Esileht Pereelu ja suhted Kui parim sõbranna keerab uhhuuks

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 128 )

Teema: Kui parim sõbranna keerab uhhuuks

Postitas:
Kägu

Ma ei pidanud neid silmas vaid teemaalgatajat ja teisi, kes täpselt teavad, mis teised inimesed valesti teevad ja kuidas elama peavad.

Uhhuutajal on selline sõbranna, kes teeb teema, mida see uhhuutaja kohta räägib?

Proovi korra uuesti?

    <li style=”text-align: left;”>Siin kõrval on teema, kus mees muutus pärast lapse sündi kasutuks ja peale selle, et laps on alla pooleaastane ma rohkem ei lugenud. Kas tema ka ei tohi oma mehe üle arutleda? Pole sealseid kommentaare uurinud, aga kas seal ka tänitad?

Tänitad? Mingi tädide väljend. See teema on siin stiilis, kirjutan teile, kui käsitlematu sõber mul on, kiitke takka. Ei kiida minu poolt.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin kui muinasjuttu. Üleolevad inimesed otsivad sõprust taga…

Uhhuutajad ongi sellised, kes erinevusi ei aktsepteeri.

Ma ei pidanud neid silmas vaid teemaalgatajat ja teisi, kes täpselt teavad, mis teised inimesed valesti teevad ja kuidas elama peavad. Noh neid, kes kõigi teiste kingad läbi on sammunud.

Keegi pole kellegi kingi läbi sammunud, aga kui inimene muutub nähtavalt, pannakse seda tähele ja tahetakse selle üle arutleda. Mis selles halba on.

Inimene uhhuutaja ei puutu ju üldse asjasse. Mida räägib sellise teema tegemine aga teemaalgataja enda kohta? Väärt sõber, et taga räägib? Miski siis ju kripeldab hinges, miks anonüümselt õigustusi otsida kui süda näitab, et valesti käitutud? Nagu kirjutasin, mingu pihile.

Arutlemine pole tagarääkimine. Loomulikult on väärt sõber, kui viitsib pead vaevata. Ei saa aru, kus see solvumise koht on.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänitad? Mingi tädide väljend. See teema on siin stiilis, kirjutan teile, kui käsitlematu sõber mul on, kiitke takka. Ei kiida minu poolt.

Ära siis kiida. Tädiks muutuvad kõik ühel hetkel, pane tähele ja ainult oota.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Endiselt ei saa aru, et kas osade naiste jaoks on õiged sõbrannad vaid need naised, kes iga sõbranna veidruse ja pähetulnud ideega lihtsalt lepivad ja nende kohta midagi ei arva ega räägi?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Lõpeta enda petmine, ei olnud sa temaga lähedane. Sa ei teagi, mis on lähedus, kui väidad, et olite ja enam ei ole. Sa pole iial tema sõbranna olnud, vaid oled teda ärakasutanud. Kui oleksid sõbranna, ei viskaks sa teada üle parda, ei teeks sellist kirja siia, vaid mõistaks, et su lähedane sõber on leidnud selle, mis teda elustab. Sinult jätkugu nüüd julgust elada nagu elad, ilma teist inimest mustamata ja halvustamata. Su sõbrannal vedas, sai kehvast sõbrast lahti. Kui oleks hingeline lähedus tõeline, nagu sa räägid, siis saab rääkida ka sellest, et ühel on ühed arvamused, teisel teised. Aga sinul on vaja, et teised sinuga nõustuksid ja seetõttu ei suuda enam suhelda. MIna ei ole ühestki sõbrast ilma jäänud, kuigi oleme erinevate parteide valijad ja väga paljud poliitilised ja majanduslikud vaated on seinast seina. Aga see teebki sõpruse huvitavaks. Oska ikka sõber olla ja siis pole vaja rääkida, et sina jäid sõbrast ilma. Kõigepealt peab ise oskama sõber olla ja tunnustama oma sõbra valikuid. See mida kirjeldad on väga kaugel sõprusest.

    Väga sisuline kommentaar. Arvan sama. Sõbranna ju võisid olla, aga sõber mitte. Sõber on sügavama tähendusega. Sõpradel võivad olla erinevad arvamused, see ei takista sõber edasi olemast. Sõbrannandus on pealiskaudsem, eeldab ühiseid hobisid jne.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõprus see ikkagi oli, aga sõprusel on algus ja on lõpp, nii nagu igal asjal siin elus. Midagi kahetsema ei peaks, tee nagu sinu süda sulle ütleb ja ära kuula siin neid, kes sind seepärast sõbraks ei pea. Sa olid sõber, aga sa ei saa ka sõbrannat tema uskumuste pärast enda jaoks pjedestaalile asetada ja enda arvamusest mööda vaadata. Täiesti normaalne on loobuda sõprusest, mis on end ära ammendanud. Inimesed kasvavadki vahel lahku.

