Esileht Tööelu, raha ja seadused. kui palk on liiga hea :D

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: kui palk on liiga hea :D

Postitas:
Kägu

selline mure ongi. Tahan vahetada tööd, pikalt töötanud ühel kohal ja lihtsalt kopp ees, tahaks tööd vahetada. Aga mida teha, kui praegu on palk normaalne, ja kõikjal pakutakse ainult väiksemat palka? 🙁 Täitsa masendav olukord – tunnen, et on aeg organisatsioonist lahkuda, aga ei pakuta normaalset palka…

ja siis räägitakse, et töövõtja on kuningas 😀 mis sektoris?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui palk on hea, hakka investeerima. Pikapeale enam ei peagi tööl käma, elad nagu kuninga kass. Ammu oleks juba võinud sellega alustada.

paraku sellega üleöö ei saa rikkaks. Umbes 10 aastaga oleks reaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere tulemast minu maailma. Olen pea 20 a töötanud samas ettevõttes erinevatel ametikohtadel ja palk selle aja sees väga heaks kasvanud. Nüüdne amet mulle aga väga ei istu ja tahaks ettevõtet vahetada (senises juba niigi kaua oldud), olen isegi nõus palgas kaotama kuni veerandi, aga isegi veerandi võrra väiksema palgaga on keeruline leida. Niisiis tiksungi siinses edasi, samal ajal otsin ka uut tööd.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

sama siin, kusjuures ma hakkasingi investeerima, pean veel ca 8 aastat vastu pidama, siis ei pea enam tööl käima, saan investeeringutest ennast ära elatatud

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidagi kergendus on teada, et selliseid muresid on teistelgi. Kuigi jah lahendust vist eriti mitte. Olen ka peaaegu kakskümmend aastat ühes valdkonnas töötanud ja nö karjääri teinud, sellest viimased kümme aastat ühes ja samas ettevõttes. Töökaaslased on sõbralikud, palk hea, ülemus minu tööga rahul, aga ma ise olen mitte küll just läbipõlenud, aga ikka üsna sügavale rutiini uppunud. Olen käinud koolitustel ja püüdnud ennast maksimaalselt harida ja arendada, kuid praegu ei näe ühtegi uut väljakutset, mis ka enam-vähem samas suurusjärgus tasustatud oleks, kui mu praegune palk. Olengi lahendanud selle enda jaoks nii, et teen kohusetundlikult tööd puhtalt leivateenimise pärast ja siis on mul paar hobi ja vabatahtliku tasuta tööd, mida tehes ma tunnen, et ma ennast teostan ja ka kellelegi kasulik olen oma tegevusega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selliste muredega inimesi on veel, sa pole üksi. Mul endal sõbranna selline, et tal on täiesti siiber oma tööst, aga kuna palk on nii hea, siis ta ei leia midagi, kus sellist palka pakutakse. Muidugi tema puhul on tegemist klienditeenindajaga ja keskharidusega ta lihtsalt mingit spetsiifilist ja hästi makstud ametikohta ei leia, praeguses kohas on tal aga suvekuudel võimalik teenida koos jootrahaga umbes 2000€ netos, ka netopalk üksi on tal hooajal umbes 1500€. Kandideerinud on ta ka mujale kui teenindaja ametikohale, aga siiski jääb pakutud palk igal pool tema soovitule alla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vahetasin töökohta nii, et palk läks 40% väiksemaks, puhkus 10 päeva lühemaks ja hakkasin saama 12 kuupalka varasema 14 asemel /jõulude ja puhkusepreemiat sain ühe kuupalga ulatuses/. Aga ei kahetse kannapööret, nüüd teenin rohkem, kui varem, valin ise puhkuse aega ja saan lisapuhkust. Ning töö meeldib, selleni läks aega 3 aastat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõistan, mida tunned! Mul oli sama asi – kuniks vahetus otsene ülemus väga ebameeldiva inimese vastu… Oligi kohe ülimalt hea põhjus lahkumiseks ja ei kahetse oma otsust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on sama mure. Minu valdkonnas on Eestis üsna väikesed palgad, teen tööd aga ühele rahvusvahelisele firmale, mis maksab üle maailma sama taksi järgi ja seega on minu palk Eestis makstavast umbes kolm korda kõrgem. Töö on aga korduv ega arenda mind edasi! Olen kandideerinud ka mujale, arvanud, et olen nõus palga ohverama ja huvitavamale tööle minema, aga kui vestlusel palganumbrit kuulen, siis – ega ikka ei ole nõus küll. Seega teen edasi oma erialast, tasuvat, aga üsna igavat tööd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga loo siis omale ise töökoht. Hakka ettevõtjaks ja teeni see raha, mida soovid saada. Miks peaks keegi teine looma sulle rahalise võimaluse, kui ei ole teada, kas sa ka reaalselt ka sellele ettevõtjale kasumit teenid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sama siin, kusjuures ma hakkasingi investeerima, pean veel ca 8 aastat vastu pidama, siis ei pea enam tööl käima, saan investeeringutest ennast ära elatatud

