Esileht Erivajadustega laps Kui perekonnas selline haigus?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kui perekonnas selline haigus?

Postitas:

Lapse isal on diagnoositud paranoiline skisofreenia ning sama haigus oli ka isa poolsel vanaisal. Lapse vanemal vennal, kes oli eelmise naisega, on ärevushäire. Teadsin last saades, millised on pärilikkusfaktorid, kuid küsimus neile, kel on sama haigus peres, millal hakkasid esinema esimesed märgid ning millised need olid, mis vanuses? Kuhu pöördusite ning kas lapsel arenes skisofreenia või mingi muu haigus alaa autism, asperger, ärevus, või mingi muu?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tsitseerin:
Ainult umbes 10%-l skisofreenia all kannatajatest on ka üks vanematest skisofreenik.
Pikaajaline stress, nagu pinged peres võivad samuti haiguse esile kutsuda.
Kasvukeskkond mõjutab suuresti seda, kas skisofreeniasoodumusega isikud haigestuvad või mitte.
Haigestutakse tavaliselt vanuses 20-30 eluaastat.

Seega on pigem probleemiks see, et sa juba ette pabistad ja närveerid ning seetõttu sead lapse tahtmatult pidevasse närvilisse õhkkonda. Ei ole midagi stressi tekitavamat kui vanem, kes päevast päeva jälgib oma last ja püüab leida vaimuhaiguse ilminguid. Pane oma hirmud pausile ja kullipilgul võid teda uurima hakata hilises teismeeas: kui tavaliselt haigestutakse peale 20. eluaastat, siis vahel haigestutakse ka puberteediea lõpus.

Muuseas, vanema lapse ärevus võib olla isa skisofreeniaga seotud küll, aga mitte tänu geenidele, vaid sellele, et tal on tulnud elada koos ebastabiilse isaga(kui ta ikka elas isaga koos).

https://www.inimene.ee/haigused-ja-seisundid/list/haigused-ja-seisundid/skisofreenia-922

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Skisofreenia puhul on tõepoolest esimene episood tavaliselt kahekümnendates nagu ka eelmine vastaja ütles. Märkide otsimisega sealt, kus neid ei ole, võid pigem lapse ärevustaset tõsta, mis samuti hea ei ole. Nii et võta rahulikult, toeta ja armasta teda ning loodetavasti läheb temaga kõik hästi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on suguvõsas sees minu ema pooltja esimene episood oli sugulasel ca 15-aastaselt.
Mu omal lapsel on nö ärevushäire koos autistlike joontega. Omal kombel on see olnud tal väikelapseeast saati. Teismelisena oli kõige hullem, nüüd täiskasvanuna suudab ennast rohkem ohjeldada ja rahustada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 19:32; 27.11 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on suguvõsas sees minu ema pooltja esimene episood oli sugulasel ca 15-aastaselt.

Mu omal lapsel on nö ärevushäire koos autistlike joontega. Omal kombel on see olnud tal väikelapseeast saati. Teismelisena oli kõige hullem, nüüd täiskasvanuna suudab ennast rohkem ohjeldada ja rahustada.

Kuidas sa oma last toetasid, kas ta sai väikelapse eas või hiljem eripedagoogi, muu spetsialisti abi? Milliseid Ravimeid?
Kuidas ma saaks enda swllist last toetada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on suguvõsas sees minu ema pooltja esimene episood oli sugulasel ca 15-aastaselt.

Mu omal lapsel on nö ärevushäire koos autistlike joontega. Omal kombel on see olnud tal väikelapseeast saati. Teismelisena oli kõige hullem, nüüd täiskasvanuna suudab ennast rohkem ohjeldada ja rahustada.

Kuidas sa oma last toetasid, kas ta sai väikelapse eas või hiljem eripedagoogi, muu spetsialisti abi? Milliseid Ravimeid?

Kuidas ma saaks enda swllist last toetada?

koolieas käis tasulise logopeedi juures,iga nädal, et õpiraskusi vähendada. riiklikud ei sobinud talle. 9-10 aastaselt käis psühholoogi juures ja osa sellest oli mingi toetav teraaapia. 15-20 aasta vanuselt käisime temaga iga nädal psühhoterapeudi seansil.see on muide tasuline. ravimid talle ei sobi. nad tekitavad kõrvaltoimeid.lisaks olen ennast harinud, et vajadusel kohe tema pinged maha võtta enne kui asi hulluks läheb. olen toetanud tema huvitegevust.kodus on korralikud pillid vaatamata sellele et ta on iseõppija.õnneks teda muusika ja pillimäng huvitab.

alati on võimalus puue vormistada ja käia mõnes vastavas keskuses, aga eriti nii suurtega ei tegeleta.riigi poolt on ette nähtud üsna väike tugi kui laps saab 16. psühhoteraapiat ei rahastata ka reh.plaani alusel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 19:32; 27.11 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse isal on diagnoositud paranoiline skisofreenia ning sama haigus oli ka isa poolsel vanaisal. Lapse vanemal vennal, kes oli eelmise naisega, on ärevushäire. Teadsin last saades, millised on pärilikkusfaktorid, kuid küsimus neile, kel on sama haigus peres, millal hakkasid esinema esimesed märgid ning millised need olid, mis vanuses? Kuhu pöördusite ning kas lapsel arenes skisofreenia või mingi muu haigus alaa autism, asperger, ärevus, või mingi muu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Erivajadustega laps Kui perekonnas selline haigus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.