Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kui paljusid raske kuluga covidi juhtumeid teate?

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Kui paljusid raske kuluga covidi juhtumeid teate?

Postitas:
Kägu

On ju suur vahe, kas inimene kannatab nädal otsa 38 palavikku (sest alles 38,5 hakatakse alla võtma), köha (õhtuti tegin teed) ja käib seejuures koeraga jalutamas ja laob puid (ning seejärel kurdab, et 2 nädalat möödas ja ikka pole terve) või siis ravib end korralikult esimesest haigustunnusest alates, nii et palavik ei lähegi kõrgeks jmt.

Sa nimetad palaviku hoidmist alla 38 “korralikuks ravimiseks”??? Või sain ma valesti aru? Sa ikka saad aru, et palavik on sinu sõber, sinu poolt – see hävitab haigustekitajaid. Väikest palavikku alla võttes sa mitte ei “ravi end korralikult”, vaid takistad oma organismil haigusega võitlemist. Palavikku on vaja kindlasti alla võtta, kui see hakkab 39 ligi tõusma (siis hakkab see siseorganitele halvasti mõjuma), kuid alla 38.5 võiks siiski võimalikult kaua kannatada ning tabletti võtta alles siis, kui väga halb on olla.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Irja Lutsar täna Delfis teatab: 

Uuringud on näidanud, et COVID-19 suremus on samasugune või väiksem kui hooajalisel gripil. 

Haiglad täitusid pigem PCR-analüüsis positiivse tulemuse saanutega, mitte raskelt koroonasse haigestunutega.

Mida me “lamemaalased” siis kõik see aeg rääkinud oleme?

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paned veel kümnesse teemasse sellesama mõtte? Pealegi veel vigase mõtte. Sest Lutsari mõttekäik algab hoopis teisest kohast: “Väidan, et COVID-19 on kahe aasta jooksul muutunud haiguseks, mis levib kiiresti, kuid mille vastu on ühiskonnas kujunenud laialdane immuunsus nii vaktsineerimise kui ka põdemise kaudu ning millega võitlemiseks on olemas ravimid ja tõhusad vaktsiinid.” Seega ei, teil ei olnud õigus. Te väitsite ka siis, kui haigus oli tõesti raske haigus, et tegelikult on tegu kerge haigusega. Pealegi on haiguse ohutuks muutumisel oma roll vaktsiinidel, nagu Lutsar ütleb. Seda te ka ütlesite “kõik see aeg”?

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Pealegi on haiguse ohutuks muutumisel oma roll vaktsiinidel” – see on su enda soovmõtlemine – Lutsar midagi nii lolli oma artiklis ei ütle.

Ammu on teada, et vaktsiin võib ringluses oleva infektsiooni veelgi hullemaks muuta, “kinnitades” immuunvastuse esimesse, ebatõhusasse vastusesse, mille see viiruse vastu tekitas.

https://en.wikipedia.org/wiki/Original_antigenic_sin

Tänulik tuleb siin olla neile 25%-le täiskasvanutest ning 80%-le alaealistest, kes ühtegi vaktsiini ei teinud ja viirusel läbi enda ohutumaks muteeruda aitasid.

Tänaseks on 90% Eesti elanikkonnast antikehad tuvastatavad. Kui läbipõdenutel on olemas püsiv  T-rakuline immuunsus, mis samalaadse Sars-Cov-1 puhul näitab koguni 17-aastast kaitset, mis tähendab seda, et kui edaspidi nakatub, siis kergelt.

Vaktsineeritute puhul pole aga mõtet rääkida püsivast kaitsest, Sotsiaalministeerium plaanib juba sügiseks 4-nda süsti reklaamikampaaniat.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Pealegi on haiguse ohutuks muutumisel oma roll vaktsiinidel” – see on su enda soovmõtlemine – Lutsar midagi nii lolli oma artiklis ei ütle.

Lolli? Sa oled liiga omaenda mõttes kinni. Mina pidasin silmas seda, et kui riskigruppidel on kaitse, siis on haigus ohutum. Ja sellele kirjutab kindlasti ka Lutsar alla.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lolli? Sa oled liiga omaenda mõttes kinni. Mina pidasin silmas seda, et kui riskigruppidel on kaitse, siis on haigus ohutum. Ja sellele kirjutab kindlasti ka Lutsar alla.

