Esileht Koolilaps Kui pidulik riietus siis ikkagi?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Kui pidulik riietus siis ikkagi?

Postitas:

Ees ootamas aktus. Minu (laste arvates iganenud) arusaam on, et 1. sept. aktusele minnakse ikka pidulikus must-valges. Väiksega polegi probleemi, temal on ilus must seelik ja valge pitspluus, aga ka 1. klassi minek. Suuremad lapsed lähevad 9. ja 7. klassi. Ja tüdrukuga käib mitu päeva sõda. Tema paneb mingi suvalise triibulise kleidi ja mustad ketsid ja kogu moos. Ometi teatrisse minnes nt suudab ta edukalt valida kingade-pidulike kleitide seast. Kas dramatiseerin üle või peaksin endale kindlaks jääma?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

dramatiseerid üle

+17
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läheb ka tüdruk 9.klassi. Nende jaoks ei ole see enam mingi eriline pidupäev.No musta värvi kleidi paneb selga, aga jalga samuti tenniselaadsed jalatsid. Ma ei kujuta ette kui hakkaksin sundima teda oma soovi järgi riidesse panna….7.ja 9. klassi minevatel lastel enamasti oma maitse välja kujunenud.
Triibuline kleit on ju ka väga ok.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii suuri küll enam must-valgesse ei suruks, kui kool ei nõua. Viisakad riided lihtsalt. Ma arvan, et 20 aastat tagasi ise 9. Kl minnes oli ka suvaline kleit.

Ja mis ketsidesse puutub, siis keskealised juhtivtöötajad käivad ka tänapäeval ju kleidi ja ketsi/tennise/tossuga 🙂

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 19:58; 30.08 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kets ja tennis on ok, aga rõivaste valikul eeldab kool ikkagi, et pidulik riie on tiba akadeemilisem kui roosa kleit. Iseasi, kui rangeks kool selles teemas läheb. Pole nagu kuulnud, et eliitkoolides keegi 1. septembri aktusele kuldlitritega kleidis roniks – järelikult lapsed taipavad hästi, kas reegliga on koolil tõsi taga või siis ei huvita reegli täitmine tegelikult kedagi.

+8
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 20:30; 30.08 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kets ja tennis on ok, aga rõivaste valikul eeldab kool ikkagi, et pidulik riie on tiba akadeemilisem kui roosa kleit. Iseasi, kui rangeks kool selles teemas läheb. Pole nagu kuulnud, et eliitkoolides keegi 1. septembri aktusele kuldlitritega kleidis roniks – järelikult lapsed taipavad hästi, kas reegliga on koolil tõsi taga või siis ei huvita reegli täitmine tegelikult kedagi.

Kuldsete liitrite ja must-valge “vormi” vahele jääb ju palju muid viisakaid variante veel 🙂

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 19:58; 30.08 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kets ja tennis on ok, aga rõivaste valikul eeldab kool ikkagi, et pidulik riie on tiba akadeemilisem kui roosa kleit. Iseasi, kui rangeks kool selles teemas läheb. Pole nagu kuulnud, et eliitkoolides keegi 1. septembri aktusele kuldlitritega kleidis roniks – järelikult lapsed taipavad hästi, kas reegliga on koolil tõsi taga või siis ei huvita reegli täitmine tegelikult kedagi.

Kuldsete liitrite ja must-valge “vormi” vahele jääb ju palju muid viisakaid variante veel ????

Viisakad variandid ongi okei ju. Või millest sa räägid?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 20:30; 30.08 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis on soovituslik must-valge, enamus sedasi ka lähevad. Väga ilus on vaadata. Minu 9. klassi neiu pani ilma vaidluseta mustad kitsad teksad ja valge siidpluusi. Väga kena nägi välja.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss läks 6ndasse – mustad teksapüksid, helesinise-valge triibuline triiksärk, mustad kingad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laste koolis on 2.-8. klasside aktus koolimaja ees, ainult 1. ja 9. klassidele korraldatakse nn akadeemiline aktus saalis, sellest lähtungi. Kui on saalis, siis väga pidulik ja korrektne, aga vabaõhu-aktusele poistele viikareid jalga ei sunni. Vanem poiss tahab ise särgi ja pintsakuga minna, noorem saab jalga tumedad chino-d ja tumedad vabaajajalatsid, selga valge triiksärgi ja kuna ilm tuleb palav, siis muud ei vajagi. Tüdrukud on neil riides samuti igasuguste kleitidega, paraku ka dresse kohtab igal aastal eri vanuses laste seljas.

