Esileht Kodunurk Kui palju teil on kodus süüa?

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 221 )

Teema: Kui palju teil on kodus süüa?

Postitas:
Kägu

Kas neid imelikke, kellele elu kõik on nii võõras, väljastavad lastekodud? Seal piima ei anta?

Ortoreksikud lihtsalt. Neid on me hulgas rohkem kui arvata oskaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas neid imelikke, kellele elu kõik on nii võõras, väljastavad lastekodud? Seal piima ei anta?

Ortoreksikud lihtsalt. Neid on me hulgas rohkem kui arvata oskaks.

Ortorektikud ei ole või?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas neid imelikke, kellele elu kõik on nii võõras, väljastavad lastekodud? Seal piima ei anta?

Ortoreksikud lihtsalt. Neid on me hulgas rohkem kui arvata oskaks.

Ortorektikud ei ole või?

Ei, lihtsalt trollid. Kes tahavad kõigele ja kõigile vastanduda, tagataskus mingi Delfi artikkel, kuidas piim on täiskasvanule lausa kahjulik. Ja igasugune muu jook toidu kõrvale üsna  tappev. Ikka kas enne või pärast sööki tohib vedelikku tarbida. Restoranis veini ka ei või ampsude vahel lonksata. Rääkimata mõnest morsist, kui hull see veel on! Kui nad leiaks veel mõne artikli, kuidas keegi on piima joomise tõttu nt  Keenias  mingi tundmatu viiruse saama  juhtunud…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See “miks peab jooma” inimene on tõesti lugenud 35 aastat vanu terviseajakirju, kus tõesti soovitatakse juua enne või pärast sööki. Siiski ma tahaks näha, kuidas ta ise tellib restoranis böffi, tallekarreed, magustoitu. Siis enne sööma hakkamist virutab (kohe tuleb see kuri tädi, kes manitseb kõiki, et piltlikke väljendusi ei tohi kasutada, sest TALLE EI MEELDI) hinge alla (uups, jälle piltlik väljendus) pool liitrit vett. Siis klugistab (vabandust) kuivalt böfi, karree lisanditega ja Tosca koogi sisse ja lajatab (anna andeks, Kägu) mulinal (no mis minuga teha) veel pool liitrit vett otsa.

Aaa, õige, ta ei söö ju midagi. Ta joob valgujooki ja näksib kolm mandlit juurde.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See “miks peab jooma” inimene on tõesti lugenud 35 aastat vanu terviseajakirju, kus tõesti soovitatakse juua enne või pärast sööki. Siiski ma tahaks näha, kuidas ta ise tellib restoranis böffi, tallekarreed, magustoitu. Siis enne sööma hakkamist virutab (kohe tuleb see kuri tädi, kes manitseb kõiki, et piltlikke väljendusi ei tohi kasutada, sest TALLE EI MEELDI) hinge alla (uups, jälle piltlik väljendus) pool liitrit vett. Siis klugistab (vabandust) kuivalt böfi, karree lisanditega ja Tosca koogi sisse ja lajatab (anna andeks, Kägu) mulinal (no mis minuga teha) veel pool liitrit vett otsa.

Aaa, õige, ta ei söö ju midagi. Ta joob valgujooki ja näksib kolm mandlit juurde.

Vaimutsemisega on nii, et kui sellega üle pingutada, siis on see totter.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaimutsemisega on nii, et kui sellega üle pingutada, siis on see totter.

Mina olen totter teadlikult kui vana kloun. See kujundlikku keelt jälestav tädikene aga kogemata. See ei tee mind paremaks, aga vähemalt ma ei käi teiste teemades vahele hüüdmas, et miks te julgete kirjutada, et viskate asjad korvi või kappi. Mõni inimene ongi väärt, et teda pidevalt ja iga päev mitu korda naeruvääristataks ja ehk olen mina õige inimene seda temaga tegema. Kui selle raames ka ise naeruvääristun, siis hea meelega ja nimelt.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen totter teadlikult kui vana kloun. See kujundlikku keelt jälestav tädikene aga kogemata. See ei tee mind paremaks, aga vähemalt ma ei käi teiste teemades vahele hüüdmas, et miks te julgete kirjutada, et viskate asjad korvi või kappi. Mõni inimene ongi väärt, et teda pidevalt ja iga päev mitu korda naeruvääristataks ja ehk olen mina õige inimene seda temaga tegema. Kui selle raames ka ise naeruvääristun, siis hea meelega ja nimelt.

