Esileht Hobinurk Kui palju teie kassid söövad?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Teema: Kui palju teie kassid söövad?

Postitas:
Kägu

Palju ja mis sorti (kuiv, märg) sööki annate päevas? Ja kui suur kass on (kg)? Mul suur kass ja ei saa aru, palju oleks õige anda süüa. Käib õues, suvel on vahel päev otsa kadunud, talvel muidugi vaid minimaalsed vajadused. Tahab kogu aeg süüa justkui, nagu oleks näljas, aga enda arust annan juba nagunii palju süüa.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, olen juba ise ka teist aastat kassiomanik ja täpselt aru ei saa, palju siis peaks süüa andma. Minu kass emane, u viieaastane, steriliseeritud ja kaalub neli kilo. Süüa annan päevas 2x80g konservi pluss alati on ees krõbinad, aga neid ta eriti ei taha, võib-olla kahekilone kott kulub ära poole aastaga. Kord-paar nädalas juurde ka natuke kanafileed/südameid vm toorest kraami. Kokku on alates varjupaigast võtmisest kaks aastat tagasi juurde võtnud 300 grammi ja arst ütleb, et selline kaal on talle paras, millest järeldan, et sööb ka parasjagu… kuigi ilme on küll kogu aeg selline ees, nagu poleks mitte kunagi süüa saanud, hale nutt on juba kaks tundi enne söögiaega lahti.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kass steriliseeritud, kaalub 9,4 kg. Sööb 3x päevas kanafileed kokku ca 50 – 70 gr. Kuivtoit (spetsiaalne tõule mõeldud) on kõikaeg ees. 2 kg pakk kulub ca 1,5 kuuga ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahab kogu aeg süüa justkui, nagu oleks näljas, aga enda arust annan juba nagunii palju süüa.

Ma ise tahan ka kogu aeg justkui süüa, nagu oleks näljas, mis siis et tegelikult kõht täis 😀 Lihtsalt sellist sorti elusolend ja kõik. Meil on kass ka selline, sööb senikaua, kuni on, omal algatusel ilmaski söömist ei lõpeta. Kui pole saada, küsib igal võimalusel eri inimestelt. Samas tuttavatel kassile saab panna päeva söögi korraga ette, sööb siis kui on vaja, normaalses koguses.

Meie küsisime kassi kohta loomaarstilt, saime täpsed juhised ja anname täpselt sobiva koguse korraga ette. Kaalume aeg-ajalt ja kontrollime üle, kas kõik normis. Mida iseendaga peale hakata, ei tea 😀

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kassil olid kogu aeg krõbinad ees. Lisaks sai 2x päevad konservi. Üks pakk sai jagatud kolme toidukorra vahel. 12aastaselt diagnoositi tal diabeet ning põhjuseks võiski olla, et toit oli ees kogu aeg ja ülekaalus oli ka – ca 7kg. Teistel kassidel pole veel diabeeti diagnoositud, aga nad ka nooremad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kass, emane, steriliseeritud. 4,4 kilo. Kuiv söök on kogu aeg ees ja kausi suurus on ehk 0,3 liitrit. Kord nädalas pean juurde valama. Söömas käib päeva ajal 45- korda, aga iga kord 5-6 ampsu. Lisaks saab iga päev hommikul üks kord kas pool poes müüdavast kassi pehme toidu ümbrikust või midagi nö inimsöögist, mida ta armastab. Veisemaksa toorelt, kitsepiima, kodujuustu, verikäkki, hapukoort, munakollast vms. Kass on umbes 14 aastane, samas kaalus ja sama toitumisega alates u 7. elukuust, mil ta leidsime. Eks ta sööb hiiri ka. Toa-õuekass piirkonnas, kus auto alla jääda pole võimalik, naabbri peenrasse kusemine ka mitte ja rebase kätte jäämine ka mitte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

45- korda

4-5 korda muidugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kassil ei saa vist kunagi kõht täis, igatahes suudab iga ühe ees etendada näljasurma piirile aetud looma – jookseb jalus, näugub haledalt, võtab küünte jalast kinni. Eks me sinna orki olema ka astunud ja vahel selgub õhtul, et kass on 4 karpi konservi kinni pistnud. Tegelikult on 2 norm +krõbinad, mis on koguaeg ees (eriti ei söö neid).

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kassid on meistrid etendama näitemängu “Mitte kunagi ei ole süüa saanud ja näljasurm on silme ees”. Ja omanikud jällegi on veendunud, et kassi söötmine on võimalus talle näidata kui palju temast hoolitakse. Sellepärast ongi nii palju ülekaalulisi ja lausa rasvunud kasse. Kui Facebookis kassigruppides pilte vaadata, siis ikka julge enamus täiskasvanud kasse on ülekaalus.

