Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui peres on kolm last, kas siis saab koolitoitu tasuta kuigi…

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kui peres on kolm last, kas siis saab koolitoitu tasuta kuigi…

Postitas:

vanematel on sissetulek? Mees käib tööl, mina olen beebiga kodus ning kaks vanemat last on 9 ja 18 ning õpivad. Kas 3-me lapsega perele annab riik tasuta söögi koolis ja kas 18 aastane läheb üldse enam arvesse, kuigi õpib 12kl.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 14:52; 05.09 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See sõltub omavalitsusest, kas koolitoit on tasuta või tuleb juurde maksta.
RIIK maksab iga õpilase kohta põhikooli lõpuni 78 eurosenti/päev. Kui kool sellega välja tuleb, siis vanemad juurde ei maksa. Kui ei tule, maksavad.’
Olguperes 1, 2, 3 või 11last, süsteem on üks.

Kui on vaja juurde maksta aga käib üle jõu, tuleb teha AVALDUS ja paluda sotsosakonnast abi. Võidakse küsida ka sissetulekutõendid.

Jah, ka 18a on laps ja saab lapsetoetust kuni 19a saamiseni või siis (kui see juhtub õppeaasta keskel), siis kooli lõpuni st lõpuaktuseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

et siis kuskil 15 euri 4 kuu kohta on keeruline maksta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]et siis kuskil 15 euri 4 kuu kohta on keeruline maksta?[/tsitaat]

See keskkooliõpilane tahab ka äkki süüa. Minu poisi koolis on nt päev 1.36 eurot, seega see poolaasta (75 p) 102 eurot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 13:50; 05.09 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis üldiselt peetakse lapseks igasuguste toetuste ja seadusetaga kuni 14a minu teada :S Seega on sul justkui 2 (alaealist)last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigi silmis on laps lapsetoetuse saaja antud kontekstis
st
kuni 16a või edasiõppimisel kuni 19a laps.

Teemaalgaajal on seega riigi ja KOV silmis siiski 3 last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]et siis kuskil 15 euri 4 kuu kohta on keeruline maksta?[/tsitaat]

Riigis, mille oled omale elamiseks valinud, kehtib rahaga selline süsteem, et sina maksad riigile makse (aktsiis, käibemaks, sotsiaalmaks jne jne) ning vastutasuks pakub riik sulle omalt poolt mingi paketi, kuhu kuuluvad siis nt lastetoetused, mingit sorti arstiabi, mingi teedeehitus jne. Laias laastus, eksole, kitsendavaks kohaks mõlemas suunas on veel vald, linn. Aga kokkuvõttes vorst vorsti vastu. Ja kui riik on oma kolmelapselise pere paketti lisanud tasuta koolitoidu, siis miks peaks keegi seda lihtsalt sellepärast maksma, et seda pole keeruline teha? Vajadusepõhised (st sissetulekust sõltuvad) toetused on juba omaette paketis. Eestis on millegipärast jube häbi kellelgi midagi tasuta vastu võtta, isegi kui see on ette nähtud, sest \”õige\” inimene saab ikka ise hakkama. Aga riigil ei ole ju häbi meie käest makse võtta? Nt töötuskindlustusmaks on iga kuu väike summa, aga kokkuvõttes ju ikkagi maksame, me (enamasti) ju ei kiru, et on siis riigil seda raske ise enda kanda võtta. Kui selline ringlev süsteem on välja mõeldud ja käidud, siis järelikult on sellega ka arvestatud, et see võetakse vastu. Majanduslikult mõistlikult käituv inimene pole see, kes hambad ristis tööd ööd ja päevad tööd rügab, et ikka võimalikult palju vastu rinda tagudes öelda saaks, et saab ise hakkama, vaid see, kes talle pakutud võimalused maksimaalselt ära suudab kasutada. Ok, esimene saab ka ise hakkama, aga päris loll ei tasu ka olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 15:46; 05.09 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale: Kirjutan sulle oma kogemusest. Elan Tartus. Oli kaks last 2 ja 5 klass. Minu õde kel oli kaks last (üks käis koolis) näiteks kirjutas avalduse koolialgul kohe (1-3.sept) \”palun võimaldada mu lapsele tasuta koolitoit\”. Tema sissetulek on minu omast 2x suurem 🙂 Hakkasin siis asja uurima ja ülla-ülla, tegelikult on kõigil õigus tasuta toidule. Sest EV seaduses on kirjas, et laps peab saama tasuta kooli toitu, see et linn natuke kompenseerib ja vanem peaks natuke juurde maksma on lihtsalt üks viis raha küsida neilt kes ei tea tausta. Tegelikult kirjutad kohe poolaasta algul et soovid tasuta toitu (ei pea midagi põhjendama miks vms) ja saabki laps tasuta süüa. Loomulikult kui hakata mõtlema et poolaastas tuleb emal maksta kahe põhikooli lapse eest toiduraha ca 2×34 eurot, siis miks mitte kasutada oma õigust. Mina arvasin et kui tuleb klassijuhataja kiri, et \”kes vajab tasuta toitu, kirjutagu avaldus\” umbes et kes on puudustkannatav või mitmelapseline pere…siis tegelikult võid saada ka 4x eesti keskmist palka, aga täidad avalduse ja ei pea midagi maksma. See ei ole mingi alandav tehing, vaid lihtsalt seda ei saa suurelt reklaamida, kuna siis paljud kasutaks ju seda. Mina kasutan näiteks juba kaks aastat tasuta toidu võimalust. Niiet teemaalgataja, ma ei tea kus sa elad, aga kui oled Tartusse sissekirjutatud siis kasuta seda avalduse varianti, koolidirektorile kirjutatud, mitte kuskile sots.abisse vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 23:53; 05.09 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun tundke seadust:

