Esileht Kodunurk Kui palju teil on kodus süüa?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 221 )

Teema: Kui palju teil on kodus süüa?

Postitas:
Kägu

Seoses läheneva talvega, seoses sõjaga olen mõnikord mõelnud, et kui meil peaks tekkima mingi hädaolukord, siis kui kauaks mulle, lapsele ja kassile, kes me kolmekesi igapäevaselt koos elame, süüa jätkuks. Perekoolist olen lugenud erinevates teemades, et mõnele ei meeldi üldse süüa teha ja enamasti süüakse väljas või wolditakse.

Me ka mõnikord woldime, aga enamasti ma teen ikka ise kodus süüa. Kassile ostan sööki hulgi, aga ainult ühe kuu nodi korraga, kui sõda peaks algama kuu lõpupoole, siis mul uus tellimus tegemata ja kass jääks esimesena nälga. Mina ja laps vast saaksime hädapärast söönuks kolm nädalat, kui ära süüa kõik moosid ja kui saaks keeta makaroni/tatart.

Minu arvates meil ei ole eriti suured varud, niipalju kui köögikappidesse midagi mahub.

Niisama ajaviiteteemana küsin, et kui kaua teie pere vastu peaks, kui näiteks oleks mingi põhjalikum elektrikatkestus, tellida midagi ei saaks, poed kinni. Kui mingil põhjusel juurde OSTA ei saaks midagi, kaua oma olemasolevate varudega hakkama saaksite?

Igaksjuhuks lisan, et ma ei ole kuidagi paanikas või ärevuses, lihtsalt niisama mõlgutan mõtteid. Mingi toiduvaru on mul läbi aegade ikka kogu aeg kodus olemas olnud, näiteks nooremana kui nädal enne palgapäeva sai raha otsa, siis oli kodus alati piisavalt süüa, et sai ka poes käimata kodus söönuks (kuivained, konservid).

+13
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Söögi poolest peaks kokkuhoidlikult umbes 3 nädalat vastu. Probleem tekiks hoopis gaasiga – meil on elektripliit, kui elektrit pole, peaks kasutama väikest matkapliiti. Sellele on varuks vist küll ainult üks pisike balloon. Aga üldiselt ma ei arva, et peaks pidevalt olema mingid tohutud varud igast asjast.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on suured varud – oma aed: sealt tulevad isetehtud moosid, kompotid jms. Kuivaineid ja konserve on ka, samuti sügavkülmas lihatooteid. Ma elan kohas, kus boltida/woltida ei saa, väljas söömise kohti ka eriti pole (või asuvad need kaugel). Tööpäevad on mul pikad – ma ei jaksa peale 12-tunnist tööpäeva (või sageli ka 14-tunni pikkuseks veninud päeva) veel poodi minna (ja pood ei asu kõrvaltänavas, vaid ikka läheb pool tundi).

Elektrikatkestus ei ole võõras nähtus, siin on seda varemgi olnud. Mul on puupliit (lisaks elektripliidile), valgustuseks siis küünlad. Puuküttel vanaaegne pesukatel on ka veel alles.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, häda olukorras saaks kapist söödud ka see, mida praegu ei taheta. Ntx tatar.  Külmkambris on leiba ja nats muud kraami.

Tütred on ka rääkinud kuidas toitu valmistada, kui gaasi pole. Kassitoit saaks esimesena otsa.

On ka mõningaid kala konserve. 7. liitrine vesi sai hiljuti vajaduse tõttu avatud, tuleks asendada.

