Esileht Kodunurk Kui palju teil on kodus süüa?

Näitan 11 postitust - vahemik 211 kuni 221 (kokku 221 )

Teema: Kui palju teil on kodus süüa?

Postitas:
Kägu

Sa ikka tead, kaua mingi asi sügavas seisab? Jah, sa pead neid tarbima või nüüd õigupoolest kindlasti juba ära viskama, kui nad sul vabaduse algusajast seal on.

Oledki loll või mängid lolli?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ikka tead, kaua mingi asi sügavas seisab? Jah, sa pead neid tarbima või nüüd õigupoolest kindlasti juba ära viskama, kui nad sul vabaduse algusajast seal on. Oledki loll või mängid lolli?

ehk lugemispuudeline

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jah ega sügavkülma lõpmatuseni koguda ei maksa, muidu võib tõesti olla, et avastad seal mingil hetkel selliseid asju, et enam ei mäletagi.

mina üldiselt sulatan sügavkülma kaks korda aastas ja siis enne sulatamist püüan selle võimalikult tühjaks süüa. Ma ei räägi eraldi suurest sügavkülmakirstust, vaid sellest tavalise suure külmiku sahtlitega sügavkülma osast. Üle poole aasta seda sulatamata hoida ei kannata, vähemasti mitte minu masinal. Ja mida rohkem täis see on, seda hullemini jääd kogunema hakkab.

Sügisel topin sügavkülma täis, millalgi pärast jõulu korra sulatan. Ja siis uuesti ennesügisperioodi kui hakkab uus kogumiselaine 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii palju on, et sügavkülma enam juurde midagi ei mahu. Nüüd mõtlen, et kas tuleks neid tarbima hakata, et kui peaks tulema elektrikatkestused (nagu neid vaesel vabaduse algusajal oli) või hoidma ajaks kui toiduhinnad veel hullemaks muutuvad.
Selline küssa ongi.

Mina selle kirjutaja. Kuskohas ma ütlesin, et midagi seal kaua on seisnud? Vanimad on kevadised rabarberid, kõik muu on hiljem ostetud, siis kui hinnatõus hoogustus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanimad on kevadised rabarberid, kõik muu on hiljem ostetud, siis kui hinnatõus hoogustus.

ma see, kes külmkappi sulatab. Ma sain aru küll, et see sul seal ei ole sada aastat seisnud 😀
ma ütleks, et kui sul on seal mingeid kevadel pandud asju, siis need tasub umbes jõuludeks ära süüa. Rabarber venitab uue hooaja alguseni ka välja jm külmutatud marjad. Aga elektrikatkestuste puhul siis jah tuleb plaan B välja mõelda.

Ma ise olen tegelenud puupliidiga. Et juhul kui meil ka hakatakse elektrit katkestama nagu ähvardatakse Soomes ja Saksamaal, millest uudistes on juttu olnud, et siis ei peaks õue lõkke äärde kolima. Ma vanasti kasutasin puupliiti, aga nüüd viimased 15 aastat ei ole vajadust olnud. Aga alles see mul on, septembris tuleb ka sellele spetsialist, et kontrollib üle.

Plaan B on alati hea, kui see olemas on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii palju on, et sügavkülma enam juurde midagi ei mahu. Nüüd mõtlen, et kas tuleks neid tarbima hakata, et kui peaks tulema elektrikatkestused (nagu neid vaesel vabaduse algusajal oli) või hoidma ajaks kui toiduhinnad veel hullemaks muutuvad. Selline küssa ongi.

Mul küll sügavkülma kunagi sulatada pole vaja ja sätitud on -22 kraadi peale, aga liha- ja kalatooted kasutan ära siiski ca 3-4 kuu jooksul. Eriti need, mis pole vaakumis. Hakkavad vaikselt rääsuma, kui õhk ligi pääseb. Mida rasvasem liha, seda kiiremini õhu juurdepääsul maitset muudab. Moosid ja seened ja aedviljad seisavad palju kauem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käin poes siis kui tahan. Komplekse, kas olen ikka piisavalt rikas anonüümsete kägude jaoks, ei oma. Ostan ka seda, mida tahan ja mille järgi isu, sealjuures varusid, peale omatehtud hoidiste, ei oma. Siiski jah – lolluste eest pole minagi nõus maksma. Polnud siiani vaadanudki, aga eile avastasin, et kana kintsuliha on üle 8€/kg. Ebanormaalne!
Õnneks on mul käed küljes ja poes alternatiive ka – ostsin hoopis 3,50€/kg kanakoibi ja koukisin kintsuosalt ise luud välja. Koivaotsad marinaadi ja täna grillile, paneeritud kintsud tegin eile hapukanaks, pihutäis luid sügavkülma ja neist saab koos teiste luude-tükkidega keetes supipõhja puljongi.

See anonüümne kiitlemine ja “mina ilen küll rikas/jõukas” on väga naljakas. Piinlik muidugi ka, aga rohkem ikka naljakas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke makaroni, kuivanud leiba, karp mune, kartulit veidi ja see kuni töö leidmiseni????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke makaroni, kuivanud leiba, karp mune, kartulit veidi ja see kuni töö leidmiseni????

Kui elad Tallinnas või Tartus, otsi üles toidujagamiskappide asukohad. Tartus viiakse sinna ka valmistoitu, mis samal päeval koolides üle jäänud

Tallinnas on üks Keskturu juures: https://www.facebook.com/groups/828987677772755/

https://www.tv3.ee/3-portaal/paevakaja/kas-oled-marganud-keskturu-juures-paikneb-toidujagamiskapp-mis-aitab-voidelda-toiduraiskamise-vastu/

Ma ise pole neid kasutanud, uudistest on silma hakanud, et sellised asjad on olemas. Minu meelest oli selline ka kuskil mitte suures linnas, aga see enam ei meenu. Tallinnas peaks neid ka mitu olema, üks vist oli Kopli kandis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartu kapid: https://www.err.ee/1147800/tartlased-saavad-sooki-kolmest-toidujagamiskapist

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartu kapid: https://www.err.ee/1147800/tartlased-saavad-sooki-kolmest-toidujagamiskapist

Jah, tean, er need on, kuid enamasri need tühjad. Paraku jäävad need väga kaugele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 211 kuni 221 (kokku 221 )


Esileht Kodunurk Kui palju teil on kodus süüa?