Esileht Pereelu ja suhted Kui paljudel on Teil pangalaen ja kui palju Te iga kuu makste?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 117 )

Teema: Kui paljudel on Teil pangalaen ja kui palju Te iga kuu makste?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Need 100 eurosed laenud kuus on täitsa normaalne aga 500 eurot kuus laenudeks maksta on ikka hull küll. Minu arust väga riskantne ettevõtmine. Mina külle ei julgeks nii suurt laenu võtta. Mis iganes võib juhtuda, elada tahaks ka elamisväärselt. Minu arust mõtetu sellist pappi laenata. [/tsitaat]

Mul see alla 100ne laen kuus. Jah, tõesti mul on ühetoaline (nooremapoolne naine, üksi elan:)). Nüüd kaaslane ka, kel oma elamispind. Eks mingi aeg kindlasti parandan elujärge korteri suuruse osas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 21:51; 17.08 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Need 100 eurosed laenud kuus on täitsa normaalne aga 500 eurot kuus laenudeks maksta on ikka hull küll. Minu arust väga riskantne ettevõtmine. Mina külle ei julgeks nii suurt laenu võtta. Mis iganes võib juhtuda, elada tahaks ka elamisväärselt. Minu arust mõtetu sellist pappi laenata. [/tsitaat]

mul on majalaen 550 eur kuus, autoliisinguid maksan läbi oma firma. riski maandamiseks on mitu kinnisvaraobjekt, mis on võimalik maha müüa ja raha jääb veel ülegi. arvan, et mul on väiksema riskiga laenud-liisingud, kui nii mõnelgi 100 eurise kuumaksega kodanikul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ühe korteri laen on 230 euri, teise oma 400. Mõlemat umbes 15 aastat veel. No las pank teenib. Pangale maksan siiski vähem kui korterit üürides omanikule maksaks. Üks korter on välja üüritud ja see majandab ise ära ennast.
Mis siin ikka muretseda. Kui miskit juhtub, müüme maha kõik ja kolme maale, kus on üks kohustustevaba kinnisvara olemas.

Ma ei leia, et peaks elama kuskil kõige odavamas peldikus, kui võimalusi on enamaks. Kui hea aeg on, siis tuleb nautida, mitte muretseda, et äkki midagi juhtub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei mõista seda soovitust, et koguge 5 aastat ja siis ostke. aga kus vahepeal elada – üürikas? siis ei oleks ju võimalik sellist summat koguda.

meie maksame 600 euro ringis eluasemelaenu. laen oli suurusjärgus 100 000. alla 120 000 meie elamisväärset, suurt (üle 120 ruudu), aiaga, saunaga, vanniga, normaalses asukohas (kus lasteaed ja kool lähedal) jm nõudmistega elamist ei leidnud. korterit ei tahtnud. see oli üks soodsamaid pakkumisi, mis leidsime – ja otsisime ligi aasta. ost sai tehtud 2011.a, nii et pole mõtet rääkida sellest, kes kui soodsa pinna 2005.a ostis, mul ei ole sellest mingit kasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majalaen 273 euri kuus, 9 aastat veel maksta. Autod liisingus pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korterilaen, elukaaslasega koos võetud. 250 eurot kuus (maksame pooleks), 30 aastaks. Kummalgi ka enne kooselu ostetud oma korter (välja üüritud), nende laenud õnneks makstud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 21:30; 23.11 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ettevõtluslaen,kuumakse 440eur,lisaks koorib veel Maaelu Krediteerimise Sihtasutus oma tagatavalt laenujäägilt 4%.Just see on mul harja punaseks ajanud.Pool laenust on makstud.Poolt laenu tagavad kinnistud ja teist poolt sihtasutus,no võiks ju olla sihtasutuse poolt tagatud siis see pool,mis mul juba makstud,et ma ei peaks maksma matti.Aga ei.
Kuna pank ei ole nõus laenulepingut ringi vaatama ,siis andsin pangale,vastavalt laenulepingutingimustele teada,et soovin laenu tagastada.Pole mul nende laenu vaja,istugu aga oma rahakoti otsas,selle asemel,et intressitulu saada korralikult laenajalt,kes pole kordagi maksetega jänni jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Need 100 eurosed laenud kuus on täitsa normaalne aga 500 eurot kuus laenudeks maksta on ikka hull küll. Minu arust väga riskantne ettevõtmine. Mina külle ei julgeks nii suurt laenu võtta. Mis iganes võib juhtuda, elada tahaks ka elamisväärselt. Minu arust mõtetu sellist pappi laenata. [/tsitaat]

Toon sellise näite.
I perekond (M+N ja 1 laps) sissetulek 1200.- kahe peale ja kodulaen 300.- ehk 25% sissetulekust.
II perekond (M+N ja 1 laps) sissetulek 2400.- kahe peale ja kodulaen 600.- ehk 25% sissetulekust.

