Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui palju teil on kodus kokaraamatuid ja kas kasutate neid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Kui palju teil on kodus kokaraamatuid ja kas kasutate neid?

Postitas:
Kägu

Vanasti sai neid kapsaks loetud/tehtud, Ida Savi “Saiad, pirukad ja koogid” oli nagu piibel, mida sai pidevalt sirvitud, retsepte katsetatud, lisaks oli veel “Altandi kalu toiduks”, “Lihatoidud”, “Valik toitude retsepte” – ma arvan vast 10-15 raamatut, rohkem mitte. 90ndte alguses tellisin seda “Kiirelt ja maitsvalt” ja tegin selle järgi ikka suht palju süüa.
Nüüd on raamatupoes terved osakonnad täis – huvi pärast, kas ostete ja kas ka kasutate neid raamatuid. Tunnistan ausalt – mina otsin netist

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kiireid argipäevaretsepte otsin netist, aga mul on paar spetsiifilisemat kokataamatut: üks nö erinevatest Eesti tipprestodest kokku kogutud retseptid, teine aasia toidud, kolmas 5 asja retseptid (iga toit koosnebki viiest ainest). Lisaks on veel igasuguseid muid tavalisemaid ka. Nami-namist või toidutarest leiab häid argitoite, aga näiteks aasia toidud on seal liiga eestistatud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks kookide raamat on. Muidu otsin internetist. Paremad on bookmarkitud ja osad igivanad(nt Vanaema krõbedad vahvlid ja head kurgid) olen eraldi märkmikusse üles kirjutanud, mis ma eelnevalt paberil olen saanud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on umbes meetri jagu, kui riiulile panna (on suures kastis praegu)
Nende seas hulk veneaegseid ja natuke uuemaid ka.
Mõni aeg tagasi oli rohkem, aga umbes pooled müüsin/andsin ära.
Ausalt öeldes ei kasuta. Teatud lemmikud on paberilipikute peal, neid vajadusel kasutan. Ja kui midagi otsin, siis arvutist.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Umbes viis, ei kasuta.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tunnistan ausalt

Oota, sul on nagu piinlik või mingi muu probleem sellega, et vaatad, kuidas päriselt süüa tehakse?

Või kuidas sa kokaraamatust saaksid lugeda näiteks sellise lihtsa toidu valmistamisest https://www.youtube.com/watch?v=cyS8ycmGs1U ?

0
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte phtegi, seega ka ei kasuta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

”Magusaga kaalust alla”- ainus mis mul on ja seda ikka kasutan ka päris tihti. Neid retsepte lihtsalt netist ei leia kõiki.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on üks suur paks “Kokaraamat”, kus on kõik üldisemad asjad sees ja seda kasutan kui teen kisselli, mannavahtu jmt harvem tehtavat toitu, seal on ka erinevate tainaste baasretseptid jne. Ja siis on mul raamat “Toiduainete säilitamine kodus”, kus on mooside, mahlade, hoidiste ja sügavkülmutamise nippide kohta kõik kirjas.

Ja siis on mul üks omaenda kokaraamat, mis tegelikult on lihtsalt ühed märkmikukaaned, kuhu vahele ma olen pannud käsikirjalised, prinditud ja ajakirjaväljalõiked retseptidega, mis meile on meeldinud – olen sinna servadele kirjutanud lisainfot, et pavlova besee küpseb minu praeahjus kõige paremini 140kraadi juures või et minu tavakogusele napoleonitordile tuleb teha neljakordne retsept keedukreemi või et sefiiritort saab maitsvam, kui ma siirupit ei tee mitte vee, vaid sidrunimahlaga või et tuuletaskud tuleb küpsetada ikagi korralikult pruuniks, et pärast kindlasti alla ei vajuks. Et ma järgmine kord ka mäletaks seda. Või et profitroolide sisse kõige lihtsama ja maitsvama kreemi saab, kui toasoe Philadelphia Milka toorjuust ja pehmeks vahustatud vahukoor õrnalt kokku vahustada.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ema ja vanaema raamatukogust päranduseks saadud ja mõned ostnud ka, aga kuna söögitegu pole mu lemmikajaviide, siis ma väga ei süvene sellesse.

0
0
Please wait...

