Esileht Koolilaps Kui palju taskuraha?

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Kui palju taskuraha?

Postitas:

Ta teeb oma tööd mõõdukalt hästi. Võttes arvesse, et suvisel hooajal kulub tal selleks 1 h nädalas siis teeb see tunnitasuks 20-25 €. Ei saa ka öelda, et see talv oleks märkimisväärselt raskem olnud. Tema kõik teised kulud on kaetud ehk pisut liigagi hästi. Ma võiks talle maksta märkimisväärselt rohkem aga ma ei pea seda õigeks. Esiteks suurendaks see finantsilist ebavõrdsust tema sõpradega. Teiseks võimaldab see 100 € juba ülemäära palju kulutada igasugusele pudi-padile/ebatervislike valikute peale. Kolmandaks ei soovi ma anda signaali, et raha tuleb kätte lihtsalt- küsi ja sulle antakse või liiguta end õigepisut ja juba ongi pidu ja pillerkaar.

Ps. Kui tema seda tööd ei oleks vabatahtlikult enda peale võtnud siis teeksin seda ise. Ma ei arva, et ükski töö on kuidagi vähem oluline või piinlik. Lihtsalt mõne eest makstakse paremini ja mõne eest veidi kehvemini. Las aga toimetab ja kui ta harja taga kasvõi paar korda jõuab järelduseni, et kooli tuleks tõsiselt võtta, siis ma arvan, et see asi on end õigustanud.

Ma ei tea ühtegi 15-16 a teismelist, kes saaks alla 100 euro kuus ja selle saamiseks ei pea tegema varahommikust ja hilisõhtust kojamehetööd.
Raha peaks tulema justnimelt lihtsalt- see, et vanemad sisndavad oma lapsele, et töötamine on üks rist ja viltsus ja kõik saavutataks vaid higi, vere ja pisarate abil, ei ole väga edasiviiv. Sina pead kojamehetööd alaväärseks ja annad signaali, et inimene, kes seda teeb, polegi väärt normaalset tasu.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 16:47; 27.02 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta teeb oma tööd mõõdukalt hästi. Võttes arvesse, et suvisel hooajal kulub tal selleks 1 h nädalas siis teeb see tunnitasuks 20-25 €. Ei saa ka öelda, et see talv oleks märkimisväärselt raskem olnud. Tema kõik teised kulud on kaetud ehk pisut liigagi hästi. Ma võiks talle maksta märkimisväärselt rohkem aga ma ei pea seda õigeks. Esiteks suurendaks see finantsilist ebavõrdsust tema sõpradega. Teiseks võimaldab see 100 € juba ülemäära palju kulutada igasugusele pudi-padile/ebatervislike valikute peale. Kolmandaks ei soovi ma anda signaali, et raha tuleb kätte lihtsalt- küsi ja sulle antakse või liiguta end õigepisut ja juba ongi pidu ja pillerkaar.

Ps. Kui tema seda tööd ei oleks vabatahtlikult enda peale võtnud siis teeksin seda ise. Ma ei arva, et ükski töö on kuidagi vähem oluline või piinlik. Lihtsalt mõne eest makstakse paremini ja mõne eest veidi kehvemini. Las aga toimetab ja kui ta harja taga kasvõi paar korda jõuab järelduseni, et kooli tuleks tõsiselt võtta, siis ma arvan, et see asi on end õigustanud.

Ma ei tea ühtegi 15-16 a teismelist, kes saaks alla 100 euro kuus ja selle saamiseks ei pea tegema varahommikust ja hilisõhtust kojamehetööd.

Raha peaks tulema justnimelt lihtsalt- see, et vanemad sisndavad oma lapsele, et töötamine on üks rist ja viltsus ja kõik saavutataks vaid higi, vere ja pisarate abil, ei ole väga edasiviiv. Sina pead kojamehetööd alaväärseks ja annad signaali, et inimene, kes seda teeb, polegi väärt normaalset tasu.

