Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui palju teil sooja praeg toas?

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Kui palju teil sooja praeg toas?

Postitas:
Kägu

RE: Kui palju teil sooja praeg toas?

26 kraadi on ja meile hullult meeldib selline soe kodu. Oleme kodus suveriietes ja laps magab öösel paljalt. Radikad on reguleeritavad ja põhja pole veel keeranud, tea kui soojaks siis veel läheks. Maja on üsnagi uus ja küttearved on talutavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma jäin mõttesse, mis maja see võiks olla. Meie maakodu, kus on ühekordsed aknad, ei ole ka nii külm kunagi. Mida ette võtate, et soojemaks saada? ma ei taluks sellist temperatuuri eluilmaski. [/tsitaat]Ei ole võimalik, kui on ühekordses aknad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole võimalik, kui on ühekordses aknad.[/tsitaat]
ot, mismõttes. ma ütlen, et nii on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ausalt öeldes ei mäletagi, et eelmine aasta toes külm oli, tundus nagu soojem. Mõtlemisest üksi on vähe kasu. 😀 Enamus lagedest vajab jah soojustamist. Enamus tubadest seinad soojustatud enam-vähem ja vundament ka. Üks ahi vajab välja vahetamist, aga koos korstnaga läheb see lõbu maksma ca 3000 euri ning sellist raha ei ole veel näha, et kuskilt üle jääb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Praegu näitab 19,1 kraadi. Radikas oli täitsa nullis, nagu praegu Su küsimusele vastates avastasin, nüüd siis keerasin 2 peale (5-astmeline skaala). Eks näis, kui soojaks veel seepeale minema hakkab. 🙂 Väljas on -13,7.

Uus soojapidav maja on ses mõttes ikka hea asi. 🙂 Mul pole kahetoalise korteri küttearve ka eelmistel talvedel veel kordagi üle 40 ¤ tõusnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

pool maja on stabiilselt umbes 20 kraadi (soojapump), põrandad on jahedavõitu, aga muidu ok.
teine pool maja, sh köök oli täna hommikul 6 kraadi, seal pole veel remonti tehtud, sein puhub läbi. aga kui kütta, siis saab suht kerge vaevaga ca 12-14 kraadi sees hoida praeguste ilmadega, aga ei viitsi eriti kütta, saabki söögi kiiremini valmis ja pole tahtmist näksimist otsimas käia:)
kui kodus oleme, siis ikka kütame, aga kui päev otsa ära oleme, siis mitte.

eelmine talv oli meil siin esimene, siis polnud säärase elukorraldusega harjunud, aga praegu tundub täiesti normaalne elu:) lasin aga vanaemadel jt jõuludeks villaseid sokke kududa ja kõik õnnelikud.

aga kui ma kortermajas elaks, siis ei kannataks küll sellist jama välja, et maksame, aga toas ikka külm. kas külmetajad ei saaks õhk-õhk tüüpi soojapumpasid endale panna? see on maru hää asi, aga muidugi, välissein, kuhu välisosa pannakse, peab korralik olema ja samuti kinnitus, muidu hakkab vibreerimine, surisemine jne segama. aga meil oli oskuslik paigaldaja, kes suutis ka nõuka-aegsele kivimajale panna nii, et toas, just välisosa kohal seistes, ei taju midagi.

Please wait...
Postitas:
nutetudsilmad

Hommikul oli +16, aga kuna eile ei saanud korralikult köetud, siis pole midagi imestada, nüüd tuli teist korda all ja toas kuskil 21-22kraadi sooja. Samas kui termomeeter põrandale panna, siis seal on kahjuks 13-14kraadi, sest meil all tühi \”kelder\” ehk siis selline tühi ruum, mis jääb maja vundamendi sisse kui seda pole ehituse käigus täidetud.
Külmetushaigustele meie korter meeldib väga, sest jalad saavad pidevalt külma…

Please wait...
Postitas:
ageta

Elan ühikas. Toas sooja 19 kraadi, aken pidevalt praokil ja radikat pole kordagi sisse keeranud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

22-23 kraadi, minu jaoks külm, regullida ei saa.