Kassitoidud on erinevad ja ei saa lähtuda sellest, et üks konserv või 100g kuivtoitu. Toidul on kaalule vastav norm peale kirjutatud, sellest tuleb lähtuda. Ja vahel ka kriitilise pilguga kassi vaadata – kui ikka seisval kassil pealtvaates ei ole taljekoht tuvastatav ja ribisid ei tunne ilma, et peaks survet avaldama, siis on kass ülekaalus ja tuleb teha korrektuure toitmises. Hea tabel kehakonditsiooni hindamiseks on siin. Kuna kassid on väga erineva suurusega, siis ei saa kuidagi ette kirjutada, et mingi kaal on ok ja mingi kaal enam ei ole, ainult vaadates ja katsudes saab aru. Näiteks üks minu 10kilone kass on täiesti normaalkaalus ja kehakonditsiooni vaadates pigem seal normaalse alumises otsas, aga tegemist on ka suure tõuga. Aga mõni väiksem kass oleks 10kilosena selline, et käpad ei ulatuks maha.

Kassid peaksid sööma küll tihedamini kui kord päevas, kuid kindlasti ei ole kohustuslik kuivtoitu kogu päeva ees hoida. Arvestad, kui palju ta peaks saama kuivtoitu ja kui palju konservi või muud märga, kaalud kuivtoidu portsu ära ja siis jaotad selle mitmele toidukorrale. Kui korraga ära ei söö, siis las käib ja näksib, aga kui läheb korraga kõik loosi, siis enne uut toidukorda rohkem ei saa.

Kindlasti ei tohi aga piirata kassipoegade toitumist, nemad peavad saama täpselt nii palju ja nii tihti kui neile sisse mahub.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kass steriliseeritud, kaalub 9,4 kg.

Issand kui suur kass, kas see on Maine coon? Mul on koer nii raske ja pole eriti väike koer.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kassid mõlemad normkaalus. Isane nii 4,5 kg ja emane 3 kg. Krõbinad on pidevalt ees, konservi saavad hommikul ja õhtul, teelusikatäie kumbki (80g pakist saab4 portsjonit). Ablas kumbki kass pole, söövad kui isu on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Külmal ajal, st praegu sööb rohkem, suvel praktiliselt ei söögi midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kass steriliseeritud, kaalub 9,4 kg.

Issand kui suur kass, kas see on Maine coon? Mul on koer nii raske ja pole eriti väike koer.

Tegu on tõesti Maine cooniga. Aga minu hinnangul, ta ei söö rohkem kui tavaline kass.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju ja mis sorti (kuiv, märg) sööki annate päevas? Ja kui suur kass on (kg)? Mul suur kass ja ei saa aru, palju oleks õige anda süüa. Käib õues, suvel on vahel päev otsa kadunud, talvel muidugi vaid minimaalsed vajadused. Tahab kogu aeg süüa justkui, nagu oleks näljas, aga enda arust annan juba nagunii palju süüa.

Kass kaalub 5 kilo. Kui toit ja vesi on koguaeg ees aga talle meeldib hoopis terrassil vihmavett juua.

Märga toitu saab hommikul aga vahest ka õhtul, kui köögis aktiivselt küsib.

Suvel tassis hiiri tuppa aga ise neid vist ei söönud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, olen juba ise ka teist aastat kassiomanik ja täpselt aru ei saa, palju siis peaks süüa andma. Minu kass emane, u viieaastane, steriliseeritud ja kaalub neli kilo. Süüa annan päevas 2x80g konservi pluss alati on ees krõbinad, aga neid ta eriti ei taha, võib-olla kahekilone kott kulub ära poole aastaga. Kord-paar nädalas juurde ka natuke kanafileed/südameid vm toorest kraami. Kokku on alates varjupaigast võtmisest kaks aastat tagasi juurde võtnud 300 grammi ja arst ütleb, et selline kaal on talle paras, millest järeldan, et sööb ka parasjagu… kuigi ilme on küll kogu aeg selline ees, nagu poleks mitte kunagi süüa saanud, hale nutt on juba kaks tundi enne söögiaega lahti.

Jäta üks märg konserv ära ja vaheta krõbinate firmat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Kass steriliseeritud, kaalub 9,4 kg. Sööb 3x päevas kanafileed kokku ca 50 – 70 gr. Kuivtoit (spetsiaalne tõule mõeldud) on kõikaeg ees. 2 kg pakk kulub ca 1,5 kuuga ära.

