Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju raha panete ümbriku vahele?

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 386 )

Teema: Kui palju raha panete ümbriku vahele?

Postitas:
Kägu

Miks peavad täiskasvanud üksteisele kingitusi tegema sünnipäevaks? Võiks tulla lille, koogi või pudeliga ja siis koos üksteise seltsi nautida.

Sest selline on traditsioon. Mingeid suvakooke ma küll ei soovi, tellin alati heast kohast midagi head.

Sest sinu oma lähedased sõbrad kindlasti ostavad Selveri letist meelega kõige vastikum koogi su uhkele bändi ja tellitud kokaga peole. Küsivad ekstra halba teenindajalt.

Nüüd kui Komeet kinni on, pole enam vahet.

Mis see Komeet siia puutub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja miks sina ärritud, kui minu jaoks on asjalik asi raamat? Ega ma käskinud sinul lugeda.

Kuule, kas iga vastus, mis sinu mõttega ei ühildu, on ärritumine?
Näen uuesti, et lugemine ei suurenda su sõnavara ega pane laiemat pilti nägema.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks ei kingi aga mida asjalikku oleks poest osta max 50 € eest?

50 oli siis, kui euro tuli. Praegu on kombeks lastele 50 ja täiskasvanutele 100.

12-aastaga su isiklik inflatsioon nii vähe tõusnud? Mingi rott oled, w?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raamatu kinkimine on kõige suurem risk v.a. kokaraamat vms, sest iial ei või teada, kas see raamat on juba loetud või mitte. Samuti milline on maitse.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühe või paar raamatut.

Oh, jätke juba see raamatute kunstlik ületähtsustamine! Et tark ja haritud paista, ei pea neid kodus olema, toetame hoopis raamatukogusid.

Pealegi ei ole iga inimene lugeja, see aga ei madalda tema haritust, silmaringi või inimlikke väärtusi. Lihtsalt kõik ei loe.

Teine osa “kõik ei loe”-inimesed eelistavad audioraamatuid. Osalt elutempo, osalt just liigse asjadehulluse pärast.

Saan aru, et eriti siin keskkonnas on popp “head raamatut” kogu aeg lugeda, aga päriselt on ka teistsuguseid inimesi olemas, kes on orbiidil, on tegusad ja ettevõtlikud ärimaailmas, loovad kauneid kunste vm, ja annavad ühiskonnale palju, sealjuures minimaalselt või üldse mitte lugedes. Ka tsiteeritu võiks selle “suure lugemuse” juures veidi avaramat pilti vaadata.

Näed siin meie veenmisega kõvasti vaeva….
Kui nii kripeldab, siis katsu ikka natuke lugeda.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näed siin meie veenmisega kõvasti vaeva….
Kui nii kripeldab, siis katsu ikka natuke lugeda.

Meietad ennast?

Mina olen lugeja-inimene, aga ma ei tee järeldusi ainult enda tasapinnalt. Ka mitte ühe-kahe inimese järgi. Neid, kes on tuntud/edukad/osavad/tegijad, kuid ei ole raamatuhuvilised, on rohkem. Ma ei veena kedagi või kui nii kergesti mõjutatav oled, jäta need postitused lugemata.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näed siin meie veenmisega kõvasti vaeva….

Kui nii kripeldab, siis katsu ikka natuke lugeda.

Meietad ennast?

Mina olen lugeja-inimene, aga ma ei tee järeldusi ainult enda tasapinnalt. Ka mitte ühe-kahe inimese järgi. Neid, kes on tuntud/edukad/osavad/tegijad, kuid ei ole raamatuhuvilised, on rohkem. Ma ei veena kedagi või kui nii kergesti mõjutatav oled, jäta need postitused lugemata.

Enda tasapinnalt… Mis mõiste see on. Kaugele näha et lugeja-inimene.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja saatsin kinkijatele foto meist Colosseumi ees.

Appi! ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enda tasapinnalt… Mis mõiste see on. Kaugele näha et lugeja-inimene.

Jah, minu tasapinnalt ehk minu seisukohast.
Küsisõna nõuab küsimärki, et sellest küsilause saaks. Norimise asemel uuri seda teemat lähemalt.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peavad täiskasvanud üksteisele kingitusi tegema sünnipäevaks? Võiks tulla lille, koogi või pudeliga ja siis koos üksteise seltsi nautida.

