Esileht Koolilaps kui palju 1. klassi lapsele taskuraha kuus?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: kui palju 1. klassi lapsele taskuraha kuus?

Postitas:

laps läheb sügisel kooli ja kuna vanemaid lapsi pole, siis täiesti kogemus puudub, kuidas taskurahaga teha. Kui palju oleks mõistlik anda kuus või teete nädala lõikes. Kas olete lapsele pangakaardi teinud, internetipankta tutvutstanud? Konto on tal olemas sünnist saadik, aga sellega olen siiani ise arveldanud 🙂 seega kui talle kaart teha, siis tuleks teha juurde hoopis teine konto.

ma saan aru, et perede võimalused ka erinevad, aga mis oleks mõitlik summa, kas 5 EUR nädalas oleks ok?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalust oleks, aga vajadust ei näinud ja nii meie 1. klassi tüdruk ka taskuraha ei saanud. Mis ta sellega teeks? Koolis lepiti klassis ühiselt kokku et 1. klassi laps raha koolis ei vaja ja kooli kohvikus kommi ostmas käia pole tarvis. Pärast kooli tuli koju ja sai süüa siis ja huviringid pärast.
Oma raha on tal küll olemas – vanaemadelt saab ja ka meie teeme aeg-ajalt rahakoti sendisahtli tühjendust tema põrsasse, aga midagi süsteemset pole – sõpradele kingid ostame koos, kinoraha annan või kui koolis vaja. Oma konto on tal ka ja pangakaart mida ta ei kasuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka taskuraha ei maksnud. Koolis sai hommikul lõuna nime all süüa ja siis veel pikapäevarühmas. Taskuraha hakkas saama suuremas klassis ja see on ka sihtotstarbeline – kuna enne huviringi koju ei jõua, siis ostab selle eest puhvetist süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen andnud 5 euri kuus ja nad ei ole seda ära kulutanud. On kogutud, ostetud suuremaid asju ja nyyd suvel siis ka kulutatud. Puhvetis koolis ei käi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kotis oli 5 eurot salataskus igaks juhuks, aga see seisis seal kevadeni, kuni oli vaja mingit teatripiletit maksta.
Muidu kogumiseks sai 2 euri kuus. Küsis, et ta tahaks koguda raha ja mina küsisin, et kui palju ta siis 1 kuus tahaks. Soovis 2 eurot 🙂 ja nii ta ka saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 eurot nädalas on isegi tln mastaabis minu meelest väga suur taskuraha. meie lapsed (3. ja 6. kl) said siiamaani 2 eurot ndl, sügisest hakkab suurem arvatavasti rohkem saama. olen aru saanud, et 2 eurot ndl on suht levinud algklassides.

pean vist ka ütlema, et mitte sissetulek ei sea laste taskurahale piire, aga ratsionaalne mõtlemine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil saab sügisel esimesse klassi minev tüdruk hetkel 3 EUR kuus ning tal on võimalus näiteks aiast võilillede juurimisega juurde teenida. 1 sent juure kohta. Ka on ta mul peenraid rohinud 20 senti peenar. Muidu muid kodutöid nagu oma toa koristamine, enda järelt laga koristamine, nõudepesumasina tühjendamine jne teeb ikka igapäevaselt ning ilma mingi rahalise preemiata. Rahaga käib siin samas lähedal poes aeg-ajalt mõnda pulgakommi või jäätist ostmas.