Kasvasin kodus, kus oli stabiilselt 28-29, regullida ei saanud, aga mulle meeldis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma jäin mõttesse, mis maja see võiks olla. Meie maakodu, kus on ühekordsed aknad, ei ole ka nii külm kunagi. Mida ette võtate, et soojemaks saada? ma ei taluks sellist temperatuuri eluilmaski. [/tsitaat]

Meil on eramaja, väga vana. Maja on meil teist talve, sees elame esimest. tõesti, üle 15 kraadi ei pigistanud kuidagi ja seda ka ööseks. Aga täna on esimest päeva uus küttesüsteem töös ja on üle 20 kraadi, täiega palav on 😀 Selle külmaga harjub nii ära, laps viskas täna riided seljast ja kaebas, et palav on 😀
Nüüd jätkame soojustamistöid täiega. Järgmisel talvel loodame ka keskkütte valmis saada, siis võib kasvõi pesus tangot tantsida toas 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Reguleeritavad radikad on ja meil pole need maksimumi peale keeratud, seega on soe piisavalt.
Ma tean palju väljas külma on, termomeeter on akna taga, aga kuidas ma peaksin teadma, palju sooja toas näitab? [/tsitaat]

äkki toatermomeetriga?

Please wait...
Postitas:
Kägu

22-23. ÕSpump+ selliste külmadega kytan ahju lisaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

u 25kraadi. Radikad tulikuumad. Ei mõtle keegi sellele et meil on palav. Õhk kuiv ja öösel higistad end pooleks.

Tulgu veel keegi ütlema et Lasnas külm kodudes on.

Please wait...
Postitas:
maiiii

21c, elektri küte, seega ise paneme palju vaja on. me megad külma lembelised, eriti poeg, ei teagi miks:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina pole ju süüdi, et maja alla olev katlamaja tiba üle pingutab. Katlamaja mul voodi all, seega saan esimese laksu kätte sealt, olen maja keskel ja all soe kelder. Samas maja soojustamata ja otsapealsed korterid kurdavad jahedat. Nii siis lajatataksegi küte maksimumi peale, mul aknad pärani, küttearve meeletu ja lisaks kalamaja renoveerimise kulu maksta igakuiselt mingi 20 euri. Aga kui külm oleks, oleks ka nõme, igatepidi häda. Hetkel toas +24 kraadi, õues -14

Please wait...
Postitas:
Tihasepreili

Meil on õhtuti tavaliselt 20-21 kraadi, hommikuks langeb 18-19 peale.

Nüüd olime ühe päeva kodust ära ja tagasi tulles 13 kraadi sooja 🙁
Eile õhtuks suutsin kütta 15 peale, hommikuks oli 18, aga minu jaoks ikka natukene jah. Laps räägib ka, et külm on.

Meil ka häda, et põrandad külmad, all külm kelder ja paljajalu mingi valemiga ei käi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

27 kraadi, kui nt hommikuks millegipärast 22 peale langeb, siis hakkame terve perega tekkide all värisema.
Külalised muidugi alati ohivad kui palav meil on.
Väike korter ka (ca 40 m2) ja kui paar inimest on lisaks, siis lähebki palavaks, siis tuulutame.

Elame soojustatud eestiaegses puitelamus, meil on oma gaasikatel ja ise reguleerime oma kütet, katel hetkel kuskil poole peale reguleeritud nii et varu -30C jaoks veel on. Ja tõepoolest, eelmistel talvedel külma ei pidanud kannatama.

Samas, kuna tegu on pööningukorteriga plekk-katuse all, siis on meil suvel mõnikord võimatult palav. Ja samas on see plekk-katus sügispäikese käes sooja andev, nii et suht hilja peame kütte sisse lülitama. Oma gaasikatel on tõepoolest hea lahendus, sest ise tead, kui palju gaasi kulutad, millal kütte sisse keerad ja kui soojaks oma korteri kütad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuidas saab elada 27-29 kraadises soojuses? see on ju leitsak. mul maal vanainimesed kütaavd oma ahju punaseks ja istuvad siis 25 kraadises toas. mul hakkab sealgi halb, teeb uimaseks ja jõüetuks. veel vähem kujutan ette, kuidas on magada sellises saunas. hommikul nägu paistes ja pea paks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui palju teil sooja praeg toas?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.