Aga lähtuksin kooli kodukorrast – kui on paika pandud mingid riietuse normid, siis näitaksin seda lapsele ja teist valikut poleks. Kui aga kindlaid reegleid pole, siis vaata, et riie puhas ja terve oleks. Teatud vanuses ongi soov olla teistega sarnane ja küll see pidulike kleitide sättimine aktusteks tagasi tuleb kunagi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk(6.klass) mustad püksid või seelik ja valge pluus.
Poiss(7.klass) tumedad teksad ja hele triiksärk.
Tänapäeval on müügil erinevaid(loe moodsaid :)) valgeid pluuse ja tumedaid pükse/seelikuid.
Ei leia,et see oleks vaba vaimu piiramine ja lapse ahistamine…

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss, 12. klass – ülikonnaga, kuivõrd 12. klass viib 1. klassi juntsud aktusele
Poiss, 10. klass – ülikonnaga. Läks põhikoolist gümnaasiumisse, millest on teada, et seal ollakse riietuse osas väga vabameelsed. Valis ülikonna, et:
1. eristuda
2. tal on juba aastaid sõpradega kombeks 1. koolipäeval kooli minna limusiiniga. Ja sealt oleks ka mage millegi vähem stiilse riietusega väljuda

…ning oma naisklassijuhatajale on nad alati ise lilled ostnud

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Hispaania kooli 1.septembril käinud, nemad on tavalistes suveriietes, kes lühikestes pükstes, kes kleidikeses. Neil pole see päev kuidagi teistsugune või pidulik. Ka kooli viimane päev on täiesti tavaline, aktusel ollakse täiesti suvalistes riietes. Minu jaoks väga silmariivav, kuid nende jaoks normaalne.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin täna ja vaatasin neid 1.klassi vahukooretordikleitides neiusid – jube! Kooli kodulehel kirjas, et pidulik riietus on Eesti lipu värvides (valik siis) ja ikka tulevas igal aastal mudilased oma roosade ja kuldsete printsessikleitidega. Millest küll vanemad aru ei saa?

Suuremad käivad viisakamalt, ilmselgelt nad valivad ise oma riietuse, väikestele aga topivad mammad-papad asjad selga ja tulemus on üks maitsetu pundar.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et see oleneb koolist. Eliitkoolides on tavaks akadeemiline must-valge viisakas rõivastus. Pööblikoolides minnakse, kuidas lapsed ise heaks arvavad.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Must ja valge on lihtsalt nii ilus värvikombinatsioon ja ma ei mõista, miks inimesed seda kanda ei soovi. Tegelikult sobib ju ka hall ja tumesinine. Vaatan ka vahel lapse esimese koolipäeva pilte ja ausalt öeldes need punased ja roosad tutuseelikud on ikka jubedad küll.
6.klassi tüdruku tänane riietus – must kleit, ihuvärvi sukkpüksid, must-valged vabaajajalatsid. Soliidseid kingi ei õnnestunud kaubanduvõrgust enam leida ja valge pluus oli ka väikseks jäänud. Ilus must pluus on olemas, aga sellega keeldus minemast, et siis peaks seelik valge olema 🙂

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu üheksandik läks täna pastellkollase lillelise 50.-date stiilis kleidiga ja valgetes tennistes. Ise õpetajana läksin halli särkkleidi ja punaste kingadega. Täiesti normaalne tundus. Mustvalget ise ei kanna. Akadeemilisus on pigem lõigetes.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.09 15:10; 03.09 14:31; 03.09 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Akadeemilisus on pigem lõigetes.

Kusjuures see on tõesti oluline. Käisin ikka kümme poodi vähemalt läbi, enne kui 6. klassi alustavale tütrele enam-vähem normaalse seeliku leidsin. Musti oli küll, aga need lõiked ja kangad just eriti akadeemilised ei tundunud.
Minu meelest on isegi selline roosa seelik sobivam kui enamik musti, mida kohtasin: http://buduaar.ru/turg/kuulutus/2664727/roosa-seelik-ruuduline-seelik-1
Ideaalis oleks tahtnud lapsele tumesinist seelikut, lõpuks ostsime musta-valgeruudulise.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 08:11; 04.09 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu üheksandik läks täna pastellkollase lillelise 50.-date stiilis kleidiga ja valgetes tennistes. Ise õpetajana läksin halli särkkleidi ja punaste kingadega. Täiesti normaalne tundus. Mustvalget ise ei kanna. Akadeemilisus on pigem lõigetes.