Sest selline on traditsioon. Mingeid suvakooke ma küll ei soovi, tellin alati heast kohast midagi head.

Sest sinu oma lähedased sõbrad kindlasti ostavad Selveri letist meelega kõige vastikum koogi su uhkele bändi ja tellitud kokaga peole. Küsivad ekstra halba teenindajalt.

Nüüd kui Komeet kinni on, pole enam vahet.

Mis see Komeet siia puutub?

Ma pole se kägu, aga nõustun. Hea tordikoht pandi kinni. Võibolla Ristikheina kliendi jaoks jäi kalliks ja neid see ei puuduta.
Mina olen küll upakil, kust nüüd edaspidi torti tellida.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja miks sina ärritud, kui minu jaoks on asjalik asi raamat? Ega ma käskinud sinul lugeda.

Kuule, kas iga vastus, mis sinu mõttega ei ühildu, on ärritumine?

Näen uuesti, et lugemine ei suurenda su sõnavara ega pane laiemat pilti nägema.

Tegelikult oli see pikk vastus ja ka järgnevad vastused pigem jah juba hüsteeriale lähemal. Minu tasapind…

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole se kägu, aga nõustun. Hea tordikoht pandi kinni. Võibolla Ristikheina kliendi jaoks jäi kalliks ja neid see ei puuduta. Mina olen küll upakil, kust nüüd edaspidi torti tellida.

Minumeelest samas hinnaklassis tordid Komeedil ja Ristikheinal, aga Komeedi omad liiga magusad ja rammusad minu maitsele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole se kägu, aga nõustun. Hea tordikoht pandi kinni. Võibolla Ristikheina kliendi jaoks jäi kalliks ja neid see ei puuduta. Mina olen küll upakil, kust nüüd edaspidi torti tellida.

Kuidas kallis? Igalpool suht sama hinnatase, tordid 40-50.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

12-aastaga su isiklik inflatsioon nii vähe tõusnud? Mingi rott oled, w?

Kuidas minu raha puutub kinkimise kombestikku? Loll oled või?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole se kägu, aga nõustun. Hea tordikoht pandi kinni. Võibolla Ristikheina kliendi jaoks jäi kalliks ja neid see ei puuduta. Mina olen küll upakil, kust nüüd edaspidi torti tellida.

Kuidas kallis? Igalpool suht sama hinnatase, tordid 40-50.

Leiab ka odavamaid. Maitse on vastav muidugi.

Ühe käo sõbrad ei oska normaalset HEAD kooki ise kingiks tuua, aga tema ise tellib ainult häid 20 euroseid..

 

Mis see hea koht ja hea asi on siis? Tahaks ka tellida. Viimasel ajal on suurem osa kohti olnud pettumus, kust varem ka häid asju sai.

Viimased 2 korda tellisin Ristikheina kohvikust, varem Katarienthalist, aga seal sai pea kõik ära proovitud.

https://www.ristikheinakohvik.ee/toode/laktoosivaba-kookospiima-sidrunikook/

https://www.ristikheinakohvik.ee/toode/uus-kinder-maxi-king/

Mõlemad olid väga head!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühe käo sõbrad ei oska normaalset HEAD kooki ise kingiks tuua, aga tema ise tellib ainult häid 20 euroseid..

Kus sa neid 20-euroseid nägid?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult oli see pikk vastus ja ka järgnevad vastused pigem jah juba hüsteeriale lähemal. Minu tasapind…

Tegelikult tundub see kägu, kelle hiilgavat ideed raamatuid osta, pisut tasakaalutu. Kägu, kes põhjalikult selgitas, et inimesed on erinevad ja kõigile ei meeldi lugeda, sellist muljet küll ei jätnud. Isiklikuks lähevad ikka need, kel puudub argumenteerimisoskus ning võime ka teiste seisukohti aktsepteerida.