    Greisi ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Kass steriliseeritud, kaalub 9,4 kg. Sööb 3x päevas kanafileed kokku ca 50 – 70 gr. Kuivtoit (spetsiaalne tõule mõeldud) on kõikaeg ees. 2 kg pakk kulub ca 1,5 kuuga ära.

    Greisi ????

Greisi? Mõtlesid “crazy” ehk “kreisi”?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Kass steriliseeritud, kaalub 9,4 kg. Sööb 3x päevas kanafileed kokku ca 50 – 70 gr. Kuivtoit (spetsiaalne tõule mõeldud) on kõikaeg ees. 2 kg pakk kulub ca 1,5 kuuga ära.

    Greisi ????

Greisi? Mõtlesid “crazy” ehk “kreisi”?

Nii ja sinu postitus on kuidagi Ta abiks?? Mine näri nurgas konti.

+1
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nii ja sinu postitus on kuidagi Ta abiks?? Mine näri nurgas konti.

Aga sinu oma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on 2 kassi, mõlemad  11-12 aastased  (täpselt ei tea, kuna võetud varjupaigast suht täiskasvanuna).

Emane kass  (4,5 kg) sööb päevas ca poole 85-grammisest konservist ja aeg-ajalt mõned krõbinad (need on kogu aeg ees).

Isane kass kaalub üle 10 kg ja toitu kulub täpselt nii palju kui ette panna, st et on ülihea söögiisuga. Oleme tema söömist piiranud,  nt saab korraga pool konservi, krõbinad on light. Õnneks ei roni ta enam üles emase kassi pessa toidu järele.  Aga kõik madalamal asuv toit (sh nt arbuus, feta juust, keedukartul,  juustusai, spagetid, kurk, supid jms) lähevad kaubaks, lihatoodetest rääkimata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on emane britt (briti lühikarvaline). 8-aastane, 4-aastaselt steriliseeritud.

Ma andsin talle piiramatult tema lemmikkrõbinaid (RC British Shorthair)  + konservi  2x päevas. Selle tulemuseks oli 4,9 kg kehakaalu. KOHE tõmbasin pidurit, sest ma soovin oma lemmikule parimat ja liigne kehakaal selle parima hulka ei kuulu. Nüüd segan kuivtoitu. RC (oma lemmikut) saab ta u 10 krõbinat päevas, enamus kuivast on Specific Weight Reduction krõbinad. 1 kord päevas saab u 1 supilusikatäie konservi ka. 1 kuuga oleme kaotanud 100 g. Oleme õigel teel, jätkame samas vaimus.  Mina olen täiega pühendunud, eesmärgiks on 4,5 kilo ja mitte grammigi rohkem.

PALUN ärge toitke oma lemmikloomi ülekaalulisteks. Neile on sellest ainult muresid, mitte mingit rõõmu. Olge vastutustundelised oma loomade suhtes.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul 17-aastased kassid, lõigatud. Saavad kuivtoitu (krõbinaid) 2 korda päevas.
Emane on u 4 kg, isane ligi 6. Isane on natuke ülekaaluline, emane täiesti normaalne. Isane on natuke ülekaaluline ainult tänu meie valvsusele, oma arunatukesega sööks ta end lõhki. Ta on lihtsalt kohutavalt ablas, nagu tank trügib peale oma krõbinate sissevohmimist teise kassi tema kausist eemale ja vitsutab isukalt pool emase portsu ka kinni. Samuti ülbab ta meie koeraga, laiutab koera kausi ees ja ahmib kiiresti mõnedki krõbinad sisse, enne kui ta ära aetakse (koer ise ei aja, vaatab kurva näoga lihtsalt, kuidas väike paks kass ta sööki hävitab). Pehme toit on mõlema kassi lemmik, seda annan pigem maiuspalana, mõned korrad nädalas. Veel saavad vahel törtsu hapukoort või kodujuustu, ribakese toorest liha, veidi muna jms, aga mitte sageli. Ise püüavad kõrgele vanusele vaatamata kõike, mis aias ringi jookseb või lendab, ja söövad püütu enamasti ära ka (enne käivad küll meile ja koerale ka pakkumas suure uhke näugumise saatel).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 konservi ( a 85 g), + kana/liha/kala fileed umbes 100-150 gr. + krõbulad kohu aeg ees. Paks ei ole, pigem näeb välja tuulekuiv (väikest kasvu niikuinii ka veel).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti ülbab ta meie koeraga, laiutab koera kausi ees ja ahmib kiiresti mõnedki krõbinad sisse, enne kui ta ära aetakse (koer ise ei aja, vaatab kurva näoga lihtsalt, kuidas väike paks kass ta sööki hävitab).