Ma ei saa aru, miks te palja kirjelduse peale juba miinustate.
Minu kleit: https://s0.reserved.com/media/catalog/product/W/Y/WY480-99X-004.jpg
Tütre kleit on sarnane, aga mitte nii laia dekolteega. Pisikese ümara kaelusega ja pastelsem
https://www.bitchinboutiqueuk.com/ekmps/shops/c51137/images/muriel-50-s-dress-6375-p.jpg

Minu arust on täiesti ilusad ja sobivad aktusele 🙂

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.09 15:10; 03.09 14:31; 03.09 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu üheksandik läks täna pastellkollase lillelise 50.-date stiilis kleidiga ja valgetes tennistes. Ise õpetajana läksin halli särkkleidi ja punaste kingadega. Täiesti normaalne tundus. Mustvalget ise ei kanna. Akadeemilisus on pigem lõigetes.

Ma ei saa aru, miks te palja kirjelduse peale juba miinustate.

Minu kleit: https://s0.reserved.com/media/catalog/product/W/Y/WY480-99X-004.jpg

Tütre kleit on sarnane, aga mitte nii laia dekolteega. Pisikese ümara kaelusega ja pastelsem

https://www.bitchinboutiqueuk.com/ekmps/shops/c51137/images/muriel-50-s-dress-6375-p.jpg

Minu arust on täiesti ilusad ja sobivad aktusele ????

anna andeks, aga minu meelest see tütre kleit küll aktusele ei sobi. akadeemilisusele viitavat lõiget pole seal kuskil ja lilleline on lihtsalt kohatu sellisel üritusel. muidu ma olen vägagi nõus, et akadeemilisus on lõikes – need läbipaistvad ja litritega valged pluusid ning micromini mustad seelikud on kõike muud kui sobivad aktusele. hoolimata õigest värvist.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun näiteid akadeemilisest riietusest. Pihikseelik (üsna traditsiooniline kooliriietus)?

akadeemiline <12: -lise> kõrgkooli v teadusasutusega seotud; traditsiooni järgiv, akademismile omane; teaduslik, kuivteoreetiline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

anna andeks, aga minu meelest see tütre kleit küll aktusele ei sobi. akadeemilisusele viitavat lõiget pole seal kuskil ja lilleline on lihtsalt kohatu sellisel üritusel.

Mis kuradima akadeemilist riietust kogu aeg taga aetakse ja siis imestatakse, et lapsed ei taha koolis käia ja vahetundides näpivad vaid nurgas nutitelefone???
Aktusel võivad kõik kanda, mida soovivad, peaasi, et oleks pidulikum. Kui selle kleidiga kõlbab minna sünnipäevale või teatrisse, sobib ka aktusele selga. Loogiline.
Igapäevaselt laske lastel endal otsustada millega neil mugav ja vaba olla on. Minu poeg kannab vabal ajal kogu aeg dressipükse, teksaseid vihkab. Teksad tekitavad tal mingi allergilise reaktsiooni, kintsud hakkavad sügelema. Viigipükstega koolis käima üks normaalne teismeline loomulikult ei hakka, miks ta ei võiks seal siis ollagi dressipükstega??? Seda enam, et vahetundides nagunii joostakse ringi, mängitakse kulli, palli jne ilusate ilmadega ronitakse kooliõues puu otsagi. Peale tunde, koolibussi oodates käivad õues igasugu erinevad murumängud.. Aga ei, mugavate ja liikumist soodustavate dressidega otse loomulikult koolis olla ei tohi! Peab ikka mingid ekstra “akadeemilised” riidest koolipüksid ostma, millega siis istuda ega astuda ei saa, sest neid ei tohi välja venitada, mururohelisega ära määrida, kogemata katki rebida…ehk siis muidu elurõõmus ja sportlik laps peab mingi totra ettekirjutuse pärast olema koolis nagu muumia?
Ididootsus kuubis! Kodus saavad lapsed oma koolitükid õpitud seljasolevast riietusest olenemata,mõnel õhtul õpib ehk lausa bokserite väel või hommikumantlis, aga koolipingis millegipärast segavad ainuüksi dressipüksid ajutööd???
Samasugust muret olen kuulnud väga paljudelt emadelt. Miks musta värvi teksad või muust riidematerjalist püksid võivad olla jalas, aga musta värvi, ilma kirjade ja logodeta dressipüksid mitte??? Miks võetakse lastelt tobeda riidesunniga ära tahe koolis käia?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin täna ja vaatasin neid 1.klassi vahukooretordikleitides neiusid – jube! Kooli kodulehel kirjas, et pidulik riietus on Eesti lipu värvides (valik siis) ja ikka tulevas igal aastal mudilased oma roosade ja kuldsete printsessikleitidega. Millest küll vanemad aru ei saa?