Jällr üks tola, kes ei saa aru, et teemas kommenteerivad erinevad inimesed.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See “miks peab jooma” inimene on tõesti lugenud 35 aastat vanu terviseajakirju, kus tõesti soovitatakse juua enne või pärast sööki. Siiski ma tahaks näha, kuidas ta ise tellib restoranis böffi, tallekarreed, magustoitu. Siis enne sööma hakkamist virutab (kohe tuleb see kuri tädi, kes manitseb kõiki, et piltlikke väljendusi ei tohi kasutada, sest TALLE EI MEELDI) hinge alla (uups, jälle piltlik väljendus) pool liitrit vett. Siis klugistab (vabandust) kuivalt böfi, karree lisanditega ja Tosca koogi sisse ja lajatab (anna andeks, Kägu) mulinal (no mis minuga teha) veel pool liitrit vett otsa.

Ei, ma ei kugista kunagi midagi. Mul ei ole toitu vaja vedelikuga alla loputada, selleks on sülg ja närimine. Toidu kõrvale kindlasti samal ajal ei joo-pole mingit vajadust.
https://tervis.postimees.ee/3074709/miks-ei-tohiks-soomise-ajal-juua
https://arileht.delfi.ee/artikkel/74153985/pohjus-miks-toidu-korvale-ei-tohiks-tarbida-vedelikku

Uskumatult rumal oled. Demonstreerid veel end mingist küljest?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jällr üks tola, kes ei saa aru, et teemas kommenteerivad erinevad inimesed.

Miks ma ei saa. Ega ma ju kirjutanudki, et see mulle vastanud kägu on see keelekuivik, ei ole seda sekundiksi arvanud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaimutsemisega on nii, et kui sellega üle pingutada, siis on see totter.

Mina olen totter teadlikult kui vana kloun. See kujundlikku keelt jälestav tädikene aga kogemata. See ei tee mind paremaks, aga vähemalt ma ei käi teiste teemades vahele hüüdmas, et miks te julgete kirjutada, et viskate asjad korvi või kappi. Mõni inimene ongi väärt, et teda pidevalt ja iga päev mitu korda naeruvääristataks ja ehk olen mina õige inimene seda temaga tegema. Kui selle raames ka ise naeruvääristun, siis hea meelega ja nimelt.

Kahju, et mind naeruvääristad. Minu kujundliku keele valdamise ja huumoriga on tegelikult hästi, mul on täiesti teised põhjuseid, miks mind toidu “viskamise” valjend tohutult häirib.

Olen pärit väga vaesest ja sügavalt kristlikust perest. Juba väikese lapsena teadsin, et toitu tuleb alustada. Seda ei loobita, vaid rahulikult asetatakse, lugupidamisega. Sest homme ei pruugi meil enam toitu olla, ka sinul muide, haukuja.

Minu ema ütles alati, et kui leivatükk maha kukub, antakse talle suud.

Ehk siis eks kõik olema pärit oma lapsepolvest ja lastetoad on erinevad.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaimutsemisega on nii, et kui sellega üle pingutada, siis on see totter.

Mina olen totter teadlikult kui vana kloun. See kujundlikku keelt jälestav tädikene aga kogemata. See ei tee mind paremaks, aga vähemalt ma ei käi teiste teemades vahele hüüdmas, et miks te julgete kirjutada, et viskate asjad korvi või kappi. Mõni inimene ongi väärt, et teda pidevalt ja iga päev mitu korda naeruvääristataks ja ehk olen mina õige inimene seda temaga tegema. Kui selle raames ka ise naeruvääristun, siis hea meelega ja nimelt.

Kahju, et mind naeruvääristad. Minu kujundliku keele valdamise ja huumoriga on tegelikult hästi, mul on täiesti teised põhjuseid, miks mind toidu “viskamise” valjend tohutult häirib.

Olen pärit väga vaesest ja sügavalt kristlikust perest. Juba väikese lapsena teadsin, et toitu tuleb alustada. Seda ei loobita, vaid rahulikult asetatakse, lugupidamisega. Sest homme ei pruugi meil enam toitu olla, ka sinul muide, haukuja.

Minu ema ütles alati, et kui leivatükk maha kukub, antakse talle suud.

Ehk siis eks kõik olema pärit oma lapsepolvest ja lastetoad on erinevad.

