Esileht Pereelu ja suhted kui paljud on lastega üksi nädala sees?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: kui paljud on lastega üksi nädala sees?

Postitas:

Mul mehel pidevad komandeeringud, tavaliselt on 3-5 päeva kodust ära – mul on nii üle visanud. Kõik on minu peal, maja hooldamine, laste hooldamine – koolid, trennid, väiksemaga hetkel kodune. Vahel küll ämm ja ema abiks, kuid pidevalt on selline kinni müüritud tunne, et ise ei saa nagu midagi teha, kogu aeg olen laste päralt. Olen ka väiksema pärast juba pea 2 a magamata, ta väga kehv magaka – pilt on mõni päev silme eest täiesti udune – pole jõudu kuskilt võtta enam.

Lihtsalt mõtlesingi ,et uurin, paljud veel üksi ja kuidas emotsionaalselt just toime tulete?
Olen lastega nii närviline, mul on lihtsalt kõrini sellest pidev tubli ema olemisest. ja minu meelest ei mõju suhtele ka hästi see pidev nädalavahetuseti kodu mängimine. Lõpp kokkuvõttes on lastel ju päevast-päeva isa vaja, mitte ainult pühapäeviti – naeratav ja kõikelubav.
Kogu igapäeva mahvaal – pese, õpi, korista, treeni – ja kõike seda vaja ju ka abistada, motiveerida – on ikkagi minu peal.

Oehh, niisama , tahtsin kurta…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis töökohast lähetatakse nii tihti mujale? No ega seda ju iga nädal ei juhtu. Saab ju tööandjaga rääkida, et keegi teine tema asemel saadetaks ja tal parem kodu kõrval olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin mehest lahku, olen lastega 24/7 üksi, ema, õed, kõik on oma peredega hõivatud ja ega ei pea isegi sündsaks neid tülitada. Külas käin vahel õel ja tema lapsel.

Kui lapse esimesed kolm eluaastat on kuidagi üle elatud, siis saab ainult lihtsamaks minna. Mul noorem on viiene. Hakkan juba raskeid aastaid ära unustama.

Mind aitas see, et kohe alguses nõudsin, et mees võtaks lapsed kaheks nädalavahetuseks kuus enda juurde, kella pealt. Ja suvel vahel ka nädalaks või kaheks, pikemalt. Nii sain aega endale, nn tassikese täitmiseks. Kusjuures rohkem on seda oma aega kõvasti, kui oli kooselu ajal, mil meest ainult öösiti nägigi, st mees ei näinud lapsi… Ei teinudki siis mõnikord midagi erilist, lihtsalt t¨illisin, jalutasin, käisin rattaga sõitmas, vedelesin kodus ja vaatasin telekat.
Mees algul virises vastu, et lapsed ei lepi temaga (noorem oli toona 2) aga ma ei andnud järele. Leppisid küll tegelikult, nooremal oli lihtsalt see kohutava kahese iga, ega ta minuga paremini ei käitunud. Mõtlesin, et las isa ka natukenegi näeb vaeva lastega ja saab aru, mis töö see on.
Hakkama saan kõigega, boileri puhastamise pärast eksile ei helista ja kui tema helistab, et appi, laps jonnib või on nohune, siis annan rahulikult nõu, aga \”päästma\” küll ei torma. Need kaks nädalavahetust kuus on olnud mulle täiesti asendamatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.05 10:57; 10.05 13:29; 11.05 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksi on jah raske. Eks pead mehega sellel teemal rääkima. Aga üks asi kirjas ikka väga häiris, et tubli ema võib lastega närveldada. See on esimene tubli ema tunnus, et ta lastega ei närvelda. Hea ema ei tähenda olmega toimetulemist, vaid ikka inimliku suhtumist neisse inimestesse, kelle jaoks Ema on terve maailm. Jah ma tean ,et see tekst siin võib närviajada. Aga inimsuhted on meie KÕIGE KALLIM VARA. Ja just suhete läbi me tunneme õnnetunnet ja kaitstud olemist. Lapsed ei mäleta sinust lõpuks mitte seda, et põrand oli alati puhas, vaid seda et pidev nende kallal närveldamine oli lapsepõlves. Nii et ehk mõtled järgid ja esimeseks sead suhted ja kui nende kõrvalt aega ülejääb, teed ka muud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”kasvatav ema ja kõikelubav isa\” on üldse väga halb variant lastele.
Kui mees kodus, siis sina tee vahest nii, et lähed ka \”komandeeringusse\”. Isa peab siis ise lapsi kasvatama.
Või mine lihtsalt eraldi tuppa, pane uks lukku ja maga.
Sul pole muud vaja, kui aega endale. Puhkust. Ja isale pole muud vaja, kui maa peale tulekut lastekasvatuse osas.

