Esileht Väikelaps Kui peres on rohkem kui 1 laps, kas ema muretseb vähem (muretseja tüüpi ema puhul)?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kui peres on rohkem kui 1 laps, kas ema muretseb vähem (muretseja tüüpi ema puhul)?

Postitas:

Selline huvitav küsimus.
Olen muretseja tüüpi ema. Õpin mitmeid tehnikaid, kuidas vähem muretseda ja tasapisi olukord paraneb. Kanaema ei ole. Mul on ka mitu firmat, palju hobisid, reisime palju – st midagi tegemata ei jää, aga tunen oma lapse pärast koguaeg EBAMEELDIVAT HINGEVALU. Kas see on tavaline?
Laps 4ne ja olen hakanud teise lapse peale mõtlema.

Emad, kes te tunnete keskmisest rohkem hingevalu ja omate hirmusid, kas teise lapsega on asi veel hullemaks läinud või selles mõttes paremaks, et see hingevalu ei koorma ainult ühte, vaid jaguneb kahe vahel? Kas hingevalu oluliselt suureneb?

Ma ütlen veelkord, mu laps elab normaalselt ja rahulikku elu, isa on tal on väga chill, reisime ja seikleme mitu korda aastas, ma tegelen isegi ekstreemspordiga – AGA LAPSE OSAS TUNNEN SÜDAMES KOGUAEG KERGET MURET TEMA TERVISE JMS PÄRAST.

andke nõu:
1) kuidas endaga paremini sisemiselt toime tulla, st vähem muretseda?
2) kas see läheb 2 lapsega veel raskemaks see sisemine hingevalu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 09:38; 07.02 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen samuti väga suur muretseja. Mõtlen kohati üle, aga saan sellest õnneks ise ka aru ja hingan sel puhul paar korda rahulikult sisse-välja ja rahunen jälle…mõneks ajaks:)
See vist loomuses ikkagi kinni. Mul on kaks last, vanem saab aprillis kolm ja pisike varsti 5 kuuseks.
Ma ei oskagi öelda, kas see muretsemine ja pidev nö hingevalu lapse/laste pärast on vähenenud. Pigem olen õppinud enda tundeid paremini kontrollima.
Ei oskagi nõu anda, kuidas vähem muretseda, sest teen seda siiski siiani (täpselt samamoodi nagu kirjeldasid, süda tunneb pidevalt muret lapse tervise, heaolu jms pärast), küll aga võin öelda, et teise lapsega on mul vähemalt kergem olnud. Mitte, et ma tema pärast vähem muretseks, aga teise lapsega on ikkagi juba eelnev kogemus olemas ja asjad, mille pärast on vaja muretseda ja mille pärast nii väga mitte, on selged.
Ma ei saa öelda, et kahe lapsega hingevalu kahekordistunud oleks, aga eks see mure on küll juures, et näiteks, kui vanem haigeks jääb, siis võib suure tõenäosusega ka väiksem jääda.

Ja mina veel mõtlesin, et ma olen ainuke sellise \”murega\” ema!:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma muidugi ei tea, miida see sinu \”AGA LAPSE OSAS TUNNEN SÜDAMES KOGUAEG KERGET MURET TEMA TERVISE JMS PÄRAST\” täpselt tähendab, aga ma arvan, et vähemalt mingi piirini on see üks emadusega kaasas käivaid \”rõõme\”.
ma olen suure pere ema, no ikka mitu eesti keskmist ja ma olin kogu aeg arvamusel, et ma ei ole kanaema, aga viimasel ajal on nii mõnedki seigad pannud mind selles kahtlema. no nt vaadates kui julgelt jäetakse 1-2a lapsed 4-5a õe/venna järelvalve alla lasteaia territooriumile- mängitakse uksega, turnitakse treppidel, tatsatakse ringi rattaga sõitvate laste vahel jne- ema seisab rahulikult seljaga lapse poole ja ajab juttu. ma saaks aru oma kodus, kus on mõni laps ja sa tead olukorda- ka mul mängivad lapsed vabalt oma hoovis nii, et ma toimetan oma toimetusi, aga kusagil võõras kohas kümnete võõraste laste keskel!