Mind tsiteerid. Tead, see “viskas ostukorvi” või “lippas poodi” on kujundlik väljend. See ei tähenda ju, et tegelikult Viskas korvi või et riietus spordidressi ja lidus poe poole jooksuga. Seda oleks su kodus võinud emme sulle õpetada. Meie peres ei lubatud isegi leivapätsi kunagi selili panna ja maha kukkunud leivatükile annan suud senini. Ka ei soovi ma sööjale eales head isu, väid jätku leivale. Jutt on siiski sellest, et see kägu, oled see sina või ei, jälestab kujundlikku keelt. Sageli tormab ta, rind õieli, suvalisse teemasse ja kaagutab, et temale ei meeldi, kui keegi ütleb, et lippas kodus alasti ringi, tõmas kohvi rindu või hüppas poest läbi. See on KITSALT tema/sinu isiklik probleem. Kui ma ütleks, et tema/sinu sellised manitsused ajavad kopsu üle maksa, siis ta/sa ilmselt minestaks. Ja mina ei lööks seepeale käsi üllatusest kokku ega vilistaks ka selle peale 🙂

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen pärit väga vaesest ja sügavalt kristlikust perest.

Aga seda kristlikku tõde sulle ei õpetatud, et teiste inimeste jutu vahele ei ole ilus tulla liiklust reguleerima, milliseid ilmekaid lauseid keegi sulle võõrastest kasutada võib? Mu pere ei olnud eriti kristlik, aga see, et teiste juut vahele ei targutata ja omi reegleid seltskonnas vihaselt ei kehtestata, tehti korralikus peres siiski selgeks. Sina kui kristlane võiksid teada, et ira on üks seitsmest surmapatust.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaimutsemisega on nii, et kui sellega üle pingutada, siis on see totter.

Mina olen totter teadlikult kui vana kloun. See kujundlikku keelt jälestav tädikene aga kogemata. See ei tee mind paremaks, aga vähemalt ma ei käi teiste teemades vahele hüüdmas, et miks te julgete kirjutada, et viskate asjad korvi või kappi. Mõni inimene ongi väärt, et teda pidevalt ja iga päev mitu korda naeruvääristataks ja ehk olen mina õige inimene seda temaga tegema. Kui selle raames ka ise naeruvääristun, siis hea meelega ja nimelt.

Mida ma loen? Harva, kui koolikiusaja ise oma õelust tunnistab. Braavo!

Selle “viskamisega” on nii, et eesti keeles on sõnadele sünonüüme ikka päris palju. Ütle sina mulle, miks kogu valiku juures kasutatakse vaid üht? See ei näita absoluutselt inimese laia keelekasutust, vaid justnimelt vastupidi – vähest võimekust end loovalt väljendada. Kui kõik need viskajad, lippajad, nosijad, vohmijad ja muud seltsimehed kas või kaks-kolm teist väljendit suudaksid kasutada, olen nõus, et märkuse tegemine on kohatu. Praegu aga ainult visatakse ja leitakse, et nende väljendusoskus on rikkalik. Ei ole. Õigustajad on sama kitsa pildiga.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütle sina mulle, miks kogu valiku juures kasutatakse vaid üht?

Pole aimugi, miks sa ainult üht kuuled. Neid sünonüüme on kümneid, mina isiklikult kasutan ehk 4-6.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütle sina mulle, miks kogu valiku juures kasutatakse vaid üht?

Pole aimugi, miks sa ainult üht kuuled. Neid sünonüüme on kümneid, mina isiklikult kasutan ehk 4-6.

Ma ei räägi kuulmisest, vaid hetkel on jutt Perekoolis kasutatavast. Ja siin kasutatakse 99% sõna “viskama”. Seda mida sina, anonüümne kägu, kuskil kasutad, ma ei tea. Ära võta isiklikult, katsu siinsest keskkonnast rääkida ja ühtlesi vastata küsimusele.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei räägi kuulmisest, vaid hetkel on jutt Perekoolis kasutatavast. Ja siin kasutatakse 99% sõna “viskama”.

