Esileht Pereelu ja suhted Kui palju raha panna pulmakingiks?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Kui palju raha panna pulmakingiks?

Postitas:

Kui palju raha pulmakingkiks ümbrikusse panna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.05 22:54; 24.05 00:01; 24.05 16:16; 24.05 18:58; 24.05 19:04; 24.05 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alla 50-ne ei paneks, aga eelkõige vaata ikka enda mätta otsast ja enda võimalusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aasta tagasi panime mehega kahepeale 100. alla ma ka ei paneks kui rahaliselt võimalik. kallile inimesele püüaks võimalusel ehk rohkemgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 23:04; 25.05 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest 100 kahe inimese kohta on palju. Sugulasele võib-olla, aga niisama on seda küll palju. Üle 70 ei paneks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aus olla siis ma ise mõtlesin 30-40 euri max(500-600 eeki!) Minu arvates on see päris suur summa. Ma arvan ka, et sugulased panevad ju kindlasti rohkem, oma sugulased ikkagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.05 22:54; 24.05 00:01; 24.05 16:16; 24.05 18:58; 24.05 19:04; 24.05 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui aus olla siis ma ise mõtlesin 30-40 euri max(500-600 eeki!) Minu arvates on see päris suur summa. Ma arvan ka, et sugulased panevad ju kindlasti rohkem, oma sugulased ikkagi. [/tsitaat]
mitte kriitikaks, aga lihtsalt väike märkus, et omal ajal 500-600 krooni oli oluliselt suurem raha kui praegu 30-40 eur. hinnatase on ikka hoopis teine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tulemas pulmad. Augustis. Pulmadest said teada meie kõige lähedasemad eelmise aasta augustis. Kutsed kah juba üle antud ja kõik nagu paigas. Mina ütlen ausalt, et mul tuleb palju noori peresid ja neilt ei oota üldse midagi, kuid 20 euri eest nina krimpsu ka ei paneks. Et siis ma ei tee siiski raha saamise eesmärgil pulmi.
Nüüd aga mis meil mehega just eile jutuks oli, see oli siis tema poolt suguvõsa. Kui ema ja isa ütlevad, et neil raha ju pole ja bla bla bla…siis öelge, kas teie ka ei suudaks panna näiteks iga kuu 5 eurot kõrvale ja näiteks siis lõpuks ümbrikusse soetada 50 eurot? Ma räägin siin just kõige lähedasematest inimestest. Asi tegelikult ju pole nagu rahas. Aga just, et ok, vaesed inimesed on ikka ju meie keskel. Kuid ise isiklikult suudaksin 5 eurot küll kõrvale panna kuus, et siis aasta hiljem pulma minna. Ja seda poleks siis ju ka vaja igal kuul teha. Lihtsalt mina ei oota ka oma vanematelt midagi suurt. Kuid tean, et eks seal 50-100 euri vast on. Rohkem neilt ei tahakski saada. Neil ka raske. Kuid rahast nad ei jahu. Et ooeh, vähe ja pole. Mees ise räägibki, et ta ei suhtle eriti oma lähedastega ka just sellepärast, et kogu jutt kui kokku saadakse on ümber raha ja selle puudusest.
Ma ise ütlen siis nii, et 30-40 euri pole üldse mingi häbiväärne summa. Pane nii palju kui sul võimalik on. Ja kui sul muidu see raha juba olemas ning veel kuu või paar aega pulmadeni, siis saad ju 10 euri veel vast kõrvale panna. Aga jumala eest, ära end nüüd ohverda kui võimalust pole.
Mina tahan siiski inimesi oma pulmas näha lõbusalt aega veetmas ja nautimas kogu seda päeva. Raha me lugema ei hakka

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 07:54; 24.05 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jäin hetkel mõtlema, et nö pooltuttavale ehk paneks 30EUR, aga sõbrannale/sõbrale või sugulasele üritaks 100 välja punnitada. Ise käisin viimati vene ajal pulmas, olin laps ja nii tahaks kellegi pulma saada. 🙂 Nii ilus sündmus.
Kui tõesti raha pole, siis tulebki oma võimalusi kaaluda ja väiksem summa anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle vanemate \”rahapenmise\” koha pealt vastaks nii, et oluline on, kas vanemate kogupanus ongi ainult see rahaline kingitus. Paljudel kingivad vanemad ikka mingi mälestuseseme või maksavad kinni mõne pulmaga seotud sündmuse nt. kas peopaiga vm.