Minu abikaasa on 30 aastat ehitusäru vedanud. Sealjuures väga edukalt. Meie vanimast pojast saab mantlipärija, praegu tudeeribki vastavat ala.
Ma arvan, et mu mees on elu jooksul ehk kümmekond raamatut lugenud. See aga ei takista tal omas valdkonnas tuntud ja tunnustatud olla.
Mina olen lugemisega oma silmad ja kaela pekki keeranud (aga jötkan vapralt). Teatud jututeemades aga mehega kaasa ei löö, sest ta on ilmselgelt must üle (ja see ei ole erialane jutt). Infot ning sellepõhist arvamust saab ka raamatuteta kujundada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult oli see pikk vastus ja ka järgnevad vastused pigem jah juba hüsteeriale lähemal. Minu tasapind…

Tegelikult tundub see kägu, kelle hiilgavat ideed raamatuid osta, pisut tasakaalutu. Kägu, kes põhjalikult selgitas, et inimesed on erinevad ja kõigile ei meeldi lugeda, sellist muljet küll ei jätnud. Isiklikuks lähevad ikka need, kel puudub argumenteerimisoskus ning võime ka teiste seisukohti aktsepteerida.

Minu abikaasa on 30 aastat ehitusäru vedanud. Sealjuures väga edukalt. Meie vanimast pojast saab mantlipärija, praegu tudeeribki vastavat ala.

Ma arvan, et mu mees on elu jooksul ehk kümmekond raamatut lugenud. See aga ei takista tal omas valdkonnas tuntud ja tunnustatud olla.

Mina olen lugemisega oma silmad ja kaela pekki keeranud (aga jötkan vapralt). Teatud jututeemades aga mehega kaasa ei löö, sest ta on ilmselgelt must üle (ja see ei ole erialane jutt). Infot ning sellepõhist arvamust saab ka raamatuteta kujundada.

Mina ütlesin täpselt ühe lause. Ei rünnanud kedagi, ei sõimanud, ei halvustanud mitte kellegi valikuid. Ja siis sain pikalt mööda pikki päid ja jalgu. Nagu teed ka sa ise-lihtsalt halvustad mind. Olen ma midagigi halba öelnud su ehitaja kohta? Ei ole.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühe käo sõbrad ei oska normaalset HEAD kooki ise kingiks tuua, aga tema ise tellib ainult häid 20 euroseid..

Miks küll sina rahateemadel sõna võtad, inimene, kes ei tee vahet tervel tordil ja kilohinnal? Kust sa ise oma tordid muidu ostad?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei saa aru, miks on alandav kutsele panna, et kui on soov kink teha, siis raha kinkida. Minu meelest on see just super, et kinkija saab oma kingituse tehtud ja kingi saaja saab sellega teha mis ise tahab. Ma ei taha iial, et keegi mulle riideid, voodipesu, linikuid, lõhnu, ehteid, tasse kingiks. Samuti ei arva ma, et külalised peavad mu peo kinni maksma. Kui ei ole raha kingituse jaoks, siis tulgu ilma. Ma kutsun oma pidudele ju ainult sõpru ja lähedasi, kellega ma tahan aega veeta.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühe käo sõbrad ei oska normaalset HEAD kooki ise kingiks tuua, aga tema ise tellib ainult häid 20 euroseid..

Miks küll sina rahateemadel sõna võtad, inimene, kes ei tee vahet tervel tordil ja kilohinnal? Kust sa ise oma tordid muidu ostad?

Teen ise, totuke

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen ise, totuke

Ma teen ka, aga kuna sünnipäevatoidud toob catering, siis magus tuleb kohvikust.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei saa aru, miks on alandav kutsele panna, et kui on soov kink teha, siis raha kinkida. Minu meelest on see just super, et kinkija saab oma kingituse tehtud ja kingi saaja saab sellega teha mis ise tahab. Ma ei taha iial, et keegi mulle riideid, voodipesu, linikuid, lõhnu, ehteid, tasse kingiks. Samuti ei arva ma, et külalised peavad mu peo kinni maksma. Kui ei ole raha kingituse jaoks, siis tulgu ilma. Ma kutsun oma pidudele ju ainult sõpru ja lähedasi, kellega ma tahan aega veeta.

nõus. Sünnipäevalaps võib ka panna kirja, et kingiraha läheks Pariisi-reisiks (või mis iganes). Nii on kuidagi selgem kinkijale (et ei lähe Selverisse).

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma teen ka, aga kuna sünnipäevatoidud toob catering, siis magus tuleb kohvikust.

Ee…catering, kohvik… Mida täpsemalt sa siis ise teed? Lõigud poejuustu poekreekerite kõrvale ja teed siirupimorssi? Kõva tegija tõesti. Ja selle jama peavad siis külalised kinni maksma?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ee…catering, kohvik… Mida täpsemalt sa siis ise teed? Lõigud poejuustu poekreekerite kõrvale ja teed siirupimorssi? Kõva tegija tõesti. Ja selle jama peavad siis külalised kinni maksma?