Eelmisele käole – naine pole robot, nagu sa eeldad. Inimvõimetel on piirid. Kõigepalt peab ema saama puhata ja siis on ta suuteline rahulik olema. Ärrituvus pole muud, kui viimseni ülekurnatu närvisüsteemi reaktsioon.
Loe stressi kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.05 10:57; 10.05 13:29; 11.05 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina.

Juba 20a olen E-R mina lastega.
algul 1, siis 2, viimaks 5 lapsega, nüüd taas 2lapsega.

R õhtust P õhtuni saab ka pereisa kodus olla.

Mind küll ei masenda, harjunud juba.
Nädala sees on telefon ju.

Ja kasvatuses oleme laste ees alati ühte meelt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 13:40; 10.05 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul mehel pidevad komandeeringud, tavaliselt on 3-5 päeva kodust ära – mul on nii üle visanud. Kõik on minu peal, maja hooldamine, laste hooldamine – koolid, trennid, väiksemaga hetkel kodune. Vahel küll ämm ja ema abiks, kuid pidevalt on selline kinni müüritud tunne, et ise ei saa nagu midagi teha, kogu aeg olen laste päralt. Olen ka väiksema pärast juba pea 2 a magamata, ta väga kehv magaka – pilt on mõni päev silme eest täiesti udune – pole jõudu kuskilt võtta enam.

Lihtsalt mõtlesingi ,et uurin, paljud veel üksi ja kuidas emotsionaalselt just toime tulete?
Olen lastega nii närviline, mul on lihtsalt kõrini sellest pidev tubli ema olemisest. ja minu meelest ei mõju suhtele ka hästi see pidev nädalavahetuseti kodu mängimine. Lõpp kokkuvõttes on lastel ju päevast-päeva isa vaja, mitte ainult pühapäeviti – naeratav ja kõikelubav.
Kogu igapäeva mahvaal – pese, õpi, korista, treeni – ja kõike seda vaja ju ka abistada, motiveerida – on ikkagi minu peal.

Oehh, niisama , tahtsin kurta…[/tsitaat]

See kõik möödub linnutiivul. Proovi endale nauditavaks teha see aeg. Varsti on lapsed suured. Neil on sõbrad tähtsamad ja emmel jälle enda elu. Naudi oma lapsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina.

Juba 20a olen E-R mina lastega.
algul 1, siis 2, viimaks 5 lapsega, nüüd taas 2lapsega.

R õhtust P õhtuni saab ka pereisa kodus olla.

Mind küll ei masenda, harjunud juba.
Nädala sees on telefon ju.

Ja kasvatuses oleme laste ees alati ühte meelt.[/tsitaat]
masendav elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 20:33; 11.05 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastupidi.
Masendusest olen kaugel.

Olen piisavalt täiskasvanu, et täiesti kenasti hakkama saada nii tööl käimise kui laste kasvatamisega.

Pealegi on nädalavahetus täiesti piisav aeg perega ajaveetmiseks ja siis panustame sellesse ka rohkem st ei vaata kodus mõtetult telerit ega noki nina
vaid
võtame midagi mõnusat ette (teater, seiklusrada, väljasõit jne jne).

Igal õhtul teleripuldi pärast vaielda või õhtul arvutis oleva mehe kukalt vahtida poleks sugugi mõnusam, kuigi siis saan väita, et \”meil on igal õhtul pere koos\” 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 13:40; 10.05 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen ka üksi, mees on kuus ca 5 päeva kodus.kui sedagi.
olen harjunud. käin veel poole kohaga ka tööl.mul 2 koolilast ja üks 3-aastane lasteaialaps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vastupidi.
Masendusest olen kaugel.

Olen piisavalt täiskasvanu, et täiesti kenasti hakkama saada nii tööl käimise kui laste kasvatamisega.

