Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju raha panete ümbriku vahele?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 386 )

Teema: Kui palju raha panete ümbriku vahele?

Postitas:
Kägu

Kui näiteks sünnipäevadel käite?
Kirjutage täpsuse huvides, mitu % moodustab see summa teie palgast. Mõne jaoks on 100 palju, teise jaoks vähe.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui näiteks sünnipäevadel käite?

Kirjutage täpsuse huvides, mitu % moodustab see summa teie palgast. Mõne jaoks on 100 palju, teise jaoks vähe.

Tee veel mõni selline spetsiifiline teema.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee veel mõni selline spetsiifiline teema.

Hommikul vara nii kuri kohe 🙂 Vaata parem õue, päike paistab!

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nali naljaks, aga mind päriselt huvitab. Ma pole kunagi oodanud mingeid suuri kinke, rääkimata kolmekohalisest summast, sõltumata sellest palju keegi teenib. Kunagi lugesin perekoolis teemat, et ühed solvusid kui nende hästi teenivad sõbrad kinkisid ainult 100 eurot.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midagi ei pane. Ja mulle ei panda. Keegi meist pole kerjus, et ringiratast kord aastas raha küsitaks. Ainus kord, kui raha kingitakse, on pulmad. Aga sünnipäevad – juubelid…sõbrad mõtleksid, et inimene on hulluks läinud, kui hakkab raha kinkima. See on mingi teise eesti komme.

Pulmadeks, kui abielluvad noored inimesed, siis paneme 400-500. See on ca 20% meie palgast.
Kui abielluvad vanemad inimesed (40+), kes juba ehk kaua koos ja lapsed-kodugi olemas, siis kingime 200. Neil olnud aega omale nii palju raha teenida küll, et mitte oma pulma pileteid müüa, mis raha küsimine sisuliselt on, aga panemata ka ei saa jätta, kui rahasoov kutsel kirjas. Väga sageli on ka pulmakutsed intelligentsemad ja raha ei küsita.

Lähedastele suguastele ja sõpradele anname raha niikuinii, kui neid vaja, nad ei pea selleks pidu korraldama ja piinlikke kutseid saatma.

+10
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult ei kingi raha.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei näe mõtet mingit mõtetut tilulilu kinkida, niiet enamasti kingin raha, siis saaja ise teab kuidas kasutab. Lapse sõpradele panen ümbrikusse 15€, oma sõpradele oleneb kas on juubel või mitte- juubeliks 50€, muidu 30€. Täiskasvanutel on lisaks ka mingi pudel ja lastel šokolaad.

+18
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

100 kui on harilik pidu, 150 kui on väljas (mehega kahepeale).

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidasin just sünnipäeva ning hämmastas samuti, et alla 100 ei pannud keegi. Raha kinkija, 100 eurot, oli inimene, kes kohale ei saanud tulla, saaatis teise külalisega. Teised kinkisid 100-400 väärtuses kinkekaarte per nägu või pere. Ikka ehmusin ausalt öeldes, kas selline nüüd tänapäeva standard ongi?

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midagi ei pane. Ja mulle ei panda. Keegi meist pole kerjus, et ringiratast kord aastas raha küsitaks. Ainus kord, kui raha kingitakse, on pulmad. Aga sünnipäevad – juubelid…sõbrad mõtleksid, et inimene on hulluks läinud, kui hakkab raha kinkima. See on mingi teise eesti komme. Pulmadeks, kui abielluvad noored inimesed, siis paneme 400-500. See on ca 20% meie palgast. Kui abielluvad vanemad inimesed (40+), kes juba ehk kaua koos ja lapsed-kodugi olemas, siis kingime 200. Neil olnud aega omale nii palju raha teenida küll, et mitte oma pulma pileteid müüa, mis raha küsimine sisuliselt on, aga panemata ka ei saa jätta, kui rahasoov kutsel kirjas. Väga sageli on ka pulmakutsed intelligentsemad ja raha ei küsita. Lähedastele suguastele ja sõpradele anname raha niikuinii, kui neid vaja, nad ei pea selleks pidu korraldama ja piinlikke kutseid saatma.

