Esileht Sünnitus Kui peale sünnitust tahan kohe koju minna, siis kas on seadus, mis keelab?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kui peale sünnitust tahan kohe koju minna, siis kas on seadus, mis keelab?

Postitas:

Kui peale sünnitust tahan kohe koju minna, siis kas on seadus, mis keelab? II sünnitus tulemas. Üldse ei taha sisse jääda pärast sünnitust, kardan paaniliselt haiglaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kardan ka ja ei meeldi seal üldse olla, aga lapse tervise pärast kannatasin ära. Nagunii enamuse ajast me magasime. Ega lõbu pärast sind seal 1/2 vahel 3 päeva ei hoita, ikka seepärast, et teie tervisel silma peal hoida. Mõned peavad kaua seal olema, väga kaua ja need paar päeva kannatab küll ära.
Seadus võibolla ei keelagi, aga ema süda võiks küll

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartus lastakse koju 6tundi pärst sünnitust, kui ema ja lapsega on kõik korras. Kuna minul oli erakorraline keiser ha tehti vereülekannet siis pidin olema haiglas 5päeva. Tahtsin ka väga koju minna aga ei lastud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see sõltub, millal sünnitad. Kui sa ikka sünnitad õhtul, siis soovitan ikka ööseks puhkama jääda. Ise sünnitasin ITK-s teise lapse kell 17.30 ja järgmisel päeval palusin enda väljakirjutamist – kui poleks ise soovi avaldanud, siis oleks ilmselt veel sisse jäetud.

Aga mõtle nüüd läbi, kas sa tõesti soovid 2 h peale sünnitust kohe kodupoole liikuma hakata, või eelistaksid puhata ühe öö? eriti veel, kui kodus on teisi lapsi, kes ka tähelepanu nõuavad? Vähemalt ITK-s hoitakse sünnituspalatis 2 h, siis edasi sünnitusjärgsesse palatisse ja vaevalt et sulle seal siis erand tehakse, et puhka siis sina kauem – palatit on ikka järgmisele sünnitajale vaja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minult küsiti Pelgus, kas tahan koju saada samal päeval või ühe öö haiglas olla. Laps sündis kell 2:30 öösel, nii et oleks pärast päevaseid arstivisiite jmt kontrolle koju saanud minna, aga ma ise valisin, et jään üheks ööks veel ja läksin koju teisel päeval. Tahtsin lihtsalt endale ja beebile veidi kahekesi kohanemisaega, et mitte kohe kodusesse ellu tagasi sukelduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll ei tea, mida ma oleks kodus oma kollase lapsega peale hakanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just viimati ITK-s küsisin ämmakalt selle kohta, kas see remondi olukord on seal väga hull praegu ja ta ütles, et selleks ajaks kui mina sünnitama tulen siis ilmselt pole enam, aga et kui miskit ei meeldi, siis võib põhimõtteliselt 3h peale sünnitust koju minna. See lihtsalt tähendab, et järgmisel päeval tuleb ämmaemand koju last üle vaatama. Kusjuures selle koduvisiidi maksab haigekassa kinni.