Sõprusel on algus ja lõpp? Huvitav, kas ema armastusel on ka algus ja lõpp? On see nii erinev sõprusest? Õigeid sõpru siin elus ongi vähe. Veab, kui neid satub eluteele ükski! Ärge ajage siin sõpra ja head tuttavat ehk sõbrannatamist segamini. Sõbrants on jah lihtsalt kaasteeline teatud ajahetkel. Abikaasa võib ka olla ajutine kaaslane, tuleb ette. Eks siis ongi lahutus. Lahkukasvamine ja erinevatesse suundadesse minek. Asjade loomulik käik.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõprusel on algus ja lõpp? Huvitav, kas ema armastusel on ka algus ja lõpp? On see nii erinev sõprusest? Õigeid sõpru siin elus ongi vähe. Veab, kui neid satub eluteele ükski! Ärge ajage siin sõpra ja head tuttavat ehk sõbrannatamist segamini. Sõbrants on jah lihtsalt kaasteeline teatud ajahetkel. Abikaasa võib ka olla ajutine kaaslane, tuleb ette. Eks siis ongi lahutus. Lahkukasvamine ja erinevatesse suundadesse minek. Asjade loomulik käik.

Sõprus pole erilisem kui abielu või venna/õesuhe, see on hoopis lahjem tunne.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõprus see ikkagi oli, aga sõprusel on algus ja on lõpp, nii nagu igal asjal siin elus. Midagi kahetsema ei peaks, tee nagu sinu süda sulle ütleb ja ära kuula siin neid, kes sind seepärast sõbraks ei pea. Sa olid sõber, aga sa ei saa ka sõbrannat tema uskumuste pärast enda jaoks pjedestaalile asetada ja enda arvamusest mööda vaadata. Täiesti normaalne on loobuda sõprusest, mis on end ära ammendanud. Inimesed kasvavadki vahel lahku.

Sõprusel on algus ja lõpp? Huvitav, kas ema armastusel on ka algus ja lõpp? On see nii erinev sõprusest? Õigeid sõpru siin elus ongi vähe. Veab, kui neid satub eluteele ükski! Ärge ajage siin sõpra ja head tuttavat ehk sõbrannatamist segamini. Sõbrants on jah lihtsalt kaasteeline teatud ajahetkel. Abikaasa võib ka olla ajutine kaaslane, tuleb ette. Eks siis ongi lahutus. Lahkukasvamine ja erinevatesse suundadesse minek. Asjade loomulik käik.

Pole mõtet rääkida, et sõbrannat peaks armastama nii nagu ema armastab oma last. Kui sõbranna nüüd seda tahtma hakkab, tuleb tal pöörduda oma ema poole ja sealt seda armastust oodata. Mitte teiselt sõbrannalt.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin kui muinasjuttu. Üleolevad inimesed otsivad sõprust taga…

Uhhuutajad ongi sellised, kes erinevusi ei aktsepteeri.

Ma ei pidanud neid silmas vaid teemaalgatajat ja teisi, kes täpselt teavad, mis teised inimesed valesti teevad ja kuidas elama peavad. Noh neid, kes kõigi teiste kingad läbi on sammunud.

Miks ma peaksin taluma, kui mu sõbranna näiteks sammub sel eluperioodil prostituudi või narkomuula kingades. Või räägib ainult oma idioodist ja vägivaldsest mehest Raixist või EKREst või tametoitlusest? Kuna olen sõber? Okel, siis võinuksin mina ju ka oma veganist exsõbrannale igal kohtumisel pikalt rääkida, kui tore on süüa rare veiseliha ja kui maitsev on lehmakeel ning kuidas tahaks proovida tööd lihakombinaadis torkajana (sa vast tead, mis töö see on)?
Need easjad ei käi ühte pidi. Kui tahad anda, pead ka vastu võtma. Kui tahad, et sind kuulataks ja repekteeritaks vastuvaidlemata, pead ka ise kuulama, aktsepteerima teise himu kergelt verise steigi järgi või sõbranna toetuskõnesid geidele, amrukestele või kellele iganes.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen enda endiste sõbrannade puhul palju vähema tõttu suhtlemise lõpetanud. Ühega oli eriti raske, ei tahtnud sugugi aru saada, miks ma ei räägi temaga enam sõnagi ja üritas ikka suhelda. Aega võttis, aga lahti sain.