Millal on piisavalt teenitud, et saab investeeringutest end ära elatatud? Mina näiteks panin just oma isa hooldekodusse ja iga kuu läheb üle 1000 euro selle peale. Abikaasa vanemad ka vajavad juba palju abi, ilmselt varsti on nemadki vaja kuhugi panna, kus mähkmeid vahetatakse ja söödetakse 4 korda päevas. Kuipalju peaks siis olema pangaarvel, arvestusega, et elataks ennast ära töölkäimise asemel ja tulevikus saaks makstud hooldekoduarved, et ei jääks oma laste ülal pidada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga loo siis omale ise töökoht. Hakka ettevõtjaks ja teeni see raha, mida soovid saada. Miks peaks keegi teine looma sulle rahalise võimaluse, kui ei ole teada, kas sa ka reaalselt ka sellele ettevõtjale kasumit teenid.

Sa saad ju ise ka aru, et elu ei ole nii lihtne. Üksikettevõtjana ei teeniks ma ilmselt veel pikaltn nii nagu 500liikmelises organisatsioonis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millal on piisavalt teenitud, et saab investeeringutest end ära elatatud? Mina näiteks panin just oma isa hooldekodusse ja iga kuu läheb üle 1000 euro selle peale. Abikaasa vanemad ka vajavad juba palju abi, ilmselt varsti on nemadki vaja kuhugi panna, kus mähkmeid vahetatakse ja söödetakse 4 korda päevas. Kuipalju peaks siis olema pangaarvel, arvestusega, et elataks ennast ära töölkäimise asemel ja tulevikus saaks makstud hooldekoduarved, et ei jääks oma laste ülal pidada?

See summa selliste kulude puhul algaks kuskil miljonist eurost.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuhu te kõik investeerite? Millesse st.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kolm korterit välja üürimiseks pluss aktsia jms investeeringud, mis ca 1000EURi kuus sisse toovad 6% tootluse juures. ise kavatsen maamajja kolida, mille olen jõudnud igati kaasaegseks renoveerida. arvuta ise. ema on mul 81 aastane ja nii haige, et kui hooldekodusse satub, siis pikalt vastu ei pea. abikaasa vanemad on tema ja ta õdede-vendade mure.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kolm korterit välja üürimiseks pluss aktsia jms investeeringud, mis ca 1000EURi kuus sisse toovad 6% tootluse juures. ise kavatsen maamajja kolida, mille olen jõudnud igati kaasaegseks renoveerida. arvuta ise. ema on mul 81 aastane ja nii haige, et kui hooldekodusse satub, siis pikalt vastu ei pea. abikaasa vanemad on tema ja ta õdede-vendade mure.

Nende kõigi kolme korteri väljaüürimisest pead ju riigile tulumaksu maksma ja korterite (ning maja, kus korterid asuvad) kõikvõimaliku remontimise kulud peab ka reeglina omanik katma. Raske uskuda, et see on tasuv investeering.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nende kõigi kolme korteri väljaüürimisest pead ju riigile tulumaksu maksma ja korterite (ning maja, kus korterid asuvad) kõikvõimaliku remontimise kulud peab ka reeglina omanik katma. Raske uskuda, et see on tasuv investeering.

maksangi tulumaksu ja majades korterite remondifondi maksta ei ole probleem. ning nagu selgitasin on investeeringud hajutatud st on ka likviidsemad investeeringud aktsiate jms väärtpaberite näol.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tunnen et hakkan ka sinna punkti jõudma.
olen viimase aasta korralikult säästnud 50% sissetulekust ja ennast ‘harjutanud’ väiksema rahaga elama. siis kui lõplikult villand saab võin väiksema palgaga töö vastu võtta nii et saan selle uue palgaga ka ilusti hakkama.
kui palk on praegu eesti mõttes väga hea ja see tuleb lihtsalt hea palga vastu vahetada, siis ei tohiks olla ratsionaalselt ju probleemi, tuleb teatud hüvedest loobuda aga ilusti ära saab ikka elada. vaimne tervis ja isiklik õnn on ka olulised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sama siin. töötasu 2000 net+ridamisi muid hüvesid.

äkki vahetame töökohad omavahel ära. jääb palganumber enam vähem samaks ja saab vaheldust:D

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nende kõigi kolme korteri väljaüürimisest pead ju riigile tulumaksu maksma /…/

Üks Kägude imeline omadus on see, et nad arvavad, et tulu pole mõtet saada, sest sellelt tuleb tulumaksu maksta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kolm korterit välja üürimiseks pluss aktsia jms investeeringud, mis ca 1000EURi kuus sisse toovad 6% tootluse juures.