ühesõnaga, ma arvan, et see muretsemine jääb, lihtsalt mingil ajal õpid sellega leppima ja paremini toime tulema. vähemalt minu jaoks pole see küll kuhugi kadunud, kuigi pooled lapsed on juba täiskasvanud ja ma arvan, et see on ka täiesti normaalne, sest ema süda on ikka ema süda, peab lihtsalt jälgima, et see muretsemine lastele ahistavaks ei muutu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka kohutavalt suur muretseja, teen iseenda elu sellega raskeks, aga ei saa sinna midagi parata. Mul on kaks last suure vahega, sest kartsin ka teise lapse saamist, et kuidas üldse siis toime tulen. Konkreetselt ja ausalt sulle vastates pean ütlema, et muretsemine ei suurenenud kindlasti. Teise lapse tulek on olnud kauaoodatud unistuse täitumine meie perele. Esimene laps on poiss ja siis sündis tütreke. Teise lapsega suudan olla palju rahulikum, ma ei jälginud iga tema esimeste elukuude hingetõmmet ja sain ikka ise ka öösiti magada jne. Üldse tundub teise lapse kasvamine kuidagi loomulikum ja kõik laabub iseenesest. Asjad ei tundu ka nii olulised enam. Ma ei oota pingsalt iga tema hammast ja ei mõõda päevadega, kas ta 6-kuuselt ikka istub või on 5 päeva hiljaks jäänud. Kuigi armastan ka teda meeletult, siis pean ütlema, et suu kasvas hambaid täis iseenesest ja laps hakkas kõndima ja kõike muud tegema kuidagi iseenesest. Minu muretsemine pole küll kuhugi kadunud, selline üldine muretsemine on ikka samasuguseks jäänud. Vahel õhtuti mõtlen oma lastele, et kas ikka kõik on hästi ja kas suurem laps tuleb ettevaatlikult koolist koju ja kas nooremal on ikka kindad õues käes ja ega kurk ei ole paljas ja ega ta ei kuku jne. Aga ma suutsin enne vähemalt sama palju või rohkem muretseda ühe lapse pärast, kui nüüd kahega. Kartsin kohutavalt, et ma ei saa kahe lapsega hakkama, aga ju ikka on õige see, et kui jumal annab lapsed, siis annab ka jõu nendega hakkama saada (usklik ma ei ole 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, olen ise ka muretseja. Teise lapsega kadusid ära teatud mured, mis olid esimese lapsega. Litsalt kogemus kaotas ära mõned. Mõned mured tulid ka muidugi juurde.

Ära kadus mure lapse arengu pärast, igaüks arenebki erinevalt, teise lapsega ei vaevunudki enam emadega rääkima laste arengust. Paljude haiguste mure on läinud väiksmeaks (mul oli lausa haigustefoobia), näen, et iga nohu ei ole katastroof, samas ravin neid ikka ning nohu on meile endiselt haigus, mil teiste juures ei käida.

Laste üle muretsen, kohati topelt, aga omavahel nad aitavad mure unustada. Eriti vanem laps, kes nö mänguliselt soovib väiksma eest hoolisteda, käest kinni hoida, õpetada.

Oma kartustest peab siiski ise üle saama, tean seda ise, kui suurt eneseanalüüsi ja kasvatust see vajab. Eks aeg ja vanuse lisandumine aitab ka kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan VÄGA täpselt aru sellest, mida sa tunned! Pidevalt nagu miski piinaks, õudne! Selline magus valu… Tead, kuidas ma ise seda määratlen – s.o haavatavus! St alates lapse sünnist olen ma tuhat korda haavatavam (st on tuhandeid lapsega juhtuda võivaid võimalikke sündmusi, mis võivad mind endast välja viia, alates füüsiliselt traumast kuni teoreetilise koolikiusamiseni välja, juba praegu mõtlen sellele õudusega!), ega see mulle ei meeldi! Mind lausa häirib see… Arvasin, et olen ise vähe metsapoole oma muretsemisega, aga näe, üks minusugune on veel! Mu mees õnneks võtab mul tihti hoogu maha…Aga ma tunnistan, et jah, teise lapsega läheb asi lihtsamaks, sa lihtsalt EI JÕUA enam niipalju muretseda ja natuke nagu näed ka, et asjad ei ole kogu aeg rasked-halvasti…Ma küll ei tea, mis saab siis, kui nendega lihtsamaks läheb /noorem on 8-kuune/, kas siis hakkan oma tubli \”hobiga\” jälle hoogsamalt pihta… Aga veelkord – minu vastus Sinu küsimusele on \”jah\”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 11:33; 07.02 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on teise lapsega rahulikumaks läinud. Polegi nagu aega muretseda. Esimesega surfasin netis ja lugesin igasuguseid lugusid koledatest haigustest ja mul oli pidevalt hirm, et mu laps sureb ära. Kuigi on täiesti normaalne ja terve laps. See oli nii koormav. Nüüd teisega on see kõik peaaegu kadunud. Sellist surmahirmu pole ikka väga kaua juba tundnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh teid nunnusid. Ilmselt oleksin täpselt samasugune nagu teie, aga mulle anti kaksikud, nii et tõesti, EI JÕUA end hulluks mõelda ja pabistada kogu aeg. Pigem on teistsugused mured, kui tundub, et üks laps on parem kui teine ja parem laps tundub rohkem meeldivat jne. Sellised süümekad kogu aeg, armastuse jagamises…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, viimane kägu – kui juba rohkem, kui 1 on, kulub aeg iseenda jagamiseks ja sellega seonduvateks hädadeks. Ma oleks esimese lapse ilma 2. lapse saamiseta ilmselt päris ära rikkunud oma muretsemisega :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 11:33; 07.02 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud huvitava vestluse eest. Sain ikkagi kinnitust, et teise lapsega on natuke kergem ehk, st ise arenen…:). Hingerahu teile kõigile!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 09:38; 07.02 18:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps Kui peres on rohkem kui 1 laps, kas ema muretseb vähem (muretseja tüüpi ema puhul)?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.