Muidu paneks jah olenevalt sellest, kui lähedane ollakse pruutpaarile + millised on enda majanduslikud võimalused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mitte kriitikaks, aga lihtsalt väike märkus, et omal ajal 500-600 krooni oli oluliselt suurem raha kui praegu 30-40 eur. hinnatase on ikka hoopis teine.[/tsitaat]

Palgatase on seevastu sama ja töötust-võlgu rohkem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 08:42; 24.05 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Selle vanemate \”rahapenmise\” koha pealt vastaks nii, et oluline on, kas vanemate kogupanus ongi ainult see rahaline kingitus. Paljudel kingivad vanemad ikka mingi mälestuseseme või maksavad kinni mõne pulmaga seotud sündmuse nt. kas peopaiga vm.

Muidu paneks jah olenevalt sellest, kui lähedane ollakse pruutpaarile + millised on enda majanduslikud võimalused. [/tsitaat]

Mina see augusti pulmataja. Meil ei aita vanemad ühegi asjaga. Kõik ikka enda rahade eest.
Siiski leian ma, et vanemad ei pea panema kõige rohkem raha. Üldse hakksin ka seda mõtlema, et kuidas te olete ümbriku üldse üle andnud? Kas kirjutate siis oma nime sinna peale või mis, et teate, kes palju kinkis?
Meil tuleb selline rahakast, kuhu pannakse ümbrik. Oli veel mõtle isegi, et panen igale kutsele vahele veel ümbriku. Ühesuguse, siis pole mingit vahe tegemist et kes pani.
Aga siin kes mainis, et kõige paremal järjel panid ka kõige vähem, siis ma ütleks selliste kohta nii, et järelikult on nad vaid väljastpoolt heal järjel. Mõni tõmbab naba ka paigast ära, et vaid teistest parem välja näha 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 07:54; 24.05 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun, et ka minu sõbranna võis kunagi mõelda, et ise jõukal järjel ja nii koonrid… Minu mees (praeguseks eks) oli täpselt selline, et tahtis kõva meest mängida ja rikas välja paista, laenasime ennast lõhki, et oleks ikka uus auto ja ilus korter, ise samas elasime peost suhu ja lugesime sente…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 09:20; 24.05 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 2 lapsega üksikema, lähen suvel pulma koos lastega. Tegemist kunagise kooliõega, kellega väga tihedalt ei suhtle. Mõtlesin 50 eur ümbrikusse panna (minu jaoks väga suur raha). Loodetavasti on see ok.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 09:20; 24.05 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan just, et sellepärast ongi osad jõukamad, et ei muretse, mida neist arvatakse ja julgevad odavamaid kingitusi teha.
Seevastu mõned pungestavad kasvõi naba paigast, et üle jõu käivaid kingitusi teha, muidu äkki keegi vaatab viltu.