Tampoonid pidavat olema head tule algatuseks, peaks ka varuma.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toiduga elaks mitu kuud ära ( kuivained). Kui mingid jamad tekivad, siis probleem on kuidas see toit tehtud saaks. Haudepott, kuhu paned kuivained ja kallad kuuma vee otsa ja mingi 10 tunniga on puder valmis, on suureks abiks. Ja vee keema saamiseks on siis vaja võimalust tuld teha. Õnneks on matkapliit olemas ja paar gaasiballooni ka veel. Lisaks nõud, millega saab lõkke peal süüa teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen maakas ja varud on päris suured. Talve oma toidu peal muidugi üle ei elaks, aga mõne nädala küll, võibolla isegi kuu või kaks, aga lõpus kisuks siis väga viletsaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt kui söögiga kokku hoiaksime ja ei pirtsutaks, saaks kuu kindlalt hakkama, võibolla ka kauem. Ei teeks kanapastat rõõsa koorega, vaid makarone lihakonserviga. Ei sööks hommikul omletti ainult munadest vaid lisaks jahu ja vett, küpsetaks pannkoogid. Liha kasutaks väikeses koguses kastmetes, mitte grillil, nagu praegu enamasti. Vorsti ei lõikaks leivale vaid teeks ka vee, maitseainete ja jahuga kastmeks kartuli kõrvale. Seda muidugi eeldades, et elektrit ikka jupikaupa antakse, et sügavkülmas kõik kohe roiskuma ei hakka. Kuivaineid ja purgisuppe on, puupliit samuti. Aga kui elekter ka homme jäädavalt kaoks ja poed kinni, siis esmalt tuleks puudus soolast ja suhkrust, et kogu külmutatud kraam purkidesse panna.  Ja kõik aedviljad ja seened, mis veel kasvavad, sisse teha. Hommikukohv jääks täiesti ära. Või saab kohviube ka uhmris puruks tampida? Ilmselt vist ikka saab kuidagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan, et maakana pole mul probleemi ka toidu valmistamisega omas kodus, olgu seda elektrit või mitte. Vee ja sooja eest vastutame nagunii alati ise.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vesi kaevus, tuld saab pliidi alla teha, kuivaineid ja hoidiseid on ka, aga kui elektrit pole, siis sügavkülma peab kiiresti tühjaks sööma ja valku suurte varudena ei ole (munapulbrit ja piimapulbrit võiks teoreetiliselt varuda, praegusest rohkem herneid-ube ja lihakonserve).

Nii et söödud saaks päris pikalt, aga mitte täisväärtuslikult.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt kui söögiga kokku hoiaksime ja ei pirtsutaks, saaks kuu kindlalt hakkama, võibolla ka kauem. Ei teeks kanapastat rõõsa koorega, vaid makarone lihakonserviga. Ei sööks hommikul omletti ainult munadest vaid lisaks jahu ja vett, küpsetaks pannkoogid. Liha kasutaks väikeses koguses kastmetes, mitte grillil, nagu praegu enamasti. Vorsti ei lõikaks leivale vaid teeks ka vee, maitseainete ja jahuga kastmeks kartuli kõrvale. Seda muidugi eeldades, et elektrit ikka jupikaupa antakse, et sügavkülmas kõik kohe roiskuma ei hakka. Kuivaineid ja purgisuppe on, puupliit samuti. Aga kui elekter ka homme jäädavalt kaoks ja poed kinni, siis esmalt tuleks puudus soolast ja suhkrust, et kogu külmutatud kraam purkidesse panna. Ja kõik aedviljad ja seened, mis veel kasvavad, sisse teha. Hommikukohv jääks täiesti ära. Või saab kohviube ka uhmris puruks tampida? Ilmselt vist ikka saab kuidagi.

käsiveski on selleks hea.

Käsiveski - Kaffi

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On mõned kohe söödavad konservid ja veepütid. Keetmise võimalust ei viitsi korraldada, kui see hädaolukord kauem kestab, siis ilmselt midagi organiseeritakse linna/valitsuse poolt. Kaua sellest minu priimusest ikka abi oleks. Kui sellega keldris peaks toimetama, rabaksid teised KÜ elanikud selle toidu mul nagunii käest.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui koroona tuli, siis mees tegi mulle maast laeni garaazhiriiuli tagavarade jaoks. Sinna olen varunud eeskätt allahindluselt seda, mida tavaliselt nagunii sööme. Mõnede kaubagruppidega pingutasin üle ka esimese õhinaga. Samuti arvestasin neid päästeameti soovitusi- ostke puuviljakonserve, komme, küpsiseid, pähkleid. Kõik sellised snäkid söövad teismelised kohe ära, ja need, mis õnnestub laste eest ära peita, ununevadki ja kui leian, on juba kuupäev üle.