Mis sul peas pahasti on, kui arvad, et raha kingitakse küsimise peale? Ja ise elate üle võimete, pannes oma väikesest sissetulekust viiendiku kingile?

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sul peas pahasti on, kui arvad, et raha kingitakse küsimise peale? Ja ise elate üle võimete, pannes oma väikesest sissetulekust viiendiku kingile?

Ka mind hämmastas, et lausa 20% oma palgast lihtsalt ära kingitakse. No ju siis on vaja näidata ennast rikkamana kui tegelikult ollakse.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei näe mõtet mingit mõtetut tilulilu kinkida, niiet enamasti kingin raha, siis saaja ise teab kuidas kasutab. Lapse sõpradele panen ümbrikusse 15€, oma sõpradele oleneb kas on juubel või mitte- juubeliks 50€, muidu 30€. Täiskasvanutel on lisaks ka mingi pudel ja lastel šokolaad.

Sa ei tea, mis su SÕPRDELE meeldib?

+1
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kiida sünnipäevaks raha kinkimist heaks. Pulma panen 50 eurot külalise kohta.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei näe mõtet mingit mõtetut tilulilu kinkida, niiet enamasti kingin raha, siis saaja ise teab kuidas kasutab. Lapse sõpradele panen ümbrikusse 15€, oma sõpradele oleneb kas on juubel või mitte- juubeliks 50€, muidu 30€. Täiskasvanutel on lisaks ka mingi pudel ja lastel šokolaad.

Sa ei tea, mis su SÕPRDELE meeldib?

Ma ei tea kuidas teistel, aga minu sõpruskonnas on inimestel olemas juba asjad, mis neile meeldib ja huvitab ning kui sõber soovib endale mitmetonnist asja, siis lihtsalt panustan omapoolselt. Mul endal on ka probleeme alati kui uuritakse, mida soovin. See aasta oli lihtne, kuna kolisin, siis oli ühtteist veel puudu, aga tavaliselt ütlen, et pudel veini või hea raamat sobib küll.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midagi ei pane. Ja mulle ei panda. Keegi meist pole kerjus, et ringiratast kord aastas raha küsitaks. Ainus kord, kui raha kingitakse, on pulmad. Aga sünnipäevad – juubelid…sõbrad mõtleksid, et inimene on hulluks läinud, kui hakkab raha kinkima. See on mingi teise eesti komme. Pulmadeks, kui abielluvad noored inimesed, siis paneme 400-500. See on ca 20% meie palgast. Kui abielluvad vanemad inimesed (40+), kes juba ehk kaua koos ja lapsed-kodugi olemas, siis kingime 200. Neil olnud aega omale nii palju raha teenida küll, et mitte oma pulma pileteid müüa, mis raha küsimine sisuliselt on, aga panemata ka ei saa jätta, kui rahasoov kutsel kirjas. Väga sageli on ka pulmakutsed intelligentsemad ja raha ei küsita. Lähedastele suguastele ja sõpradele anname raha niikuinii, kui neid vaja, nad ei pea selleks pidu korraldama ja piinlikke kutseid saatma.

Mis sul peas pahasti on, kui arvad, et raha kingitakse küsimise peale? Ja ise elate üle võimete, pannes oma väikesest sissetulekust viiendiku kingile?