Minu arvates paari aasta tagusega üks-ühele võrrelda ei saa, sest paljudel on pere eelarve praegu tunduvalt pingelisem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres on nüüd euri ajal olnud kombeks, et kahekesi minnes lähedastele sõpradele vahemikus 75-100 ja lihtsalt tuttavatele 50. Eelmine aasta nt oli 3 pulma ühe kuu jooksul siis tõesti kõigile ei jaksanud 100 panna 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on selle vaesemate suurema summa ja jõukamate väiksema summaga ka nii, et vaesemad punnitavad hirmsasti ja panevad raha üle jõu. Jõukamad ei mõtle hirmuga, et ega neid ometi vaeseks peetaks.
Mul on näiteks üks vaesemat sorti sõbranna. Tuleb külla, siis on alati kaks kotti külakosti täis. Jõulude paiku toob alati kingituse ja sünnipäevakink on temalt alati kõige kallim.
Jõukamad sõbrad astuvad vahel ka niisama läbi, pudel veini ehk näpus. Pole probleemi, kui mul ka midagi varuks pole, istumegi niisama.
Minu jaoks on sõbranna käitumine häiriv, sest ta paneb oma külakostiga mulle ka surve peale, et ma pean siis samaga vastama. Ma vahel astuks niisamagi sisse, kui jalutan mööda ja ta õues asjatab parajasti. Aga ei julge, sest pole midagi kaasas.
Mina paneks pulmade puhul ümbrikku mehega kahepeale 60¤.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mina leian siiski, et 30-40 eurot ei ole väike raha. Saaksin neile kohvimasina peaaegu poole odavamlt ju kinkida.
Ja ausaltöeldes on minu arvates imelik kui pulmapidaja paar hakkab nina krimpsutama olgu seal summa kasvõi 20 eurot, kink on seegi ja kui krimpsutataksegi nina siis jääbki mulje, et pulmi peetakse raha eesmärgil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.05 22:54; 24.05 00:01; 24.05 16:16; 24.05 18:58; 24.05 19:04; 24.05 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ümbrikusse võiks summa panna vastavalt peetavale pulmapeole. Ehk kui tegemist suure peoga, siis paneks rohkem ja kui väike koosviibimine siis vähem. Selle arvestusega, et kui palju läheb noorpaaril maksma minu kutsumine. Mitte, et kui on kodune suur pidu isevalmistatud toiduga, siis ma peaksin seda \”odavaks\” ja paneks vähe raha, ei, aga kindlasti kui oleks renditud kallis koht ja makstakse kinni ka külaliste ööbimine, siis kindlasti paneksin rohkem kui paaritunnise restoranipeol.

Meie pidasime pulmad mõned aastad tagasi, pidu oli suur ja ööbimisega kõigile 100le inimesele. Raha pandi erinevalt, üldiselt 500 krooni inimese kohta ja paremad sõbrad 1000 krooni inimese kohta ning mõned lausa 1500. Tunnistan, et mina vaatasin kui palju keegi paneb ja öelge te pulmitajad, mis tahate aga tegelikult vaatate teie ka. Vähesed ei vaata. Meil üks paarike pani kahepeale 250 krooni. Nats imelik oli kuna me teeme üksteisele tavalisi sünnipäevakingitusigi kallimaid. Mul on tõesti siiani tunne, et äkki solvasin neid kuidagi enne pulmi või tegin midagi valesti?

Aaa ja kes on teil need nö \”pooltuttavad,\” kelle pulmas te käite? Mina isiklikult ei kutsuks ühtegi pooltuttavat inimest oma pulma! Ikka sõbrad ja sugulased, isegi lihtsalt suvalisi tuttavaid ei kutsuks, rääkimata pooltuttavatest. Äkki teie lähete pulma \” pooltuttavale,\” kes on teid pulma kutsunud kui sõbra? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Oli veel mõtle isegi, et panen igale kutsele vahele veel ümbriku.[/tsitaat]

Ei, ära pane. See oleks ikka kohutavalt labane. Kingitus on vabatahtlik, seda ei saa teistele peale suruda. Tähendab, kingiidee anda võib, raha küsida võib, aga külaline võib kinkida ka midagi muud (originaalset, südamlikku, pruutpaariga seotut, kui tal mingil põhjusel pole võimalik teha nii suurt rahalist kinki, kui ta muidu sooviks). See ei pruugi kingi saajale meeldida (ei saanud raha, konkreetne ese ei ole oma maitse järgi vms), kuid selle väljaütlemine on taas kord äärmiselt labane ja alandab ennekõike ütlejat ennast.

Just sellele viimasele punktile võiks paljud pulmitajad mõelda – teiste rahakotis \”sobramine\” (ise jõukal järjel, vat kui vähe panid), inimeste hindamine kingi järgi, kingi nõudmine (paned igal kuul 5 eurotki kõrvale, saad raha kokku) – see kõik on väga matslik käitumine ja jätab teile endale pleki külge.

Eriti labane komme on teha lillekonto.