Kass sööb koera krõbinaid??? See on küll veider, kassi jaoks peaks koeratoit olema ju miski täiesti mittesöödav. Meie ablast kassi küll absoluutselt koeratoit ei huvita, nuusutab ja põlgab ära.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kass sööb koera krõbinaid??? See on küll veider, kassi jaoks peaks koeratoit olema ju miski täiesti mittesöödav. Meie ablast kassi küll absoluutselt koeratoit ei huvita, nuusutab ja põlgab ära. Rate this item:Submit Rating00

Miks see peaks mittesöödav olema, kui tegemist on korraliku kõrge lihasisaldusega koeratoiduga? Ei, kassi ei tohiks toita koeratoiduga, aga mingit sellist põhjust, miks see talle ahvatlev ei võiks olla, küll ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Krõbinakauss on kogu aeg ees. u kell 7 ja kell 17 saavad kaks tl konservi.

Esimene kass oli normaalkaalus surmani (18 a).

Nüüd kaks steriliseeritud emast, esimene on palli kujuga, teine normaalkaalus. Kuidas ma palli vähendada saan, ei oska öelda.  Talveks ostsin Royal Canini Satiety support weight krõbinad. Talvel ei soovi eramaja kassid väljas väga käia.

Kassitoidust on palju juttu olnud ka perekoolis. Ostsin minagi kellegi kiidulaulu peale saksa netipoest Applaws naturaalset toitu. Kassid lakuvad leeme ära ja muu kana jääb kaussi vedelema. St noorem ehk sööks, aga näeb, et pall ei taha ja ei söö ka. Sheba kanapasteeti ei söö isegi hulkuv naabrikass. Lihtsalt raha raiskamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti ülbab ta meie koeraga, laiutab koera kausi ees ja ahmib kiiresti mõnedki krõbinad sisse, enne kui ta ära aetakse (koer ise ei aja, vaatab kurva näoga lihtsalt, kuidas väike paks kass ta sööki hävitab).

Kass sööb koera krõbinaid??? See on küll veider, kassi jaoks peaks koeratoit olema ju miski täiesti mittesöödav. Meie ablast kassi küll absoluutselt koeratoit ei huvita, nuusutab ja põlgab ära.

No eks ma ütlen oma paksule edasi siis, et see koeratoit peaks mittesöödav olema. (Ma ainult kahtlustan, et ega ta ei usu.)

Ma tean ka, et koerale kassi- ja kassile koerakrõbinad toiduks ei sobi, aga neile maitsevad küll üksteise krõbuskid täiega, kui ma lubaks, siis sööksid kindlasti.  Aga nad söövad jah korralikku kuivtoitu, mitte marketikräppi – ja isegi minu meelest on nende krõbuskite lõhn täitsa hea, lihane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean ka, et koerale kassi- ja kassile koerakrõbinad toiduks ei sobi

Tegelikult võib koer vabalt kassitoitu süüa, saab sealt kenasti oma toitained kätte. Iseasi, et kõhu võib selline rammus kraam veidi korrast ära ajada. Aga koeratoit kassile ei sobi, sest koeratoidus on süsivesikuid rohkem ning kass ei suuda neist suurt midagi omastada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kass steriliseeritud, kaalub 9,4 kg. Sööb 3x päevas kanafileed kokku ca 50 – 70 gr. Kuivtoit (spetsiaalne tõule mõeldud) on kõikaeg ees. 2 kg pakk kulub ca 1,5 kuuga ära.

Kas selle tõu puhul on antud kaal omane? Mõni tõug ju ongi suurem.

Mul on mingi pikakarvaline segavereline. 4.5kg. Kuiv toit on koguaeg ees. Kui osta Canini kuivikuid, siis neid kulub vähem. Purinat rohkem.

Märga toitu saab 2 korda päevas. Toa vett ei taha. Tahab pigem vihmavett, kuusevett juua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varjupaigast võetud isane kass (u 6,5 kg). Sööb mõni päev 3 x 85 g pakitoitu + krõbinaid. Mõni päev väiksema isuga, sööb ühe pakitoidu. Mõnikord seisab hommikune toit veel pärastlõunal puutumatuna kausis, samas mõni päev on täiesti täitmatu. Nii et annamegi süüa selle järgi, kuidas tal isu on. Pakitoitudest eelistab tarrendis tükilisi toite. Pasteedilaadseid ei söö üldse. Kaal ja välimus on sama püsinud, ei ole ka “3 pakki päevas” perioodidel kosunud, nii et ju siis ise reguleerib oma vajadusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )


Esileht Hobinurk Kui palju teie kassid söövad?