Aga kui ei panda küsimise peale, siis kust tuleb kingi viijal mõte, et “ah, ma ei viitsi tegeleda ja mõelda midagi südamlikku, viskan Kätlinile pappi”? Ikka küsitakse, et kink peab ümbrikus olema. Või kui saate sünnipäevakutse, et palun tule minu sünnipäevale siis ja siis, siis mis? Mismoodi ei tule pähe, et ahaa, Riina mainis mõni nädal tagasi, et talle meeldivad poeedinartsissid, aga pole sibulaid. Või kuidas ei tea, et superhea sõbranna Liina on alati armastanud just Moet, ostaks mõned pudelid, kirjutaks kaunid sildikesed kaela ümber ja paneks kaks kaunist šampanjaklaasi ka kaasa. Kust tuleb sel juhul mõte, et näh, võta papp ja ära ulu, viitsin ka jee mõelda, mis sulle kannaks seda emotsiooni, et ma mõtlesin just sulle ja süvenesin ja kink on südamest.

Viiendiku oma ühe kuu sissetulekust paneme noorte pulmade jaoks. Säästudest on see ehk 1/100 ja iga kuu jääb sellest rohkem üle. Pulma, noorte pulma aga kutsutakse 2-3x aastas. Mis pagana üle jõu.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ütlen oma kutsetel, et kingitusi palun mitte tuua. Omad ju ei vaheta raha niikuinii. Mõnikord, kui on olnud tõesti soov teatud kingitusi saada, siis panen konkreetselt kutsele. Näiteks ostsime maja ja aed oli täiesti tühi. Siis panin kutsele, et kel soovi tuua kingitus – iga õuetaim on oodatud. Mismoodi raha 🙂 35-aastaselt oleks ülipiinlik raha nõuda.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viiendiku oma ühe kuu sissetulekust paneme noorte pulmade jaoks. Säästudest on see ehk 1/100 ja iga kuu jääb sellest rohkem üle. Pulma, noorte pulma aga kutsutakse 2-3x aastas. Mis pagana üle jõu.

Kus teil, vanainimestel, nii palju noori on, kes teid koguaeg pulma kutsuvad? 😀

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui ei panda küsimise peale, siis kust tuleb kingi viijal mõte, et “ah, ma ei viitsi tegeleda ja mõelda midagi südamlikku, viskan Kätlinile pappi”? Ikka küsitakse, et kink peab ümbrikus olema. Või kui saate sünnipäevakutse, et palun tule minu sünnipäevale siis ja siis, siis mis? Mismoodi ei tule pähe, et ahaa, Riina mainis mõni nädal tagasi, et talle meeldivad poeedinartsissid, aga pole sibulaid. Või kuidas ei tea, et superhea sõbranna Liina on alati armastanud just Moet, ostaks mõned pudelid, kirjutaks kaunid sildikesed kaela ümber ja paneks kaks kaunist šampanjaklaasi ka kaasa. Kust tuleb sel juhul mõte, et näh, võta papp ja ära ulu, viitsin ka jee mõelda, mis sulle kannaks seda emotsiooni, et ma mõtlesin just sulle ja süvenesin ja kink on südamest. Viiendiku oma ühe kuu sissetulekust paneme noorte pulmade jaoks. Säästudest on see ehk 1/100 ja iga kuu jääb sellest rohkem üle. Pulma, noorte pulma aga kutsutakse 2-3x aastas. Mis pagana üle jõu.

Tüüpiline Perekooli muinasjutt!

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viiendiku oma ühe kuu sissetulekust paneme noorte pulmade jaoks. Säästudest on see ehk 1/100 ja iga kuu jääb sellest rohkem üle. Pulma, noorte pulma aga kutsutakse 2-3x aastas. Mis pagana üle jõu.

Kus teil, vanainimestel, nii palju noori on, kes teid koguaeg pulma kutsuvad? ????

Meil on viis last, no nendest nelja pulmad on läbi. Suguvõsa, parimate sõprade lapsed, keda tunneme sünnist saadik jne.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüüpiline Perekooli muinasjutt!

Mis sa arvad, et salaja siiski topime raha? 🙂 Naljavend.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka küsitakse, et kink peab ümbrikus olema. Või kui saate sünnipäevakutse, et palun tule minu sünnipäevale siis ja siis, siis mis?