Meie oma pulmade puhul küsisime teatud kindlatelt inimestelt kingiks teatud kindlaid esemeid, mida tõesti vajasime. Näiteks oli meil vaja kohvikannu ja rösterit. Vanemad kinkisid meile uued padjad, vanaema kinkis supipoti ja pudrupaja. Kõiki neid asju me kasutame pidevalt ja need meenutavad neid inimesi, kes need kinkisid.

Peaaegu kõik teised (kuigi mitte kõik) kinkisid raha, mille eest ostsime endale pärast korteriostu puuduolevat mööblit. Sai väga hoolega valitud.

Mingit märget kingituse tegemise kohta meie pulmakutsel polnud. Kindlaid asju palusime kinkida neil inimestel, kelle kohta teadsime, et nende rahaline seis pole hiilgav, ja keda ei soovinud panna piinlikku punnitamisolukorda.

Ma ei taha öelda, et kõik peaksid nii tegema, või et ümbrikukingitused oleksid täiesti out. Aga lisada pulmakutsele ümbrik raha jaoks on äärmiselt labane ja nõme. Kingitus peab tulema südamest, olema vabatahtlik ja kingitud hobuse suhu ei vaadata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 08:42; 24.05 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ma elukaaslasega pulmas kaisn siis panime kahepeale 300 euri. ei leidnud et oleks palju olnud, tegu hea sobranna ja tookaaslasega. lisaks laks soit ja majutus veel 150 euri otsa. lilli ei viinud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie abiellusime 3 aastat tagasi, registreerisime salaja. Kui sellest peredele teada andsime, siis meie vanemad (mehe ja minu) kinkisid kumbki pere 500 krooni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui ma elukaaslasega pulmas kaisn siis panime kahepeale 300 euri. ei leidnud et oleks palju olnud, tegu hea sobranna ja tookaaslasega. lisaks laks soit ja majutus veel 150 euri otsa. lilli ei viinud![/tsitaat]

Kui rahakott lubab siis miks mitte!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.05 22:54; 24.05 00:01; 24.05 16:16; 24.05 18:58; 24.05 19:04; 24.05 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]vahtra_leht kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ümbrikusse võiks summa panna vastavalt peetavale pulmapeole. Ehk kui tegemist suure peoga, siis paneks rohkem ja kui väike koosviibimine siis vähem. Selle arvestusega, et kui palju läheb noorpaaril maksma minu kutsumine. Mitte, et kui on kodune suur pidu isevalmistatud toiduga, siis ma peaksin seda \”odavaks\” ja paneks vähe raha, ei, aga kindlasti kui oleks renditud kallis koht ja makstakse kinni ka külaliste ööbimine, siis kindlasti paneksin rohkem kui paaritunnise restoranipeol.

Meie pidasime pulmad mõned aastad tagasi, pidu oli suur ja ööbimisega kõigile 100le inimesele. Raha pandi erinevalt, üldiselt 500 krooni inimese kohta ja paremad sõbrad 1000 krooni inimese kohta ning mõned lausa 1500. Tunnistan, et mina vaatasin kui palju keegi paneb ja öelge te pulmitajad, mis tahate aga tegelikult vaatate teie ka. Vähesed ei vaata. Meil üks paarike pani kahepeale 250 krooni. Nats imelik oli kuna me teeme üksteisele tavalisi sünnipäevakingitusigi kallimaid. Mul on tõesti siiani tunne, et äkki solvasin neid kuidagi enne pulmi või tegin midagi valesti?

Aaa ja kes on teil need nö \”pooltuttavad,\” kelle pulmas te käite? Mina isiklikult ei kutsuks ühtegi pooltuttavat inimest oma pulma! Ikka sõbrad ja sugulased, isegi lihtsalt suvalisi tuttavaid ei kutsuks, rääkimata pooltuttavatest. Äkki teie lähete pulma \” pooltuttavale,\” kes on teid pulma kutsunud kui sõbra? :)[/tsitaat]