Proportsionaalselt oleks justkui kõik samaväärne, mõlemad maksavad sissetulekust 25% laenuks. Vaatame teise nurga alt.
I perekonnal jääb peale laenu maksmist elamiseks 900.- ja II perekonnal 1800.-.
Kas näete vahet?

Loo moraal. Kui sissetulek lubab, pole hull maksta ka laenu 500-600.- kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

issaristike küll, selline laenukoorem kanda? mul võtaks see une ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]maasikakook kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kus korter asub ja kui suur? [/tsitaat]
Asub Tallinnast 50 km kaugusel, 2-toaline paneelikas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 03:28; 18.08 00:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]issaristike küll, selline laenukoorem kanda? mul võtaks see une ära.[/tsitaat]

Jänes ¨ampust ei joo:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

400+110 on kinnisvaralaenud. 13a veel.
autoliisingut hetkel pole, on murutraktor 80 euri kuus veel 2aastat. need on 1/5 tuludest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 14:22; 22.11 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pangalaenu no ikka on aastaid veel, kuumakse circa 700 eur, liisinguid jms pole. Lisaks on laenuvaba vana maja, 3 korterit(välja üüritud). Sissetulek kuus circa 5000 EUR neto.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 14:27; 18.08 14:38; 18.08 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]issaristike küll, selline laenukoorem kanda? mul võtaks see une ära.[/tsitaat]

Ju siis pank usaldab, et laenu üldse antakse. Arvad, et pank annab nö lambist laenu?Nii suurte summade puhul kindlasti, lisaks tehakse tänapäeval max kindlustused iseendale, kodudele.PS!Unetust saab ravida

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 14:27; 18.08 14:38; 18.08 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, vastan teemale ,ja kindlasti saan jälle miinused nagu seal rahateemas juhtus 🙂

Laenu ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Laen laenuks aga selleks ei pea ennast võhmale laenama. Mõne asja jaoks võib näiteks koguda. Kui hulk laene kaasas, siis näiteks TV järelmaksuga osta on minu arust ilmselge mõtlematus. Siin teemas on ka postitusi, kust näeb, et korterite eest laenu tagasimakse on võimalik ka alla 200 euro. Milleks 400-700 peaks iga kuu pangale maksma? Ei pea olema kõige kallim auto, suure liisingumaksega. Minu tuttaval korteri laen kaelas, võlad kaelas, võlad juba otsapidi kohtus aga ikka sai endale kuidagi vel dziibi ka liisida. Milleks, et teistele näidata? Inimestel on suurusehullustus.[/tsitaat]

Kus sa teise elu tead?Järsku hoopis firmalaen?Aga targutajad on kõik alati…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 14:27; 18.08 14:38; 18.08 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eluasemelaen, 340 eurot kuus, maksta veel 25 aastat. Pere netosissetulekuks hetkel mehel 2000 ja minul 1100 eurot kuus. Muid laene ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eluasemelaenu ei ole. 2 auto liising 810 euri kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te panete liisingusumma kaskoga või ilma?
Autoliising 280 eurot (sh kasko 65 eurot) kuus. Maksta veel veits vähem kui 4 aastat. Õppelaenu tasub riik. Elamuasemelaenu pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võtsime pangalaenu maja ostmiseks aastaid tagasi (ca 53000¤),
praeguseks suurem osa sellest makstud (küll nii graafikujärgselt kui erakorraliste suuremate maksetega).
et on tegu fikseeritud põhiosaga laenuga, siis intress sõltub otseselt laenujäägilt ning kuumakse väheneb iga kuuga.
praegu maksame mingi 180¤ kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]majalaen 410 kuus, mehel autoliising 100 euri kuus ja nyyd on tv järelmaksuga.[/tsitaat]

Kui peab televiisori laenuga ostma, siis järelikult ei tohiks olla aega televiisorit vaadata vaid õigem oleks pigem rohkem tööd teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 13:41; 19.08 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majalaen on 800 eurot ja korterilaen on 500 eurot. Korterilaen saab juba poole aasta pärast makstud ning siis olen hea piirkonna korteri omanik. Kui korteri kohe maha müüks, saaksin üle poolest majalaenust ka lahti. Aga kuna hetkel on laenuraha odav, intressid madalad, kinnisvarahinnad suhteliselt madalad jne, tasub mul selle liigutusega oodata ja teenida korterilt üüritulu, mis aitab majalaenu makstam, ja tulevikus õigel ajal korter maha müüa ja majalaen kustutada/vähendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 14:14; 16.01 07:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Nescafe kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis mõttes? Meil telekas, arvuti, külmkapp kõik järelmaksuga(nüüdseks juba makstud ammu).Kogumiseks olime liiga kärsitud ja kohe välja ostmiseks olid/on palgad liiga väikesed.
Kui asi on läbimõeldud pole järelmaksus küll midagi halba :)[/tsitaat]

See oli muidugi minu poolt pisikese irooniaga mainitud ning ei kahtlegi, et antud inimene oma maksudega hätta jääks.