Uue varumise tegin, kui hakati rääkima, et toit läheb kallimaks, see oli veel enne sõda. Ostsin jaanuaris mingi aasta varu riisi, tatart, makarone, kohvi, õli jne. Sõja alguses ostsin lisaks hunniku konserve. Hoidised teen ise, sel aastal olen rohkem salateid ka sisse teinud, et ei peaks nii palju poes kulutama.

Meil on linnamaja köögis vanast ajast alles puupliit ja aias kaev, mille lasime kastmisvee jaoks paar aastat tagasi puhastada.

Kui elekter ära kaoks, siis kuivainete ja konservidega peaks ehk pool aastat vastu. Ei kujuta ette praegu, kuidas see päriselt oleks.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma usun, et 2-3 nädalat elaks kenasti üle täiesti tavapäraselt toitudest,

pärast seda võibolla veel 1 kuu  peaks juba üle minema toitudele, mis eriti ei maitse (kruubi või tangupuder, 3x päevas mannakreem ilma piimata natukesest mannast ja keldris olevatest marjadest-moosidest), veest ja jahust tehtud plönnid

ja siis elaks võibolla 2-3-4… kuud puhtalt moosidest-kompottidest-meest 😛
kuigi ma ei kujuta ette sellist elu, kui haukad “söögiks” lusikaga suurest meeämbrist  ja jood vihmavett või keedetud/destilleeritud järvevett kõrvale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt kui söögiga kokku hoiaksime ja ei pirtsutaks, saaks kuu kindlalt hakkama, võibolla ka kauem. Ei teeks kanapastat rõõsa koorega, vaid makarone lihakonserviga. Ei sööks hommikul omletti ainult munadest vaid lisaks jahu ja vett, küpsetaks pannkoogid. Liha kasutaks väikeses koguses kastmetes, mitte grillil, nagu praegu enamasti. Vorsti ei lõikaks leivale vaid teeks ka vee, maitseainete ja jahuga kastmeks kartuli kõrvale. Seda muidugi eeldades, et elektrit ikka jupikaupa antakse, et sügavkülmas kõik kohe roiskuma ei hakka. Kuivaineid ja purgisuppe on, puupliit samuti. Aga kui elekter ka homme jäädavalt kaoks ja poed kinni, siis esmalt tuleks puudus soolast ja suhkrust, et kogu külmutatud kraam purkidesse panna. Ja kõik aedviljad ja seened, mis veel kasvavad, sisse teha. Hommikukohv jääks täiesti ära. Või saab kohviube ka uhmris puruks tampida? Ilmselt vist ikka saab kuidagi.

käsiveski on selleks hea.

Käsiveski - Kaffi

Tõesti oleks hea. Ilmselt võiks igaks juhuks osta. Või oleks lihtsam paar jahvatatud kohvi pakki sügavkülmas tagavaraks hoida.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ela nädalatki ära, pole mingeid varusid. Pakk makarone ja kilo jahu ehk. Ei pea vajalikuks osta ka, nägin, mis juhtus tuttavatelja sugulastel nende varudega, mis koroonakriisi alguses osteti: siiamaani seisvad toanurgas, säilivusajad ammu üle läinud. Ei imesta, kui kuivained juba putukaid täis on.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on puupliit, vett saaksime u 500 m kauguselt allikast, WC kaevaks aeda. Noh, siis pikema elektrikatkestuse puhul. Kott kartuleid ja vast 30 purki hoidiseid on  keldris, sügavkülmas on marjad ja seened, mõni pakk hakkliha ka. Kuivaineid on ka. Hakkama saaks vast 2-3 nädalat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti arvestasin neid päästeameti soovitusi- ostke puuviljakonserve, komme, küpsiseid, pähkleid. Kõik sellised snäkid söövad teismelised kohe ära, ja need, mis õnnestub laste eest ära peita, ununevadki ja kui leian, on juba kuupäev üle.

Enamusel neil toodetel on parim enne (kuna kohustuslik mingi kuupäev lisada) ja enamus neist on isegi aasta, paar või rohkemgi söödavad kui pakend terve. Pähklite ja küpsistega ei juhtu pea midagi, samuti klaaskommidega jne. Peaasi, et oleks ka päikese eest eemal ja suuri temperatuuri kõikumisi poleks.