Ei tea kedagi, kes ütleks, et kink peab ümbrikus olema. Seda on olnud ainult laste sünnadel, näiteks 1 aastase 800 eurot kingitud raha läks kõik lapse investeerimiskontole.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me paneme pulma 100€/nägu kui tegemist on sõprade pulmaga. Õele pulmadeks panin ümbrikku 1000€. Protsentidest ma ei hakka rääkima, sest see pole kellegi asi palju teenin.

Sünnipäevaks on laste puhul 20€, täiskasvanutele 50€.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnipäevaks on laste puhul 20€, täiskasvanutele 50€.

Käisin just ühe väikese lapse (sugulase) sünnipäeval ja panin 50, pärast tuli välja, et teised sugulased panid 100.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei meeldi raha kinkida, meeldib just kingitust teha ja ei kingi kunagi tilulilu, vaid sünnipäevalapse kingisoovi, õnneks minu tuttavatel on ka normaalhinnas soovid jakuna ma tunnen oma tuttavaid ja nemad tunnevad mind, siis probleemi pole

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa arvad, et salaja siiski topime raha? ???? Naljavend.

Ei, lihtsalt proportsioonid tunduvad ebaloogilised. 2000 ei ole nii suur palk, et sellest sadu eurosid ära kinkida ja kümneid tuhandeid kõrvale panna.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me paneme pulma 100€/nägu kui tegemist on sõprade pulmaga. Õele pulmadeks panin ümbrikku 1000€. Protsentidest ma ei hakka rääkima, sest see pole kellegi asi palju teenin. Sünnipäevaks on laste puhul 20€, täiskasvanutele 50€.

Nagu saa oma palga avalikustad, identifitseerib Perekool sind sekunditega. Summad samas tunduvad mõistlikud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti oleneb, kelle juurde minna ja mis tähtpäev on. Keegi tuttava-kauge sugulase sünnipäev – siis 50-100€. Pulma – 150-200€. Lähedastele teen ikka päris kingitusi. Ma olen seda usku, et kui inimene ei viitsi isegi natukenegi pingutada lähedase nimel ja topib raha pihku – siis polegi sa talle nii tähtis ja lähedane. Ise ei kingi kunagi raha lähedastele ja ise ka ei võta raha vastu. Erandiks on raamatupoe kinkekaardid.

Protsentuaalselt võtab see ca 1-2% sissetulekust.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu jaoks on normaalne panna lapsele 20.- ja täiskasvanule 50.-, enamasti lisan mingi väikese tilu-lilu, nt lilled, veinipudeli, ise tehtud kaardi, šokolaadi vms, lihtsalt et oleks midagi n-ö pihku suruda ka.
Pulma paneks muidu 100.- nägu (ehk mehega minnes 200.-), aga iseenda lapse või minu või mehe õdede (st väga lähedase pereliikme) pulma minnes paneks rohkem.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidasin talvel juubelit (50)  ja ütlesin otse – kinkige raha. Meil on kõik olemas, eelmine aasta  saime valmis ja sisustatud maamaja. Mõtlesin ennast halliks, et mida tahta – no ei ole midagi sellist, mida hing ihaldaks. Raha eest  läksime mehega reisile (Rooma) ja saatsin kinkijatele foto meist Colosseumi ees.

 

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidasin talvel juubelit (50) ja ütlesin otse – kinkige raha. Meil on kõik olemas, eelmine aasta saime valmis ja sisustatud maamaja. Mõtlesin ennast halliks, et mida tahta – no ei ole midagi sellist, mida hing ihaldaks. Raha eest läksime mehega reisile (Rooma) ja saatsin kinkijatele foto meist Colosseumi ees.

Eelistan ka kingitustele raha. Panen kôik kokku ja ostan, mudagi suuremat,  selle aasta kingitus on ka juba teada, kui vaja panen puuduva osa ise juurde.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 386 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju raha panete ümbriku vahele?