Esileht Väikelaps Kui palju teie 1a8k tütred räägivad`?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kui palju teie 1a8k tütred räägivad`?

Postitas:

Mul on kergemat sorti mure, et lapse sõnavara on napp ja lauseid väga ei ole- v.a. Emme, tule; Lähme õue; Piss tuli, Emme, opa; Issi, opa.
Mul on sõbrannal 1,6a laps, kes räägib pikkade lausetega nagu suur inimene.
Tean, et lapsed kõik erinevad, aga ikkagi, kui palju üks üle pooleteise aastane rääkida peaks oskama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu laps räägib täitsa normaalselt ja eakohaselt. Ära muretse! Sõbranna laps on lihtsalt sõnaliselt kiirema arenguga kui eakohane areng eeldaks. Kindlasti leiad midagi, mida sinu laps teeb/oskab paremini kui sõbranna laps.
Minu laps hakkas lausetega rääkima alles 2a1k-selt suht järsku, peale seda ainult jutustab. Kõik räägivad kes minu lapsega koos on, et küll ta on ikka jutupaunik 🙂 Mulle meeldib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma arvan, et su sõbranna laps on oma vanuse kohta erakordselt kiire kõnearenguga. Sinu enda tütar ju pole veel 2a ja juba räägib lausetega, igati tubli!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar rääkis sel ajal ca 40-50 sõna, aga peagi hakkas ülikiire areng ja aasta 8 kuuselt olid kahesõnalised laused, nüüd aasta 10kuuselt räägib juba kolme-neljasõnalisi lauseid – nii et esimestest sõnadest lauseteni läheb väga kiiresti tegelikult. Meil hakkas esimesi sõnu ütlema kuskil aasta 5kuuselt (emme ja lamp jne ei loe, neid ütles juba aastaselt lambist).

Arstide sõnul on normaalne, kui alla 2aastane laps ei räägi lausetega. Aga mul tuttaval ka üks tütardest rääkis pooleteistaastane laps lausetega. Ei ole midagi nii imelik, eks lapsed on erinevad. Siis ma vaatasin ka, et minu oma veel ei räägi lausetega, aga näed, 4 kuud hiljem jutustab ka juba pikki tekste.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tütar on 1 a 7 kuud vana ja räägib praegu 2-sõnalisi lauseid, vahest harva ütleb ka kolm sõna järjest. Sõnavara ei ole väga suur, aga muutub iga päevaga. Praegu on just hästi kiire arengu etapp ja algas see meil ca 1 a 6 kuud saades, enne ütles ka vaid üksikuid sõnu (ca 40-50 sõna siis). Ja meil on ka kiidetud, et pigem on kiire sõnalise arenguga laps. Muretsemiseks ei ole igatahes absoluutselt mitte mingit põhjust, jutusta aga rõõmsalt lapsega kaasa ja kasuta tema öeldud sõnu lausete moodustamiseks (näiteks, kui tema ütleb \”kass\”, siis võid sina öelda, et \”jaa, see on üks ilus karvane kass\” ja kohe küsida, et \”kuidas kass teeb? mida kass tahab, kas kass tahab pai?\” jne, mis teda rääkima ahvatleb). Ja küll need laused ka peagi tulevad. Tegelikult, kui vaadata raamatutest, et kui palju peaks laps oskama selles vanuses, siis on sinu laps igati eakohaselt arenenud ju. Tüdrukud ju üldse kipuvad hakkama varem rääkima. Poistel sageli läheb rohkem aega ja laused tulevad alles 2-aastaselt. Samas ma muidugi saan aru, et ootus on emadel suur, tahaks ikka juba rääkida ju lapsega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, sageli ehk jah, aga mõni poiss on päris kiire 🙂
1 aasta ja 7 kuud ning juba tulevad üksikud viie sõnaga laused \”Tule lähme oma koju kohe!\” 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Kui palju teie 1a8k tütred räägivad`?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.