Endal aga saaks esimesena otsa kassi- ja koeratoit. Elan eramajas, aga ei ole ei garaazi, keldrit ega panipaiga ruumi. Ongi vaid üks maast-laeni kapp, kus vajaminevad kuivained-konservid on, ehk endale jaguks ilmselt nädalaks-paariks kuni kuuks. Ja nagu uuemale majale “kohane” on elektriküte õhk-vesi ehk suurem probleem nt talvel oleks see, et maja on külm ja õues saaks süüa ehk lõkke peal teha, aga siis peaks ümber maja puid võtma. Kuna ka sauna pole siis ei ole ka ruumi, mida puudega kütta või lõkkematerjali kodus. Tulevikus on küll plaan laiendus teha ja tekitada normaalne panipaik, kus saaks kartuleid ja hoidiseid jne hoida.

Kui vähegi võimalik läheks autoga, kas paar km edasi mehe vanemate juurde või kaugemale maale. Seal ahiküte+keldrites hoidiste tagavaru, kartulid jne.

Sõda ilmselt siiski hakkab väikese hoiatusega kui antakse teada kui ikka (vene) väed piiri taga juba on ja hakkavad lähenema. Siis ilmselt kiirelt autole hääled sisse ja linnast maale. Pigem on natuke suurem probleem, et mehel pole kommet auto paaki täis hoida (endal mul autot pole), kuna tankla on lähedal. Kuigi manitsen alati, et pikemal sõidul, talvel jne peaks igaks juhuks täis olema kuna kunagi ei tea kui teepeale jäädakse, aga noh, ikka ja jälle avastan, et näitab umbes 100km veel sõita ja rahustab, et aga tankla on ju seal olemas ja sellega sõidab vabalt veel edasi-tagasi vmt.

+3
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Samuti arvestasin neid päästeameti soovitusi- ostke puuviljakonserve, komme, küpsiseid, pähkleid. Kõik sellised snäkid söövad teismelised kohe ära, ja need, mis õnnestub laste eest ära peita, ununevadki ja kui leian, on juba kuupäev üle.

Enamusel neil toodetel on parim enne (kuna kohustuslik mingi kuupäev lisada) ja enamus neist on isegi aasta, paar või rohkemgi söödavad kui pakend terve. Pähklite ja küpsistega ei juhtu pea midagi, samuti klaaskommidega jne. Peaasi, et oleks ka päikese eest eemal ja suuri temperatuuri kõikumisi poleks.

Endal aga saaks esimesena otsa kassi- ja koeratoit. Elan eramajas, aga ei ole ei garaazi, keldrit ega panipaiga ruumi. Ongi vaid üks maast-laeni kapp, kus vajaminevad kuivained-konservid on, ehk endale jaguks ilmselt nädalaks-paariks kuni kuuks. Ja nagu uuemale majale “kohane” on elektriküte õhk-vesi ehk suurem probleem nt talvel oleks see, et maja on külm ja õues saaks süüa ehk lõkke peal teha, aga siis peaks ümber maja puid võtma. Kuna ka sauna pole siis ei ole ka ruumi, mida puudega kütta või lõkkematerjali kodus. Tulevikus on küll plaan laiendus teha ja tekitada normaalne panipaik, kus saaks kartuleid ja hoidiseid jne hoida.

Sõda ilmselt siiski hakkab väikese hoiatusega kui antakse teada kui ikka (vene) väed piiri taga juba on ja hakkavad lähenema.

Meil ju ongi nende väed piiri taga juba praegu. Ntx  arvas.