No võta ennast kokku, harju siis juba ära ja saa aru, et see on väljend, mitte detailne tegevuskirjeldus. Proovi kirjandust lugeda, leiad väljendeid, sest sinu eelnev väide, et sul on eestikeelsete väljendite ja huumorimeelega kõik korras, kohe mitte ei päde. Keegi on sulle valetanud, et sul on fraseoloogiaga kõik korras. Või lihtsalt puhka jalga, lase silm looja ja ära enam keele kallal erinevates teemades kisenda. Hambaid varna ei pea panema ja prii leiva peale ka sind ei viida.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See “miks peab jooma” inimene on tõesti lugenud 35 aastat vanu terviseajakirju, kus tõesti soovitatakse juua enne või pärast sööki. Siiski ma tahaks näha, kuidas ta ise tellib restoranis böffi, tallekarreed, magustoitu. Siis enne sööma hakkamist virutab (kohe tuleb see kuri tädi, kes manitseb kõiki, et piltlikke väljendusi ei tohi kasutada, sest TALLE EI MEELDI) hinge alla (uups, jälle piltlik väljendus) pool liitrit vett. Siis klugistab (vabandust) kuivalt böfi, karree lisanditega ja Tosca koogi sisse ja lajatab (anna andeks, Kägu) mulinal (no mis minuga teha) veel pool liitrit vett otsa.

Aaa, õige, ta ei söö ju midagi. Ta joob valgujooki ja näksib kolm mandlit juurde.

Kahuks juhtus selle sinu vaimukusega nüüd see apsakas, et sõna ‘klugistama’ tähendab joomist, mitte böfi, karree ja koogi söömist. Järgmisel korral valmista tekst paremini ette. Ilmselt tahtsid öelda ‘kugistab’, aga läks, nagu alati.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahuks juhtus selle sinu vaimukusega nüüd see apsakas, et sõna ‘klugistama’ tähendab joomist, mitte böfi, karree ja koogi söömist. Järgmisel korral valmista tekst paremini ette. Ilmselt tahtsid öelda ‘kugistab’, aga läks, nagu alati.

Joomine on kulistamine, sa keeletark, ha-haaaaaaaaaaaaaaaa

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahuks juhtus selle sinu vaimukusega nüüd see apsakas, et sõna ‘klugistama’ tähendab joomist, mitte böfi, karree ja koogi söömist. Järgmisel korral valmista tekst paremini ette. Ilmselt tahtsid öelda ‘kugistab’, aga läks, nagu alati.

Joomine on kulistamine, sa keeletark, ha-haaaaaaaaaaaaaaaa

Eks klugistamine on ju ka joomine, kui ÕSist lähtuda. Aga mis seal pahaks panna, kui kaks kõrvutist tähte klaviatuuril korraga alla vajutada. Mul ka juhtub tihti. Parandan mis ma parandan oma teksti, mõni viga jääb ikka kahe silma vahele. Ei tasu selle kallal eriti norida, kui mõte on enam kui selge.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei teadnudki, et täiskasvanud piima joovad.

Kas sa olid sama, kes teises teemas imestas, et ega täiskasvanud ometi suhkrut ja jahu ei söö? Meil on siin ortoreksikust troll 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa olid sama, kes teises teemas imestas, et ega täiskasvanud ometi suhkrut ja jahu ei söö? Meil on siin ortoreksikust troll ????

Mis sul selle ortoreksiaga koguaeg on? Igal pool üks sama ortoreksia jutt.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sõna on ortorektik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sõna ‘klugistama’ tähendab joomist, mitte böfi, karree ja koogi söömist.

Oh ära üritagi. Klugistama üks enamlevinud tähendustest on tegema klugisevat häält, nagu kalkunid näiteks. Seda häält, mis kuivalt sööki alla neelata pingutades kõrist tuleb, silmas pidasingi. Mõtlesin, et saad aru, et klugistama = kurgus klugisevat häält tegema (Tüdruk klugistas naerda. Kalkun klugistas vihaselt. Tuvid klugistavad) Aga imestada ju ka su puhul midagi pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sõna ‘klugistama’ tähendab joomist, mitte böfi, karree ja koogi söömist.

Oh ära üritagi. Klugistama üks enamlevinud tähendustest on tegema klugisevat häält, nagu kalkunid näiteks. Seda häält, mis kuivalt sööki alla neelata pingutades kõrist tuleb, silmas pidasingi. Mõtlesin, et saad aru, et klugistama = kurgus klugisevat häält tegema (Tüdruk klugistas naerda. Kalkun klugistas vihaselt. Tuvid klugistavad) Aga imestada ju ka su puhul midagi pole.

http://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=klugistama

Aga palun, pole tänu väärt. Klugistama mingi söödava olluse neelamise kohta öelduna kehtib vaid joomise, mitte tahke toidu söömise kohta. Kalkunid, tuvid ja oravad ei ole praegu teemaks. Teemaks oli söömine, mitte lihtsalt häälitsemine.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sõna ‘klugistama’ tähendab joomist, mitte böfi, karree ja koogi söömist.

