Esileht Ilu ja tervis kui palju sööte magusat?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: kui palju sööte magusat?

Postitas:

ja kas olete sealjuures normkaalus? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igapäevaselt on suurusjärk järgmine–kaks teelusikatäit suhkruga kondenspiima, kaks-kolm tükki ¨okolaadi. Küpsiseid-kooke argipäevadel ei söö, kohvi ja tee sisse magusat ei pane. Enne päevi söön rohkem magusat ja rohkem söön ka siis kui oma lollusest autosse või tööle sahtlisse ¨okolaadi ostan. Enamasti tuleb enne ostmist meelde, et kui ei osta, siis ei söö. Kui tööjuures on pidu ja ON koogi isu, siis võtan tüki, aga pean meeles, et kui pole suurt magusaisu, siis ühiskondliku surve pärast ei võta ka. Kaalun 62 kilo (lihaseid omajagu), 167 pikk, vanust 36.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 08:15; 07.09 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohutavalt palju. Vähemalt kaks pakki kommi või suurt ¨okolaadi päevas. Siis ei ütle kunagi ära kookidest või magustoitudest, kuid absoluutselt kõik need asjad peavad sisaldama suuremal või vähemal määral ¨okolaadi. Muud maiustused ei ole eriti minu teema. Igasugu muud koogid, jäätis ja muu tilu-lilu võivad olla või ka mitte. Suuremat puudust neist ei tunne.

Nii nagu teised normaalsed inimesed joovad hommikul kohvi, pean mina saama paki kommi, sest muidu ma ei suuda tööle hakatagi, selline energiapuudus ja uni on. Kohvi ma kahjuks ei joo. Teine pakk läheb pärast lõunat, sest muidu olen lihtsalt kohutavalt uimane. Aga see on täielik imerohi – mõjub kiirelt, aitab töö ära teha ja on niiiii maitsev.

Olen täitsa normaalkaalus ja päris ilus, kuid ilmselt on selline ohjeldamatu magusasöömine siiski enesehävituslik. No aga ilma magusata ma kindlasti ei suudaks kahel kohal tööl käia, nii et olude sunnil jätkan seda meeldivat, kuid kahjulikku harjumust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söön kõige parema meelega tumedat ¨okolaadi alates 70 %-st. Võtab magusaisu kenasti ära. Kooke, küpsist, jäätist, kommi, suhkrut tarbin suht harva. Rosinaid ja pähkleid söön ka suure isuga, kui magusaisu kollitab 🙂 Olen täiesti normkaalus, jooksmas käin 3-4 x nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga palju. Suurusjärgus 1 kommipakk päevas – magus on seejuures erinev, bvahel kook, vahel jäätis, vahel ¨okolaad. Olen ülekaaluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt vähe, sest ei ole eriline magusasõber. Hommikuse kohvi sisse läheb teelusikatäis (pruuni) suhkrut. Vahel söön magusat kohupiima ja harva magusat jogurtit.
Sünnipäevadel tüki torti ikka võtan, aga poes mingid koogid-küpsised eriti ei isuta.
Üldiselt on nii, et mida rohkem magusat süüa, seda suurem isu on. Suhkur ju tuntud narkootikum:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingid magusasöömise perioodid käivad hooti peal. Kus ma näiteks nädal aega järjest võin toituda ainult jäätistest, küpsistest, kommidest ja soolast absoluutselt ei puudu. Ja siis tuleb jälle vastupidine periood.
Nädalavahetusel sõin näiteks veerand ¨okolaaditorti ära 😀
Kaal on….nii ja naa. 170 cm ja 62 kg. BMI 21.5.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen magusa suhtes valiv. Enda arvates söön ilgelt palju magusat, aga kui seda kellelegi mainin, vaadatakse imelikult 😛

Võin päevi olla nn tehismagusata. Magustoiduks armastan puuvilju, vahel rosinaid. ¦okolaadi ostan ainult küpsetamiseks, kuna.. no ei isuta lihtsalt. Vähesed ¨okolaadid on head.
Jäätistest söön ainult teatud sorti koorejäätiseid, 90% poeküpsistest ei ole söödavad, kommid on samuti suht mõttetud.
Tavaliselt söön korraga 1 koogitüki (kui on hea) või 1 küpsise, 1-2 ruutu tumedat ¨okolaadi või 2-3 kommi. Aga nagu öeldud, need peavad olema head. Poekooki ei söö, kuna need on liiga magusad ja jama täis.
Kohvi ega tee sisse suhkrut ei pane, limonaadid ja muud suhkrujoogid ei maitse.
Maitsestatud jogurtid valan pooleks keefiri või maitsestamata jogurtiga, kuna muidu hakkab maitse vastu.
Et liiga ühekülgeks ei läheks, siis tunnistan üles: alates neljapäevast olen tarbinud u 200g lagritsat. 1-2 korda aastas leidub kodus lagritsat ning seda hävitan ma küll hea meelega 🙂

Ei ole kribu, aga kindlasti ka mitte paks. Pikkus 174cm, kaal jääb 64kg kanti. Sporti teen, kui on aega ja viitsimist, aga õnneks liigun igapäevaselt piisavalt 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga, väga palju! Eile just soigusin, et midagi on vist viga, ausõna (kuigi nii palju kui ma ennast mäletan, armastan magusat).

