Esileht Kodunurk Kui palju teil toidule ja majapidamisvahenditele kulub?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kui palju teil toidule ja majapidamisvahenditele kulub?

Postitas:

Mulle tundub, et olen suur laristaja. 4 inimest ja 800-1000 eurot kuus. Selline tunne on, et sööme raha. Vaadates palju, siis minu hinnangul oleme lihtsalt raiskajad. Väljas eriti ei söö. Täna ostsin ainult puuvilju juhuslikult ja kulus pea 30.-. Neist jätkub ilmselt nädalaks, aga ikkagi.

+3
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mulle tundub, et olen suur laristaja. 4 inimest ja 800-1000 eurot kuus. Selline tunne on, et sööme raha. Vaadates palju, siis minu hinnangul oleme lihtsalt raiskajad. Väljas eriti ei söö. Täna ostsin ainult puuvilju juhuslikult ja kulus pea 30.-. Neist jätkub ilmselt nädalaks, aga ikkagi.

Selliseid teemasid on rohkem kui varstolmuimeja osas.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://foorum.perekool.ee/teema/kui-palju-kulub-teil-toidule-kuus/

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine kodunurka oma teemaga!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

50 eurot nädalas kahele inimesele.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läheb ka kuidagi seda raha, kuigi praegu ma olen üksi. Mingi 450eurot kuus. Väljas käimisi ma sisse ei arvesta.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 09:06; 26.01 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks täiskasvanut, üritame max. 200eur kuus toidule kulutada (s.h. toidu tellimine/väljas söömine)

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks täiskasvanut, üritame max. 200eur kuus toidule kulutada

Sama siin, s.o. kolm täiskasvanut ja 300€/kuus.
Kui mõne kodumasina ost vms erandlikku, siis läheb muidugi rohkem, aga see ongi normaalne.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kulub tavaliselt kuskil 650-800 eurot, mehel ka veel sinna otsa, ei teagi palju. 5 inimest, koer ja 2 kassi. Hindu ei jälgi, aga igatahes sain aru, et raiskan arutult eelmise siinse teema tõttu ja hakkasin rohkem jälgima, see kuu senini ainult 400 kulutanud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna ostsin ainult puuvilju juhuslikult ja kulus pea 30.

Puuviljade, õuna, pirni, apelsini, mandariini, kiivi, virsiku kilo hind on kusagil 1,5-2 eurot. Ei kujuta ette, kui palju ja milliseid puuvilju peaks ostma 30 euro eest. Paljud puuviljad ei seisagi kodus värskena kauem kui nädal ja kilode kaupa pole mõtet korraga osta.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läheb ka kuidagi seda raha, kuigi praegu ma olen üksi. Mingi 450eurot kuus. Väljas käimisi ma sisse ei arvesta.

troll.

450 eurot on neljaliikmelise pere kuu söögiraha ,sul läheb üksi?? jajah.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läheb ka kuidagi seda raha, kuigi praegu ma olen üksi. Mingi 450eurot kuus. Väljas käimisi ma sisse ei arvesta.

troll.

450 eurot on neljaliikmelise pere kuu söögiraha ,sul läheb üksi?? jajah.

Kulutada saab niipalju kui on võimalusi. Kui elab üksi ja on hea palk ning saab osta mida hing ihaldab, siis kulubki rohkem kui rangelt eelarve piires majandaval inimesel.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe inimese peale kuus 200€ kulutada on täiesti normaalne, sellise summa juures ei ole mingist laristamisest juttugi, pigem tagasihoidlik elamine, eriti kui selle summa sees on ka majapidamisvahendid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et olen suur laristaja. 4 inimest ja 800-1000 eurot kuus. Selline tunne on, et sööme raha. Vaadates palju, siis minu hinnangul oleme lihtsalt raiskajad. Väljas eriti ei söö. Täna ostsin ainult puuvilju juhuslikult ja kulus pea 30.-. Neist jätkub ilmselt nädalaks, aga ikkagi.

Selliseid teemasid on rohkem kui varstolmuimeja osas.

Tuleb jah ???? Ja iga kägu arvab, et tema oma on kuidagi origonaalsem või huvitavam ????

Toit tuleb:

1) oma põllult-aiamaalt-metsast-talunikult
2) mis ei tule sealt, tuleb kaubanduskeskuste prügikastidest
3) mis ei tule sealt, tuleb tuttavatelt, kes tegemisega üle pingutanud, aga mitu päeva sama asja süüa ei taha ning toitu ära visata ka ei tihka
4) mis ei tule sealt, tuleb minimaalsel kujul poest. Umbes 100€/k.

Puhastusvahendid – sool, äädikas jm, vanad kulunud riided lappideks; minule võib alati isetehtud seepe ja pesuvahendeid kinkida, teen ka ise taimeleotisi pea- ja kehapesuks, – hügieenitarbed seega pea olematute kulutustega. Poekraam ehk 20€/k.
Peres 3 liiget.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 15:56; 26.01 15:28; 27.01 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et olen suur laristaja. 4 inimest ja 800-1000 eurot kuus. Selline tunne on, et sööme raha. Vaadates palju, siis minu hinnangul oleme lihtsalt raiskajad. Väljas eriti ei söö. Täna ostsin ainult puuvilju juhuslikult ja kulus pea 30.-. Neist jätkub ilmselt nädalaks, aga ikkagi.

Selliseid teemasid on rohkem kui varstolmuimeja osas.

Tuleb jah ???? Ja iga kägu arvab, et tema oma on kuidagi origonaalsem või huvitavam ????

