Esileht Pereelu ja suhted Kui palju raha panna pulmakingiks?

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Kui palju raha panna pulmakingiks?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No koolilapse teemas küsimus, palju sünnipäevaks raha panna. Normaalseks peeti u. 10 (5-15).Sel juhul pulma 20 on ikka veidi niru. Vennale 5. klssis üks kinkis 25, mida mu meelest on juba veidi palju.
Kuigi kui mina inimese pulma kutsun, siis ma tahaks, et ta ei peaks toidulaua kõrvalt kingitust punnitama. Kallis inimene tulgu või vaid lillega.[/tsitaat]

Viimasel ajal on laste sünnipäevakingid ikka ropult kalliks läinud. Lapse 4. sünnipäevaks tõi üks rühmakaaslane vähemalt 20¤ maksva auto. Neid, kelle kingi hinnatase oli nii 13-16¤, oli mitu. Ma pidin nende asjade hindu nähes rabanduse saama, kui mõni päev hiljem ise mänguasjapoodi pidin minema, sest laps oli sünnipäevale kutsutud. Teise lapse rühmakaaslase jaoks otsisime sünnipäevakinki ühe teise emaga koos. Ta ostis 17¤ kingi. Ma tundusin oma 11¤ ostuga väheke piinlikkust, kuigi minu meelest peaks lasteaia- või koolikaaslasele tehtava kingi mõistlik hind jääma kuni 10¤ piiresse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 16:41; 25.05 16:46; 25.05 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Haa, meil ühed sugulased tegid sama. Kui nende peres oli juubel, siis meil olid näpud nii põhjas, et üle 35 polnud kuidagi võimalik panna. Sellegi kõrvalepanekuks oli vaja pingutusi. Ja kui aasta hiljem oli minu mehe juubel, siis tulid nad täpselt sama summaga. Kusjuures neil on lapsed suured, pole ülalpeetavaid ega laene, meil jälle on eluasemelaen, ports lapsi ja ma olin sel ajal veel lisaks töötu ka. [/tsitaat] Oh, tooge viiulid välja. Mu meelest igati õiglane kõik ju. 35 pole ju juubeliks midagi nii niru summa, vaata, kummalt poolt tahad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiidan teemat!
Sellel suvel on ees paar pulma, mõtlesin et parimale sõbrannale peaks ikka 100 eurot näo pealt kokku punnima, st siis mehega kahepeale ümbrikusse panema 200. Nüüd loen, et ka 100 oleks ilmselt mõistlik… lisaks lähevad juurde veel lilled, sõit jm. Meil tita ka tulemas ja neid lõpetamisi ning pulmi on sel suvel ikka palju… Teisele sõbrannale panen ehk 100, kuna neil veidi \”kodusem\” pulm, pole külalistele ööbimist jne.
Ja raha lugemisest niipalju, et minuarust on normaalne, kui vaadatakse üle et kes kui palju kinkis, aga see on küll nõme, kui vastu tuuakse TÄPSELT sama summa… Eriti veel see üks näide, kus peres oli palju lapsi, pereema töötu jne…
Inimesi on igasuguseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil olid paar aastat tagasi pulmad. Suurim summa oli vist pere peale 50¤. No OK vanemad ostsid meile midagi suurt aga tavakülalised, keda oli vähe ja kes kõik lähimad sugulased, tõid niipalju kui võimalik. Ma ajasin veel ümbrikud segi kah, et ei teagi täpselt kes kuipalju tõi.Mida ma selle teadmisega peale hakkaks? 😀
Rahasoov oli meil kuna oleme juba aastaid koos ja kohviserviise jms ei vaja.
Seega teemaalgatajale-mina paneks niipalju kui võimalik. Ei hüppaks üle oma varju.Kui on hea tuttav, siis ta ju teab kuidas te elate ja kuidas teie pere rahaline seis on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mitte kriitikaks, aga lihtsalt väike märkus, et omal ajal 500-600 krooni oli oluliselt suurem raha kui praegu 30-40 eur. hinnatase on ikka hoopis teine.[/tsitaat]
hinnad on küll tõusnud, kuid palgad on paljudel hoopis langenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid pulmarahateemasid on alati nii piinlik lugeda.
Tehke siis nii, et pange kutsele juurde kolm asja.
Esiteks oma pere eelarve, et oleks näha, kui palju teil raha ja lapsi on ja kas keegi on töötu.
Teiseks peo eelarve.
Kolmandaks kingiskaala. No et igaüks saab tabelist ise vaadata vastavalt oma sissetulekule, sugulusastmele, peo iseloomule, varem tehtud kingitustele, et kui palju ta viima peab.
Oleks kõigil lihtsam ja ei oleks pärast tahantjärele arutamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea, meie jaoks oli oluline, et saaksime oma elu tähtsamat sündmust oma lähedastega jagada. Mu üks sõbranna, helistas enne pulmi, et kahjuks ta ei saa tulla, sest tal ei ole raha, mida kinkida. Neil olid tõesti peres rasked ajad, aga no selline asi oli minu jaoks mõeldamatu. Tühja sellest rahast, ma soovisin, et ta kohal oleks. Nii ka talle ütlesin.
Mõni tuli ainult lillega, mõni tuli 2000 krooniga. Eks inimesed on erinevad ja võimalused on erinevad. Aga meie jaoks oli siiski peamine, et kõige tähtsamad inimesed meie elus oleks meie pulmas kohal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie abiellusime väikeses ringis. Kokku oli 9 inimest koos meiega. Kutsutud olid vaid parimad sõbrad nii mehele kui mulle. Enda sõbranna lubas midagi kinkida, kui suudaks meenutada oleks hea 😀 Vist spa- paketi. Pidasime ka istumise tema majas ja tema poolt oli siis ka venna auto pulmaautoks. Mehe 4 sõpra tulid kaugemalt kohale, ümbrikus oli vist 60 eurot äkki nelja peale. Ei kurda, sest meil eriti kulutusi pulmadele polnud.Ja ega ei pidanudki ju pulmi sellepärast, et saaks raha. Tahtsime lihtsalt oma sõpradega koos seda sündmust jagada.
Aga kui ise pulma läheks siis vast 30 euri paneks näo pealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane nii palju kui sul on võimalik. Eestlastele on ikka väga oluline mida keegi neist arvab. Lisaks soov iga hinna eest üle oma varju hüpata.
Sügavas sisimas ollakse aga äärmiselt väiklased. Või kuidas muidu hinnata sama suure summa vastu kinkimist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui palju raha panna pulmakingiks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.