Seda pean küll ebaviisakaks kui pikalt olnud sõbranna ilma ühegi selgitusega lõpetab suhtlemise. Võiks ju siis kirja teel paari lausega selgitatagi, miks suhtlemise lõpetas.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda pean küll ebaviisakaks kui pikalt olnud sõbranna ilma ühegi selgitusega lõpetab suhtlemise. Võiks ju siis kirja teel paari lausega selgitatagi, miks suhtlemise lõpetas.

Pean ebaviisakas, et pikaajaliselt sõbrannalt ise kirja teel ei küsita ja kui põhjus on see, et tema alustas, siis miks selliselt üldse mingit selgitust oodata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen enda endiste sõbrannade puhul palju vähema tõttu suhtlemise lõpetanud. Ühega oli eriti raske, ei tahtnud sugugi aru saada, miks ma ei räägi temaga enam sõnagi ja üritas ikka suhelda. Aega võttis, aga lahti sain.

Sa oled lihtsalt inimeste tarbija. Sinu sõprus ei ole mitte midagi väärt.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen enda endiste sõbrannade puhul palju vähema tõttu suhtlemise lõpetanud. Ühega oli eriti raske, ei tahtnud sugugi aru saada, miks ma ei räägi temaga enam sõnagi ja üritas ikka suhelda. Aega võttis, aga lahti sain.

Seda pean küll ebaviisakaks kui pikalt olnud sõbranna ilma ühegi selgitusega lõpetab suhtlemise. Võiks ju siis kirja teel paari lausega selgitatagi, miks suhtlemise lõpetas.

Jälle see Kägu, kes arvab, et tahab iga lahkumineku kohta selgitusi. Või on selliseid lihtsameelseid mitu.
Sa ei taha seda. Ausõna, sa ei taha ausat paarilauselist selgitust. Sa ei taha, et sõbranna sõbrasuhet lõpetades ausalt selgitaks: “Mul on sinuga igav, sa oled tüütu ja ebahuvitav inimene.”
Või nõuad sa, et sinu meeleheaks õpiks ta valetama?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen enda endiste sõbrannade puhul palju vähema tõttu suhtlemise lõpetanud. Ühega oli eriti raske, ei tahtnud sugugi aru saada, miks ma ei räägi temaga enam sõnagi ja üritas ikka suhelda. Aega võttis, aga lahti sain.

Seda pean küll ebaviisakaks kui pikalt olnud sõbranna ilma ühegi selgitusega lõpetab suhtlemise. Võiks ju siis kirja teel paari lausega selgitatagi, miks suhtlemise lõpetas.

Jälle see Kägu, kes arvab, et tahab iga lahkumineku kohta selgitusi. Või on selliseid lihtsameelseid mitu.

Sa ei taha seda. Ausõna, sa ei taha ausat paarilauselist selgitust. Sa ei taha, et sõbranna sõbrasuhet lõpetades ausalt selgitaks: “Mul on sinuga igav, sa oled tüütu ja ebahuvitav inimene.”

Või nõuad sa, et sinu meeleheaks õpiks ta valetama?

Ma eelistaks sõbra või sõbranna puhul mitte valetamist, vaid täiesti ausat tõde. Peaasi, et pole mingi võlts ninnunännu plära ja teeme head nägu.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma eelistaks sõbra või sõbranna puhul mitte valetamist, vaid täiesti ausat tõde. Peaasi, et pole mingi võlts ninnunännu plära ja teeme head nägu.

Kas poleks parem sõbralikult lasta sõprusel katkeda kui riskida sõimurahe ja vimmaga?! Viisakas inimene ütleb, et mul pole probleeme sinuga, kõik on hästi ja laseb sõprusel tasakesi ära vajuda.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma eelistaks sõbra või sõbranna puhul mitte valetamist, vaid täiesti ausat tõde. Peaasi, et pole mingi võlts ninnunännu plära ja teeme head nägu.

Kas poleks parem sõbralikult lasta sõprusel katkeda kui riskida sõimurahe ja vimmaga?! Viisakas inimene ütleb, et mul pole probleeme sinuga, kõik on hästi ja laseb sõprusel tasakesi ära vajuda.

Need, kes seda kõik on hästi, stamplauset kasutavad, neil just pole hästi, aga nad tahavad varjata seda.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma eelistaks sõbra või sõbranna puhul mitte valetamist, vaid täiesti ausat tõde. Peaasi, et pole mingi võlts ninnunännu plära ja teeme head nägu.

