Esileht Hobinurk Kui pikk on lennuki istme turvavöö?

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Kui pikk on lennuki istme turvavöö?

Postitas:
Kägu

Ma olen 176cm pikk ja kaalun 110kg ning iialgi pole lennukis turvavöö liiga lühikeseks osutunud. Ikka tükk maad jääb seda veel ülegi, kui ümber tõmban. Alles tulin lennureisilt.

Sinu pikkuse juures on see kaal muidugi ülekaal küll, mitte nii ekstreemne kui siin keegi eespool ütles, et vööümbermõõt nii 140-150.

Mina olen see, kes siin enne ütles, et mu tippkaalu ajal (116 kilo) läks turvavöö mulle vaevu ümber. Mina olen 169cm ja mul koguneb rasv justnimelt vöö ümber (tol ajal oli vöö ehk nii 125 cm). Sul ilmselt ei ole vööümbermõõt nii suur ja siis ulatubki turvavöö ilusti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõned kogukad on pihast üpris saledad ja pigem võib olla probleem, et reied ja puusad ei mahu istmele ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ka varsti reis tulemas ja sama mure – olen lihtsalt paks (ca 150cm) ja kardan ka turvavöö pikkuse pärast. Kuna pole varem lennanud, siis küsin, et kas turvavöö pikendused on kuskil istme juures olemas või peab seda eraldi kelleltki küsima? Kui on vaja eraldi küsida, siis läheksin ostaksin vist ka auto turvavöö vm pikenduse, sest teiste ees küsida on kuidagi piinlik (ennetavalt juba ütlen, et jah, paks olla on ka piinlik, aga reisi seepärast ära ei jäta).

Ah ära põe. Algu käib üks suur sebimine ja sagimine ja kõik on enda sisse seadmisega ametis. Kui mööda kappava lennusaatja peatad, siis ei kuula terve salongitäis vaikuses, et mis te räägite. Võta iste vahekäigu äärde.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes on lennanud Turkish Airlines lennukitega, kuidas nendes turvavöö on? Mul lendavad vanemad mais Istanbuli ekskursioonile ja kuna ema on üsna suur (silma järgi pakun, et vöökoht võib olla 140-150cm), pean vist igaks juhuks ingliskeelse kirja kaasa andma, et ta vajadusel lennukis pikendust küsida oskaks.

Eelmisel nädalal lendasin Türki ja kuna olen ise ka paks (122 kg), siis oli mul sama mure. Turvavöö läks täitsa vabalt kinni. Rihma tõmbasin küll täies ulatuses lahti, aga selle kinnipanemisega mingit probleemi ei olnud ja rihm oli ümber vabalt, mitte pingul.  Laud läks ka normaalselt alla (vastupidiselt Ryanairile, kus ma korralikult lauda avada ei saanud ja pidin ka rihma jaoks pikendust paluma).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 176cm pikk ja kaalun 110kg ning iialgi pole lennukis turvavöö liiga lühikeseks osutunud. Ikka tükk maad jääb seda veel ülegi, kui ümber tõmban. Alles tulin lennureisilt.

Sinu pikkuse juures on see kaal muidugi ülekaal küll, mitte nii ekstreemne kui siin keegi eespool ütles, et vööümbermõõt nii 140-150.

Mina olen see, kes siin enne ütles, et mu tippkaalu ajal (116 kilo) läks turvavöö mulle vaevu ümber. Mina olen 169cm ja mul koguneb rasv justnimelt vöö ümber (tol ajal oli vöö ehk nii 125 cm). Sul ilmselt ei ole vööümbermõõt nii suur ja siis ulatubki turvavöö ilusti.

Aga kuidas ikkagi vööümbermõõt (või rasedus) oluline on? Turvavöö ei käi ju ümber vöökoha.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panen igaks juhuks infoks selle siia, tundub, et leidub ikka idioote, kes muidu enda või oma tulevase lapse elu ja tervisega riskeerivad.

Turvavöö kinnitan nii, et selle diagonaalrihm jookseb õlanuki ja kaela vahelt üle rangluu, ning horisontaalrihm üle reite võimalikult puusaliigese lähedalt, mitte üle kõhu.

Allikas: https://liiklusohutus.agamina.ee/turvavoo-kinnitamine/

Samamoodi tuleb kinnitada rihm ka lennukis.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panen igaks juhuks infoks selle siia, tundub, et leidub ikka idioote, kes muidu enda või oma tulevase lapse elu ja tervisega riskeerivad.

Turvavöö kinnitan nii, et selle diagonaalrihm jookseb õlanuki ja kaela vahelt üle rangluu, ning horisontaalrihm üle reite võimalikult puusaliigese lähedalt, mitte üle kõhu.

Allikas: https://liiklusohutus.agamina.ee/turvavoo-kinnitamine/

Samamoodi tuleb kinnitada rihm ka lennukis.