Suuremad käivad viisakamalt, ilmselgelt nad valivad ise oma riietuse, väikestele aga topivad mammad-papad asjad selga ja tulemus on üks maitsetu pundar.

Palun pilte (enamik aktusepilte on avalikud). Ma olen sel aastal sadu pilte läbi vaadanud ja pole näinud ühtegi vahukooretorti, pigem on kõik nagu väikesed vanainimesed. Mis iseenesest pole ka paha- must, valge, hall ja tumesinine.

Aga see igasügisene jutt vahukooretortidest- räägite seda juba viimased 15 a, aga kuldseid ja roosasid printsessikleite ei kanna juba ammu keegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhikooli klasside poisid ja mõlemad kandsid ülikonda, loomulikult mitte musta, vaid trendika sinise, sobivad jalanõud juurde ja kuigi lips ei ole praegu ülikonna juurde kohustuslik, valisid ka lipsud. Nad on harjunud ülikondades käima, vastuvõttudel ja muudel pidulikel üritustel, nende jaoks on ülikondade kandmine tavaline.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eksole. Poisid võivad käia trendika sinise ülikonnaga ja tüdrukud käigu mustvalges. Mis on ebasobivat kolmveerandvarrukaga, üle põlve pikkusega, väikese ümara kaelusega (ei ole lai dekoltee, nagu pildil, ei leidnud meie kleiti lihtsalt) pastellkollases kleidis ühe 15-aastase seljas? Oleks must kleit oleks sobiv, aga kollane mitte?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.09 15:10; 03.09 14:31; 03.09 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda enam, et vahetundides nagunii joostakse ringi, mängitakse kulli, palli jne ilusate ilmadega ronitakse kooliõues puu otsagi. Peale tunde, koolibussi oodates käivad õues igasugu erinevad murumängud.. Aga ei, mugavate ja liikumist soodustavate dressidega otse loomulikult koolis olla ei tohi! Peab ikka mingid ekstra “akadeemilised” riidest koolipüksid ostma, millega siis istuda ega astuda ei saa, sest neid ei tohi välja venitada, mururohelisega ära määrida, kogemata katki rebida…ehk siis muidu elurõõmus ja sportlik laps peab mingi totra ettekirjutuse pärast olema koolis nagu muumia?

Mul läks laps nelja-aastasena kooli, kus nõuti koolivormi. Püksteks olid tumesinised viigiga püksid. Seal oli saada selliseid väga heast ja vastupidavast kangast. Lapsed mängisid koolivormis suures vahetunnis iga päev õues – ronisid, lasid liugu, jooksid. Loomulikult olid mu lapsel iga päev püksid räpased ja läksid pessu. Hooldada oli neid kerge, pidasid hästi vastu ning lapsel ka midagi tegemata pükste pärast ei jäänud. Tegelikult olid need mugavamad kui teksad.
Ka liikumistundides käidi sama riietusega. Tegu oli algkooliga, kus õppisid kuni 12-aastased lapsed, võimalik, et teismelistele tõesti normaalseid pükse ei tehta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 08:11; 04.09 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eksole. Poisid võivad käia trendika sinise ülikonnaga ja tüdrukud käigu mustvalges. Mis on ebasobivat kolmveerandvarrukaga, üle põlve pikkusega, väikese ümara kaelusega (ei ole lai dekoltee, nagu pildil, ei leidnud meie kleiti lihtsalt) pastellkollases kleidis ühe 15-aastase seljas? Oleks must kleit oleks sobiv, aga kollane mitte?

Miks tüdruk ei või siis sinu arvates trendika sinisega käia? Poisid ei pane ka ju aktusele kollast ülikonda.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Koolilaps Kui pidulik riietus siis ikkagi?