Kas poleks parem sõbralikult lasta sõprusel katkeda kui riskida sõimurahe ja vimmaga?! Viisakas inimene ütleb, et mul pole probleeme sinuga, kõik on hästi ja laseb sõprusel tasakesi ära vajuda.

Miks ma peaks tahtma sõbralikult sõprust katkestada? Kui on sõber, olengi temaga sõbralik. Kui sõprus katkeb, pole ma ka enam sõbralik.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma peaks tahtma sõbralikult sõprust katkestada? Kui on sõber, olengi temaga sõbralik. Kui sõprus katkeb, pole ma ka enam sõbralik.

Võib-olla pole sõbralik kõige õigem sõna, äkki tsiviliseeritud on parem. Näide oli toodud, et sõber katkestab põhjenduseta sõpruse ja kas peaks kadumise asemel põhjendama kukkuma, mitte mittesõbralikult sõpruse katkestamisest.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma peaks tahtma sõbralikult sõprust katkestada? Kui on sõber, olengi temaga sõbralik. Kui sõprus katkeb, pole ma ka enam sõbralik.

Võib-olla pole sõbralik kõige õigem sõna, äkki tsiviliseeritud on parem. Näide oli toodud, et sõber katkestab põhjenduseta sõpruse ja kas peaks kadumise asemel põhjendama kukkuma, mitte mittesõbralikult sõpruse katkestamisest.

Tsiviliseeritus? Inimesed on erinevad ja ka lahendused kuidas keegi toimib, erinevad. Ühest vastust siin pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tsiviliseeritus? Inimesed on erinevad ja ka lahendused kuidas keegi toimib, erinevad. Ühest vastust siin pole.

Kõigil on õigus valetada, ninnunännutada, kaduda, sõimata. Sinu asi on, kuidas sellele reageerid. Sinu eelistus ei pruugi olla see, mida endine sõber silmas peab. Sõprus on läbi, ongi nii, isegi, kui ei ninnunännutata ei muuda see midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tsiviliseeritus? Inimesed on erinevad ja ka lahendused kuidas keegi toimib, erinevad. Ühest vastust siin pole.

Kõigil on õigus valetada, ninnunännutada, kaduda, sõimata. Sinu asi on, kuidas sellele reageerid. Sinu eelistus ei pruugi olla see, mida endine sõber silmas peab. Sõprus on läbi, ongi nii, isegi, kui ei ninnunännutata ei muuda see midagi.

Sõprus oli läbi juba ammu enne seda, saa juba aru. See ninnunännu kadumine ja valetamine vms on lihtsalt poosetamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tsiviliseeritus? Inimesed on erinevad ja ka lahendused kuidas keegi toimib, erinevad. Ühest vastust siin pole.

Kõigil on õigus valetada, ninnunännutada, kaduda, sõimata. Sinu asi on, kuidas sellele reageerid. Sinu eelistus ei pruugi olla see, mida endine sõber silmas peab. Sõprus on läbi, ongi nii, isegi, kui ei ninnunännutata ei muuda see midagi.

Ka endiselt sõbralt reaktsiooni ootamine on lihtsalt poosetamine. Sõprus oli ammu läbi, nüüd ootame mis ta teeb, kui ütleme talle hästi tsiviliseeritult, et kõik on hästi, ise vaikselt eemaldume. Nii.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõprus oli läbi juba ammu enne seda, saa juba aru. See ninnunännu kadumine ja valetamine vms on lihtsalt poosetamine.

Siis polegi vaja küsida kadumist või ninnunännutust oodata, selle analüüsi mõtleb ise peas kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nüüd ootame mis ta teeb, kui ütleme talle hästi tsiviliseeritult, et kõik on hästi, ise vaikselt eemaldume. Nii.

Kõik eemaldujad pole sugugi manipulaatorid, kes ootavad anumist ja et teine pool end muudaks. Päevad pole vennad, olukorrad võivad paugult muutuda, miks sõprus lõppeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõprus oli läbi juba ammu enne seda, saa juba aru. See ninnunännu kadumine ja valetamine vms on lihtsalt poosetamine.

Siis polegi vaja küsida kadumist või ninnunännutust oodata, selle analüüsi mõtleb ise peas kokku.

Pole mõtet peas kokku mõelda, kui tajud niigi ära, et miski on juba muutunud. Välismaailm ju alati peegeldab sinu sisemist.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole mõtet peas kokku mõelda, kui tajud niigi ära, et miski on juba muutunud. Välismaailm ju alati peegeldab sinu sisemist.

