Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui pikk on teie puhkus?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Teema: Kui pikk on teie puhkus?

Postitas:

Loen siit mitmest teemast (ja tean ka töölepingu seadusest), et tavaline on 28 päeva.

Kui pikalt teie puhkate?

+4
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 13:02; 19.06 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on enamasti olnud see 28 päeva mis seaduse järgi ning lisaks tööandja poolt 5 päeva mida on eri nimedega nimetatud (tervisepäevad, “personal days” vms). Et siis kokku 33 kalendripäeva. Lapsi pole, nii et lapsepäevi kasutada ei ole saanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kogu aeg libiseva graafikuga töökohtadel tööd teinud, kus puhkust ametlikult on üle kuu, reaalselt vaatad ise, et oma asjadega valmis jõuad, võid puhata kauem ja tööd teha ka öösel ette jne. Aga kui vaja, siis lihtsalt eirad, et sul on puhkus ja lähed teed vajaliku töö ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 13:49; 13.06 14:49; 13.06 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

35 + 3 staszhipäeva. Suvel vôtan 31 ja talveks jätan  7 päeva. Natuke saab ka graafikuga màngida, nii et suvel puhkan 5 nädalat ja talvel saaks teha 10-päease soojamaareisi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks nädalat suvel ja ülejäänu võtan mõne päeva kaupa aasta jooksul välja. Vähemalt nii on plaan, reaalses elus on puhkusepäevade saldo palju-palju suurem, sest ma ei saa kunagi kõiki päevi aasta sees välja võetud. Vahepeal oli standard, et mul oli kogu aeg üle 60 puhkusepäeva varuks, sest aastaid järjest ainult see suvine kaks nädalat saingi puhata.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

riigisektoris on tavapäraselt 35 päeva, sest erinevalt erasektorist nendel raha selleks ju jagub 😀

praegu töötan erasektori firmas, mis pakub 35päevast puhkust. minu jaoks oli see töökoha valikul motiveeriv, kuid selliseid erasektori firmasid on väga vähe.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

riigisektoris on tavapäraselt 35 päeva, sest erinevalt erasektorist nendel raha selleks ju jagub ????

Riigisektoris on sageli samal erialal palgad väiksemad ja pikem puhkus kompenseerib mingil määral palga erinevust.

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 13:49; 13.06 14:49; 13.06 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

35 päeva ja puhkan alati oktoobris-novembris.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

28 päeva, millest 14 päeva saab võtta nn valgel ajal ja 14 päeva pimedal ajal.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhipuhkus 56 päeva;
Tasustatud tervisepäevad 3 päeva;
Lapsepäevad 6 päeva;
Lisaks tasustatud õppepuhkus vastavalt vajadusele, sel aastal näiteks seni 14 tööpäeva.
Reaalselt pole pidanud vajalikuks lapsepäevasid kasutada, lisaks on ka 1 tervisepäev veel alles.

Suvel puhkan 45 päeva, ülejäänud 11 siis kuskil jõulude-uusaasta paiku tõenäoliselt 🙂

Töötan koolis.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

28 päeva korralist puhkust ja 5 päeva talvepuhkust.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

28 päeva, aga vastavalt vajadusele olen kasutanud ka lapsepäevi (3+10). Lisaks on mu töö veidi sesoonne, ehk teatud perioodil (ônneks talvisel) on vajadus teha ületunde. Selle arvelt vôtan suvel ilma puhkuseavaldust tegemata vabasid päevi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 35 päeva puhkust, aga jõulude ajal kuskil kaks nädalat asutus ei tööta, seega keegi tööga ei tegele. See on ka põhimõtteliselt puhkusele lisaks. Suvel ka on tööd vähe ja lühendatud tööpäevad. Töötan ülikoolis. Õppejõududel on 56 päeva puhkust, aga puhkavad veel pikemalt. Üldiselt neid juuni keskpaigast augusti lõpuni näha pole.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 18:01; 13.06 20:24; 16.06 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

35 + 3 staszhipäeva. Suvel vôtan 31 ja talveks jätan 7 päeva. Natuke saab ka graafikuga màngida, nii et suvel puhkan 5 nädalat ja talvel saaks teha 10-päease soojamaareisi.

Eriti võimekas, kui käid 7 päevaga 10-päevasel reisil.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 18:34; 19.06 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt neid juuni keskpaigast augusti lõpuni näha pole.