Postitas:
kitah

Mul ka umbes meetrijagu, mille hulka käivad need prinditud ja muud sellised lehed, vahepeal sai ka tellitud neid “Kiiresti ja maitsvalt” asju (kolm kausta vist on), aga ilmselt on nüüd minu kokkamise hiilgeajad möödas. Ma lihtsalt enam ei viitsi, ei suuda. Vahel harva külalistele teen midagi peenemat. Aga mulle meeldib tohutult kokaraamatuid lugeda. Kaevasin välja isegi selle vana kokaraamatu, mille lapsed tuletorni kaasa võtsid Eno Raua raamatus “Märgutuled Padalaiul” (sellest on umbes kümmekond trükki muide), ja siis oli veel “Hea perenaise käsiraamat” või mingi sarnase pealkirjaga, kah “eestiaegne”. Maire Suitsu raamatud on väga head, seal on muid majapidamise nippe ka. Aga isegi vanas Salme Masso “Hoidiste” raamatus on täitsa põnevaid retsepte, iseasi, kas nõuka-ajal keegi neid järele ka proovis.
Aga eriline nostalgiline lemmik on see
Valik toiduretsepte

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõned ikka on, vanemad sain ema kodust kaasa, 5-6 tänapäevasemat on kingitud, Oliveri oma ostsin ise.
Enamasti otsin retsepte siiski netist, no ei viitsi neid raamatuid lapata. Aga elu jooksul olen ka sõprade retsepte palju üles kirjutanud, seda kausta kasutan küll. Seal on ka ajakirjadest välja lõigatud lehti nii mõnegi hea retseptiga.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Raamatus olevat retsepti on telefoniga võimalik väga kiiresti endale kuhugi online kohta tekitada. Nii et kasutan ja ei kasuta üheaegselt. Kas pilt, mis tehtud raamatust kui hiljem kasutatav pildina on kokaraamatu kasutamine või ei ole ?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Umbes sada raamatut, emalt pärandatud umbes viiskümmend ja samapalju on kingitud, sest kokkamine on minu hobi terve elu olnud ja mees või sõbrad kingivad aeg-ajalt uusi. Nad kingivad tavaliselt haruldasi, kas välismaalt tooduid või sellise hinnaga, mida ma ise ei raatsi osta.
Kasutan igapäevaselt, enamasti seetõttu, et oleks vaheldus ja mulle meeldib üha rohkem taimetoite teha.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Terve riiulitäis. Kasutan tihedalt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Umbes viis-kuus raamatut, enam eriti ei kasuta. Mõnikord laenutan lisaks kui vaja. Tavaliselt otsin netist või ajakirjadest (teen koopia) ning juba mitu korda läbi proovitud parimad retseptid kirjutan oma märkmikusse. Seal on ka mõned vanaemalt ja tuttavatelt saadud head retseptid.

Ühtlasi, kui keegi hea inimene tahab ära müüa seda raamatut (Basta!), siis olen valmis ostma 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
kitah

.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga eriline nostalgiline lemmik on see

Valik toiduretsepte

See on minu lemmik ka 🙂

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt riiulitäis raamatuid: kooliaegne õpik, 3-4 vanaema pärandatut, P. Kardi sari “33 …”, Pere ja Kodu retseptivihikud, mõned ostetud temaatilised ja mõned hoidiste kogud.
Kasutan kõige rohkem Elle Reederi hoidisteraamatut.
Retsepte vahel vaatan, aga ei aja näpuga järge, pigem võtan idee.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ainult need, mis kingituseks saadud (u 5tk). Poest ei osta, raamatukogu lugemisaalis olen mõnda vahel sirvinud. Põhjus on see, et terve raamatu peale leian vaid 1-2 retsepti, mida sooviks proovida. 1-2 retsepti pärast ei hakka ju raamatut ostma.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kokaraamatuid on kuskil 15 ringis ma pakun. Osasid kasutan tihemini ja osasid harvem. Rohkem aga otsin argipäevadel netist retsepte ja viimasel ajal järgin Fitlapi, seega muid retsepte proovida ei saa.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on mingi paarkümmend-kolmkümmend. Enamus on mingite kookide, küpsetiste raamatud. Enamus on kingitud. Aga viimastel aastatel kasutan harva, lihtsam googeldada retsepte. Mõni lemmikretsept on mida raamatust vaatan. Hunnik on ka neid Pere ja Kodu retseptivihikuid. Nendest sai omal ajal palju toite järgi tehtud. Alles ükspäev korrastasin retseptiraamatute riiulit ja mõtlesin, et võiks neid rohkem kasutada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hoian alles ainult neid päris vanu. Kõige varasem on aastast 1910 veel gooti kirjas, järgmine vanuselt on 1925a. absoluutne klassika Adele Tannbaumi “Keedu – ja majapidamis-juht”. Siis on “Raamat maitsvast ja tervislikust toidust” 1955a. Kitahi mainitud retro “Valik toiduretsepte” ja “Rahvaste toite” ja “Saiad, koogid, pirukad”. Ülejäänud olen kas äravisanud või andnud, uusi pole juba netiaegade algusest ostnud.
Retsepte vaatan neist vanadest või netist kui konkreetset asja tahaks.
Kui niisama midagi huvitavat süüa tahaks või kõiki asju on jäänud natuke, siis palju katsetame ise mis välja tuleb. Ootamatult palju saab väga maitsvaid asju niimoodi.