Õnneks ainult üks sõber ja ei pea sellistes olukordades olema, et midagi tajuma või mõtlema. Kõik nö sõbrad on orgaaniliselt kadunud loomulike protsesside käigus alustades põhikoolist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole mõtet peas kokku mõelda, kui tajud niigi ära, et miski on juba muutunud. Välismaailm ju alati peegeldab sinu sisemist.

Õnneks ainult üks sõber ja ei pea sellistes olukordades olema, et midagi tajuma või mõtlema. Kõik nö sõbrad on orgaaniliselt kadunud loomulike protsesside käigus alustades põhikoolist.

Sõbrad, mis tulevad ja jäävad, tekivad siis, kui inimene on enda jaoks nn valmis, enam ei kujunda end ja sellega rahul.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen enda endiste sõbrannade puhul palju vähema tõttu suhtlemise lõpetanud. Ühega oli eriti raske, ei tahtnud sugugi aru saada, miks ma ei räägi temaga enam sõnagi ja üritas ikka suhelda. Aega võttis, aga lahti sain.

Seda pean küll ebaviisakaks kui pikalt olnud sõbranna ilma ühegi selgitusega lõpetab suhtlemise. Võiks ju siis kirja teel paari lausega selgitatagi, miks suhtlemise lõpetas.

Jälle see Kägu, kes arvab, et tahab iga lahkumineku kohta selgitusi. Või on selliseid lihtsameelseid mitu.

Sa ei taha seda. Ausõna, sa ei taha ausat paarilauselist selgitust. Sa ei taha, et sõbranna sõbrasuhet lõpetades ausalt selgitaks: “Mul on sinuga igav, sa oled tüütu ja ebahuvitav inimene.”

Või nõuad sa, et sinu meeleheaks õpiks ta valetama?

Ma eelistaks sõbra või sõbranna puhul mitte valetamist, vaid täiesti ausat tõde. Peaasi, et pole mingi võlts ninnunännu plära ja teeme head nägu.

Niisiis on sul miskipärast vaja kuulda, et sa oled igav, ebameeldiv ja tüütu?
Kui sõbranna hakkab eemale hoidma, kas sa ise ei saa aru, mis variandid üldse saavad olla? Et hirmsasti tahaks kohtuda, aga töötab 24/7?

Kõik sõprussuhted, mis katkestatakse (ma ei räägi siin kaugetele maadele kolimisest vms), on ju alati samal põhjusel – kes enam ei taha suhelda, ei taha lihtsalt enam sinuga suhelda. Kas sa tahad siis täpselt teada, kas seepärast, et sa oled tüütu või seepärast, et loll või seepärast, et igav? Okei, on võimalus, et mees hoiab teda keldris ketis. Aga igaüks saab ju aru, et kui temaga ei taheta suhelda, siis pole selleks lihtsalt piisavalt huvi. Sest huvi korral jaksab sõbrannale kord nädalas kirjutada/helistada kasvõi mõne sõnaga isegi 5 väikelapse kõrvalt – kui huvi on. KUI on. Järeiikult neil sinu omadel polnud.

Mismoodi see väljaütlemine sind abistaks, kui sa ise ei suuda aimatagi, mis põhjus sõbrannal suhete katkestamiseks oli? Et järgmise sõbrannaga muudad end 180 kraadi ja hakkad säravalt vaimukaks ja igavesti põnevaks kaaslaseks?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole mõtet peas kokku mõelda, kui tajud niigi ära, et miski on juba muutunud. Välismaailm ju alati peegeldab sinu sisemist.

Õnneks ainult üks sõber ja ei pea sellistes olukordades olema, et midagi tajuma või mõtlema. Kõik nö sõbrad on orgaaniliselt kadunud loomulike protsesside käigus alustades põhikoolist.

Sõbrad, mis tulevad ja jäävad, tekivad siis, kui inimene on enda jaoks nn valmis, enam ei kujunda end ja sellega rahul.

Tõsine iseloom pidavat 7aastastel näha olema. Siirad sõprused saavad alguse lapsepõlvest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik sõprussuhted, mis katkestatakse (ma ei räägi siin kaugetele maadele kolimisest vms), on ju alati samal põhjusel – kes enam ei taha suhelda, ei taha lihtsalt enam sinuga suhelda.

Või suured muutused, mehe/lapse/vanema surm, pikk leinaperiood, sõprus vajub loomulikult ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 128 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui parim sõbranna keerab uhhuuks