See on ikka pulmitajate enda asi kui suuri pulmi nad ENDALE tahavad. Mina, kui külaline, ei pea nende pidu kinni maksma. Ja sina oledki see rahaahne peo pidaja kes vaatab oma sõbra peale viltu kui ta enda arvates mõistliku summa pani ja sinu arvates liiga VÄHE. Hea, et mul sinu suguseid sõpru pole. Minu rahakott ei kannatakski rohkem panna kui 40 eurot. Pulmitajad ei saa eeldada, et nemad otsustavad suure pulmapeo korraldada, et siis mina kui külaline arvestagu ka suurema kingisummaga kuna neil ju läks palju raha. Minu poolest pidagu kodus pulmapidu. Kallid sõbrad on kelle pulma minek aga ma ei usu, et nad nii materjaalsed on nagu sina. Loodetavasti mitte. Kugi sõbranna juba mainis, et pulmadeks pannakse suur summa ümbrikusse. Minu arvates on selline käitumine solvav, kutsud sõbrad oma pulma, oma abielu tähistama ja siis ootad nad ikka korraliku summa raha ka tooksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.05 22:54; 24.05 00:01; 24.05 16:16; 24.05 18:58; 24.05 19:04; 24.05 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]vahtra_leht kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ümbrikusse võiks summa panna vastavalt peetavale pulmapeole. Ehk kui tegemist suure peoga, siis paneks rohkem ja kui väike koosviibimine siis vähem. Selle arvestusega, et kui palju läheb noorpaaril maksma minu kutsumine. Mitte, et kui on kodune suur pidu isevalmistatud toiduga, siis ma peaksin seda \”odavaks\” ja paneks vähe raha, ei, aga kindlasti kui oleks renditud kallis koht ja makstakse kinni ka külaliste ööbimine, siis kindlasti paneksin rohkem kui paaritunnise restoranipeol.

Meie pidasime pulmad mõned aastad tagasi, pidu oli suur ja ööbimisega kõigile 100le inimesele. Raha pandi erinevalt, üldiselt 500 krooni inimese kohta ja paremad sõbrad 1000 krooni inimese kohta ning mõned lausa 1500. Tunnistan, et mina vaatasin kui palju keegi paneb ja öelge te pulmitajad, mis tahate aga tegelikult vaatate teie ka. Vähesed ei vaata. Meil üks paarike pani kahepeale 250 krooni. Nats imelik oli kuna me teeme üksteisele tavalisi sünnipäevakingitusigi kallimaid. Mul on tõesti siiani tunne, et äkki solvasin neid kuidagi enne pulmi või tegin midagi valesti?

Aaa ja kes on teil need nö \”pooltuttavad,\” kelle pulmas te käite? Mina isiklikult ei kutsuks ühtegi pooltuttavat inimest oma pulma! Ikka sõbrad ja sugulased, isegi lihtsalt suvalisi tuttavaid ei kutsuks, rääkimata pooltuttavatest. Äkki teie lähete pulma \” pooltuttavale,\” kes on teid pulma kutsunud kui sõbra? :)[/tsitaat]

Ja kui sa poleks oma pulmas soovinud, et inimesed sulle raha ümbrikusse paneks siis pole sa neile 250 eeki kinkijatele ka viltu vaadanud sest selle raha eest oleks ilusti saanud kas rösteri, kohvimasina,jne. Ma loodan, et nad ise ka teavad milline sa oled. Kutsud nad oma pulma ja hiljem mõtled miks nad sulle raha ei toonud. Vastik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.05 22:54; 24.05 00:01; 24.05 16:16; 24.05 18:58; 24.05 19:04; 24.05 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere sissetulek on ca 1000 euri kuus, millest ainult arvetele ja laenudele kulub min 600 euri. Kui pulma läheks koos mehega, siis paneks ümbrikkusse max 50 euri. Summa sõltuks siiski sellest, kelle pulma lähen ja kui uhke pidu toimub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]vahtra_leht kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ümbrikusse võiks summa panna vastavalt peetavale pulmapeole. Ehk kui tegemist suure peoga, siis paneks rohkem ja kui väike koosviibimine siis vähem. Selle arvestusega, et kui palju läheb noorpaaril maksma minu kutsumine. Mitte, et kui on kodune suur pidu isevalmistatud toiduga, siis ma peaksin seda \”odavaks\” ja paneks vähe raha, ei, aga kindlasti kui oleks renditud kallis koht ja makstakse kinni ka külaliste ööbimine, siis kindlasti paneksin rohkem kui paaritunnise restoranipeol.

