Esileht Väikelaps Kui palju raha ümbrikusse kui on kaks sünnipäevalast?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kui palju raha ümbrikusse kui on kaks sünnipäevalast?

Postitas:

Sünnipäev peetakse koos, üks laps saab ühe aastaseks ja teine kolmeseks.
Kink paluti mahutada ümbrikusse, sest vanemad soovivad lastele soetada midagi suuremat. Arusaadav, sest mänguasju ja raamatuid on seal peres piisavalt.
Nüüd ma ei oskagi seisukohta võtta, see kink oleks ju põhimõtteliselt vanematele, lapsed saavad tulemuse kätte hoopis hiljem. Tegemist on minu heade sõpradega, aga ma pole kunagi laste sünnipäevadel käinud ja ei oska mingit summat välja mõelda. Kas 75 eurot kahele lapsele kokku oleks ok? Võis siiski 50? Aga siis oleks ju 25 lapsele ja see tundub kuidagi vähe (vaatasin orienteerumiseks lasteraamatuid- hinnad on 15-30 eurot). Olen siit teemadest lugenud, et koolilapsed panevad 10-15 ümbrikusse aga see on kink lapselt lapsele ja minu meelest pisut teistmoodi, kui teha kink täiskasvanutele, kes siiski selle raha üle otsustavad. Nii ühesel kui kolmesel on ilmselt suht ükskõik sellest rahast.
Ja kas vähemalt suuremale lapsele peaks veel midagi kaasa võtma- õhupallid vms?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 14:42; 13.10 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on heade sõpradega tavaks, et lapse sünnipäevakink on u 25 eurot. Ümbriku puhul 20 eurot raha ja mingi pisike asi, mille laps kohe kätte saab.
Kui on 2 sünnipäevalast ja viid peale ümbriku veel midagi, siis vii mõlemale sarnane asi, sest muidu võib kergesti tüli tekkida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 15:00; 13.10 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle 30 kahepeale kokku kindlasti ei paneks. Meil on üks sugulane, kes alati toob lastele kingituseks raha ja minu jaoks on alati kohutavalt piinlik, kui summa on 20 eurot ja üle. Me pole vaesed ega vaja rahalist toetust – sümboolne kingitus (olgu ta ümbrikus või niisama) on väga tore ja südamlik, aga see peaks ikkagi jääma sümboolse väärtuse piiridesse. 🙂

Mingi väike asi juurde oleks kena, sest nii väiksed lapsed raha väärtust ei taju ning ümbriku üle rõõmu ei tunne. Õhupallid, mullitajad, helkurloomad (Lennel on sellised mõmmid, mis helgivad) jm pisipudi rõõmustab last sama palju kui lego vm kallis asi. Aga kindlasti siis ka esemeline kingitus mõlemale lapsele, mitte ainult vanemale. 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

75.- on kahe väikelapse kingituse peale selge ülepingutamine, ka 50.- on liiga palju, see on paljudele juubelikingituse mõõtu juba. Ise paneks 30, max 40.- ehk mõlemale 20 ja mingi väike asi (mullitaja, õhupall, mängulilled vms) sünnipäevalastele kätteandmiseks. Pealegi ma arvan, et see pere ju rahalist abi tegelikult ei vaja..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

issand jumal, ma isegi õelastele teen kuni 10euroseid kingitusi ja sa arvad, et 25 per face oleks vähe 😀

Kui kalleid kingitusi veel täiskasvanutele teed? kui rahakott niimoodi puuga seljas, siis küsi otse vanematelt, mis see siis on, mida tahetakse ja kingi see asi 😀 Võibolla see kallim asi maksabki mingi 50 eurot

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 15:52; 13.10 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ps, sellised 1-3aastastele suunatud raamatute hinnad on ikka enamuses seal 5-15 euri kandis, mitte 15-30 euri, endalgi saavad lapsed kohe 1 ja 3 ja hästi kursis 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 15:52; 13.10 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti lähema sõbra/sugulase lapse sünnipäeval kink või raha väärtuses umb 15 (2 last 30), äärmisel juhul teada sobiv kink umb 20 euro ringis, lapse klassikaaslasele ümbrikus 10 eurot ( sobivam kink, mis enamasti kallim, mitme sõbra peale). 1-3-aastaste puhul, kui kink ümbrikus, siis lisaks õhupalli/mullitaja vms vidina.

…., kui teha kink täiskasvanutele, kes siiski selle raha üle otsustavad. Nii ühesel kui kolmesel on ilmselt suht ükskõik sellest rahast.

Miks see teistmoodi on. See raha läheb ilmselt ikka lastele mingi sobivama (suurema, vajalikuma) kingi ostuks, aga keegi ei eelda, et üks külaline panustab selle kingi eest kogu vajamineva raha (ehk sisuliselt kõik külalised teevad eraldi kallid kingid). Teine asi, kui lähisugulasel tõesti endal tohutu soov (ja ka võimalused) panustada rohkem, siis panustabki enda äranägemise järgi rohkem. Liiga suured (hinnalised) kingid ja rahalised panused panevad mind, kui sünnipäeva lapse vanemat, pigem ebamugavust tundma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on tavaks heade peretuttavate lastele kinkida 20eur, nii kuidagi välja kujunenud ja nii oleme ka ise saanud. Mina paneksin kas 30/40 eur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paneks ümbrikusse 30 eurot ja lisaks viiks kummalegi mingi väikse sümboolse kingituse, kasvōi ōhupallid vms.
Ei kujuta ette, et ühele väikelapsele teeks üle 30-eurose kingi, sellises summas kingid on pigem ikka vanemate ja vanavanemate teema vōi siis kui tehakse kink mitme peale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teeb üheaastane õhupallidega?
Mõlemad ei saa isegi sünnipäeva konseptsioonist aru…et siis viid nagu vanematele sulli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 16:28; 15.10 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teeb üheaastane õhupallidega?
Mõlemad ei saa isegi sünnipäeva konseptsioonist aru…et siis viid nagu vanematele sulli?