+6
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Meil on palju süüa, päris mitmel põhjusel. Ära elaks paar kuud kindlasti, kui väljas oleks talv st saaks sügavkülmavarusid pika elektrikatkestuse ajal säilitada. Suvel peaks siis kiiresti küpsetama, purgitama ja suitsutama hakkama, et midagi päästa.
500-liitrine sügavkülmik pluss suuremat sorti tavakülmiku sügavkülmaosa. Marjad, liha, kala, juurikad, ube, seened, spinat jne. Mõnedki pakid röstsepikut ka sügavas. Sügavkülmutatud munamassi. Maitsetaimi. Sahver – peamiselt mahlad, marineeritud kõrvits ja seened. Kondentspiim. Paprika-tšilli igasugused salatid liha juurde, erinevate lisadega (küüslauk, tomat, alõtša jne). Letšot, tomateid omas mahlas. Kartulit on mingi max 15 kilo ja paar väikest peakapsast, aga muu juuurikas on sügavkülmas. Kuivatatud õunad, mida kohe saab juurde, kuivatatud marjad, suvikõrvits ja seened. Sarapuupähkleid on paar kilo. Äädikaid, pipraid, soola. Kuivatatud voblat mitmeid meetreid nööril. Suitsuvorsti on ka siin-seal. Õli on mõned liitrid. Riisi on mitu kilo, herneid, jämedaid kaerahelbeid, odrakruupe on ka paar kilo. Täisterapastat mitmes kujus vast 6-7 kilo. Jahusid on ka. Kuna mees armastab sprotipasteeti, siis on mingid karbid seda ka 🙂 Aga kuna suhkrut meil kulub imevähe, siis seda on pool kilo.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

500-liitrine sügavkülmik pluss suuremat sorti tavakülmiku sügavkülmaosa.

Kui pole külmakraadidega talv, siis pikema elektrikatkestuse korral pole kogu nii suure kogusega midagi teha. Elektrigeneraatoriga pole ka üks hetk mõistlik kogu kupatust töös hoida.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

500-liitrine sügavkülmik pluss suuremat sorti tavakülmiku sügavkülmaosa.

Kui pole külmakraadidega talv, siis pikema elektrikatkestuse korral pole kogu nii suure kogusega midagi teha. Elektrigeneraatoriga pole ka üks hetk mõistlik kogu kupatust töös hoida.

jagab naabritele

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

500-liitrine sügavkülmik pluss suuremat sorti tavakülmiku sügavkülmaosa.

Kui pole külmakraadidega talv, siis pikema elektrikatkestuse korral pole kogu nii suure kogusega midagi teha. Elektrigeneraatoriga pole ka üks hetk mõistlik kogu kupatust töös hoida.

Kui ei ava sageli, vaid kiiresti jupi kaupa välja võtta, hoiab see kogus 3-4 päeva kapis miinust vabalt. Kogetud 4-päevast elektrikatkestust, pikkus oli ette teada, seega võtsime kohe välja vaid nende päevade jagu.
Kui aga miinuseid pole ja elektrikatkestus on teadmata pikk…siis tuleb ruttu hakata purki panema liha. Näiteks hautatuna. Juurikad ilmselt hakklihamasinast läbi ja nt kreemsupi põhjaks purki, ehk saab ka marineerida. Purke on, kaev on, pliit-ahi on, maitseaineid on, teadmisi ja kogemusi on. Osa kraamist saab suitsu panna, näiteks enne vorstiks ajada. Osa saab vinnutada, oskused igasuguseks hoidistamiseks on. On puupliit ahjuga, on gaasipliit ahjuga, on väike matkapliit ka veel gaasiga, on kuumsuitsutamiseks riistad, on külmsuitsuahi, on saun – seal saab vajadusel kuivatada ka midagi, on grill, on gaasipõletil autoklaav. On gaasi. On käsijõul töötav hakklihamasin, on kaaned, on äädikat, on soola. Ja mõne päeva jagu seisaks ju ka talviste plusskraadidega õues nagu tavakülmikuski – +3 kuni +5. Ja kui on enne olnud külma, aga siis väljas näiteks +8, on sügavasse tiiki võimalik lasta mitmeks-mitmeks päevaks midagi. Talvel seal +2 – +3 ning metallpotiga seda ennegi tehtud. Vanaemadki hoidsid ju asju kaevus – meie küll kaevu selleks ei kasuta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui pole külmakraadidega talv, siis pikema elektrikatkestuse korral pole kogu nii suure kogusega midagi teha. Elektrigeneraatoriga pole ka üks hetk mõistlik kogu kupatust töös hoida.