Pealegi on nädalavahetus täiesti piisav aeg perega ajaveetmiseks ja siis panustame sellesse ka rohkem st ei vaata kodus mõtetult telerit ega noki nina
vaid
võtame midagi mõnusat ette (teater, seiklusrada, väljasõit jne jne).

Igal õhtul teleripuldi pärast vaielda või õhtul arvutis oleva mehe kukalt vahtida poleks sugugi mõnusam, kuigi siis saan väita, et \”meil on igal õhtul pere koos\” :)[/tsitaat]

Sa ju ise võtsin endale sellise mehe, kes 7 päeva perega koos olles telekat vahiks:D Minu mees nt ei vaata arvutisse enne, kui lapsed magavad ja meie omavahelised jutud räägitud. Arvutis on õhtul niigi väga vähe, teleka ees ei lösuta jne. Eks igaüks on oma elu ise korraldanud vastavalt oma vajadustele, aga mulle meeldib, kui meil on pere tervik, lastel on isa alati olemas (mitte traadi otsas) ja ka meil on nädalavahetused pere päralt ja teguderohked:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks üldse siis lapsi saada kui üksinda isegi mõni päev toime ei tule??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm,mina otsustasin lapsed saada koos oma mehega – olen täiskasvanud naine ja ei kavatsegi üksi toime tulla.Pere on kas koos või lahus , mingit pooles vinnas elamist ei ole!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa ju ise võtsin endale sellise mehe, kes 7 päeva perega koos olles telekat vahiks:D Minu mees nt ei vaata arvutisse enne, kui lapsed magavad ja meie omavahelised jutud räägitud. Arvutis on õhtul niigi väga vähe, teleka ees ei lösuta jne. Eks igaüks on oma elu ise korraldanud vastavalt oma vajadustele, aga mulle meeldib, kui meil on pere tervik, lastel on isa alati olemas (mitte traadi otsas) ja ka meil on nädalavahetused pere päralt ja teguderohked:)[/tsitaat]sa ei oska vist kuigi hästi lugeda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.05 10:57; 10.05 13:29; 11.05 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hm,mina otsustasin lapsed saada koos oma mehega – olen täiskasvanud naine ja ei kavatsegi üksi toime tulla.Pere on kas koos või lahus , mingit pooles vinnas elamist ei ole![/tsitaat]
Väga õige suhtumine. Mehed ei tohi arvata, et laste kasvatamine-kantseldamine on ainult naiste rida. Ei ole! Mees peab olema täiel määral isa, nagu naine on ema ja oma lastega tegelema-hooldama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina.

mul jooksis siin juba mõni aeg tagasi juhe kokku ja mina võtsin lapsehoidja. noh on jah rahaliselt negatiivne otsus, aga minu närvid maksavad ka midagi. nüüd vaatabki hoidja last/lapsi iga päev 2-4 tundi ja mina saab teha, mis iganes vaja. olen nagu uus inimene! käin linnas, kinos, poes, mida iganes pähe tuleb. siis on jälle jaksu edasi toimetada ja möllata kodus. hommikupoole on minu \”tööaeg\”, siis läheb väike laps magama ja tuleb hoidja ning mina panen kodust putku. siis on minu aeg! issand kui hea see on…elul on kohe värvid ja elu on elamist väärt!

kahju on vaid sellest, et varsti olen hoidjast ilma. aga hakkan kohe ka uut otsima, ilma ei saa ma kuidagi, olen kohe kodus istumisest deprekas ja õhtuti väga väsinud. ma ei ole nõus, et mu mees saab käia restoranides, väljasõitudel, istuda baaris kolleegidega, reisida, magada end hotellis välja, aga mina jantigu päevast päeva koduses rutiinses oravarattas nägemata ühtegi täiskasvanud inimest muuks kui kassas rahamaksmiseks ja saamata hetkegi hingetõmbeaega. aga ema on ka inimene!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma väikse koolilapsega kahekesi, suurem elab kodus vähe, kui vaja, siis on abiks ka alati, aga pinda ma talle ei käi, tal omad noorte tegemised. Kodu ja laps on tõesti minu õlul, aga ei kurda, praegu on elukorraldus selline. Mulle meeldib, et kõik minu käe järgi on. Mees töötab välismaal ja tänu sellele saame sellist elu lubada, et mina tööl käima ei pea. Ajan küll oma väikest asja ja õpin ka, aga mingit kellast kellani tööl istumist ei ole. (Elukindlustused riskide maandamiseks tehtud) Kui mees tuleb, siis rõõm kõigil suur, toimetused võtab ta siis ise sujuvalt üle ja teeme koos palju lahedaid asju, see siis nagu mingi puhkus kohe:) Seda pean küll tunnistama, et väksemale mõjus küll see, et issit ei ole päevast päeva, kuna issi veel selline ka, kes laste sünnist saati väga palju on mõlema lapsega tegelenud. Ega sinna midagi teha polegi, vaikselt harjume, mis muud ja loodame, et varsti oleme jälle normaalse perena koos, plaan tegelikult suht paigas ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vastupidi.
Masendusest olen kaugel.