No see ei tähenda, et nad sel ajal ei tööta. Mina ise olen üks neist töötajatest, tõesti, instituuti asja ei ole, aga tööd ikka teen, kodusest arvutist, suvila arvutist jne.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 13:49; 13.06 14:49; 13.06 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

35 + 3 staszhipäeva. Suvel vôtan 31 ja talveks jätan 7 päeva. Natuke saab ka graafikuga màngida, nii et suvel puhkan 5 nädalat ja talvel saaks teha 10-päease soojamaareisi.

Eriti võimekas, kui käid 7 päevaga 10-päevasel reisil.

Graafiku alusel töötajad sätivadki puhkuse võimalusel nii,  et enne ja/või pärast puhkust oleksid graafikujärgsed vabad päevad.

Ise töötan riigiasutuses ja puhkust 35 päeva.  Meil puhatakse tavaliselt max 3 nädalat korraga, kuna peab arvestama nii asendaja kui ka tööalaselt seotud inimeste puhkuste ja tähtaegadega.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

riigisektoris on tavapäraselt 35 päeva, sest erinevalt erasektorist nendel raha selleks ju jagub ????

Riigisektoris on sageli samal erialal palgad väiksemad ja pikem puhkus kompenseerib mingil määral palga erinevust.

No palgaralli eesotsas on just riigisektor….

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 19:24; 13.06 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

28 päeva. Suvel võtan tavaliselt 2 nädalat, ülejäänu jaotan aasta peale (nt sügisene koolivaheaeg ja kevadine koolivaheaeg, jõulude ajal ei ole kunagi puhanud). Erasektor. Iga aasta olen ära kasutanud ka 3 lapsepäeva, samuti on meil võimalik ületundidest vabu päevi võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 28 + 7 päeva talvepuhkust. Suviti õnnestub mõnikord ka 3 nädalat puhata järjest.

Erasektor.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 19:24; 13.06 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see ei tähenda, et nad sel ajal ei tööta. Mina ise olen üks neist töötajatest, tõesti, instituuti asja ei ole, aga tööd ikka teen, kodusest arvutist, suvila arvutist jne.

Jah, kuidas keegi. Mõni meil küll ei tööta. Ei vaata ta meile ega reageeri millelegi enne augusti lõppu. Siis tuleb tagasi ja kukub õiendama, et tunniplaan ei meeldi, kuigi selle kohta küsiti arvamust pool aastat varem. Teised jälle istuvadki terve suvi tööl, hea rahulik teadustööd teha. Kuidas keegi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 18:01; 13.06 20:24; 16.06 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan kohalikus omavalitsuse. Põhipuhkus on 35 päeva, lisandub tööandja poolt 5 tasustatud tervisepäeva. Üldiselt puhkan nii, et suvel 4 nädalat järjest ja siis ülejäänud võtan jooksvalt nt sügis- või kevadvaheajal või jõulude ja uue aasta vahelised päevad. Lapsepuhkuse 3 päeva on ka, aga neid pole kunagi kasutanud, pole vajadust olnud.

Oleme neljakesi oma väikeses allüksuses ja saame suve osas ilusti alati jaotatud nii, et kõigil on vahemikus jaanipäev – augusti lõpp soovi korral 4 nädalat järjest puhkusel olla.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel suvel puhkan 75 päeva. Ametlik puhkus on 56 päeva ja see on puht sunniviisiliselt suvel – olen õpetaja ????

Aga sel aastal esimest korda otsustasin võtta välja ka oma kasutamata vabad päevad. Puhkama hakkasin reedel ja tagasi kooli vahetult enne 1. septembrit. Lihtsalt tahtsingi sel aastal nii palju puhata. See kuradi distantsõpe!!!

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paberi peal on puhkust 28 päeva, reaalis ei vaadata laisklejatele hea pilguga, seega pole aastaid puhkust välja võtnud.

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil saab seadusega lubatud 14 päeva, ülejäänud puhkus võetakse tavaliselt välja 7+7 päeva. Veab kui saad oma kõik puhkusepäevad maist kuni septembrini ära kasutada, õnneks mõned käivad ka soojamaareisidel, seega puhkavad sel ajal kui Eestis nii väga ei tahaks. On tasustatud tervisepäevad, 3×8 tundi, aga neid võetakse pigem ikka ootamatu haiguse puhuks, puhkuse pikenduseks pole siiani keegi võtnud. Ja sellele loota, et graafikuga töötamisel saad paar päeva enne ja pärast puhkust lisaks sättida, eriti ei tasu kui just ise puhkusegraafiku koostaja pole, pigem on täiskohaga töötajal nii, et nädalane puhkus satub nn lühikesele nädalale, kus niigi tööpäevi vähe ja siis ei saa üldse eriti aru, et mingi puhkus oleks olnud.