No hakkab peale. Algul ütlesid, et Lutsar ütles nii. Nüüd tunnistad, et hoopis sina pidasid midagi silmas. Ära vassi nii palju ja parem tunnista, et panid jah pange. Kõigega, kaasa arvatud vaktsiini ülistamisega.

Pealegi on haiguse ohutuks muutumisel oma roll vaktsiinidel, nagu Lutsar ütleb.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

No hakkab peale. Algul ütlesid, et Lutsar ütles nii. Nüüd tunnistad, et hoopis sina pidasid midagi silmas.

Millest sa ometi aru ei saa? Lutsar ütleski, et “COVID-19 on kahe aasta jooksul muutunud haiguseks, mis levib kiiresti, kuid mille vastu on ühiskonnas kujunenud laialdane immuunsus nii vaktsineerimise kui ka põdemise kaudu ning millega võitlemiseks on olemas ravimid ja tõhusad vaktsiinid.” Pidin uuesti kopima ja boldima, sa muidu ei taipa? Selgitan Lutsari mõtet, kui sa ise järge ei suuda pidada – kuna ühiskonnas on tänu vaktsineerimisele (ja läbipõdemisele) tekkinud immuunsus covidi vastu, on haiguse ohtlikkus vähenenud. Mis sulle veel segaseks võiks jääda, küsi julgelt.

Ära vassi nii palju ja parem tunnista, et panid jah pange. Kõigega, kaasa arvatud vaktsiini ülistamisega.

Ma ei ole mingi ideoloogialaulik nagu sina, kes mingit ideed või toodet ülistaks. Mina olen ratsionaalne inimene ja kui asjast on kasu, siis on ta hea asi. Nii lihtne ongi. Vaktsiinist oli kasu, järelikult oli hea asi, omas ajas ja omas rollis. Vassimisest ei tea ma midagi, sina oled aga sellel alal küll kõva tegija.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isiklikult tean ühte rasket juhtumit kus tuttav, noor inimene, sattus hingamisaparaadi alla. Kaasuvaid haiguseid polnud, küll aga suitsetab. Vaktsineerimata.
Meie mehega vakisime ennast 2x. Mina reisimise lihtsustamiseks ja mehel oli oht, et vaksimata ei pääse tööle enam.
Väiksem laps 7a sai ilmselt delta 12/21. Meie keegi ei haigestunud. Täpselt 3k hiljem sai ilmselt selle omicroni. Minul oli 3p ,, paksu kurgu ,, tunne, muud ei midagi ja ei tea kas oligi omicron. Suurem laps jäi kõige viimasena. Mehel polnud mitte midagi.
Kuskilt lugesin mingit artiklit, et teadlased ennustavad, et delta tüvi võib hakata uuesti laialdaselt levima? Teab keegi miskit?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen just covidis. 6 päev läheb. Palavikku pole,korra oli 37,5.Kurk megavalus ja enesetunne ka halb. Kolmekordselt vaksitud,viimane vaktsiin veebruaris. Mees ja lapsed veel terved. Kust sain ei tea.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tean ühte alla 40 aastast inimest, kel oli väga palju kaasuvad haigusi ja käis dialüüsis – tema kahjuks suri.

Siis tean veel ühte nn nõrga tervisega alla 40 aastast – sattus haiglasse aga sai terveks.

Samuti tean ühte 99 aastast väga paljude kaasuvate haigustega inimest kes sattus haiglasse teise haigusega, sai haiglast koroona lisaks, aga paranes. Tervis siiski viletsam kui enne, aga see võib ka vanusest tingitud olla.

Ise põdesin väga kergelt, lapsed põdesid täiesti ilma sümptomiteta, elukaaslasel oli palavik paar päeva.

Ka ülejäänud sõbrad-tuttavad on kergelt põdenud kõik. Nakatusid kõik samamoodi, nii vaxitud, kui vaximata – tean vaid kahte vaktsineeritud inimest, kes ei nakatunud.

0
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kui paljusid raske kuluga covidi juhtumeid teate?