Miks mina midagi tegema peaksin? Las ikka profid teevad. Sünnipäev on minu päev, ma ei ole mingi köögikata, vaid soovin külalistega istuda ja vestelda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ee…catering, kohvik… Mida täpsemalt sa siis ise teed? Lõigud poejuustu poekreekerite kõrvale ja teed siirupimorssi? Kõva tegija tõesti. Ja selle jama peavad siis külalised kinni maksma?

Miks mina midagi tegema peaksin? Las ikka profid teevad. Sünnipäev on minu päev, ma ei ole mingi köögikata, vaid soovin külalistega istuda ja vestelda.

Ise kiitsid, et teedki ise.
Külalisi sa kah vist väga ei armasta, kui sa neile teiste tehtud valmistoite serveerid.
Köögikata? Noh, kui sa just muul ajal endast nii arvad, siis ei hakka vastu vaidlema.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise kiitsid, et teedki ise. Külalisi sa kah vist väga ei armasta, kui sa neile teiste tehtud valmistoite serveerid. Köögikata? Noh, kui sa just muul ajal endast nii arvad, siis ei hakka vastu vaidlema.

Mina kiitsin? Igapäevaselt teen tõesti toidud nullist ise. Sünnipäev on minu pidupäev, selle jaoks on cateringid olemas.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühe või paar raamatut.

Oh, jätke juba see raamatute kunstlik ületähtsustamine! Et tark ja haritud paista, ei pea neid kodus olema, toetame hoopis raamatukogusid.

Pealegi ei ole iga inimene lugeja, see aga ei madalda tema haritust, silmaringi või inimlikke väärtusi. Lihtsalt kõik ei loe.

Teine osa “kõik ei loe”-inimesed eelistavad audioraamatuid. Osalt elutempo, osalt just liigse asjadehulluse pärast.

Saan aru, et eriti siin keskkonnas on popp “head raamatut” kogu aeg lugeda, aga päriselt on ka teistsuguseid inimesi olemas, kes on orbiidil, on tegusad ja ettevõtlikud ärimaailmas, loovad kauneid kunste vm, ja annavad ühiskonnale palju, sealjuures minimaalselt või üldse mitte lugedes. Ka tsiteeritu võiks selle “suure lugemuse” juures veidi avaramat pilti vaadata.

Raamatukogud ? Loen ainult inglise keeles. Oled sa vaadanud mida meie raamatukogud inglise keeles pakuvad ? Heal juhul 100 a. vanu klassikuid.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõttetud sõbrad ja pere, kes sulle träni kingivad. Aga ju sa siisoledki mõttetu nende jaoks.

Õnneks ei kingi aga mida asjalikku oleks poest osta max 50 € eest?

Kasvõi söödavat. Tänapäeval on nii lahedaid ja meie jaoks uusi maitseained jne. Ise olen alati hädas uute retseptide katsetamisega … kõiki maitseaineid kodus ei ole ja siis peab jälle poodi tormama. Samuti peenemat juustu mida ei ole võib-olla ise ostnud kuna ei tea kas ikka maitseb. Nimekiri on ülipikk. Sõbrad teavad minu hullust maitseainete järgi ja saan neid alati kingiks ja ka reisidelt toovad mulle. Hüppa rõõmust lakke. Aga sinu 50 eur ümbrikus ei ole mul küll midagi teha … endalgi neid 50 euroseid piisavalt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest selline on traditsioon. Mingeid suvakooke ma küll ei soovi, tellin alati heast kohast midagi head.

Mis see hea koht ja hea asi on siis? Tahaks ka tellida. Viimasel ajal on suurem osa kohti olnud pettumus, kust varem ka häid asju sai.

Ei paku üldse torti. Iganenud. Palju lahedam on näiteks eksootiline puuviljasalat vanilje/shampuse kastmega. Lastele jah muidugi tort.

Maailma parimat kringlit (Rootsi kuninga kringel) saab Nõmme Sõõrikukohvikust. Proovige – puhas nauding ja maksab palju vähem kui teie poolkuivad ülimagusad tordid.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 386 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju raha panete ümbriku vahele?