Tervisepäevadega on ka see jama, et töötame summeeritud tööajaga ja päev on pikem kui 8 tundi, aga kasutada saab ainult 8 täiskohaga töötaja, poole kohaga töötaja tervisepäev on väärt vaid 4h.

Lapsepäevi ei oska kommenteerida, minu omad juba suured. Kui nad veel lapsepäeva vanuses olid, siis sai selle eest vaid miinimumpalka ja ma ei kasutanud neid kordagi, otsest vajadust polnud ja palgakaotus oleks olnud tuntav. Ei tea ka ühtegi kolleegi kel väikesed lapsed ja kes oleks neid lapsepäevi kasutanud.

Meedik

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

28 päeva + 5 staazipäeva.

Üldiselt olen saanud kõik päevad puhata suvel (meil suvel ca 50% väiksem töökoormus, tööspetsiifikast tulenevalt). Tavaliselt 21+7, aga osad puhkavad ka 28 jutti.

Lisaks mul ka lapsepäevad, ka need olen alati kõik jäägitult välja võtnud (olen kindlal seisukohal, et kui just nälg/kuuse alla jäämine ei ähvarda, on perega koos olemine vajalikum kui raha). Need olen tavaliselt võtnud 1 päeva kaupa aasta jooksul, kui nt lapsel mingi üritus vms.  Neid jõulude ja jaanipäeva ajal kombineerides võib saada lausa terve pika vaba nädala.

Üldiselt on meil tööl seadus au sees, seega ei ole kunagi probleeme olnud, et nt väikelaste vanemad ei saaks ise oma puhkuseid valida. Et nii ongi, et nemad valivad esimesena ja teised saavad selle mis üle jääb. Kas õiglane või mitte, see on EV seadus ja seaduserikkumisi meil tööl ei lubata. Küll aga on võimalusel ikka läbi räägitud.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 07:46; 14.06 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhipuhkus samuti 35 päeva, lisaks tervisepäevad, lapsepuhkuse päevad ja lisapäevad raske puudega lapse kasvatamise eest. Aga enamasti saan vaid põhipuhkuse välja võtta – ja sedagi vaid paari nädala kaupa. Kui tervise- ja lapsepäevi hakkan küsima, pistab ülemus kohe karjuma, et kes siis tööd teeb kui kõik muudkui puhkavad!? Ise ei olegi kunagi neid lastega seotud lisapäevi kasutanud, seda teeb hoopis mees.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

35 päeva aastas – 2 päeva puhkasin kevadel, 26 päeva puhkan suvel juulis ja ülejäänu talvel detsembris kahes jaos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

42 päeva +5 lisatööülesannete täitmise eest.

Puhata saab ainult suvel, kas 1 või 2 jaos, see sõltub aastast st kuidas lasteaias personali jätkub, et rühmad katta aga enamus (v a 4-6 inimest) puhkab juulis, sest juulis on vaid valverühm. Osa alustab kohe juunis (koolieelikud lähevad kooli, õpetajad puhkusele), sõimerühmad töötavad viimase võimaluseni oma õpetajatega või vähemalt nii, et 1 on oma st puhkame tihti kas juuni II poolest augusti alguseni või juuli+ pool augustit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

28 päeva + 5 staazipäeva.

Kui pikk on staaz, et neid päevi saad? Need vist iga firma enda otsustada? Mul täitus just 20 aastat samas ettevõttes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 09:47; 07.07 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole üldse puhkust.

Tööd ma muidugi ei raba hommikust õhtuni, aga samas peab tegema siiski iga päev 3-5 tundi tööd, päris sellist perioodi ei olegi olnud, et saaks kasvõi nädal aega järjest üldse mitte mingit tööd teha.

Olen väikeettevõtja, kedagi palgal ei ole, pole võimalik endale puhkust tekitada. Samas, päevad ei koosne vaid töörabamisest, nii et kõige hullem pole. Nüüd olen kolm aastat niimoodi teinud, praegu on tekkinud soov ikkagi mingi täielik puhkus võtta. Sügisel ehk õnnestub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui pikk on teie puhkus?