Esileht Väikelaps kui paljudel on lasteaia rühmas televiisor?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: kui paljudel on lasteaia rühmas televiisor?

Postitas:

mind huvitab kas on veel kuskil lasteaias rühmades televiisorid? on see teie arust normaalne nähtus?
ja see ka et sealt siis õhtuti multikaid vaadatakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie omas pole ja ei lubaks ka.Kas kasvatajad on kasvatamiseks või on selleks televiisor.Küsi kummale palka makstakse?Päris tõsiselt küsiks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen noorema lapse sõimes telekat seina peal näinud, aga et ta töötaks, kunagi 🙂 vb kasvatajad ise vaatavad laste une ajal mõnda seepi vms. olen lapsel järel käinud nii hommikul, päeval kui õhtul, aga telekas on tumm. ei teagi, mis eesmärgiga ta on seal 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui oleks, tõstaksin kisa 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on, vaadatakse, ei pea seda normaalseks, olen sel teemal ka sõna võtnud, muutunud pole midagi. Sõimerühm, samuti olen järel käinud igal ajal, telekas on suht alati mänginud mingid multikad:( Teisi vanemaid ei häiri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen paar korda õhtul läinud ja lapsed vaatavad telerist neid Jussi multikaid. Kasvataja loeb midagi laua taga (raamat või konspekt) ja aeg ajalt annab korraldusi \”Istu ilust!, \”Ära keeruta!\” jne. Ausalt öeldes on ikka kihvatanud küll. Mina ei poolda seda. Ootan koosolekut, et antud teema üles võtta, sest olen täielikult vastu.Viin lapse aeda, et ta õpiks seal teistega mängima ja suhtlema ning nemad vaatavad telekat. Ja mulle tundub, et mitte just vabatahtlikult, sest minu mehed küll kodus Jussi multikatest ei hooli. Eriti ei suuna neid ka,sest mängivad niisama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rühmas erlardi meie lasteaias pole kellegil, aga on vaid selle jaoks erladi tuba tehtud, kus saavad rühmad soovikorral midagi vaadata. Õnneks meie rühma skäivad lapsed harva seal, kuna rohkem pannakse rõhku õppetööle, kuna osad lapsed lähevad järgmisel aastal kooli.
Muidu vahest ikka võib vaadta ja selles pole probleemi, kui nt. 1x nädalas vaatavad miskit multikat sealt. aga, et seal lapsed pidevalt vaid isuks, see pole enam normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rühmaruumis pole. Aga ma ei tea, kas arvutist või telekast vaadati küll Jussi multikaid jm, kui olid hirmkülmad ilmad ja laps päeval õue ei viidud. Kõrvalruumis siis käis vaatamine vist. Tegelikult ma pooldaks nulltolerantsi telekale lasteaias, aga no ok, need mõned korrad vast ei ole hullu ka. Kisa pole tõstnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina õpetajana ei poolda TV olemasolu rühmasruumis. Lapse töö on mäng ning telekas mängima ei suuna, vaid pigem pärsib seda. Ise olen kasutanud TV/arvuti abi näiteks õppetegevuste juures (näiteks \”Ookeanimaailm\” film tutvustamaks meres elavaid kalu, kilpkonni ja vaalu, sissejuhatus teemasse ja kõik muu selle teema juurde kuuluv oli läbitud rühmas ja siis film aitas seda teemat veel elavamaks muuta. Või siis kasutan Youtubest sobivaid videosid, et mõnda teist teemat tuvustada.. virmalsied, sipelgate elu, laste enda soovid jne.) Sellisel juhul ma usun, et TV/arvuti aitavad õppetegevuste sisu põnevamaks muuta ja lastele teema paremini ja reaalsemalt selgemaks teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil vahel vaadatakse arvutist midagi. Nt õhtuti tellitakse muusikat sealt ja siis tehakse tantsu. Rühmas 6-7 a neil juba lemmikbändid jne.

Ja teleka kasutamisest saan aru küll nt saalis. Meie lasteaias on tihti erinevaid infopäevi. Tuleb kohale tuletõrje, kiirabi, politsei, prügihunt jne. Siis vahel on ikka mõni õppevideo teksit ilmestamiseks vajalik.

Aga kindlasti mitte niisama multikate jaoks.

( minuteada meie lasteaias ei ole kuskil telekat)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 4 a lapsel keelas silmaarst teleka vaatamise rangelt ära, kuna lapsel silmapõhjad nõrgad ja kui silmi ei hoia, võib tulevikus oodata nägemise oluline halvenemine:(

Vaevalt lasteaiarühmas kõikide vanemate kirjalikku nõusolekut küsima hakatakse, et saaksin oma lapse telekavaatamist seal keelata või teaksin siis lapse telekavaatamise päevadel koju jätta. Lasteaias on niigi huvitav- suur ruum täis mängukaaslasi ja mänguasju, milleks veel teler?

Ka tervete silmadega lastele ei tohiks rühmas pidevalt ja eesmärgitult telerit näidata, kuna nii kaob vanematel kontroll, kui palju nende lapsed päevas telerit vaatavad. Õppe-eesmärgil ca 5-10 minutit päevas on täiesti ok, kui sellele järgneb teemakohane arutelu. Kuid lihtsalt niisama lasteaias lapsed teleri ette tarretada- EI!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on, kõigis rühmades. Vaatavad seda harva, tõesti ca 1 korra kuus. Muumid, Lotte. Ei ole vastu, kui telekat kasutatakse mõistlikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, meie lapse rühmas on TV. Olen mõned korrad näinud õhtul, et vaadatakse ka.
TV võib olla, aga meeldiks, kui seda kasutataks ainult harivate saadete või salvestiste vaatamiseks (Mõmmi-aabits, mõni õppefilm vms). Äärmisel juhul sõbralike lastefilmide või multikate vaatamiseks ala kord kuus või paari nädala tagant, nagu Lotte, Muumid jms. Paraku sel ajal, kui mina nägin TV-d töötamas, tuli sealt mingi action-multikas (keegi virutatakse vastu midagi, põmaki-kolaki, midagi lendab tükkideks, mingid kurjad tegelased jne), mida mina lastele üldse ei näitaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui oleks, tõstaksin kisa :)[/tsitaat]

Kodunt oled teleka juba väja visanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 10:44; 21.02 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui oleks, tõstaksin kisa :)[/tsitaat]

Kodunt oled teleka juba väja visanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 10:44; 21.02 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

õnneks meil ei ole ja arvata on et raha ka pole et osta ja usun, et ükski vanem ei panustaks ka sellele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lapse rühmas on televiisor ja sellest vaatavad 2 korda nädalas DVD-de pealt \”Mõmmi aabitsat\” või mõnda muud sarnast saadet ning siis ka ühe episoodi korraga. Õpetajad ütlesid kohe, et nad kasutavad telekat paar korda nädalas õppe-eesmärgil.

Iga kord kui laps on lasteaias telekat vaadanud, siis räägib mulle, mida nad nägid ja kuidas pärast seda saate põhjal oli toimunud millegi õppimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps kui paljudel on lasteaia rühmas televiisor?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.