1aastane on täitsa tegija juba ja õhupallidega muide mängitakse. “Sünnipäeva konseptsioonist” ei saa aru ka aastakümneid vanemad inimesed. Küll aga saavad nii 1- kui 3-aastane aru sellest kui toredate inimestega lõbusalt aega veedetakse ja neile palju tähelepanu pööratakse.
“Vanematele sulli viimine”… Mis on selles halba, kui sõbrad panustavad lastele mõne suurema ja kallima kingituse ostmisse? Miks oleks parem kui laps saab sünnipäevaks raamatu, mis tal olemas on või kogemata 3 ühesugust kingiks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 15:00; 13.10 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan nõuannete eest.
Endal mul lapsi ei ole, kuid näen oma vennalapse pealt kui palju raha pisikese peale kulub. Tema on mu lähisugulane ja tema jõulu- ja sünnipäevakingid on umbes 100-150 eurosed. Ja loomulikult ei ole mul sendistki kahju, mullitajaid, raamatuid ja väikesi mänguasju viin siis, kui niisama külla lähen, nii nagu minu vanaema tõi mulle alati mõne raamatu või väikese mänguasja, kui külla tuli. Täiskasvanutele panen sünnipäevaks ka ümbrikusse 50 eurot. Kellelgi pole rahakott puuga seljas, kõik on keskmist või pisut üle selle palka saavad inimesed aga loomulikult ei vaja keegi ka otseselt rahalist abi. Ma ei käi ka iga nädal, isegi mitte iga kuu, kellegi sünnipäeval.
Neile lastele, kelle sünnipäevale ma lähen, plaanitakse ilmselt osta see laste elektriauto ja nende hinnad on ca 500 eurot. See kolmene on autoga sõprade juures sõitnud ja juba aasta sellest meeletult vaimustuses. Muidugi ma ei arva, et peaksin selle üksi kinni maksma aga lihtsalt tekkis kahtlus, kas 10-15 eurot ümbrikus ei ole ehk pisut liiga väike summa. Nad on ainsad väikelapsed, peale mu vennalapse, kelle sünnipäevale ma lähen. Ilmselt jääb siis 40 eurot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 14:42; 13.10 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teeb üheaastane õhupallidega?
Mõlemad ei saa isegi sünnipäeva konseptsioonist aru…et siis viid nagu vanematele sulli?

Kui mul laps kunagi 2-aastaseks sai, siis kirjutasin kutsele, et lillede asemel võib lapsele kinkida õhuballi. Ma pole iial oma last õnnelikumana näinud kui nende õhupallidega. Mängis veel peale sünnipäeva kodus iga päev nendega ja kilkas rõõmust
Ma usun, et ka aastane tunneb õhupallist rõõmu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paneksin ümbrikusse 2 x 20 eurot, äärmisel juhul 50. Minu meelest on 75 eurot ülepingutamine.

Kindlasti võtaksin veel lastele ka midagi väikest kohe kätte andmiseks – selles vanuses lastel on rahast ükskõik, nemad hindavad värvi ja välimust. Kasvõi ilus õhupall, üllatusmuna, värvipliiatsid vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ma teen kingi siiski lastele (isegi kui tehniliselt soetavad selle vanemad), siis kink ikka mõlemale. Minu jaoks on lapse sünnipäevakingi piirid 15-25 eurot. 25 pigem lähedasematele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on hetkel selline “hinnakiri”
-lapsed 20
-suured 30
-juubel/pulm 50

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuu mina olin veel lastetu, siis ka ei lugenud raha, kui aeg ajalt mõne lapse sünnal tuli käia. Nüüd on mul endal kaks last ja ja tutvusringkonnas on juba ka väga palju põnne-20 euri on minu jaoks ikka üsna suur raha panna. Käisin oma väga hea sõbranna lastel sünnal ning panin 30 eurot, pluss kleepekad mõlemale-need andsin kätte. Isegi seda tundus juba olevat. Üldiselt püüan nii 10 euroga hakkama saada. Ikka enda eelarve järgi.

Mina paneksin max 20 eur per face ja mingi väike vidin juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me elame vist eri maailmades… 75€ on paljudes peredes ühe inimese kuu toiduraha. Meie pere on küll üsna jõukas, aga väikelapse kink on sellegipoolest 5-10€.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolme-aastasele 500-eurone auto?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 16:28; 15.10 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lasteaia lapsele 5.-
koolis 10
abiturient 20
väga hea sõber 30 ja
pulmad juubelid 50-100

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Väikelaps Kui palju raha ümbrikusse kui on kaks sünnipäevalast?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.