Kõik sügavkülmutatud kraam on võimalik marineerida või kompotiks/moosiks teha ja seejärel keldris hoidistada. Suurema koguse liha puhul tuleb erinevaid meetodeid kasutada: marineerimjne, suitsutamine, vinnutamine, soolamine jne.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ka on puupliit ja kelder aia- ja metsasaaduseid täis. Lisaks sügavkülmakirstus suur hulk metsasaaduseid ja liha/ põdravorsti/ise valmistatud pasteeti. Kuivainekapis mitmekesine valik, et kui tekib isu millegi järele, ei ole vaja spetsiaalselt poodi minna. Viieliikmeline pere paar kuud peaks küll vastu pidama. Ilmselt jahust hakkakski kõige suurem puudus kui poodi ei saa minna, sest 2 kg jahuga kuigi kaua leivatooteid viieliikmelisele perele ei tee.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes teadlikumalt läheneda varumisele tahab siis Ole Valmis äpp on päris suureks abiks.

Endal kodus puupliit ja kuuris küttepuud, matkapliit ka olemas. Naabritel on salvkaevud ja pesuvee saab lähedalt jõest.

Toiduvarusid jagub vähemalt 2 nädalaks, nii kuivaineid kui hoidiseid on. Kassitoitu tellin ka selle arvestusega, et 1 pakk oleks avamata ja varuks ees.

Kui elekter pikemalt ära siis sügavkülmas olevad marjad saaks kohe moosiks keeta ning liha samuti hoidistada, et säilivusaeg pikeneks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tagavara puudub. Vihkan kui mul on kapp mõttetult täis. Kui täna hakkaks sõda, siis toitu jagub paariks päevaks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui elekter ära ei lähe, siis saaks kuu aega kindlasti hakkama. Aga kui läheb….mul oskusi sügavkülma materjalist kauasäilivat teha pole….kuidas seda liha nüüd küll suitsutada ja purki teha….no peaks igaks juhuks manualid läbi vist lugema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui elekter ära ei lähe, siis saaks kuu aega kindlasti hakkama. Aga kui läheb….mul oskusi sügavkülma materjalist kauasäilivat teha pole….kuidas seda liha nüüd küll suitsutada ja purki teha….no peaks igaks juhuks manualid läbi vist lugema.

Me käisime kursustel. Mitte see konkreetselt, aga sarnane asi. Ja midagi sellist. Ikka mitmel mõne aasta jooksul. Ühes mõlemad, mõnes eraldi. Ka niisama selliks käisime suitsusaunas liha suitsutamist õppimas jne. Toiduohutuse koolitus oli enne mõlemal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Erinevalt enamusest eelpool kirjutajatest, pole meil palju kuivaineid, aga see-eest on sügavkülmik liha täis! 🙂 Meil on tuttav lihaveiste kasvataja, temalt ostame kaks korda aastas korraga suurema koguse. Me peaks siis vahetama lihatüki paki makaronide või kartulite vastu, kui ei taha just paleodieeti pidada.

Muud toidukraami varuks eriti pole. Tavaliselt on kuivainete sahtlis üks jahukott, kilone või ka 2-kilone. Pakk tatart, pakk riisi. Karp pudruhelbeid. Vahel on pakk makarone varuks, vahel pole sedagi. Mingid läätsed vist on ka.

Tavaline külmik on meil ka üsna läbipaistev. Meil on tuttavaid, kelle külmikud on alati tuubil täis. Ukse lahti teed, kukub midagi pähe. Tagapool on ammu aegunud totsikud ja vorstijupid, avamata juustud. Meil midagi sellist pole. Ostame nelja päeva toitude tegemiseks toorained valmis, menüü alusel. Ära viskame ka haruharva midagi, peamiselt hallitanud saia.

Kui mingi suur jama oleks, siis ilmselt laadiks oma lihahunniku auto peale (või jalgratta pakiraamile, kui jama hõlmaks ka auto kasutamist) ja sõidaks saja km kaugusele maale vanemate juurde.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Joogiveega tekiks kõige suurem probleem, kui elekter pikemaks kaoks. Seda ei saaks kaevust kuidagi kätte. Ma ei tea siinkandis ühtki allikat ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 221 )


Esileht Kodunurk Kui palju teil on kodus süüa?