+3
0
Please wait...

Postitas:
talent

“Vana kullafond” on olemas, saadud ema-vanaema pärandina. Ise ostsin kunagi mitu aastat tagasi “Läti rahvustoidud”. Ütlen ausalt, et ma ei tea millest selline valik 😁
Aga kingitud on palju, vast oma paarkümmend raamatut. Olen sirvinud ja mõningaid katsetanud, aga üldiselt käib kah ikka neti kaudu. Namid ja toidutared ei paelu – ma ei hooli nendest “kodustest toitudest”. Vahel mingit selgitust teatud ürdi v maitseaine kohta ja see on kõik.
Retsepte uurin pigem välismaistelt saitidelt. Ideed on alati olemas, teostuse ja tooraine kohta loen juurde.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on neid umbes 10. Ikka saab aegajalt kasutatud. Lisaks on mul oma retseptivihik, kuhu on parimad palad kogutud.
K6ige vanem kokaraamat on aastast 1923 Signe Donner “Daani kokaraamat”.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palju raamatuid on aga kasutan vähe. Kuna kokkamine mulle väga meeldib siis kahjuks tuuakse ka kingituseks aga paraku on need kingitud kõik mõttetud ilusate klantpiltidega ja üldse mitte minu maitsemeelele. Näiteks kingiti “Küpsisetordid” aga ma ei armasta üldse küpsiseid. Või “Vahemere toidud”, no miks ma peaks tahtma mingeid vahemere toite teha. Kui ka tuleb huvi siis võtan retsepti internetist.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või “Vahemere toidud”, no miks ma peaks tahtma mingeid vahemere toite teha.

Kas kinkija peaks seda teadma?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on ainult üks kokaraamat, nõukaaegne. Täiesti kapsaks lehitsetud, puudu on kaaned ja veel mõned esimesed ja tagumised lehed, seega ei oska otsida ka kuskilt, et mis raamat see ikkagi on. Kahtlustan, et on “Valik toiduretsepte”, aga kindel ei ole. Kindel on see, et mulle meeldib see kokaraamat väga 🙂
Kui siit keegi viitsiks millalgi oma nõukaaegseid kokaraamatuid vaadata, siis usun, et saaks otsad kokku viia küll. Küllap see oli väga levinud raamat.
Raamatuselg paistab, et on osaliselt roheline. Vähemasti mingi jupike altpoolt küll. Retseptid algavad lk 27. Külmtoidud. Sült. Sültvorst.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul on ainult üks kokaraamat, nõukaaegne. Täiesti kapsaks lehitsetud, puudu on kaaned ja veel mõned esimesed ja tagumised lehed, seega ei oska otsida ka kuskilt, et mis raamat see ikkagi on. Kahtlustan, et on “Valik toiduretsepte”, aga kindel ei ole. Kindel on see, et mulle meeldib see kokaraamat väga 🙂

Kui siit keegi viitsiks millalgi oma nõukaaegseid kokaraamatuid vaadata, siis usun, et saaks otsad kokku viia küll. Küllap see oli väga levinud raamat.

Raamatuselg paistab, et on osaliselt roheline. Vähemasti mingi jupike altpoolt küll. Retseptid algavad lk 27. Külmtoidud. Sült. Sültvorst.

Ilmselt ta ongi sama mille pilt siin Kitahi postituses. Käisin ekstra vaatamas, retseptid algavad lk 28 ja nimelt need millest kirjutasid. Sama raamatut on korduvalt väljaantud ja vbla on mõni lõik hilisematele juurde pandud, et sissejuhatav ja üldine jutt pikem. Ehk ka masinapark trükkimise poolelt muutunud ja srift või formaat muudetud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

On päris palju ja meeleldi ostan juurde. Kasutan aeg-ajalt ja mitmed raamatud on väga heaks osutunud. Internetist vaatan ka retsepte ja parimad prindin välja ning panen kausta.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui palju teil on kodus kokaraamatuid ja kas kasutate neid?