Mismoodi aktsiad iga kuu sissetulekut annavad? Ja kas maj. languse korral enam nii lustipidu ongi? Kas need investeeringud annavad reaalset või virtuaalset sissetulekut?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kolm korterit välja üürimiseks pluss aktsia jms investeeringud, mis ca 1000EURi kuus sisse toovad 6% tootluse juures.

Mismoodi aktsiad iga kuu sissetulekut annavad? Ja kas maj. languse korral enam nii lustipidu ongi? Kas need investeeringud annavad reaalset või virtuaalset sissetulekut?

jeerum, on ju ometi võimalik võtta aastatulu ning jagada see 12-ga, saadki ühe kuu sissetuleku.
majandus teadupärast käib tsüklitena, vahel on olukord (aktsia hind) parem, vahel halvem. aga üldiselt maandatakse riske kombineerides erinevate sektorite ja ettevõtete vahel. ja sissetulek on muidugi reaalne, virtuaalne on sul ehk mõne arvutimängu väljamõeldud rahaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jeerum, on ju ometi võimalik võtta aastatulu ning jagada see 12-ga, saadki ühe kuu sissetuleku.
majandus teadupärast käib tsüklitena, vahel on olukord (aktsia hind) parem, vahel halvem. aga üldiselt maandatakse riske kombineerides erinevate sektorite ja ettevõtete vahel. ja sissetulek on muidugi reaalne, virtuaalne on sul ehk mõne arvutimängu väljamõeldud rahaga.

Sa Jeerum võta see ka arvesse mis su aktsiatest alles jääb kui masu üle käib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa Jeerum võta see ka arvesse mis su aktsiatest alles jääb kui masu üle käib.

Äkki läheksid mõnele algajate majanduskursusele? Ega aktsiad pole nimi, et eluaeg kaasas. Neid saab osta ja müüa. Lisaks pikaajalisemad investeeringud ongi tasuvamad. Paari aasta lõikes võib kõike juhtuda, aga isegi sinu masu ei pruugi kõike mõjutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma küll ei suudaks teha tööd, mis mulle ei meeldiks ja mille eest väga palju makstakse. Olen alati teinud seda tööd, mis on arendav ja põnev ning vahest ehk saab vähem palka, aga meelerahu ka loeb

Please wait...
Postitas:
Kägu

tunnen et hakkan ka sinna punkti jõudma.

olen viimase aasta korralikult säästnud 50% sissetulekust ja ennast ‘harjutanud’ väiksema rahaga elama. siis kui lõplikult villand saab võin väiksema palgaga töö vastu võtta nii et saan selle uue palgaga ka ilusti hakkama.

kui palk on praegu eesti mõttes väga hea ja see tuleb lihtsalt hea palga vastu vahetada, siis ei tohiks olla ratsionaalselt ju probleemi, tuleb teatud hüvedest loobuda aga ilusti ära saab ikka elada. vaimne tervis ja isiklik õnn on ka olulised.

Mul on sama situatsioon. Palk on Eesti mõistes väga hea (2450 neto) aga väsimus on selline, et tahab ära tappa. Kuna olen säästnud korralikult viimastel aastatel, otsustasin võtta lihtsalt pool aastat kuni aasta vabaks ja kuna firmas on mul endiselt head suhted, siis kavatsen sinna ka tagasi minna. Mu enda kulutused on kuus suhteliselt väiksed, seega ei näe probleemi. Ja kui sinna tagasi ei saagi mingil x põhjusel, siis vaatan midagi muud. Võttis aega, aga selgeks sai, et kõrge palk alati ei tule lihtsalt. Vahel tuleb see enda närvide ja magamata ööde arvelt ning mida vanemaks saad, seda vähem seda jama tahad. Kuna positsioon on juhtiv, siis mõtlen täiesti reaalselt täiesti lihttöö peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis töökohad need on sellised kus te teenite nii head palka? Cv.ee ringi vaadates keegi ei paku sellist raha kui sa just mingi erispetsialist ei ole

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt imeline, aktsiad annavad virtuaalset sissetulekut!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis töökohad need on sellised kus te teenite nii head palka? Cv.ee ringi vaadates keegi ei paku sellist raha kui sa just mingi erispetsialist ei ole

CV.ee-sse ei jõuagi sellised kohad. Sinna otsitakse inimesi kas läbi head hunterite, vahel on ka LinkedInis head pakkumised. Aga eks need pigem sellised kohad ole jah, kus on vaja mingeid spetsiaalseid teadmisi/oskusi.

Aga mind ennast rõõmustab, et olen vahepeal leidnud uue potentsiaalse töökoha. Füüsiline asukoht oleks küll üle mere, aga kuna ma olevat parim kandidaat, siis on tööandja ka kodukontoriga nõus. Juuli alguses selguvad täpsemad tingimused.

Ühes teises kohas olen ka juba kolm vooru väga keerulist kandideerimist läbinud, neljas (viimane) on veel ees, aga ilmselt eelistan siiski seda esimest kodukontoriga kohta.

Please wait...
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. kui palk on liiga hea :D