Olen piisavalt täiskasvanu, et täiesti kenasti hakkama saada nii tööl käimise kui laste kasvatamisega.

Pealegi on nädalavahetus täiesti piisav aeg perega ajaveetmiseks ja siis panustame sellesse ka rohkem st ei vaata kodus mõtetult telerit ega noki nina
vaid
võtame midagi mõnusat ette (teater, seiklusrada, väljasõit jne jne).

Igal õhtul teleripuldi pärast vaielda või õhtul arvutis oleva mehe kukalt vahtida poleks sugugi mõnusam, kuigi siis saan väita, et \”meil on igal õhtul pere koos\” :)[/tsitaat]
Ma ikka eelistan, et isal oleks lastega vahetu kontakt iga päev ja et ei saadaks mingit vildakat pilti pereelust nagu olekski normaalne, et 5 päeva ema rabeleb üksi ja siis tuleb pühapäevaisea lastega mõnusalt aega viitma. Mul on muidugi vähe asjalikum mees ka ega veeda oma õhtuid teleka ees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 20:33; 11.05 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega nalja pole, ma tahan näha kust meie pere pisike preili leiab kunagi sellise mehe nagu tema isa, et tagada sarnane peremudel nagu meil praegu! kuradima vähe selliseid mehi!

igapäevaselt veedb aega minu ja lastega, tv uugab haruharva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kõik on minu peal, maja hooldamine, laste hooldamine – koolid, trennid [/tsitaat]

Kui te just kuskil pärapõrgus ei ela, võiksid lapsed kooli ja trenni iseseisvalt minna ja tulla. Nendega koos õppimise harjumus harjuta kiirelt ära, see tekitab ainult õpitud abitust, et kui sina kõrval pole, justkui ei oskakski. Tegelikult ju oskavad küll!

Pesu peseb ju masin. Minu lapsepõlves pesi ema Rigaga me asju ja see oli ikka pool päeva kestev ettevõtmine, kus pesu loputati vannis ja väänati suures osas käsitsi. Seepärast mul riivab alati silma, kui keegi toob välja, et pesu pesemine on üle mõistuse suur töö. Kuivama panemise saad teha laste ülesandeks või osta lihtsalt kuivati.

Soovitan sul leida abiline (kasvõi ema või ämm), kes võimaldab sinu jaoks aega iseendale. Kavõi maga või loe raamatut, veel parem – mine kuskile välja, käis sõbrannaga üks kohvikutiir või kola poodides. Täida oma tassi, et sul oleks endast miskit anda.

Ja sinu närvilisuses ei ole lapsed süüdi. Nemad ei palunud end siia maailma tuua, see oli ikka sinu otsus. Sa ju tahtsid neid, sa ju armastad neid! Ära ela end nende peal välja, kõik käitumismustrid, mida praegu neile näitad, näitavad nad sulle teismeeas vastu 🙂 Üksteisesse suhtumist õpitakse kodus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul mees on 5p nädalas teises linnas tööl. Pühap hilja läheb ja reede õhtul jõuab. Seda juba viimased 4a. Selle aja sees sündis meil ka laps. Olin pm üksi terve raseduse ja kuni siiani oleme pidevalt lapsega kahekesi. Ma olen nii harjunud sellega. Tülisid sel teemal pole kunagi olnud. Eks on küll nõme üksi olla aga mis teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Pereelu ja suhted kui paljud on lastega üksi nädala sees?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.