Meie pidasime pulmad mõned aastad tagasi, pidu oli suur ja ööbimisega kõigile 100le inimesele. Raha pandi erinevalt, üldiselt 500 krooni inimese kohta ja paremad sõbrad 1000 krooni inimese kohta ning mõned lausa 1500. Tunnistan, et mina vaatasin kui palju keegi paneb ja öelge te pulmitajad, mis tahate aga tegelikult vaatate teie ka. Vähesed ei vaata. Meil üks paarike pani kahepeale 250 krooni. Nats imelik oli kuna me teeme üksteisele tavalisi sünnipäevakingitusigi kallimaid. Mul on tõesti siiani tunne, et äkki solvasin neid kuidagi enne pulmi või tegin midagi valesti?

Aaa ja kes on teil need nö \”pooltuttavad,\” kelle pulmas te käite? Mina isiklikult ei kutsuks ühtegi pooltuttavat inimest oma pulma! Ikka sõbrad ja sugulased, isegi lihtsalt suvalisi tuttavaid ei kutsuks, rääkimata pooltuttavatest. Äkki teie lähete pulma \” pooltuttavale,\” kes on teid pulma kutsunud kui sõbra? :)[/tsitaat]

See on küll tase! …Raha peaks külalised panema \”Selle arvestusega, et kui palju läheb noorpaaril maksma minu kutsumine\”. Kas järgmine samm oleks, et kõik külalised saavad arved. Söödud toidukoguse, joodud joogi ja ööbimise pealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pulmad on selline sündmus, kuhu tavaliselt kutsutakse ikka lähedased inimesed. Ja tavaliselt on sellest ette teada vähemalt 3 kuud. Ja minu arvates on ka tavaline, et kui inimesed tulevad kahekesi, siis ümbrikusse alla 100 euro ei panda. Pulm ei ole mingi sünnipäev, mida peetakse iga aasta…
Minu arvamus on see, et 20 eurot panna on ikka naeruväärne. Aga see on puhtalt minu arvamus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole jumal teab mis ajast pulmas käinud, aga juubelitega on meie suguseltsis nii, et üldiselt pannakse 20 täiskasvanu pealt. Lapse pealt mingi eani ei pane midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 16:41; 25.05 16:46; 25.05 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No koolilapse teemas küsimus, palju sünnipäevaks raha panna. Normaalseks peeti u. 10 (5-15).Sel juhul pulma 20 on ikka veidi niru. Vennale 5. klssis üks kinkis 25, mida mu meelest on juba veidi palju.
Kuigi kui mina inimese pulma kutsun, siis ma tahaks, et ta ei peaks toidulaua kõrvalt kingitust punnitama. Kallis inimene tulgu või vaid lillega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 23:04; 25.05 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ahjaa unustasin lisada veel,et ühed sugulased panid meile ümbrikusse täpselt sama summa mis meie neilegi pulmade puhul. Ehk siis 160¤(2500 krooni oli krooniajal,mis meie panine ümbrikusse neile),vot see oli minu jaoks kummaline,et kas nad siis jätsid kõik meelde palju keegi raha pani ja edaspidi nende inimeste pulma minnes panevad täpselt sama raha tagasi. [/tsitaat]

Haa, meil ühed sugulased tegid sama. Kui nende peres oli juubel, siis meil olid näpud nii põhjas, et üle 35 polnud kuidagi võimalik panna. Sellegi kõrvalepanekuks oli vaja pingutusi. Ja kui aasta hiljem oli minu mehe juubel, siis tulid nad täpselt sama summaga. Kusjuures neil on lapsed suured, pole ülalpeetavaid ega laene, meil jälle on eluasemelaen, ports lapsi ja ma olin sel ajal veel lisaks töötu ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 16:41; 25.05 16:46; 25.05 17:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui palju raha panna pulmakingiks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.