Lennukites enamasti ei ole selliseid rihmasid, on need, mis ainult ümber keha käivad. Ümber õla ei ole midagi. Ja kas sa arvad, et paks inimene ekstra sätib turvavöö üle kõhu? Ei, turvavöö on täpselt seal, kust ta jookseb ja allapoole ei ole seda võimalik panna.

https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fthumbs.dreamstime.com%2Fx%2Foverweight-man-trying-to-fasten-seat-belt-huge-belly-comfort-airplane-overweight-man-trying-to-fasten-seat-belt-huge-123079281.jpg&tbnid=LUoDX1IMieT0_M&vet=12ahUKEwjrgfOP-tn-AhXMuioKHTm0BgkQMygeegUIARD-AQ..i&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.dreamstime.com%2Fstock-footage-overweight-man-trying-to-fasten-seat-belt-huge-belly-comfort-airplane-overweight-man-trying-to-fasten-seat-belt-huge-video123079281&docid=EECaxHl8ttpEIM&w=400&h=225&q=airplanne%20seat%20belt%20fat%20person&ved=2ahUKEwjrgfOP-tn-AhXMuioKHTm0BgkQMygeegUIARD-AQ

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panen igaks juhuks infoks selle siia, tundub, et leidub ikka idioote, kes muidu enda või oma tulevase lapse elu ja tervisega riskeerivad.

Turvavöö kinnitan nii, et selle diagonaalrihm jookseb õlanuki ja kaela vahelt üle rangluu, ning horisontaalrihm üle reite võimalikult puusaliigese lähedalt, mitte üle kõhu.

Allikas: https://liiklusohutus.agamina.ee/turvavoo-kinnitamine/

Samamoodi tuleb kinnitada rihm ka lennukis.

Oled sa elus lennuki turvavöid üldse näinud või kinnitanud? Lennukis ta jookseb kellel kuidas – kas üle kõhu või üle puusa, oleneb, kui suur su kõhu ümbermõõt on ja kuidas su kehakuju on. Ei ole seda tüsedatel ega rasedatel võimalik kuhugi soovi järgi allapoole  paigutada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Turvavöö kinnitan nii, et selle diagonaalrihm jookseb õlanuki ja kaela vahelt üle rangluu, ning horisontaalrihm üle reite võimalikult puusaliigese lähedalt, mitte üle kõhu.”

Ei ole küll näinud ühtegi turvavööd, mis üle reite jookseb. Ikka üle alakõhu, puusade kohalt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui suur see inimene siis ometi on? Ei kujuta hästi ettegi nii suurt, et auto turvavöö ümber ei lähe ja pikendust vajab. Tean mitut 150-kilost meest ja neil küll läheb, lendavad ka lennukiga ilma mingi lisavööta.

Mina olin 102kg kui vöö napilt kinni läks Lufthansa lennul. Jalad-käed polnudki nii suured, aga kõht kolmest rasedusest sh kaksikrasedus ikka korralik ees ja just sealt see turvavöö jooksebki. Nüüd ammu 60kg kanti, aga kõht ikka ees. Ilma opita lahti ei saagi ja seda ma teha ei plaani. Kõht muidugi väiksem kui varem ja turvavöö läheb lennukis kinni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panen igaks juhuks infoks selle siia, tundub, et leidub ikka idioote, kes muidu enda või oma tulevase lapse elu ja tervisega riskeerivad.

Turvavöö kinnitan nii, et selle diagonaalrihm jookseb õlanuki ja kaela vahelt üle rangluu, ning horisontaalrihm üle reite võimalikult puusaliigese lähedalt, mitte üle kõhu.

Allikas: https://liiklusohutus.agamina.ee/turvavoo-kinnitamine/

Samamoodi tuleb kinnitada rihm ka lennukis.

Oled sa elus lennuki turvavöid üldse näinud või kinnitanud? Lennukis ta jookseb kellel kuidas – kas üle kõhu või üle puusa, oleneb, kui suur su kõhu ümbermõõt on ja kuidas su kehakuju on. Ei ole seda tüsedatel ega rasedatel võimalik kuhugi soovi järgi allapoole paigutada.

Loomulikult olen, päris palju ikka, ka suure kõhuga rasedana ja seetõttu ei saagi aru, kuidas saab raseduse tõttu turvavöö mitte ümber ulatuda. Loomulikult saab (ja tulekski) panna  lennuki turvavöö ka kõhu alt. Üle kõhu on ju ohtlik nii emale kui ka lootele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lennukites enamasti ei ole selliseid rihmasid, on need, mis ainult ümber keha käivad. Ümber õla ei ole midagi. Ja kas sa arvad, et paks inimene ekstra sätib turvavöö üle kõhu? Ei, turvavöö on täpselt seal, kust ta jookseb ja allapoole ei ole seda võimalik panna.

Lennuki turvavööde kinnituspunktid on ju samuti istmest madalamal, ei tule need küll kusagilt mujalt. Allapoole ei oleks võimalik seda panna juhul, kui kinnitused oleks puusadest kõrgemal ja seda ei ole tõesti ma üheski lennukis näinud. Õlarihma puudumine teeb asja pigem lihtsamaks. Ei ole mingit põhjust seda rihma endale üles üle kõhu venitada peale teadmatuse ja mugavuse. Rihm üle kõhu on ohtlik! Muidugi, kui on võimas polster siseelundeid kaitsmas, siis ehk väga vahet pole, aga raseduse korral ärge küll nii tehke, ei lennukis ega autos.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Hobinurk Kui pikk on lennuki istme turvavöö?