Sügisel ilmselt tõstame natuke taskuraha summat. Asi on pigem selles, et laps õppigu vaikselt majandama, mitte taskuraha suuruses iseenesest. Meil oleks küll võimalik ka kõvasti rohkem anda lapsele, aga põhimõtteliselt ei tee seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooli meil klassijuhataja palus raha mitte kaasa võtta,laps saab süüa ja kohvikus polevat pisikestel mõistlik seista,et nänni osta!Kodus ma andsin jooksvalt raha ja ta kogus omale kassasse.Ma käin ka iga päev poes ja ostan talle meelepärast magusat,sellepärast tal vist pole nänni peale isu raha kulutada!Aga mingi summa võid ju anda,et laps õpiks raha tunnetama.Mul tuttava laps saab 2.50 nädalas.Teine tuttav annab natuke suurematele 20 euri kuus.Tegelt on nii,et lapsed on erinevad,mõni ma näen,et raiskab ära ja nuiab juurde.Teine kogub mingiks otstarbeks..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. kl lõpetanud laps. Saab raha \”viieka kaupa\”, st mingit kindlat kuu- või nädalataksi ei ole, otsest vajadust taskuraha järele ka mitte. Koolitee lühike, poode-putkasid teele ei jää, seega pole ahvatlust kulutada. Klassiraha jooksvateks kulutuseks koguti meil poolaasta kaupa ette, sente kooli viia pole vaja.
Vahel ostab taskuraha eest nätsu, jäätist, ajakirju, vahel kogub millegi suurema jaoks. Uue viieka saab enamasti siis, kui ma avastan, et tal vaid punased sendid alles.
Tõepoolest, mulle tundub, et otsest vajadust regulaarse taskuraha järele kodus elaval algkoolilapsel pole, kuna vanemad soetavad nagunii jooksvalt kõik vajaliku. Ilmselt on väikese taskuraha eraldamine siiski vajalik algse majandusõpetuse jaoks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taskuraha kui sellist ei saa. Iga kuu kannan lasteraha 20EUR tema arvele ja saab ka punased sendid endale (vahetan pangas) ja pudeliraha.
Koolis ei lubata poodi minna, kohvik puudub. Elan maal ja laps käib koolibussiga. Kodus söök olemas ja koolis sai olenevalt päevast 1-2x sooja sööki.
Kogutud raha kulutab vahel ikka, ostab mänguasja või nänni, kuigi ka mina üritan midagi head iga päev anda, täna maasikaid ja jäätist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil saab poiss 5¤ nädalas (raha anname nädala lõpus), aga seda ainult tingimusel, et käitumine jmt on olnud korras. Ise ta siis otsustab ja majandab selle rahaga – ostab vahel kooli puhvetist midagi ja/või kogub mõne suurema ostu jaoks.
Kui nädala jooksul on olnud probleeme, siis taskuraha ei saa. Tegemist on paraja marakratiga, aga on näha, et niisugune kokkulepe teda motiveerib ja distsiplineerib.

Ma ei tea, kas see on õige või vale lähenemine, aga meie meelest see õpetab lapsele, et raha ei teki kuskilt niisama vaid selle saamiseks tuleb ka vaeva näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sai eelmine aasta 2.50 nädalas, ei ole plaanis seda summat lähiajal muuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 18:03; 03.08 05:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina hakkasin lapsele taskuraha andma eelkooli ajal 1 euro igal pühapäeval. Koolieelikuna ta ei kulutanud üldse, ainult kogus. Kuid siiski mitte ükskõikse näoga vaid ikka pidevalt luges oma raha. Esimeses klassis ( umbes poole pealt) tõstsime taskuraha 1.50 eurot nädalas. Seda summat ei plaani järgmine aasta muuta. Laps endiselt kogub, kulutab vähe. Vahel ostab tic-taci või pulgakommi aga mitta eriti tihti , sest ta lihtsalt ei raatsi osta :).
Minu plaan oligi see, et 6a ise veel poodi kulutama ei lähe ja õpib selgeks raha kogumise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil saab 5 EURi kuus. siiani pole rohkem vaja, sest otsest ostmisvajadust kuskil pole. vahest, kui on kuhugi vaja minna ja sinna raha kaasa, siis annan lisaks.see 5 EURi on puhtalt tema enda laristamise raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taskuraha kui sellist nüüd esimeses klassis polnudki. Kooliajal sai rahaga majandamise harjutamiseks usaldatud talle igapäevane pikapäevasöögi eest sularahas maksmine (oleks saanud ka ülekandega maksta muidu). Ise \”niisama\” polegi talle üldse raha andnud. Sünnipäevadest on kogunenud, pudelite viimisest saab, vanaema on andnud rohimise, puude ladumise vms sellise eest.