Hea küll, ma liigun ja teen sporti ka, aga ikkagi.

Võtame näiteks eilse päeva:
Hommikul kell 8 peale putru üks Selga küpsis.
Kell 10.30 peale võileiba u 100 gr küpsised.
Kell 11 50 gr rosin ¨okolaadis + 3 ruutu ¨okolaadi.
Kell 15.00 peale lõunasööki tükk torti (u 120 gr) vahukoorega (toidukord ei lõppe MITTE KUNAGI magusata!)
Kell 21 10 kõrsikut, 50 gr ¨okolaadi, 5 ¨okolaadikommi, tükk rammusat ¨okolaadikooki jäätisega.
Kell 23 üks Ingmani tuutu-jäätis.
See oli selline tavaline päev.

Ükspäev näiteks sõin 3 suurt torditükki järjest (kolleegid ei suutnud ühte tükki ka ära süüa, kuna tort oli nii rammus) + siis kõik muud magusad asjad peale.
Ma olen võimeline ära jätma igasuguse soolase, kui vaid saaks magusat! Ma söön tõesti kõiki magusaid asju, kus suhkur sees. Eriti armastan ¨okolaadi, Raffaello komme, võiküpsised (isetehtud muidugi), vahukoort, kreemikooke/torte (loomulikult naturaalse kreemiga), igasuguseid küpsetisi jne jne.
Veresuhkur on korras (kolesterool pisut kõrge), joogijanu ei ole (joon üldse väga vähe vedelikku, peale trenni ei suuda näiteks üldse juua).

Vanus 36, kaal (peale treeningkoormuse tõstmist) 61 kg, pikkus 175 cm. Kui teised võtavad jooksmisega maha, siis mina võtsin 3 kg juurde. Jooksen nädalas u 50 km (3-5 korda) + kõnnin 25 km.

… ja nüüd hakkan küpsiseid krõbistama:))))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast seda, kui lugesin raamatut \”Sugar Blues\”, ei taha enam ühtegi toodet, milles rafineeritud suhkur sees. Magusaisu tekkides söön datleid või puuvilju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söön meeletult magusat. Täna hommikusöök oli 3/4 liitrit jäätist, lõuna ajal rummikook, päevas palju viinamarju jms.

169/55, ehk täiesti normaalkaal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suuremas koguses 80% kakaosisaldusega shokolaadi, vahel ka halvaad, nektariine ja arbuusi, viimast siis ikka kilode viisi kui kätte saab 😀
Kusjuures kui saiakesi ei söö, siis võtan isegi selliselt kaalus alla 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen 35 aastane ja ka alati olnud maiasmokk, eriti shokohoolik.
Samas, seltskonnas, kui on vein või muu alkohoolne jook, siis ei suuda magusast mõeldagi.
Shokolaad (armastan ainult piimashokolaadi, nt Geisha, Marabou ja mõned veel) aga hakkas aina rohkem ja rohkem mul köhtu kinni panema ja üldse seedimine kiskus imelikuks. Seega asendasin magusa hoopis pähklite ja seemnetega (sarapuupähkel, india pähkel, päevalilleseemned) ja magusaisu kadus hoobilt. Pähkleid v seemneid kulub päevas ca peotäis, vahel vähem.

Seedimine ja enesetunne on nüüd parem. 174/53
Vahel mul kaal langeb ca 49kg peale (mul vist kilpnäärme ületalitus, lähen kontrolli), siis olen kui kriipsujuku. Aga shokolaad ja muud maiustused millegipärast tekitavad punnkõhu ja seega näen välja siis nagu karikatuur, päris naljakas. Noh, nagu rase.

