tähega algavaid sõnu), üks ütleb L-tähte tugevalt (nt sõnas \”kallis\” kõlab L-täht nagu sõnas \”lego\”, et siis mitte pehmelt). Kui mõne uue sõna ära õpivad, siis püüavad seda ikka lausetesse sobitada (viimati hääldati püüdlikult nt \”niikuinii\”, \”üliõpilased\”). Osad sõnad lähevad ikka sassi – nt \”teistpidi\” on ühel lapsel \”teist tibi\”. Muidu aga parandavad üksteist aeg-ajalt. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kolmeseks saanud tüdruk räägib juba ammu väga pikkade lausetega, kasutab kõikvõimalikke pöördeid, käändeid, sidesõnu pea alati õigesti jne. Kuid R-tähte ei ütle. Ka L-tähte hakkas 100% ütlema alles mõned kuud tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Detsembris sai 3a – tüdruk. 2a sai kõik vajaliku öeldud. Nüüd räägib juba ammu pikki lauseid ja mõtleb välja sidusaid jutte, üksikud agrammatilised sõnad. R tuli enne 3a, alates 2,5a (alguses osades sõnades, enne 3a kõigis sõnades). Üks näide jutust, kui oli umbes 2a10k. Palusin tal mustikaid süüa, kui tal oli mingi viirus kallal. Tüdruk küsis natukese aja pärast: \”Emme, kas sa käisid täna arsti juures?\” Ma imestasin, et kust ta seda võtab… \”Aga kust sa siis tead, et mustikad mulle kasulikud on?\” Vahel helistab mängult ja siis tuleb ja jutustab pikalt, mis teine talle rääkis 🙂 Ps. Kusjuures üks sõna, millega veel eksib, on ka teist-tibi :), nagu keegi enne ütles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps Kui palju räägivad teie just 3-a-ks saanud lapsed?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.