Isiklikult aga olen põhimõttel, et asju milleta kenasti hakkama saan ei osta järelmaksuga. Televiisor on kindlasti üks neist asjadest. Pigem kannatan mõned kuud ja ostan kohe välja. Paljud pisilaenud annavad kokku arvestatava summa.

Ei meeldiks olla oma rumaluse tõttu maksuvõlglaste nimekirjas (isegi, kui keegi seda ei näeks … endal lihtsalt halb tunne).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 13:41; 19.08 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kevadel müüsime laenuga ostetud 2-toalise, kuumakse oli 160-180 ¤. Võtsime suurema laenu 3-toalise ostuks uude majja, hetkel kuumakse 300 ¤ + väikelaen 50 ¤, kokku kohustusi panga ees on 350 ¤ kuus, kodulaenu maksta veel 30 a. Aga loodame, et 15-20 aastaga tagastame.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa mõtled nagu ühe kuu piires või? [/tsitaat]

kuu piires, aasta lõikes, sama asi. oleneb ju sissetulekust ja muudest kohustustest, ühe jaoks metsik laenukoormus on teisele võileivaraha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 20:40; 16.08 23:44; 19.08 21:30; 26.11 12:07; 16.01 00:03; 20.01 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägevaid palku saate, naised! 2-3 korterit välja ostetud, majalaen veel lisaks keskmiselt 400E kuus, nagu siit teemast nähtub, autoliising mitusada E kuus, vinge. Sellise laenukoormuse juures peab palk vähemalt 3000-4000 neto olema, müts maha, ausalt! Mulle mu 800E netose teaduripalgaga isegi ei anta laenu – äkki on ideid, kuidas tulusid suurendada, et laenu saada pisikesegi urka ostuks? Lisatöökohta pole mõtet soovitada, sest selleks, et kõiki oma teadurikohustusi täita jõuaksin töötan niigi 16h päevas ja nii iga päev nädalavahetusteta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Päris arutu kulutamine. Palju teie kuu sissetulekud on? [/tsitaat]

Sissetulekud on piisavad ja vajadusel suudame alati rohkem teenida, aga pidevalt ei ole tahtmist. Ei ole arutu kulutamine, kõik kulud on kenasti kontrolli all.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 01:47; 20.08 00:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kus sa teise elu tead?Järsku hoopis firmalaen?Aga targutajad on kõik alati…[/tsitaat]

Rahu ainult rahu. Las igaleühele jääb oma arvamus. See oli lihtsalt minu arvamus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 16.08 23:34; 17.08 11:16; 17.08 11:23; 17.08 11:29; 17.08 11:31; 17.08 11:35; 17.08 11:36; 20.08 19:01; 20.08 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Ropp-Raivo kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Toon sellise näite.
I perekond (M+N ja 1 laps) sissetulek 1200.- kahe peale ja kodulaen 300.- ehk 25% sissetulekust.
II perekond (M+N ja 1 laps) sissetulek 2400.- kahe peale ja kodulaen 600.- ehk 25% sissetulekust.

Proportsionaalselt oleks justkui kõik samaväärne, mõlemad maksavad sissetulekust 25% laenuks. Vaatame teise nurga alt.
I perekonnal jääb peale laenu maksmist elamiseks 900.- ja II perekonnal 1800.-.
Kas näete vahet?

Loo moraal. Kui sissetulek lubab, pole hull maksta ka laenu 500-600.- kuus.[/tsitaat]

I perekonna puhul ma 300 eurost laenu kindlasti ei võtaks ja II perekonna puhul ma ka sellist laenu(600 eurot) ei võtaks. Võtaksin ainult sellise laenu, mida jõuab üks tööl käiv inimene ära maksta. Ei pea üle oma varju hüppama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 16.08 23:34; 17.08 11:16; 17.08 11:23; 17.08 11:29; 17.08 11:31; 17.08 11:35; 17.08 11:36; 20.08 19:01; 20.08 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vägevaid palku saate, naised! 2-3 korterit välja ostetud, majalaen veel lisaks keskmiselt 400E kuus, nagu siit teemast nähtub, autoliising mitusada E kuus, vinge. Sellise laenukoormuse juures peab palk vähemalt 3000-4000 neto olema, müts maha, ausalt! Mulle mu 800E netose teaduripalgaga isegi ei anta laenu – äkki on ideid, kuidas tulusid suurendada, et laenu saada pisikesegi urka ostuks? Lisatöökohta pole mõtet soovitada, sest selleks, et kõiki oma teadurikohustusi täita jõuaksin töötan niigi 16h päevas ja nii iga päev nädalavahetusteta.[/tsitaat]

Ma liinitöötaja, palk ca 700 ja võtsin hiljuti 35 000 laenu.
Tagasi maksan 200 eurot kuus.
Sul ju suurem sissetulek, kuidas sulle ei anta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 117 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui paljudel on Teil pangalaen ja kui palju Te iga kuu makste?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.