Minu 15-aastane saab kuus 25 eurot ja tal jääb iga kuu üle. Eks see sõltub ju sellest, mis selle raha sees on ja mida teismeline juurde vajab. Süüa ega riideid ta selle eest ostma ei pea, kosmeetikat peaaegu et ei kasuta, kõik esmatarbekaubad (šampoonid, palsamid, nahahooldusvahendid) on kodus kvaliteetsed olemas (ühised). Kui juuksuri juurde läheb või sünnipäevale, saab eraldi raha. Kinos ja kohvikus käib harva. See on lihtsalt selline “niisama” raha, mida võib siis suvalt kulutada või koguda, et endale midagi suuremat osta. On juhtunud, et ta ostab selle kogunenud raha eest hoopis teistele jõulukinke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 11-aastane poeg saab 11 eurot nädalas. Ta on hea majandaja.
Tavaliselt ostab ta midagi söödavat-joodavat peale kooli või käib sõpradega burksikohas või kogub mõnda aega ja ostab mingeid virtuaalseid asju oma mängudesse. Seda viimast ma ei poolda, samas küsib ta mult alati luba ja vastan alati, et see on ta enda raha ja ise otsustab, mida sellega teeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed 10 ja 15. Mõlemad saavad kuu algul investeerimiskontole 50 EUR, investeerivad, ostavad aktsiaid isa juhendamisel.

Väiksem saab iga esmaspäev 7 EUR, suurem 15 EUR. Väiksema kohustus kodus on nõudepesumasina tühjendamine. Suurema kohustus on tolmuimejaga tubasid tõmmata ca kord päevas, kassi eest hoolitseda (kast koristada, süüa juua panna). Lisaks teevad mõlemad jooksvaid töid. Ntks hoovi riisumine või maja esise tänava pühkimine. Mõlemad on söögi tegemisel abiks.

Taskuraha eest söövad peale tunde, käivad kinos vahel, aga väga harva. 15 aastane poiss sööb väga palju ja tegelikult 15 EUR nädalas hakkama ei saa ning panen ikkagi aeg ajalt juurde. Sööb kooli lõunat iga päev samuti.

Väiksemale panen harvem juurde. Mõlema konto väljavõtet kontrollin iga nädal. Niisama poes raha laiaks löömist ei ole.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2. klassi laps saab 2€ nädalas, sügisel kooli minev laps 1€ nädalas. Suurem oskab raha ka koguda, väiksem üle paari nädala ei suuda.

Mida küll peaks koguma selliste summade juures? Vaesed lapsed.

Minu arust igati mõistlik summa väikesele lapsele, kes pealegi on alles algaja koguja. Aastas teeb see 8-a lapsele üle 100 euro ja 7-a lapsele üle 50 euro, mis on nii väikeste lastejaoks väga suur summa. Pealegi, lapse kasvades taskuraha kasvab. Ehk siis 3.klassis oleks 9-a taskuraha 3 euri/nädal ja see on juba 150 eurot aastas.

Vaene oleks laps juhul, kui lapsele pole ette nähtud mingit taskuraha, isegi 10 senti, sest peres pole seda raha ülejääki lihtsalt.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeb ta oma tööd halvemini, lohakamalt kui teeks võõras palgaline majahoidja? Kui ei, siis miks sa talle sandikopikaid maksad?

Pole küll eelnev kommenteerija, aga ehk sellepärast, et päris majahoidja peaks palgast ka eluaseme-toidu-riidekulud maksma, aga lapsel jääb see vaid oma isiklikeks kuludeks. Hea võimalus õpetada, et selleks, et paremat elu saada, tuleb omandada haridus või mis sa arvad, et kui see ca 500€ miinimumpalka, mis muidu majahoidjale läheks, maksta lapsele, kellel on katus peakohal, kõht täis ja riie seljas, ainult tema taskurahaks, et tal oleks siis mingi motivatsioon haridus omandada?

Saan aru, et kui selguks, et nö päris majahoidjaks tuli üks neist perekooli Kägudest, kellel mees maksab kõik kulud ja tema enda palk on tema taskuraha, siis peaksid ka põhjendatuks talle 500 asemel 100 eurot maksta?

Nii väikse töö eest ei maksta mitte kellelegi 500 €. Miinimumtunnitasu on tavaline. Miinus maksud.

Vastupidi- mida nö väiksem ja lühiajalisem on töö, seda kõrgem tasu. Keegi ei tule 3 euro eest seda tegema. Meil käib kortermaja ees muruplatsi trimmeriga niitmas üks lähedal elav mees- aega kulub umbes 20 min ja tasu 30 eurot. Murupoiste hind on vist 35 eurot, oleme ka sealt tellinud. Kahekordse maja trepikoja koristus on talvel 50 eurot kord, suvel 30.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 20:41; 28.02 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

12-aastane,20 eurot kuus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kord nädalas trepikoja kuiv- ja märgpuhastus.

Mitu trepikoda ja mitu korrust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8a I klassi poiss saab nädalas 5 eur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Koolilaps Kui palju taskuraha?