Ma ise muidugi naudin seda perepalatis lamasklemist ja isegi haigla toidu vastu pole mul midagi – ei pea ise valmistama ega nõusid pesema, väga mugav ju. Ma 2 väga positiivset kogemust seljataga, esimesel korral jäin kolmeks päevaks haiglasse teisel üheks. Ma pigem loodan, et nad lubavad mul seekord ikka ka natukeseks jääda 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei keela keegi haiglast lahkuda, aga kas kujutad reaalselt ette et marsid sünnituslaualt kohe minema? Mis siis saab, kui laps sünnib öösel?
Mulle ka haiglas ei meeldi üldse olla ja plaanisin jalga lasta esimesel võimalusel. Kuna 2. laps sündis hilisel õhtutunnil ja olime kodust 50 km kaugusel, otsustasime hommikuni jääda. Perepalat oli ka saadaval. Lahkusime haiglast vähem kui 20 tundi peale sünnitust ja keegi ei vaatanud halvasti, sest mina ja laps olime üle vaadatud, kõik normaalseks tunnistatud, mul enesetunne väga hea, laps imes hoolega piima, mida mul oli palju ja kaalulangust lapsel sisuliselt polnudki. Käisime 3 päeva hiljem last sünnitusmajas uuesti näitama, siis ämmaka kojutuleku varianti polnud, ise pidi titat näitamas käima, aga seda nad sünnitusmajas tõesti tahtsid.
Oleks laps hommikul sündinud, oleksime ilmselt õhtul koju läinud.
Ja mina olin peale sünnitust tõesti nii kobe, et kõndisin ringi nagu midagi poleks olnud. 3. päeval peale sünnitust koristasin juba maja ära ja tegin kooki, et ämma vastu võtta. Koristada oli siis palju parem kui enne sünnitust, sest sümfüüsivalud olid kadunud ja kõht ei jäänud enam ette:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen samasugune nagu sina. Esimese lapse sünnitasin haiglas ja sellest jäi nii halb kogemus et jälgimisel käin küll kenasti, aga sünnitada seal kardan isegi tasulise ämmakaga. Eelmisest korrast on selline vastik vägistatud saamise tunne sees, mida ei ole kuidagi endast välja saanud.
Teise sünnitasin kodus ja see oli hoopis teine teema. Sünnitus oli palju lihtsam, lapsele ei tekkinud mingeid komplikatsioone (haiglasünnitusel tekkisid) ja ise olin kohe peale sünnitust väge täis ja võib isegi öelda, et puhanud.
Nüüd on kolmas sünnitus ees ootamas ning kaalun haigla ja kodu vahel. Olen nõus haiglas sünnitama vaid siis kui kohe koju saan. Loomulikult kui lapsel midagi viga on, siis jään haiglasse. Aga enamasti on lapsed terved. Mina ja mu abikaasa oleme mõlemad meditsiinilise haridusega, seega saame ise ka lapsel silma peal hoitud ning vajadusel haiglasse pöördutud.
Kodus olemine on minu jaoks igal juhul rohkem puhkus kui haigla. Haiglas ei ole privaatsust, vaikust ega oma pesa. Kodus on ikkagi turvaline keskkond ning enda reeglid. Vanemad lapsed ei ole segav faktor, vaid loomulik osa elust. See esimese nädala bonding time on mu meelest väga oluline ning pere võikski selle koos veeta. Kodus teen enda diivanisse pesa, mees ja vanemad lapsed teenindavad ja mina tegelen imetamisega. Kui tahan, siis magan, kui tahan, panen videolaenutusest vanad Eesti filmid mängima või nt multikad et lastega koos vaadata. Kui tahan, annan lapse mõneks hetkeks mehe kätte ja käin kuuma duši all. Söök on kodune ja hea, vahel tellime koju. Täielik chill… Loomulikult jäävad kõik pesude pesemised ja suuremad koristustööd selleks ajaks unarusse. Suurpuhastus on lapse sünniks nagunii enamikel naistel kolm korda tehtud, kuna instinkt on selline. 🙂 Pesu tuleb varuda nii palju, et saaks nädalakese ilma pesu pesemata hakkama. Peale nädalat on mul alati igav hakanud ja siis vaikselt hakkan jälle tegutsema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 22:46; 18.07 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Itks on nii: Tallinna ja selle lähiümbruse inimene võib koju minna 6h peale sünnitust, juhul kui k6ik ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei soovita kiirustada ja mingi kotistamise pärast rabeleda. Mu sõbrannal suri haiglas beebi, keegi peale sündi kohe ei saanud aru, et midagi korrast ära, hommikul beebi ei hinganud????

Siis polnud ju ilmselgelt vahet, kas viibid haiglas või kodus. Ööpäevaringset valvet pole kusagil peal, last valvad ikka ise.
Ühel peretuttaval oli laps haiglas inkubaatoris hingamismonitoride all, aga tähele ei pandud et midagi valesti on. Suri ära. Töötajate lohakus. 🙁
Vahel imikud surevadki, ei pruugigi midagi viga olla, lihtsalt hällisurm. Seda ei enneta kuidagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 22:46; 18.07 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhtus küll 10 a tagasi.
Minu sündis poeg Tartus kell 19. 35 ja kell 22 registreerisime haiglast välja. Enne vaadati vastsündinu ja ema üle. Oli teine laps, esimese sünnitusega ei oleks lastud kohe koju. Pidin andma allkirja, et lahkun omal soovil ja sain tungiva soovituse 3 päeva pärast ilmuda lapsega kontrolli, kus me ka käisime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll ei tea, mida ma oleks kodus oma kollase lapsega peale hakanud.

Laps võib sul ka nädal pärast sünnitust kollaseks minna, kurb tõesti, kui sa ei oska siis midagi peale hakata. Kui lähed varem koju, siis kutsutakse paari päeva pärast järelkontrolli nagunii, kus laps põhjalikult üle vaadatakse.
Mul on sünnitusjärgse osakonnaga nii kehvad kogemused, et usk, et seal sind ja su last kuidagi hoitakse ja valvatakse, on kadunud. Ikka ise pead teadma, mis on normaalne ja mis mitte ja oskama õigel ajal abi kutsuda (ja see abi ei pruugi siis ka 15 min jooksul saabuda). Mul nt oli ju teada, et on suur verejooksu risk, keegi ei käinud pärast sünnitusjärgsesse viimist kordagi uurimas, kuidas mul veritsusega on. Õnneks oli mitmes sünnitus ja kui ma kolmas kord koristaja pidin kutsuma linu vahetama ja põrandat pesema (koristaja õnneks oli väga sõbralik) ning kõik sidemed sahtlist otsas olid, hakkas tunduma, et äkki ikka päris nii ei peaks olema. Nii et kui linnas elad, saad vajadusel kiirabilt sama kiiresti abi, abivajaduse pead nagunii ise ära tundma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Sünnitus Kui peale sünnitust tahan kohe koju minna, siis kas on seadus, mis keelab?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.