Esileht Beebi ja mitmikud Kui palju vett 7-kuusele

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kui palju vett 7-kuusele

Postitas:
Kägu

Tegu rp lapsega, kes alles alustas lisatoiduga.

Sööb 2spl putru 2xpäevas+ rp

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina andsin esimesel eluaastal üsna vähe, võib-olla 10-kuusele hakkasin rohkem andma. 7-kuuselt sai vett antud mõned lonksud lisatoidu kõrvale. Jälgisin soovitust, et kuni aastasele lapsele on põhiline toit ja jook ikkagi rinnapiim – muidu joob veest kõhu liiga täis. Jälgin Instagramis toitumisnõustaja Teresat (kasutaja @n2putoidulbeebi) ja tal hea pilt beebide veetarbimise kohta, mis muu hulgas ütleb, et beebi vajab väikeseid veelonkse vaid lisatoidu kõrvale. Janu peaks beebil kustutama ikkagi rinnapiim ja vee joomine on selles vanuses põhimõtteliselt lihtsalt suu loputamiseks toiduampsude vahel ja vee joomise harjutamiseks.

Minu laps oli umbes 7-8 kuune kui oli eelmine hästi kuum suvi. Siis tegin ka nii, et andsin väga tihti rinda, vähemalt pakkusin, et tema võimalikku janu kustutada. Isegi kuumade ilmadega polnud sellist asja, et oleksin nii väikesele veepudelit kaasas tassinud ja pakkunud. Selline suurem veejoomine hakkas ikkagi 11-12 kuu paiku, kui rinda sai tunduvalt vähendatud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul laps ka 7-kuune, aga lisatoiduga alustasime juba 2,5 kuud tagasi. Esialgu sai mõned lonksud toidu juurde, praegu anname ka muul ajal ja eesmärk ca 100 ml ööpäeva jooksul. Vähese veega läheb kõht kinni.

Suvel kuumalaine ajal ei andnud vett, sest kirjas oli nii. Püüdsin küll anda tihti rinda, aga tänavune suvi oli nii palav, et tegelikult oleks ikka pidanud vett ka andma. Lapse käitumisest oli selgelt näha, et ta tahtis, aga “ei tohi ju”…

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen ise samuti mõelnud, et kõht kinni. Tihti viskab end kaardu, justkui tahaks puuksu välja punnitada.

Ja arst ütles, et kui lisatouduga alustatud võib vett anda küll, ent jäi mainimata kogus.

Ehk arvab, et laps sööb terve purgi toitu korraga, ent nii see pole.

Ja putrudega saab samuti vedelikku.

Kõhukinnisust proovin vältida nõnda, et pudrud ikka vedelamapoolsed

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rp laps otseselt ei vaja vett. Paku talle tavalisest tassist tassi harjutamise mõttes (kui laps istub, mitte poollamavas). Kindlasti ära lase tal lutipudelist või nokatassist kõhtu veest täis kaanida. 7k laps võiks võtta paar lonksu lisatoidu kõrvale, kui tundub vajalik.

Küll aga soovitan teemaalgatajal üks pudrukord köögiviljaga asendada. 7k võiks juba ka liha anda – kui just veganid pole. Kui veganid, siis seda enam tuleks pakkuda rauarohkeid ja B12 rikkaid köögivilju

+4
0
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Esileht Beebi ja mitmikud Kui palju vett 7-kuusele