Sügisel nüüd teise klassi ja ega vist enne ei tekitagi talle taskurahandust kui ise selleks soovi avaldab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres kasutusel \”taskuraha arvutamise valem\” 🙂 ja arvesse tuleb lapse vanus st. mitmendas klaasis laps käib. EEKide ajal kehtis valem : ühe kuu taskuraha = (nädalate arv kuus)4,5 x 10EEKi x klassinumber (st. mitmes klass). Näiteks teise klassi laps sai ühes kuus taskuraha: 4,5 x 10 x 2= 90 EEKi.
Eurodega läks see sujuvalt parema arvutamise 🙂 huvides üle süsteemiks (täisnädalate arv kuus)4 x 1 EUR x klassinumber. 9 klassi noor sai taskuraha ühes kuus: 4 x 1 x 9= 36 EURi.
Algklassides raha kogunes ja lapsed said osta midagi suuremat koos sünnipäevaks kingiks saadud rahaga – näiteks jalgratas, telefon jne. Umbes alates 5-st klassist on jooksvalt ka kulutama hakatud. Nüüd lapsed juba suuremad, aga süsteem toimib ja kõik on rahul. Eriolukordades tuleb ette muidugi muudatusi – kui oli peres rahaliselt raske aeg, siis leppisime kokku, et lapsed taskuraha ei saa. Samas on põhjendatud suuremate kulude korral saanud raha ka lisaks, kui see on olnud võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil saavad 12a, 8a ja 6a kõik võrdselt, igaüks 5 eurot nädalas, taskuraha. Klassiga teatris-kinoskäigud ja muu kooliüritusteks vajamineva raha anname igale eraldi juurde. 12a on puudega laps ja iseseisvalt ta sõpradega väga ringi ei \”hängi\” nii, et tavapäraseid pubekate lisakulutusi temal ei ole. Poeskäimisega, et taskuraha eest maiustusi jms osta, saab ta siiski edukalt hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul polegi paigas, egt kas nädalas või kuus… ma lihtsalt annan 2 kuni 5 euro kaupa aeg-ajalt kui tal otsas, samuti viib ta pudelid ära. Ja kui poes käib, siis ülejäänud raha saab üldjuhul endale kui olen kaasa andnud natuke rohkem kui poearve oli. Tüdruk lõpetas 1. klassi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen andnud taskuraha pigem tunde järgi. Esimese klassi laps palju ei vaja. Nüüd suvevaheajal on rohkem kulunud ja seega piirangud seadnud. Varem oli nii et kui soovis kinno minna siis andsin pileti raha ja natuke lisaks, et saaks osta midagi meelepärast. Poeskäimisel samamoodi ülejäänud saab endale kui muidugi summa ei ületa 10 eurot. Vahel annavad ka vanavanemad ning isa.Talveperioodil hakkas raha koguma.Tegin talle pangaarve ja vahel viime koos kogutud raha panka kui kaardi pealt siiani pole raha kulutanud.Ei teagi mille jaoks kogub 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab 10 euri kuus kontole. kasutada on vaid 10 euri kuus. Kui jääb järgi, siis see läheb nö lukku ja jääb koguma. 2 aastaga on kogunenud seda lukus raha talle 170 euri. selle raha saaks ta pangast kätte aga ta pole käinud seda võtmas.
Kui tuludeklari raha tuleb, saab 20 euri lisaks.
Pudeli raha saab ka omale, selle kulutab üldiselt kohe ära, kuid jagab koos õega pooleks eelnevalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil saab 2 eurot nädalas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 18:03; 03.08 05:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese klassi lapsele lihtsalt taskuraha ei andnud. Samas, kui vahel soovis ise midagi osta ja sellest mulle rääkis, sai vastava summa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps kui palju 1. klassi lapsele taskuraha kuus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.