Sellist seadust, et põhikooli lõpuni ON TASUTA koolitoit, seda EI OLE.

On kord, et IGA ÕPILASE KOHTA KUNI PÕHIKOOLI LÕPUNI maksab riik 78 eurosenti/päev koolile (st KOV-le):

kui kool sellega välja tuleb, saab laps tasuta,
kui ei tule, siis
kas
maksab juurde KOV (linn/vald)
või lapsevanem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kooli (Tartu) avaldusel siiski lause: \”Soovin taotleda tasuta koolilõunat, seoses pere majandusliku olukorraga\”. Kuigi lapsi 4, on majanduslik olukord on väga hea ning käsi ei tõuse küll sellele lausele alla kirjutama.
Kõik, mis ette nähtud, võtan küll hea meelega vastu, sest lapsed ei ole mitte odav lõbu 🙂
Teemaalgatajal pealegi mure vast vanema lapse toidurahaga, seda vaevalt nii kergelt tasuta saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 13:50; 05.09 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti poolaasta kohta 102 eurot on ülisuur summa????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on kooli (Tartu) avaldusel siiski lause: \”Soovin taotleda tasuta koolilõunat, seoses pere majandusliku olukorraga\”. Kuigi lapsi 4, on majanduslik olukord on väga hea ning käsi ei tõuse küll sellele lausele alla kirjutama.
Kõik, mis ette nähtud, võtan küll hea meelega vastu, sest lapsed ei ole mitte odav lõbu 🙂
Teemaalgatajal pealegi mure vast vanema lapse toidurahaga, seda vaevalt nii kergelt tasuta saab.[/tsitaat]

pigem jah on mure suurema lapsega, kellele kulub päris palju toiduraha kuus ja aasta peale teeb see ikka korraliku summa. Ta on ju täismees, koolipäevad on väga pikad ning söögiraha kulub üsna palju. Kui ta läheb kella 8-ks kooli ja päev kestab õhtu kella 19ni, siis leian, et see on pikk koolipäev. Ka lühemad päevad kestavad kella 16, 17ni. Elame Tartus jah.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 14:52; 05.09 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kas tõesti poolaasta kohta 102 eurot on ülisuur summa????
[/tsitaat]

Aga miks peaks see oluline olema, kas see on suur summa või mitte? Kui mina olen valinud riigi, kus elada ja kellele makse maksta, siis on täiesti normaalne kasutada omalt poolt riigi pakutavat, nagu riik on ette näinud. Jutt pole siin toimetulekutoetusest, mis on mõeldud abivajajatele, vaid täiesti tavalisest riigi või omavalitsuse enda poolt välja pandud soodustusest. Kui riigile või ov käiks see üle jõu, siis sellist soodustust ei oleks. Kui poes on nt kaks samasugust toodet, üks maksab 1¤ ja teine 2¤, siis õiglasem oleks see kallim osta, sest see pole ju ülisuursuur summa, ega sa mingi vaene pole ju?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 15:46; 05.09 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tahtnud kellegiga vaielda, et kas ja mis on palju raha kellegi jaoks. Eksisin vist tõesti väitega, et riik tagab tasuta toidu..tegelikult mõtlesin linna. Selleks ei pea olema kolm last ega sots abi nimekirjas et Tartus tasuta koolitoitu saada. Me ei tea kunagi, mis toimub kahe kuupärast, kas on abi vaja või mitte. Seda saab taotleda ainult poolaasta algul, kui kirjutad koolidirektorile avalduse. (ainuke tingimus, vanem peab olema sissekirjutatud Tartu linna). Mina käisin tööl, maksin makse ja kasutasin tasuta toidu võimalust. Need kes ei käi tööl, saavad sots abi jms toetust, samuti kasutavad seda tasuta toidu võimalust…ma ei küsi endale tasuta toitu, vaid just nimelt lapsele. Ma ei taha et laps hakkab koolitoidupealt raha kokkuhoidma (umbes et ma ei söö järgmine kuu kuna seal halb söök oli)…kui on tasuta siis on minul rahulik, lapsel rahulikum..kui talle söök ei maitse näiteks, samas saab ta vähemalt proovimas käia, ilma et kohe kohviku saiakesi-krõps ostma tormaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 23:53; 05.09 16:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui peres on kolm last, kas siis saab koolitoitu tasuta kuigi…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.