Kui keegi tahab magusaisust lahti saada, siis proovige pähkleid-seemneid. Piisab ka lihtsalt ühest tüübist (nt päevalilleseemned). Igati kasulikum, kui maiustused.
Pähklid-seemned sellist efekti ei tekita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 21:39; 05.09 21:41; 06.09 07:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oih, mu viimane lause hüppas valesse kohta :/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 21:39; 05.09 21:41; 06.09 07:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

liiga palju söön:) suurusjärk oleks siis ehk üks kommipakk päevas. aga need ei pruugi muidugi alati kommid olla. pähkli-sõltlane olen ka, nii et ei aita see soovitus magus pähklite-seemnetega asendada. see pähklikogus tuleb kommidele lihtsalt lisaks veel. eriti lemmikud on pistaatsiapähklid ja soolased röstitud mandlid.
ülekaalu ei ole, teadaolevaid tervisehäireid ka mitte. olen 43.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aa, ju siis osadel ikka ei aita see pähkli-seemne trikk. Mul vist aitas seetõttu, et mul tohutu magneesiumi puudus ja seda ma siis üritasin shokolaadist ammutada. Hea maitsev ka ju.

Aga paljud on soovitanud kroomitableti kuur läbi teha, et võtvat magusaisu ära. Seda ei ole ma proovinud.

Kuigi mul ka kaaluprobleemi ei ole, siis magusa söömine mõjutab minu organismi ikka halvasti. Näiteks ei ole mind õnnistatud tugevate hammastega mitte 🙁 Tean küll, et magusa söömine iseenesest hambaid ei lõhu (v.a igasugu klaaskommid ehk), kui hambaid korrektselt hooldada, aga minul ikka vist lõhkus. Ja hambaravi on teatavasti kallis lõbu. Seega piirasin oluliselt magusat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 21:39; 05.09 21:41; 06.09 07:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praktiliselt ei tarvitagi. Mitte tervislikkusele mõeldes, vaid magus lihtsalt ei maitse. Eriti ei maitse ¨okolaad ja muud \”pruunid\” tooted. Korra-paar kuus siiski teen suu magusaks, sellisel juhul söön kas pisut koorejäätist või kohupiimakreemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõin liiga palju kakaod sisaldavaid maiustusi ja \”karistuseks-õpetuseks\” tekkis ¨okolaadi allergia – läksin täpiliseks ja hakkasin sügelema. Mäletan ülikooli lõputöö kirjutamise ajal pistsin komeedikomme ikka oma kilo päevas (pakun). Aga see allergiavärk tuli äkki ja mõni aasta hiljem.

Kuna muu magus mind ka ei ahvatle, siis enam ei maiusta nii hirmsasti.
Aga küpsetan endiselt iga nädalalõpp mingi suurema koogi, nüüd on lihtsalt ¨okolaad/kakao asendunud kohupiima ja toorjuustuga.

Harrastan palju sporti – rulluisutamist, jooksmist, tantsimist, (maastiku)rattasõitu – nii et ju see energia sinna kulub.
Olen lühike ja kaal on ka sellevõrra väike.
27-aastane olen, ühe lapse ema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen eluaeg meeletult palju magusat söönud, praegu 44 aastane ja 175 pikkuse puhul kaalun 68 kilo. Aga ma olen rasvunud ja mulle see ei meeldi. Sangad ja kõht, kintsud ja käevarred pole ka kiita. Trenni jõuan korra nädalas kuna aega pole. Väljas väikese jooksu või jalutusringi teen iga päev ca 1 tund.
Tean, et pean õgimise lõpetama, aga ei suuda. Päev ilma magusata tundub mõttetu. Kohvi ja teed joon suhkruta, aga sinna kõrvale söön kindlasti paki küpsiseid, kooki. saiakesi, shokolaadi vms.

Suur shokolaad, mitu kooki, pakk küpsiseid- see on tavajuhul igapäevane.
Kui kaalu saaksin ilmselt normi peale dieedi alustamist, siis see väga ei häiri. Loodan ja usun et muutun.

Küll aga kardan diabeeti, mida meie suguvõsas esineb. Kahjuks ei suuda ma aga kuidagi magusast, eriti shokoladist ja kookidest loobuda.

Varem kaalusin ca 50 kilo, aga kui 40 ette tuli, hakkas rasva kogunema kuigi elustiil on enam-vähem sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma sööksin iga päev suure ¨okolaadi, mitu kooki ja paki küpsiseid, oleksin paks nagu Michelini mehike. Uskumatu, et mõned sealjuures ikka enam-vähem normaalses kaalus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 08:15; 07.09 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsepõlvest saati kuni 30-ndate lõpuni sõin praktiliselt iga päev ohtralt magusat. Iga magus asi läks nagu kerisele. Kaal on eluaeg normis olnud, isegi alakaaluline pigem.
Aga siis peale 40 tekkis ootamatu pööre organismis mullegi üllatuseks, enam ei tahagi eriti magusat, vahel harva söön, aga ise enam ei osta. Aga, nüüd tahan hoopis rohkem soolast, krõbinad, soolapähklid, krõpsud jne. Kaal on endiselt normis, või isegi mõne silmis alakaaluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Ilu ja tervis kui palju sööte magusat?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.