Esileht Väikelaps kui pikad Tartus kõrvakliiniku järjekorrad?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: kui pikad Tartus kõrvakliiniku järjekorrad?

Postitas:

Oskab keegi umbkaudu öelda,kui pikad on seal järjekorrad lapsega arstile pääsemiseks . Kas tasulised ajad saab kiiremini ? Küsin seepärast siit,et lähen lapsega praegu veel kohaliku LOR-i juurde,kuid kui taaskord öeldakse,et kõik ok,otsin mujalt abi. Lapsel juba 3 nädalat kõrvad põletkus,saanud 2 kuuri AB-d,ei mõju. Viimati käisime kohaliku arsti juures 15-ndal,öeldi,et väike põletik ok,kuna adenoid suur. Üldises plaanis on laps iga kuu kõrvapõletikus ja järjest raskemaks välja ravimine läheb. Kardan,et korraliku ravita võib tekkida kuulmislangus või vesi kõrva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Mina sain oma 3 aastasele tütrele aja Dr.Katrin Kruustüki juurde.Aja panime 2 nädalat tagasi niiet vast väga pikad pole:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui lapsel ikka jätkuvalt põletik ja halb olla, on võimalik minna ka erakorralisse vastuvõttu Tartus.
Meil juhtus nii, et peale AB kuuri kohe palavik tagasi ja läksime erakorralisse vastuvõttu. Tulemuseks oli erakorraline shundide operatsioon sama päeva õhtul, sest mäda tuli välja lasta.
Teie arsti suhtumine küll kummaliselt ükskõikne selles olukorras. Mul tegu umbes sama vana lapsega öeldi, et kaks kõrvapõletikku talve jooksul juba kindlasti liiga palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvapõletikul ja kõrvapõletikul muidugi vahe. Ise möllan ka 3- aastase kõrvadega. Nagu nohu nii ka sekreet kõrvas, kõrv punane jne. A see nn kaebusteta põletik – pole mädast eritist , palavikku ega muid kaebusi. Siiani sellisel puhul AB-d kasutanud pole. Sain jagu Zyretciga. Ekas näis kuidas seekord. Ja seda veel, et adenoid pole suurenenud. Tuleb lihtsalt oodata et laps sellest välja kasvaks ja ka korralikult nuuskama õpiks.
Mina tasulist aega ei võtaks. Perearst saab küsida ka nn erakorralist aega ja siis järjekord ja ca paar nädalat. Aga eks varsti algavad puhkused ja siis võivad ka järjekorrad pikemaks muutuda.
Aga nagu üks eelpoolkirjutaja ütles, mine erakorralisse vastuvõttu TÜ Kõrvakliinikusse. Ööpäevringne vastuvõtt. Visiiditasu 1,6 ja väga operatiivne tegutsemine. Väga soovitan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastajaid. Laps kakub kõrvad varsti peast ära :S Kui ennemalt saime jaole valuga või nohuga,siis nüüd laps konkreetselt kakub oma kõrvu. Sain siia LOR-i juurde homseks aja,käin ära,vaatan,mida ta arvab.Siin vaadatakse vaid valgusega kõrva,muid uuringuid ei tehta,kas sellega näeb nt kõrvas olevat vedelikku ?! Palavikku lapsel ei ole. Kardan,et määratakse lihtsalt uus AB,aga see pole ju pidevalt lahendus .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui vähegi võimalik, ära oota nii kaua. Äkki leiad võimaluse tulla erakorraliselt TÜ Kõrvakliinikusse. Kui ikka juba kõrvu kakub, siis ma arvaks et teda väga häirib. Ja äkki rõhk kuulmekäigus tõusnud. Proovi talle kiiremini abi leida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pikad on need ajad, meie ootasime ikka 2 kuud, aga Elites ja Tammes on ka nina-kõrva-kurguarstid ja saab peaaegu et samal päeval

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lunini tn. lastehaiglas sain 2 nädalaga dr. Kenkmanni juurde aja. Seal on teine arst veel, aga selle kohta olen õudusjutte kuulnud ja seepärast tema juurde aega ei pannud.
Aga kui lapsel juba häda käes, siis tõesti – milleks oodata oma arsti aega? Mina sõidaks kohe Tartusse erakorralisse vastuvõttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli pooleteistaastasel lapsel kahepoolne mädane kõrvapõletik ning peale antibiootikumikuuri (päris kange doos nädal aega jutti) oli tal üks kõrv ikka veel veidi põletikuline. Perearst saatis kõrvakliinikusse valvearsti juurde – sama päeva pealelõunal läksime ja saime poole tunni jooksul juba sisse – elavas järjekorras on see ootamine seal. Seal vaatas just arst, et pole lisaravi vaja, andsin lapsele veel turse alandamiseks allergiatilku nädal aega. Adenoidide suhtes tuleks küll midagi ette võtte, see võibki olla põhjus, miks tekib kõrvapõletik. Meil oli konkreetselt allergilisest nohust (adenoidipildi tegime ka, aga seda õnneks polnud).
Perearst muidugi oli öelnud ka seda, et kui vähegi hullemaks läheb ravi ajal kõrv, siis võiks ikka otse lastekliinikusse erakorralisse minna.

Olen olnud oma vanima lapsega tõsiselt hädas kõrvadega, kui ta oli alla aasta (nüüd tüdruk juba teismeline). Olime mitmeid kordi haiglas, antibiootikume oli enne seda kuur kuuri otsa, mis ei ole tegelikult mingi lahendus. Lahendus oli nohu põhjuse leidmine ning siis väga jõuline ravi – iga päev puhastas arst kõrvu, saime mingit sinist lampi, hiljem elektriravi (selle tõhususes kahtlen). Kui oma perearstiga praegu rääkisin, kuidas tookord oli (elasime siis teises linnas), ütles ta kohe, et praegu küll keegi kõrvade pärast haiglasse ei pane… No meil oli tookord ikka nii, et laps ei jaksanud lõpuks õieti kõndida, nii kurnatud oli. Ja alati on mädase kõrvapõletiku puhul võimalus et läheb edasi…

Erakorralisse ka ei pelgaks minna, siis juba kohe sinna Lunini tn-le, olen ise mitu korda käinud lastega seal erinevate hädadega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kõrvapõletikuga alati erakorralises vastuvõtus käinud ja mitte Luninis, vaid ikka kõrvakliinikus endas.Üldiselt oleme läinud õhtuti, siis pole ka pikka järjekorda.visiiditasu alla 2 pole.ei kujutagi ette, et peaks kõrvapõletikuga mingi aja järjekorras ootama, see pole asi millega nalja teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul poiss ka tihti kõrvadega hädas aga ma kõige pealt ronin oma perearsti juurde, saan kohe sisse, kui ütlen, et lapsel kõrvad haiged. perearst laseb alati vahele. ja kui on näha, et rohuga seal hakkama ei saa, siis saadab edasi, kas luuninisse või kuperjanovi tn-le.
valu vaigistamiseks olen andnud valuvaigistit, ja siis mida arst välja kirjutab. meil tihti algavad kõrvapõletikud öösel, mida sa ikka siis muud annad.
aga olen ka kurja vaeva laste kõrvapõletikudega näinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps kui pikad Tartus kõrvakliiniku järjekorrad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.