Oh ära üritagi. Klugistama üks enamlevinud tähendustest on tegema klugisevat häält, nagu kalkunid näiteks. Seda häält, mis kuivalt sööki alla neelata pingutades kõrist tuleb, silmas pidasingi. Mõtlesin, et saad aru, et klugistama = kurgus klugisevat häält tegema (Tüdruk klugistas naerda. Kalkun klugistas vihaselt. Tuvid klugistavad) Aga imestada ju ka su puhul midagi pole.

http://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=klugistama

Aga palun, pole tänu väärt. Klugistama mingi söödava olluse neelamise kohta öelduna kehtib vaid joomise, mitte tahke toidu söömise kohta. Kalkunid, tuvid ja oravad ei ole praegu teemaks. Teemaks oli söömine, mitte lihtsalt häälitsemine.

Aaaa, see kägu, kes kujundlikku keelt vihkab 🙂 ja sellest aru ei saa. Muidugi on siin silmas peetud häält, mis tekib ka siis, kui mingit kuiva asja kõrist alla püütakse suruda. Proovi ja sa klugised nagu kalkun.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

http://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=klugistama

Aga palun, pole tänu väärt.

Sõnaveeb pole ju ometi ÕS ega midagi sarnastki. See on mingi kogum eestikeelseid väljendeid ning mitte keegi mitte kuskil pole öelnud ega arvanud, et see sisaldab juhiseid ainuõigeks sõnade kasutamiseks. On ju kõigile haritutele teada tõsiasi, et sõnaveeb ei sisalda kõiki väljendeid ja nende kõiki võimalikke tähendusi. Kahju, et inimesed sellest aru ei saa. See on mittetäielik andmekogu, mitte reeglistik, taevas hoidku.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõnaveeb pole ju ometi ÕS ega midagi sarnastki. See on mingi kogum eestikeelseid väljendeid ning mitte keegi mitte kuskil pole öelnud ega arvanud, et see sisaldab juhiseid ainuõigeks sõnade kasutamiseks.

Miks sa Sõnaveebist räägid? Link on Eesti Keele Seletava Sõnaraamatu oma, EKI. Mis muidugi pole ka normeeriv, toob näiteid, kuidas mõnda sõna on kasutatud. Sellelt lehelt saad lihtsalt Sõnaveebi ka liikuda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõnaveeb pole ju ometi ÕS ega midagi sarnastki. See on mingi kogum eestikeelseid väljendeid ning mitte keegi mitte kuskil pole öelnud ega arvanud, et see sisaldab juhiseid ainuõigeks sõnade kasutamiseks.

Miks sa Sõnaveebist räägid? Link on Eesti Keele Seletava Sõnaraamatu oma, EKI. Mis muidugi pole ka normeeriv, toob näiteid, kuidas mõnda sõna on kasutatud. Sellelt lehelt saad lihtsalt Sõnaveebi ka liikuda.

Jah, sul on õigus. Sinu poolt viidatud link toob tõesti näiteid, mismoodi mõnda sõna on kasutatud. Ja mina kasutasin seda selles kalkuni kontekstis. Proovi need eelnimetatud road kuivalt järjest alla suruda ja sa klugistad kõrvalistuja kõrvadele nagu kalkun.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii palju on, et sügavkülma enam juurde midagi ei mahu. Nüüd mõtlen, et kas tuleks neid tarbima hakata, et kui peaks tulema elektrikatkestused (nagu neid vaesel vabaduse algusajal oli) või hoidma ajaks kui toiduhinnad veel hullemaks muutuvad.
Selline küssa ongi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii palju on, et sügavkülma enam juurde midagi ei mahu. Nüüd mõtlen, et kas tuleks neid tarbima hakata, et kui peaks tulema elektrikatkestused (nagu neid vaesel vabaduse algusajal oli) või hoidma ajaks kui toiduhinnad veel hullemaks muutuvad.

Selline küssa ongi.

Sa ikka tead, kaua mingi asi sügavas seisab? Jah, sa pead neid tarbima või nüüd õigupoolest kindlasti juba ära viskama, kui nad sul vabaduse algusajast seal on.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 221 )


Esileht Kodunurk Kui palju teil on kodus süüa?