Toit tuleb:

1) oma põllult-aiamaalt-metsast-talunikult

2) mis ei tule sealt, tuleb kaubanduskeskuste prügikastidest

3) mis ei tule sealt, tuleb tuttavatelt, kes tegemisega üle pingutanud, aga mitu päeva sama asja süüa ei taha ning toitu ära visata ka ei tihka

4) mis ei tule sealt, tuleb minimaalsel kujul poest. Umbes 100€/k.

Puhastusvahendid – sool, äädikas jm, vanad kulunud riided lappideks; minule võib alati isetehtud seepe ja pesuvahendeid kinkida, teen ka ise taimeleotisi pea- ja kehapesuks, – hügieenitarbed seega pea olematute kulutustega. Poekraam ehk 20€/k.

Peres 3 liiget.

Kas sa oled see tädi, kes nõudepesušvammide teemas ütles, et tema peseb nõusid vana kulunud sokiga?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki on kellelegi abiks, kes on totaalses kriisis.

Ostke söögitegemiseks juurvilju ja see olgu põhiosa soojast toidust. Kartul, porks, kaalikas. Juurde vaadake -50% liha, tarbige kohe samal päeval või pange sügavkülma. Tean omast käest, et kui mees on majas, siis läheb ju liha ikka. Mina ise võin oma püreesid näksida.

Magusaisu korral olen teinud meega saia/šerbetti/kastnud õuna suhkru sisse. Voila. No kui pole raha, et šoksi osta, siis pole.

Majapidamislapid vanadest uuskasutuskeskuse linadest/tekikottidest (mille saab osta kuu viimastel päevadel 1.- eest.) Olen valinud ikka juba üsna näruse lina, mida keegi minu arvates enam nkn ei ostaks. Lõikad sobivad tükid ja asi ants. Peab olema hea ja imav materjal ainult.

Hügieenitarbed (šampoon nt) olen löönud sisse FB Marketplace-i. Praktiliselt uus toode, vb korra proovitud, aga ej sobinud ja nii müüakse poole hinnaga edasi. Kuna ma tahtsin end a la “poputada”, siis vaatasin ühe konkreetse brändi omi. 🙂 samamoodi saab teha väga väga paljude asjadega.

 

Cheers! Küll need näguripäevad ükspäev lõppevad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oled see tädi, kes nõudepesušvammide teemas ütles, et tema peseb nõusid vana kulunud sokiga?

Ei, ma pole sellist teemat näinud. Nõusid peseb masin.

Kõik kirjeldatu on meie pere elustiil – võimalikult vähe OSTA. Asi pole majanduslikus pooles. Tänu viimasele säästame 1000-1200€ kuus kahe töötava inimese sissetulekute juures. On vältimatuid väljamimekuid, seda küll, aga väljaminekute üheks osaks (lõviosaks) ei pea minu arvates kaubanduskeskuste nuumamine olema.

P.S. Sa käid lasteaias, et täditad kaasfoorumlasi?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 15:56; 26.01 15:28; 27.01 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läheb ka kuidagi seda raha, kuigi praegu ma olen üksi. Mingi 450eurot kuus. Väljas käimisi ma sisse ei arvesta.

troll.

450 eurot on neljaliikmelise pere kuu söögiraha ,sul läheb üksi?? jajah.

Sest ma valin mida ma söön ja ma ei salga, vahel ostan ka mõne veini.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 09:06; 26.01 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oled see tädi, kes nõudepesušvammide teemas ütles, et tema peseb nõusid vana kulunud sokiga?

Ei, ma pole sellist teemat näinud. Nõusid peseb masin.

Kõik kirjeldatu on meie pere elustiil – võimalikult vähe OSTA. Asi pole majanduslikus pooles. Tänu viimasele säästame 1000-1200€ kuus kahe töötava inimese sissetulekute juures. On vältimatuid väljamimekuid, seda küll, aga väljaminekute üheks osaks (lõviosaks) ei pea minu arvates kaubanduskeskuste nuumamine olema.

P.S. Sa käid lasteaias, et täditad kaasfoorumlasi?

Mina nt eelistan süüa krevette kapsarullide asemel. Ei pea seda kaubanduskeskuse nuumamiseks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänu viimasele säästame 1000-1200€ kuus kahe töötava inimese sissetulekute juures.

See pole suurem asi informatsioon, kui sa ei täpsusta, kui palju teenite. Meie säästame kuus umbes sama palju ÜHE töötava inimese sissetulekuga – no ja mida see info praegu kellelegi annab, peale selle, et arvatavasti on palk suurem kui teil?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänu viimasele säästame 1000-1200€ kuus kahe töötava inimese sissetulekute juures.

See pole suurem asi informatsioon, kui sa ei täpsusta, kui palju teenite. Meie säästame kuus umbes sama palju ÜHE töötava inimese sissetulekuga – no ja mida see info praegu kellelegi annab, peale selle, et arvatavasti on palk suurem kui teil?

Jutt oli toidule ja esmatarbekaupadele kuluvast suurest summast, mille tõttu TA oma teema tegigi. Kui ta paneks samamoodi 1000+€ kuus kõrvale ja seda oma praeguste tarbimisharjumuste juures, siis ilmselgelt ta seda teemat ei oleks teinud.
Mina ie tulnud võistlema, kelle palk on suurem. Said millestki valesti aru. Mainin, et on vaba valik, kas see poodi viia või kõrvale panna. Kui sind see rahuldab, siis jah, me oleme sinust vaesemad. Sobib?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 15:56; 26.01 15:28; 27.01 18:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Kodunurk Kui palju teil toidule ja majapidamisvahenditele kulub?